PDA

View Full Version : Ce chestii ai vrea să vezi, dar nu le bagă la TV


ricutza
12 Oct 2009, 10:55
nu cred ca Pushing Daisies ar fi prins la noi, cum n-a prins nici la ei. Nici olandezii nu s-au omorat dupa el si n-au dat decat primul sezon. Mie mi s-a parut simpatic dar nu m-am omorat dupa el.

Eu nu prea pricep de ce nu sunt aduse emisiunile astea gen reality tv: America's Next top model si Project Runaway. M-am bucurat insa sa vad ca AXN-ul incepuse la sfarsitul verii sa dea So You Think you can Dance. Mie mi se pare ca sunt niste emisiuni care sunt bine facute si care arata cam cat de talentat trebuie sa fii ca sa faci niste chestii care la noi se cam fac dupa ureche.

marius93
29 Jun 2010, 15:12
As vrea ca unul dintre posturile noastre sa redifuzeze Buffy: The vampire slayer (1997), serialul care a fost un adevarat succes si care a scos-o din anonimat pe Sarah Michelle Gellar. Sunt sigur ca daca s-ar (re)difuza si la noi (s-a mai dat prin 2000 la Pro TV - am vazut prin niste reviste TV Mania din anul respectiv :)) ) ar avea mare priza la public, iar postul ar face audienta :)

danonino
04 Jul 2010, 21:41
Benny Hill.

alex_il_fenomeno
05 Jul 2010, 08:26
Heroes , am auzit ca e bun!

copila_satanista
05 Jul 2010, 08:29
Benny Hill. este, pe antena 1 parca

si heroes este

omserios
06 Jul 2010, 19:24
Multe dintre ele sunt date, insa pe posturi mai mult sau mai putin obscure si practic este imposibil sa le prinzi, decat daca te abonezi la toti providerii de cablu :D

Si ca sa fiu mai ontopic, as vrea sa (re)difuzeze Survivor, preferabil sezoane mai noi. :)

Pitbull
06 Jul 2010, 22:29
Omule, dacä esti serios, sterge-ti linkul din semnäturä, cä nu e voie.

Dorotheea
10 Jul 2010, 20:48
Cred că mi-ar fi plăcut să văd The Vampire Diaries. Asta ca să nu mă avânt în vizionarea sa pe net și să văd 5 episoade pe zi. Dar într-un fel e mult mai bine să mă uit pe un site la seriale online, le văd când vreau și câte vreau odată. Plus că pe site-uri găsești multe informații, noutăți despre seralele favorite.:D

alex_il_fenomeno
13 Jul 2010, 09:38
Pacat ca nu este un post de televiziune , gen HBO , care sa difuzeze cele mai noi filme !

ooo333
14 Jul 2010, 08:45
As vrea sa se dea vechile desene de pe jetix si fox kids . :((

alexcretu75
15 Jul 2010, 21:49
O gramada nu le pot enumera sunt cu multimiile :P

marcusARCUS
18 Jul 2010, 11:27
Family Guy,Simpsons(la o ora decenta),American Dad,Aqua Teen Hunger Force,Beavis And Butthead,Robot Chicken,30 Rock(din nou la o ora decenta),South Park(nu numai sezoanele 1,2 si 3 pe banda).

Vladut1994
04 Aug 2010, 15:33
Chiar imi e dor de vechile desene de pe jetix/fox kids ...Ce se difuzeaza acum pe Disney nu le poti numi desene ,sunt mai degraba niste filme-serial ...

omudindulap
04 Aug 2010, 17:03
Femeeeeei, tzatze, scandaluri live, batai in direct, emisiuni cu blonde, vulgaritateeee, crimeeee...aaa, stai ca p-astea le baga..:-&

Medicate
09 Aug 2010, 14:07
tzatze =))

Posturile TV romanesti sau din intreaga lume sucks ! Pe Prima TV parca ... nu mai tin minte , este o emisiune cu titlul : Jurnal Monden , in care sunt prezentate vietile unor ciuperci ce se vand mai bine decat painea calda ... WTF is wrong with this world ? !

ricutza
09 Aug 2010, 15:21
tzatze =))

Posturile TV romanesti sau din intreaga lume sucks ! !

dar de ce sa generalizam? uite eu in olanda chiar ma uit o gramamda la televizor inclusiv vara cand se presupune ca ar trebui sa fie numai reluari.

