PDA

View Full Version : "Zombieland"


PoliFanAthic
23 Oct 2009, 17:59
Desi a infulecat inimile multor fani ai zombilailor, eu nu ma declar infulecat - doar rontait.

Nu e un film care sa-si depaseasca conditia, dar este excelent in ceea ce este: deja cunoscutul zom-rom-com. Atunci cand tine ritmul, e fain si antrenant, dar uneori cauta sa exploreze personajele, doar ca sa se coboare usor la nivelul unei povesti cat se poate de cunoscute. Dar per ansamblu as zice ca e mai degraba inspre pozitiv, decat inspre negativ.

Woody e cel mai fain, dar si Jesse Eisenberg e agreabil in rolul care l-a definit in Adventureland. Simpatic de vazut mica aparatie a lui "the king" - dar nu voi dezvalui despre care king e vorba. :D

E cu siguranta de recomandat celor care le plac filmele cu rudele mortilor. De apreciat ca la noi apare prin decembrie, numai bine ca sa paveze drumul pentru spiritul Craciunului.

marcusARCUS
23 Oct 2009, 18:28
Deci e bun.Asta asteptam de la unul dintre voi.Pentru mine e cel mai asteptat film al anului.Sigur ma duc in decembrie.

marcusARCUS
24 Oct 2009, 21:40
Foarte tare!L-am vazut azi dimineata si n-am mai putut de ras.El(Eisenberg) care are toate fobiile si regulile e unul dintre cei 4 supravietuitori.Toti actorii sunt geniali dar mai ales Eisenberg si Harrelson.Unul dintre cele mai bune filme ale anului.

Liviu-
01 Dec 2009, 00:30
Mie mi-a placut cel mai putin din filmele de anul asta (n-am vazut multe). A inceput bine, promitea multe, dar a ramas doar la atat, un inceput interesant. Comic nu a fost sau poate doar intr-o mica masura, in schimb a fost ... o poveste de dragoste adolescentina. E Hollywood...nu stiu cum de nu ma asteptam la asa ceva, insa si cu toata povestea asta de dragoste era loc de mult mai bine.

johnny89
01 Dec 2009, 11:15
E ok filmul, merita vazut dar nu pot sa zic ca ar rupe gura targului.

marius_em
01 Dec 2009, 11:23
Eu l-am vazut pe calculator. Si nu mi-a parut rau (uneori mai am si mustrari de constiinta).
Sunt un fan al filmelor cu zombie (daca in 2012 vine apocalipsa, sper sa fie una cu zombie), si filmul asta a inceput foarte bine, dar.. s-a pierdut pe drum. Cel putin mie asa mi s-a parut. Putea sa fie un comedy horror, dar s-a transformat intr-o parodie. Se rade, dar nu pe atat cat te-ai astepta in trailer.

Liviu-
01 Dec 2009, 11:35
dar s-a transformat intr-o parodie.

O parodie la filme cu zombie sau la comediile romantice americane? Sau mai mult... la ambele? Daca s-a vrut a fi parodie nu ajunge nici la degetul mic al lui Shaun of the dead din punctul asta de vedere.

marius_em
01 Dec 2009, 13:12
dar s-a transformat intr-o parodie.Daca s-a vrut a fi parodie nu ajunge nici la degetul mic al lui Shaun of the dead din punctul asta de vedere.
Shaun of the dead a fost si o parodie, dar in acelasi timp si un omagiu al filmelor lui Romero. Un fel de ok, facem glume, dar recunostem ca zombie sunt chiar cool.

Dominic
02 Dec 2009, 02:08
Toata comedia in filmul asta e atunci cand Eisenberg il impusca pe Bill Murray.ATAT!

Liviu-
02 Dec 2009, 09:15
Toata comedia in filmul asta e atunci cand Eisenberg il impusca pe Bill Murray.ATAT!

Intr-adevar. Pacat insa ca a fost atat de previzibila faza.

marcusARCUS
05 Dec 2009, 21:24
Azi am vazut din nou filmul.Si..vreau sa va zic ca e mai bun a 2-a oara.Zombieland e definitely in top 10 2009.

PoliFanAthic
06 Dec 2009, 00:22
Si eu l-am mai vazut de cateva ori, iar cel mai important e ca nu am impresia ca devine mai prost.

vlad4s
06 Dec 2009, 18:36
Mai eu inca nu pot sa scriu un reiew despre acest film:( (o sa - l vad spt. viitoare),dar din ce a vazut din trailer si ste - uri filmul e super.E misto ca e si comedie,dar eu vreau sa fie si horror.Actorii sunt extrem de potriviti si vb mai multe sapt viitoare.SAL! B-)

Liviu-
06 Dec 2009, 19:16
E misto ca e si comedie,dar eu vreau sa fie si horror.

Esueaza in ambele genuri.

HATER
07 Dec 2009, 09:00
un film amuzant si ushor de vizionat.. pentru o duminica seara la cinema a fost placut!!

nu se incadreaza deloc in cele mai bune filme pe care leam vizionat.. nici top20 macar
dar sa ne amintim ce porcarii de filme a adus anul 2009..

marcusARCUS
10 Dec 2009, 14:07
E misto ca e si comedie,dar eu vreau sa fie si horror.

Esueaza in ambele genuri.

Ete flaps!La horror.

Pitbull
10 Dec 2009, 14:27
Ete flaps!
Misto asta, n-o stiam. O cumpär.
(Cine stie, s-ar putea chiar s-o detroneze pe aia a C.T.P.-ului, de-acu'... ää... doosunu de ani, cred cä-s.)

marcusARCUS
15 Dec 2009, 16:43
E pret discutabil ca sa stii...

Ilila
11 Apr 2010, 13:24
Cum spuneau Alec Baldwin si Steve Martin (la decernarea premiilor Oscar) .. Woody e pe val :)

carmen_angelus_romila
16 Sep 2018, 10:23
Precum spui, este un film extraordinar de bun!