PDA

View Full Version : Best actor-leading role


Suspect de bizar
12 Feb 2009, 19:13
...

corinka
15 Feb 2009, 22:00
Am votat Mickey Rourke, dar daca intrebarea ar fi fost "cine credeti ca il merita" as fi votat Sean Penn.

freackboy
19 Feb 2009, 22:27
Si eu il sustin pe Sean Penn sau Frank Langella dar nu inteleg de ce lumea l-a votat pe Mickey Rourke. Am vazut filmul si nu m-i se pare a fi un rol asa de consistent sau profund in comparatie cu cel a lui Sean Penn care face un rol de gay exceptional sau Frank Langella cu acea voce inconfundabila a lui Nixon .Eu personal cred ca daca e sa castige a fost un premiu de mila un fel de 'Life time achievements'.(sa nu credeti ca sustin faptul ca Mickey Rourke este un actor prost sau ca a facut un rol slab dar in comparatie cu celelalte filme nu are nicio sansa)

Gloria
20 Feb 2009, 15:51
Grabiti-va sa va postati predictiile la toate cele 24 de categorii, nu doar la una, mai sunt cateva ore in care "Agentia de pariuri" de pe forumul Cinemagia este deschisa; ar fi pacat sa nu intrati in cursa adevaratilor pariori cinefili :D :
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?p=230157#230157.

Pauline Kael
20 Feb 2009, 21:30
Brad Pitt.Daca nu,Frank Langella.

R_Afc
22 Feb 2009, 16:34
Bineinteles ca Mickey Rourke. "The Wrestler" a fost un film exceptional, Rourke merita pe deplin statueta, a jucat rolul vietii lui.

Leonard
22 Feb 2009, 19:48
aici e cea mai mare concurenþã. toþi sunt buni. totuºi unele roluri sunt mai puþin solicitante decît altele: Brad Pitt are un rol mult mai uºor decît în Fight Club ºi nici al lui Richard Jenkins n-a fost dificil, deºi a fost tare simpatic ºi comic. Acord ºanse egale pentru fiecare din ceilalþi trei: Sean, Frank ºi Micky. dacã ar fi sã existe un precedent de ex-equo, acum ºi aici ar fi momentul.

Lili1982
16 Mar 2009, 22:34
Eu am fost ferm convinsa ca Mickey o sa ia Oscar-ul pana in clipa in care mi-a fost dat sa vad Milk. Am ramas fara cuvinte... Sean Penn nu joaca, el traieste fiecare rol si in noaptea decernarii premiilor Oscar...am sarit in sus de bucurie :) pentru ca nu-mi venea sa cred ca cel "mai bun" a castigat.

R_Afc
13 Apr 2009, 14:37
A fost furat Rourke, ironia a facut sa piarda statueta in favoarea unui prieten.

Liviu-
13 Apr 2009, 16:03
E prea mult sa zici ca a fost furat cand diferenta dintre cele doua interpretari nu e prea mare. E parerea ta ca poate ar fi meritat sa castige Rourke, dar de la parerea ta si pana la a fi fost furat e o diferenta mare. Eu din contra cred ca a castigat cine merita...

corinka
13 Apr 2009, 16:06
Eu din contra cred ca a castigat cine merita...

Subscriu. :)

alex_il_fenomeno
02 Jul 2010, 19:16
dupa cum se stie , Oscarul este luat de un actor destul de prost ; de exemplu Brad Pitt mai mult ca sigur o sa ia , desi nu merita! :|