PDA

View Full Version : "Madagascar: Escape 2 Africa"


E.Floares
09 Nov 2008, 22:03
In curand si la noi...

Vreau doar sa spun ca a scos 63,5 mil. in State, fiind pe locul 2 ca cel mai bun opening weekend din Iunie incoace, deci pe locul 1 in toamna asta. Pentru ca suma este aproximativ calculata, ar cam fi la egalitate cu Hancock si WALL-E.

Hai ca nu mai e mult si apare si la noi...

orlandita
11 Nov 2008, 11:30
Salut!

am vazut aseara Madagascar 2 ;abia asteptam sa-l vad. :D :D :D

prietenului meu i s-a parut putin mai slabut ca primul dar in ansamblu au facut treaba buna si m-au dezamagit.

gabonne1
11 Nov 2008, 12:56
Salut!

am vazut aseara Madagascar 2 ;abia asteptam sa-l vad. :D :D :D

prietenului meu i s-a parut putin mai slabut ca primul dar in ansamblu au facut treaba buna si m-au dezamagit.

:lol:

orlandita
11 Nov 2008, 13:04
:P ,

da sorry pentru exprimare.rectific : in ansamblu au facut treaba buna si nu m-au dezamagit

redmen
11 Nov 2008, 13:05
Hahahah.

E.Floares
11 Nov 2008, 14:22
Dude sau dudo, puteai sa astepti macar dvdrip-ul...sau ne-ai scris din alte tari? :P

orlandita
11 Nov 2008, 14:27
nu scriu din alta tara;l-am luat aseara de pe torrent

E.Floares
11 Nov 2008, 16:46
Pai banuiesc ca se vede naspa. Ideea e ca si eu am vazut WALL-E imediat cum a aparut, pentru ca ardeam de nerabdare, dar am gresit, pentru ca sunt niste elemente in grafica aia si niste efecte sonore care nu pot fi simtite fara un dvdrip ca lumea...de cinema nu mai zic...

StefanDo
11 Nov 2008, 18:44
eu o banuiesc pe orlandita de impostura :P

orlandita
12 Nov 2008, 09:00
de vazut se vede destul de bine; nu e filmat in cinema, nu e in rusa, ci in engleza

nu am dat foarte multe detalii despre actiunea filmului pentru ca am considerat ca e mai bine sa va las sa-l vedeti si voi si sa nu va strict surpriza.

am mai spus filmul il gasiti pe torrent;daca nu va descurcati, desi nu cred ca e cazul, astept pm

Pauline Kael
12 Nov 2008, 23:32
Da,e.
"Over the hedge2" ,a aparut?

buticut
14 Nov 2008, 11:32
Da,e.
"Over the hedge2" ,a aparut?

Doar Open Season 2
Open.Season.2.2008.DVDSCR.XviD-Gommey

si

Madagascar 2.Escape To Africa TC XVID - STG

Pauline Kael
18 Nov 2008, 17:20
l-am vazut acum..Personaje misto,dar umor mai deloc,din pacate.Pacat.Da,primul a fost mai bun. :)

Pitbull
18 Nov 2008, 17:55
Exact si impresia mea.
N-am simtit nevoia sä-i fac analiza, nu era nimic special de spus. Imagini splendide, dar suntem obisnuiti cu ele, animatie superbä, cum tot vedem de doi-trei ani... Umor mediocru, zâmbesti des, nu râzi deloc... Scenariu cam confuz, cu complicatii inutile... Personaje construite interesant, cu trimiteri satirice bune... si cam atât.

Se7en
19 Nov 2008, 03:38
Madagascar 2.Escape To Africa TC XVID - STG

Da si eu am vazut filmul acasa. A facut toti (ne)banii. 8)

Pauline Kael
19 Nov 2008, 16:10
Open Season e si mai mare dezamagire,scenariu nici de doi bani,si vocile lui Martin Lawrence si a lui Ashton Kutcher lipsesc.
Cred ca astia care fac continuari la filme de animatie de succes(Beauty and the Beast,Cocosatul de la Notre Dame,Bambi,Madagascar,Open Season,etc) ar trebui sa-si asume riscul insuccesului sequel-urilor,continuarilor.
Shame. :x
Dezgusting :sick:

savoria
09 Dec 2008, 08:57
mie mi-a placut filmul. nu mai vazusem de multisor un film de animatie 8)

gionloc
11 Dec 2008, 01:19
Pitbull, Pauline,
ma mir ca nu ati ris la film.

mie mi s-a parut ca are un umor de calitate, cursiv, inteligent. trimiterile la societate si politica (replicile Regelui Julien, criza din rezervatie), toate nazbitiile pinguinilor (logica lor debordanta, fara norme general valabile), mi s-au parut inspirate!
la fel si trimiterile catre alte filme, nostime.

Pitbull
11 Dec 2008, 09:23
Da, toate astea m-au fäcut sä zâmbesc tot timpul, dar niciodatä sä izbucnesc în râs.

pisicutaro
11 Dec 2008, 19:51
da daca puneau mai mult in evidenta pinguinii aia poate devenea mai palpitant chiar

Pauline Kael
12 Dec 2008, 17:48
Pitbull, Pauline,
ma mir ca nu ati ris la film.

mie mi s-a parut ca are un umor de calitate, cursiv, inteligent. trimiterile la societate si politica (replicile Regelui Julien, criza din rezervatie), toate nazbitiile pinguinilor (logica lor debordanta, fara norme general valabile), mi s-au parut inspirate!
la fel si trimiterile catre alte filme, nostime.
Umorul a fost atat de subtil Gionloc,incat era aproape imperceptibil :lol: Prea putin comic de situatie,publicul tinta e topit sa stii dupa desene animate cu politica,societate ,minciuni,criza financiara.. :)