Medicate
10 Aug 2010, 10:23
...si ce da interesant la olandezi ? ( just curious )

danonino
17 Aug 2010, 01:41
Nu am mai vazut asta de foarte mult timp

http://oneseasonnation.com/www/wp-content/uploads/2008/11/2009/04/390942673_e63009ee95_o.jpg

tehnologic lumea a evoluat rapid.

madanicola
22 Nov 2010, 08:32
Ar fi ideal sa se difuzeze Buffy: The vampire slayer (1997) :D Ar prinde bine la public .... Mai ales acum cu isteria asta Pro vampiri .:D

Medicate
23 Nov 2010, 18:50
As vrea sa vad mai putine vorbe si mai multe meciuri , filme , etc. Orice in afara de rahaturi politice !

rvn
23 Nov 2010, 20:32
616
as asculta la nesfarsit vocea lui Pittis, a Marianei Zaharescu, a Sandei Taranu, a Luciei Muresan si a celorlalti carora le aparea scris numele in dreptul cuvantului Lectura
o emisiune fara egal.

bremen1980
06 Dec 2010, 18:17
As vrea sa mai vad pe VoxNews camera aia fixata pe Piata Univesitatii .:-*

chuckyfan
06 Dec 2010, 18:35
Mai putine reclame si mai putine filme din care ne sunt taiate multe scene:|

andu7zu
08 Dec 2010, 22:05
as vrea sa nu mai vad atatea filme redifuzate in fiecare an din nou si din nou ......la anumite posturi ......dar nu cred ca o sa se realizeze asta intr-un timp prea scurt

Medicate
08 Dec 2010, 22:32
Nu se va realiza asta niciodata :)) !
Sa stii ca sunt si filme ce merita redifuzate ... !

andu7zu
09 Dec 2010, 17:22
stiu si nu am zis ca nu-s niciodata.......astea pe de o parte......
dar le redifuzeaza cam de prea multe ori si incep sa "o dea in diverse" in fiecare an ....3-4 ani la rand......sau pe celalalte posturi o perioada.....le redifuzeaza de prea multe ori ....

bremen1980
09 Dec 2010, 18:03
Stie cineva ceva despre postul care se inaugureaza maine 10 TV?

andu7zu
11 Dec 2010, 14:35
@bremen1980 .....s-a inaugurat ......ce fel de canal este???

bremen1980
14 Dec 2010, 10:46
Pina acum e jale la 10 tv.Nasul e prezent toata ziua (in direct sau in reluare) ,zero filme. Pare un B1TV in care Radu Moraru bintuie programul precum Orson Welles in Citizen Kane sau mai bine zis ca vrajitorul din Oz. .Nasul expandat +negresa Mbela = 10 TV

Cmd93
24 Dec 2010, 13:02
Penguins of Madagascar

danonino
24 Dec 2010, 14:06
Imi plac mult-mult pinguinii aia. Geniali.

Rico si Kowalski B-) =)) =)) =))

bremen1980
18 Jan 2011, 11:38
10 TV asta chiar este un jaf de televizune .Aveam un pliant facut de RDS in care erau prezentate filmele care vor fi difuzate pe 10TV intre 15 dec-15 ian. Nu am vazut nici macar un film din cele 30 -40 filme din pliant (unele destul de interesante ).

Ma plictiseam acu' doua seri si am stat sa arunc un oki la tv.Am ramas fascint de prostia de la DDTV.
O baba (doamna Aurelia parca ) se smiorcaia pentru niste cercei furati de o alta dama (o vecina sau o ruda).Cameramanul incepuse sa filmeze acasa la presupusa furaciosa si doamna Aurelia dadea indicatii si-i indruma pe astia pe unde sa mai scormoneasca. Semana cu jocul cald /rece.
''Sa vedem daca cerceii sunt ascunsi intre sapunuri /Nu sunt acolo ,hai sa ne uitam printre borcanele de dulceata /nu sunt nici acolo ,hai sa incercam sa-i gasim printre boarfele stimatei infractoare ...'' Si emisiunea curgea asa navalnic.

