PDA

View Full Version : Forummeeting Horror!


Disciple
27 Oct 2010, 19:27
Deci, thread dedicat in special viitoarelor intalniri intre fanii filmelor horror de pe acest forum. Ma gandeam la ceva acum in preajma Halloweenului si nu la modul sa ne costumam, ci sa mergem sa vedem un film si apoi sa stam pe undeva la o berica sau mai multe, sau altceva. Vad ca chuckyfan nu e din Bucuresti, dar poate face un detur. Deci care aveti idei, nu ezitati!

chuckyfan
27 Oct 2010, 19:46
Ideea in sine este buna dar acum din cate imi spun neuronii nu ruleaza ceva horroare calumea la cinema:-/ Poate doar Saw VII, sper sa nu gresesc dar nu sunt la curent cu noutatile:)

Disciple
27 Oct 2010, 21:08
Da, acum ruleaza SAW, Piranha 3D, Devil, Case 39 plus noaptea de filme "horror" de la The Light Cinema pe 31 octombrie, dar eu zic ca nu se merita sa dam 30 de lei ca sa vedem "Predators", "DayBreakers" sau "Resident Evil". "SAW" pun pariu ca e degeaba, iar singurele care ar merita drumul ar fi "Piranha 3D" si intr-o mai mica masura "Paranormal Activity" le'am vazut deja.

Disciple
28 Oct 2010, 00:59
Tocmai ce am vazut acum cateva minute ca la Movieplex se tine un "Horror movie night" destul de interesant:

http://www.movieplex.ro/halloween/

Va surade ideea?

chuckyfan
28 Oct 2010, 06:07
Interesant, dar din cate vad tot filme din astea Saw, Zombieland etc. .Eu ma gandeam la ceva cu filme clasice (Friday 13th, Elm, The exorcist etc etc.)

Disciple
28 Oct 2010, 15:26
Ai acolo "Devil" si remake-ul A.N.O.T.E.S., deci eu zic ca se merita.

rm_cristian
29 Oct 2010, 11:48
Da, acum ruleaza SAW, Piranha 3D, Devil, Case 39 plus noaptea de filme "horror" de la The Light Cinema pe 31 octombrie, dar eu zic ca nu se merita sa dam 30 de lei ca sa vedem "Predators", "DayBreakers" sau "Resident Evil". "SAW" pun pariu ca e degeaba, iar singurele care ar merita drumul ar fi "Piranha 3D" si intr-o mai mica masura "Paranormal Activity" le'am vazut deja.

piranha really? cel mai prost film 3d din acest an.

chuckyfan
29 Oct 2010, 12:28
Vad ca nu prea gasim interesati:( in consecinta nici eu n-o sa vin din Bistrita pana la Bucuresti. Poate alta data cand mai gasim adepti, pana atunci asta e:)

Disciple
29 Oct 2010, 21:11
Poate la "Paranormal Activity 2". Topicul ramane deschis, dar fara trolling pe el.

rm_cristian: eventual fa un topic la "Piranha 3D" ca sa discutam acolo. Eu nu sunt de acord cu tine. :D

Medicate
03 Nov 2010, 20:10
Eu zic sa mai asteptam putin , pentru ca filmele ce ruleaza in prezent in salile de cinema sunt foarte aproape de un BULLCRAP de proportii astronomice !
As fi foarte interesat de o astfel de "meeting" si as prefera sa nu fie stricata seara de o porcarie de film.
Probabil cel mai ok film va fi Paranormal Activity 2 ... daca sunteti interesati ... astept sa vad raspunsurile !

chuckyfan
04 Nov 2010, 07:39
Sincer nici Paranormal Activity 2 nu mi se pare o optiune, primul a fost praf, deci si al-II-lea la fel:)

Medicate
04 Nov 2010, 10:42
Atunci , va las pe voi sa decideti , numai sa postati titlul filmului si data . Voi face tot posibilul sa fiu prezent si mi-ar place daca ai fi si tu, chucky, prin preajma !

chuckyfan
04 Nov 2010, 11:47
La un film bun cu siguranta voi fi>:) dar.................. nu stiu ce filme bune vor fi in viitorul apropiat, daca vor fi:|

Medicate
06 Sep 2011, 13:52
E cam nou filmul ala...si nu cred c-au astia bani sa-l aduca in cinematografele din Bucuresti. Mai posteaza alte filme, ma voi interesa la Samsung, le zic sa-mi construiasca un IMAX aici in Berceni si daca donezi iti dau un comision la fiecare film cumparat.

arnoldroland
06 Sep 2011, 14:48
ooooo, inca un topic dedicat groazei., mmmm, buuun, pai cand ne intalnim? :-O

Cristina_
07 Sep 2011, 17:28
Ar fii super un forum meeting chiar de Halloween.