PDA

View Full Version : Cu supranatural sau fără ?


Pauline Kael
25 Apr 2009, 19:21
Imi plac horroroaeile realiste,psihologice,cu matrasheli,cu disecari,introspectii,autopsii...
Alea supranaturale sunt prea hardcore,prefer niste fanatasy-uri stil Burton.
Tie care-ti plac?Sau nu stii?:P
Este sau nu prezenţa supranaturalului un factor de decizie în procesul de formare a unei opinii despre un film horror, dupa părerea voastră?
Depinde de gradul de cultura al fiecaruia;)

Cinemania
25 Apr 2009, 20:26
Voi ce tipuri de horror preferaţi: cele cu elemente supranaturale (stafii, zombi, extratereştri) sau cele "ordinary", cu crime, psihopaţi şi ciopârţeli?

mie mi-e indiferent...pot sa fie cu blood suckers from outer space, frankensteini si zombies, demoni, vampiri, criminali in serie, posedati etc.

Este sau nu prezenţa supranaturalului un factor de decizie în procesul de formare a unei opinii despre un film horror, dupa părerea voastră?

ar trebui sa fie cel mult un factor de selectie personal

primele filme horror au avut ca inspiratie elemente supranaturale (vampiri, monstri, fantome) genul explorand mai apoi cu succes si alte dimensiuni non-supranaturale

supranaturalul nu e nici necesar nici "interzis"

Squishy
22 Jun 2009, 01:07
Voi ce tipuri de horror preferaţi: cele cu elemente supranaturale (stafii, zombi, extratereştri) sau cele "ordinary", cu crime, psihopaţi şi ciopârţeli? Este sau nu prezenţa supranaturalului un factor de decizie în procesul de formare a unei opinii despre un film horror, dupa părerea voastră?

preferatele mele sunt acelea psihologice, deci fara chestii foarte supranaturale....totusi ma atrage stilul lui david lynch, majoritatea filmelor lui facand parte din categoria sci-fi :-?

miercuri
22 Jun 2009, 02:45
Lynch Sci-Fi? O_o

Cinemania
22 Jun 2009, 09:14
preferatele mele sunt acelea psihologice, deci fara chestii foarte supranaturale....totusi ma atrage stilul lui david lynch, majoritatea filmelor lui facand parte din categoria sci-fi :-?

majoritatea, adica unul singur (Dune) ?

shadowofnight
24 Jun 2009, 18:50
lol cele cu supranatural:D:D
maybe.
dar si celelalte.
dar supranatural cu fantome, demoni si din astea nu extraterestri si zombii

Mikala
09 Jul 2009, 00:08
Sunt si eu de acord cu cele psihologice si un pic supranatural .Doar un pic ! :P

corinka
09 Jul 2009, 01:05
Supranatural doar uneori, preferabil fara, pentru ca, de multe ori, supranaturalul in horror devine kitch. Supranaturalul e mai potrivit in SF!

EgOisM
09 Jul 2009, 11:18
cate putin din toate,prefer un film doar presarat cu putin supranatural,cum a spus si corink,prea mult strica.

Mikala
09 Jul 2009, 12:56
Asa ziceam si eu . De obicei filmele cu tematica religioasa prind ..
Cel putin asa am observat eu