NmpN
22 Jan 2011, 22:20
Desene animate de calitate! As vrea sa bage iar FoxKids! :)

andreiu7z
22 Jan 2011, 23:18
Chestiile ce nu ar trebui bagate la tv ar fii reclamele din timpul filmelor sau al emisiunilor.

gigea
27 Jan 2011, 12:36
10 TV asta chiar este un jaf de televizune .Aveam un pliant facut de RDS in care erau prezentate filmele care vor fi difuzate pe 10TV intre 15 dec-15 ian. Nu am vazut nici macar un film din cele 30 -40 filme din pliant (unele destul de interesante ).

Ma plictiseam acu' doua seri si am stat sa arunc un oki la tv.Am ramas fascint de prostia de la DDTV.
O baba (doamna Aurelia parca ) se smiorcaia pentru niste cercei furati de o alta dama (o vecina sau o ruda).Cameramanul incepuse sa filmeze acasa la presupusa furaciosa si doamna Aurelia dadea indicatii si-i indruma pe astia pe unde sa mai scormoneasca. Semana cu jocul cald /rece.
''Sa vedem daca cerceii sunt ascunsi intre sapunuri /Nu sunt acolo ,hai sa ne uitam printre borcanele de dulceata /nu sunt nici acolo ,hai sa incercam sa-i gasim printre boarfele stimatei infractoare ...'' Si emisiunea curgea asa navalnic.


nahaha..=)) prostia = rating.

rain992
08 Feb 2011, 19:23
As vrea sa se dea vechile desene de pe jetix si fox kids . :((
idem. imi este tare de dor de copiii de la 402 si altele, imi amintesc de cand eram mai mica. acum au tot felul de tampenii pe disney channel mai nou. nu stiu ce invata copiii de la ele.
mare pacat ca au schimbat complet grila.

The Vampire Diaries as vrea la TV. De curand am inceput sa ma uit la serial, dar imi dau seama ca nu prea mai am timp sa ma uit pe net si la el. Am deja alte 4 'on airing' si nu mai fac fatza.
Chiar daca nu ma omor dupa The Vampire Diaries, daca tot am inceput, zic sa il duc si pana la capat, macar pentru cat de bine arata Ian. :))

In general as dori sa se difuzeze mai multe filme bune la TV ori filme care nu au mai fost 4 ani la rand in grila de programe. Daca s-ar opri din difuzarea filmelor cu Steven Segal si altii ar fi minunat.

@ Bremen, DDTV este a lui domnu` Dan, nu? =)) Pai normal ca o sa vezi ceea ce ai descris tu acolo. La OTV aceesi prostie o gasesti si nu numai. Televiziunile in romania dau doar tampenii. Acum imi amintesc de porcariile alea de emisiuni, sau cum s-or numi gen: Iubiri secrete, Parinti contra copii, sau ceva asa. In fine, ma bucur ca nu am retinut numele corect :)).

@ andreiu7z, ca bine zici. imi place la TVR 1 ca nu baga reclame decat dupa ce filmul s-a terminat. La fel si HBO. Mai bine sa lase tot filmul si dupa film sa bage reclama si 20 de minute daca vor. Stiu ca din reclame traiesc posturile, dar prea se exagereaza. La PRO TV de ex, uneori filmele incep la 8 jumatate seara si se termina aproape de ora 12? Pai ce e asta?

danonino
08 Feb 2011, 20:19
Ai telecomanda, nu iti convine, schimba postul. Simplu.

buticut
08 Feb 2011, 21:27
Chestiile ce nu ar trebui bagate la tv ar fii reclamele din timpul filmelor sau al emisiunilor.

