PDA

View Full Version : Lansarea Starcraft 2 in Romania


rc-st.
27 Jul 2010, 18:42
Ghicitoare:
Ce e mic, palid si se indreapta grabit spre Mall Vitan?
Un gamer care a intarziat la concursul Starcraft 2 .
Mergeam azi pe strada si deodata vad doi baieti cu tricouri si afise starcraft2 in maini.
De unde le aveti?
De la Vitan?
Vreau si eu!
Pai du-te acolo, se lanseaza stracraft 2 dar tre sa participi acolo.
Ok, am lasat balta toate treburile si am zburat la mall vitan.
Ajung la Mal si ma uit in jur. Ma asteptam oameni cu afise, bataie... lumini, lasere.
Hm... sigur aici e?
Deodata vad un tip, slab mort, cocosat, palid, cu ochelari, grabindu-se pe scarile rulante ale Mallului. Zic, asta, sigur se duce acolo.
Asa si era. Era unul dintre concurentii de la concursul starcraft 2 . Tocmai intrazia omul, si daca nu era cand era strigat la condica isi pierdea locul.
Ma afisez acolo si intreb si eu de un tricou si un afis. Aflu ca e cam tarziu, ca trebuia sa ma inscriu pe internet... si sa particip la concurs. Ma inscriu pe o lista de rezerva si primesc sfatul "Asteapta" ca poate primesc si eu un tricou/afis.
Oamenii se jucau Starcraft 2 in draci acolo. Era unul cu zergii... isi facuse o drona si se dusese in baza altuia, cu protosii... si ii tot dadea tarcoale prin baza sa vada ce isi face. Si ii tot alerga ala drona cu dronele lui. Amuzant. Am descoperit si eu ca exista Waypointuri pt stracraft... credeam ca numai red alert 2 are.
In sfarsit , mai astetp... si mai intreb... si pana la urma mi-a dat o fata de acolo un afis si mi-a promis si un tricou... daca raman.
Pana la urma am plecat sa imi pun afisul pe perete :)
http://www.youtube.com/watch?v=D9d_PdJhSYM

marcusARCUS
27 Jul 2010, 19:21
De ce pui thread-ul asta in Animatie si nu in Cafenea.Pe bune ca n-are sens.

alextreme93
27 Jul 2010, 20:41
Ar fi mai bine daca un moderator ar crea un thread(cu multe topicuri)rezervate gamerilor.

rc-st.
05 Aug 2010, 14:46
n-am stiut unde sa il pun

Ipu
05 Aug 2010, 15:25
Ezistă, alexe. Vezi aici (www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96660&page=4#77).