PDA

View Full Version : Best actress-leading role


Suspect de bizar
12 Feb 2009, 19:22
...

Floydman
16 Feb 2009, 16:00
Jolie

Streep si Winslet au mai luat parca. Jolie e pe val iar academiei ii place sa fie populara in ultima vreme, chiar daca Lara Croft nu prea cred ca e actrita....

StefanDo
16 Feb 2009, 16:01
Jolie a mai luat, Winslet nu, desi e la a sasea nominalizare :)

Floydman
16 Feb 2009, 16:02
aualeu...nu stiam... o votam pe winslet. trebuie sa ia si ea candva. mare actrita. :?

StefanDo
16 Feb 2009, 16:10
o sa ia acum :)

Pitbull
16 Feb 2009, 16:24
aualeu...nu stiam... o votam pe winslet.
Nu te aualeotiza. Fä-ti o clonä si voteaz-o. :hmm: Fä-ti douä clone si voteaz-o. :sleep: Fä-ti multe clone si voteaz-o. :happy:

Floydman
17 Feb 2009, 13:10
paraipan revival :shock:

Pitbull
17 Feb 2009, 13:14
Fä-ti tot grupul Paraipan si voteaz-o!
Olteanu, Plopeanu, Tänäsescu, Casapu, Zisu, Boeriu, Cristea si Chirvase.

Gloria
20 Feb 2009, 15:53
Grabiti-va sa va postati predictiile la toate cele 24 de categorii, nu doar la una, mai sunt cateva ore in care "Agentia de pariuri" de pe forumul Cinemagia este deschisa; ar fi pacat sa nu intrati in cursa adevaratilor pariori cinefili :D :
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?p=230157#230157.

Pauline Kael
20 Feb 2009, 21:40
Aici ma mai gandesc.Daca nu-l ia Brad,il ia Jolie.sau poate sa-l ia amandoi,oricum e o fitza. :lol:

buticut
20 Feb 2009, 21:54
Aici ma mai gandesc.Daca nu-l ia Brad,il ia Jolie.sau poate sa-l ia amandoi,oricum e o fitza. :lol:

Ete scart...nu o sa il ia niciunul. WTF!! Brad doar a stat pe un scaun pe tot parcursul filmarilor la TCCOBB si a facut si el niste fete,atat! Corpurile nici macar nu erau ale lui. I-a furat locul lui DiCaprio/Clint Eastwood.Si Angelina...a fost ok,dar de multe ori she was overreacting.

Pauline Kael
20 Feb 2009, 22:08
My,love(cu accent yankeu),uiti ca cinemaul american e o industrie ,o chestie comerciala,si cati bani scot astia ca ni-i baga pe Brangelini pe gat?Asta e,life suks a lot.

buticut
20 Feb 2009, 22:09
Sa nu cadem in extreme... :lol:

Pauline Kael
20 Feb 2009, 22:11
Nu cadem,eu nu's de ce nu vreau sa-l ia Winslet.Prefer sa-l ia o nou-venita.

buticut
20 Feb 2009, 22:17
S-ar putea intampla o rasturnare de situatie si sa il ia Leo.Vorba aia...cand doi se cearta :). S-ar putea imparti voturile intre Meryl si Kate si sa le ia Melissa fata.Mie imi pare rau de bashingul lui Kate...toata lumea a facut tam-tam ca vezi doamne nu si-a mai amintit in discursul ei,cand a mentionat celelalte actrite nominalizate la Globuri,de Presedinta ONU,ambasadoarea copiilor sarmani sau ce-o fi - Angelina Jolie.Oricum fata ei a fost priceless :lol: !Ah da si actrita aia...cum o chema...Angelina Jolie! :lol: Mie chiar mi se paruse onest discursul lui Kate :). Si acum iar,spun despre ea ca cerseste Oscarul,doar pentru ca a spus ca s-ar bucura sa il ia,pentru ca nu a reusit pana acum. Intr-adevar,cei mai mari actori isi baga piciorul in premiile astea si fac ce stiu ei mai bine,dar nu poti sa ii condamni pentru ca isi doresc o asemenea recunoastere a talentului :).Oricum,eu ii tin pumnii :D.

Pauline Kael
20 Feb 2009, 22:21
Hm,sincer my love(cu accent londonez) nu mi se mai pare atat de in forma cum era .A inceput sa se manierizeze.Dar da,si Penelope era emotionata,si nu cred ca e vb de bani...E vb ca ramai din pacate in istoria filmului cu parlitul asta de premiu.Dar eu as vrea nou-venita,nici nu-i stiu numele,ar fi culmea ca sa ia alea din Doubt(necunsocutele) si Meryl sa stea pe tusa. :lol:
Discursul cu Angelina...cred ca era emotionata,nu a fost intentionat daca insinuezi asta.
Iar Emma Thompson si Cristin Scott Thomas fac cat o suta de kate si o mie de angeline.

buticut
20 Feb 2009, 22:52
Discursul cu Angelina...cred ca era emotionata,nu a fost intentionat daca insinuezi asta.

Da,cu siguranta era.Dar a fost funny :lol: .Kristin Scott Thomas face rolul vietii in Il y a longtemps que je t'aime,eu eram sigura ca va fi nominalizata.Pacat ca atitudinea ei de invidioasa nu prea atrage respectul colegilor de breasla. A criticat nominalizarea lui Kate la Best Supporting Actress de la Globuri,spunand ca trebuia sa intre la Leading si si-a mai exprimat si alte doleante :). E cam greu de determinat acum daca un rol este Leading sau Supporting. Jokerul e peste tot in TDK si totusi e la Best Supporting, la fel a fost si Anton din NC4OM,un film care a fost cam fara Leads bine definiti...

Pauline Kael
20 Feb 2009, 22:58
K S T se poate sa fie invidioasa dar e o actrita mai buna decat va fi vreodata Kate.E mai subtila si mai inteligenta.E normal sa se simta frustrata.Ca si cum tu,Buticut,stii atatea chestii despre festivitatea premiilor Oscar,despre filmele,actorii nominalizati,scrii un articol bun,dar vine altul mai in voga si ti-l "lucreaza" si ia premiul Pulizer.Cum te-ai simti? Ai zice bravo,colega,esti mai tare?

miercuri
21 Feb 2009, 18:25
N-am apucat sa vad The Reader filmul, dar in carte Hanna e personajul principal in absentia cum ar veni, iar intreaga naratiune a tipului e construita in jurul personalitatii ei. Presupun ca s-au pastrat proportiile si in film, o sa ma uit azi sau maine.

R_Afc
22 Feb 2009, 16:48
Am votat Meryl Streep. Parerea mea e ca Winslet trebuia nominalizata cu rolul din Revolutionary Road pentru aceasta categorie.

Floydman
23 Feb 2009, 07:22
Un joc exceptional, premiat cum se cuvine.

Liviu-
23 Feb 2009, 13:32
Am votat Meryl Streep. Parerea mea e ca Winslet trebuia nominalizata cu rolul din Revolutionary Road pentru aceasta categorie.

Sau pentru ambele. Oricum ma bucur ca a castigat. 6 nominalizari din care un Oscar castigat inseamna ceva la varsta ei.