Ei, ce te faci daca te uiti la un film de trei ore si te scapa la toaleta? In asemenea cazuri, reclamele sunt chiar folositoare :D.

chuckyfan
09 Feb 2011, 17:21
Da, sunt dar nu excesiv ( National TV, Pro, Antena ). Ce-mi place ca cei de la Prima Tv difuzeaza mult mai putine reclame in timpul filmelor:)

La DDTV singurul lucru bun sunt filmele care desi se vad foarte prost sunt greu de gasit si de cumparat si de downloadat ( Crippled Creek etc etc )

A observat careva ca la MGM au intrat titluri noi in grila? Sau mi se pare mie:-/

marllenn
13 Feb 2011, 12:45
Ce as vrea sa dea din nou la tv este JAG pe Tvr 1, Foxkids, X-files

princess_peach
13 Feb 2011, 15:58
Desenele de pe Foxkids...8->...:))...Copiii de la 402...Viata cu Louie...ce vremuri...:)

andu7zu
20 Feb 2011, 11:05
Desenele de pe Foxkids...8->...:))...Copiii de la 402...Viata cu Louie...ce vremuri...:)
Da......ce mai vremuri erau atunci.....acum cu desenele astea prea exagerate ......nu toate dar majoritatea......iti vine sa te .........uiti pe HBO:))))

Vorador
07 Jun 2011, 20:18
The Vampire Diaries

costyn162
13 Jun 2011, 09:01
sincer, nu prea folosesc televizorul pentru a vedea seriale pentru ca nu are cum sa ajunga seriale ca The vampire diaries si altele in Romania....si sa fie si la zi...

andreeeeeeea
03 Sep 2011, 20:55
As vrea ca unul dintre posturile noastre sa redifuzeze Buffy: The vampire slayer (1997), serialul care a fost un adevarat succes si care a scos-o din anonimat pe Sarah Michelle Gellar. Sunt sigur ca daca s-ar (re)difuza si la noi (s-a mai dat prin 2000 la Pro TV - am vazut prin niste reviste TV Mania din anul respectiv :)) ) ar avea mare priza la public, iar postul ar face audienta :)

Il baga acum pe DIVA parca. :)

HankMoody
04 Sep 2011, 20:32
Mai multe filme xxx!:"> ca nu prea sunt deloc defapt:-S .

FreakDoll
04 Sep 2011, 22:00
Plateste mai mult la cablu pentru cateva canale in plus.

Anxious_Schizoid
10 Sep 2011, 21:21
Dacă la televizor nu se difuzează un amărât de film cu Brigitte Bardot (măcar să vedem o frumusețe naturală) nu-mi mai pot permite nicio pretenție în a se difuza un Godard, Fellini, Antonioni, măcar un film cu Marcello Mastroianni sau/și Sophia Loren.

FreakDoll
10 Sep 2011, 22:25
Chiar maine poti vedea un film cu Mastroianni pe TCM. Sunt cateva canale care chiar baga filme bune.

Anxious_Schizoid
12 Sep 2011, 05:46
Nu chiar toate filmele vechi sunt bune, așa cum nici toate filmele cu Marcello Mastroianni nu sunt bune. Se pot găsi filme care nu sunt o pierdere completă de timp, dar sunt rare acelea care îți formează cultura cinematografică. E posibil să am eu cereri prea mari pentru TV.

FreakDoll
12 Sep 2011, 08:30
Da, n-am zis neaparat ca ar fi cel mai bun film al sau si eram ferm convinsa ca o sa spui tu asta din moment ce n-am precizat eu. :) Dar e un inceput.... decat deloc...!

Cristina_
13 Sep 2011, 02:14
Vreau sa vad cat mai multe documentare si filme din lumea medicala.Sa arate in fiecare luna ce noi descoperiri s-au facut in medicina in special din oncologie(tratarea cancerului), dermatologie si poate chiar stomatologie.

carmen_angelus_romila
31 Aug 2018, 09:34
Sunt multe, dar pentru viitor chiar vreau sa imi fac o lista cu preferinte.