PDA

View Full Version : Fringe


Cinemania
20 Jan 2010, 20:44
Anyone?

La inceput m-a cam enervat. Cred din cauza Annei Torv. Dupa care am constatat ca de fapt imi place foarte mult. Nu dau explicatii.

Apoi m-au prins actiunea si subiectele. A trecut bac-ul in ceea ce ma priveste. E la facultate. Si doar ce s-a reluat sezonul 2.

Si mai e si Walter Bishop, omul de stiinta cu ale sale tabieturi, si misto jucat de John Noble.

Cred ca am ajuns intr-un fel de taram pierdut din care nu mai vreau sa ies. J.J. Abrams si ailalti sunt de vina.

EgOisM
29 Jan 2010, 21:11
ME,ME ME...
In cele din urma mi-am facut timp si pentru "Fringe",dupa ce am fost pur si simplu cucerita de "FlashForward".
E genial conceptul...Dupa primele 3 episoade mi s-a parut dubios intr-un anume fel,dar mi-a trecut,acum este mult peste asteptarile mele.John Noble este absolut genial,nu am cuvinte,la aproape fiecare episod,oricat de serios ar fi subiectul el imi mai dezmorteste putin chipul.Love it!

Cinemania
30 Jan 2010, 13:28
si cine ti le-a recomandat? :-?

EgOisM
30 Jan 2010, 17:27
Oh...Am uitat sa iti multumesc;;)
Tocmai ma gandeam ca "FlashForward" are mai multa intriga si parca deznodamantul fiecarui episod este mai captivant fata de "Fringe",este doar o parere...

bamse2005
08 Feb 2010, 17:37
Un serial foarte reusit - personajul Walter Bishop (John Noble) e cheia intregului serial.
Serialul te atrage din ce in ce mai mult dupa fiecare episod - surprinde foarte bine granita dintre paranormal & technology.





P.S:
Pe John Noble nu pot sa il uit din Lord of the Rings - Return of the King ptr cunoscatori ;)
http://johnnoble.net/img/photos/denethor_e.jpg

Windom
29 Apr 2010, 07:53
Am vazut primele doua episoade, m-a dezamagit la culme... "Umor" nesarat si lame ce te scoate din sarite (faza cu vaca aproape m-a facut sa-l opresc la un moment dat). Poate mai incolo sa-si mai revina, dar nu cred ca mai pierd vremea cu el.(:| It doesn't hold a candle to The X Files...

paul1ca
29 Apr 2010, 08:40
Si eu urmaresc Fringe,la inceput nu i-am acordat multa atentie credeam ca va fi un serial de umplutura.Dar are o poveste,un fir narativ si John Noble este extraordinar :).

shadowofnight
29 Apr 2010, 12:49
Si mie imi place Fringe:x.
Desi am aflat de el recent, primul sezon l-am terminat in vreo 2 zile. :D

Walter e foarte tare, e personajul meu preferat. John Noble face o treaba foarte buna.

Windom
30 Apr 2010, 09:13
John Noble e fals si ridicol. Noroc cu bunaciunea aia de FBI agent ca m-a tinut treaz pe parcursul a 2 episoade...

shadowofnight
30 Apr 2010, 15:20
John Noble e fals si ridicol.

Nu crezi ca exagerezi putin?:P

Windom
30 Apr 2010, 15:37
Nope. Are un rol fortzat pina la dzo, naiv construit. Si emite niste replici ce se vor pline de umor istet probabil, ridicole in realitate. JJ Abrams e Bruckheimer-ul micului ecran.

shadowofnight
30 Apr 2010, 15:53
Mie mi se pare ca Walter e cel mai complex si interesant personaj din serial (desi dupa primele doua episoade mi s-a parut doar amuzant). John Noble e potrvit pentru rol.
Olivia e personajul 'naiv construit', IMO. :)

Windom
30 Apr 2010, 16:01
Olivia e personajul 'naiv construit', IMO. :)
Naiv construit but who gives a fuck? You saw that piece of ass dude?:-O And that FBI smugness?B-) Combina-le pe amindoua si fa adunarea. Cu asemenea specimene FBI sa tot incalci legea.:D

L.E. Bine ca mi-ai amintit, ca de multisor n-am mai trecut pe la Summer crush.:-?

shadowofnight
30 Apr 2010, 16:17
Pey am spus eu ca imi pasa?:P

Singurul personaj care ma calca pe nervi e unul pe care tu probabil nu-l sti; cred ca apare cam pe la mijlocul sezonului, sau cam asa ceva.

copila_satanista
11 May 2011, 10:14
M-am pus si eu pe vazut "Fringe" :D In sfarsit am reusit dupa mult timp sa mai gasesc si eu un serial care sa ma prinda bine. Faptul ca am o slabiciune pentru SF-uri si n-am prea mai avut parte de ceva mai zdravan de un car de vreme isi spune cuvantul.
E un pic aiurea experiemtnul celor de la Fox cu durata episoadelor ... parca imi "musca" din timp un pic cam mult, defapt buba e ca uneori nu reusesc sa strecor cate un episod printre alte activitati.
Imi place maratonul pe care il face prin intermediul fiecarui episod printre numeroase idei intrigante mai mult sau mai putin cunoscute, peste care stiiinta inca nu a reustit sa-si intinda tentaculele. Totul este imbinat atat cu ajutorul unor personaje care sunt construite destul de frumos cat si cu ajutorul unui scenariu interesant in jurul caruia graviteaza diversele cazuri.
Ma cam irita putin comparatia cu X Files pe care o trantesc toti oriunde cauti ceva despre "Fringe". Ok, au in comun ideea de SF, de paranormal, de investigari de cazuri, dar punct.

Sorin87
11 May 2011, 16:58
merita vazut? ca eu ma gandesc sa ma uit daca e interesant si are ce arata

copila_satanista
31 May 2011, 19:41
http://www.youtube.com/watch?v=bbGvVC568SY
intamplator am gasit la commenturi ca se inspira din asta (http://www.youtube.com/watch?v=pKZRGRroDkQ) defapt

costyn162
13 Jun 2011, 10:41
sezonul 1- a avut capacitatea de a ma determina sa continui vizionarea
sezonul 2- actiunea s-a complicat 100%, nu spun de ce pentru cei care nu au vazut inca.
sezonul 3- sunt la inceput insa pare promitator...

Ce vreau sa spun este ca Fringe este un serial care evolueaza in bine, ceea ce dupa parerea mea este normal sa faca toate serialele... Este mult mai interesant si placut sa vezi un sezon 7 mai bun decat anterioarele, decat sa vezi un sezon 1 si apoi sa descreasca odata cu trecerea sezoanelor. Aici ma refer la seriale ca Gossip girl (dupa primele 2 sezoane deja devine boring), chiar si Supernatural (sezonul 6 a fost cam de umplutura)...