PDA

View Full Version : "Halloween 2"


Pitbull
18 Oct 2009, 18:35
"Halloween 2" - O vomă
...şi atât

Fac unii câteodată un rahat atât de mare, încât fiecare rând în plus irosit pentru a-l comenta devine un autentic sacrilegiu. Aşa că decât noi să o frecăm, hai mai bine scurt şi tragic să punctăm:
Scenariul: un maldăr de scene sângeroase, îngrămădite-n linie dreaptă.
Conţinutul: mulţime vidă; ucigaşului în serie nici măcar nu i se propune vreun mobil - e pus doar să măcelărească lumea cu cuţitoiu', că d-aia-i siriăl chilăr.
Regia: atât de previzibilă, încât încă de la prima vizionare poţi dirija ca la Ateneu tot ce se-ntâmplă. Dar şi ridicolă - mai ales când haidamacu' îmburdă maşina-n şanţ.
Calul Bălan: umblă prin cadru, dus de dârlogi de o Mimi cu aer de mireasă drogată, ca să-nţelegem noi că monstrul ăla fost-a şi el om oarecând, până l-a dezumanizat orânduiala cea crudă şi nedreaptă.
Altceva...?
Nu cred.

Pitbull (Mihnea Columbeanu)
18 octombrie, 2009, h. 18:30-18:43
Bucureşti, România

marcusARCUS
19 Oct 2009, 12:24
A.Si io vroiam sa-l vad.Acum lasa.Dar macar te sperii?

Disciple
19 Oct 2009, 13:36
Eu renunt sa mai bag in seama filme legate de Halloween,Ziua Indragostitilor,Recunostintei,Femeii,Chiulului,Bal ul Bobocilor si alte balarii...
Pit sunt horroruri mult mai bune la care sa te uiti(actuale ma refer).
Din toate florile din lume de ce ales fix basina asta?:))

Pitbull
19 Oct 2009, 19:27
macar te sperii?
Nu. Pentrucäci:

atât de previzibil(...), încât încă de la prima vizionare poţi dirija ca la Ateneu tot ce se-ntâmplă.
Adicä: oredecâteor ar trebui sä te sperii, stii cu cinci minute-n prealabil ce-o sä vie. Si vine la secundä!

Din toate florile din lume de ce ales fix basina asta?:))
C-aveam luni vizionare de presä si mi-era dor de confrati.

carmen_angelus_romila
16 Sep 2018, 10:37
Nu a fost de speriat nici primul film asa ca, "nimic nou sub soare..."!