PDA

View Full Version : In legatura cu revista Cinemagia


redmen
14 Aug 2008, 18:49
Acest mesaj se adreseaza oricui are legatura cu revista.Sunt si eu curios pe ce criterii sunt alese filmele care le oferiti la vanzare cu revista.Multumesc de raspuns.

Pitbull
14 Aug 2008, 18:51
Nu le alegem noi. Este un parteneriat, cu firma care difuzeazä DVD-uri, si distribuie si revista împreunä cu ele - altfel, o revistä färä DVD, oricât de bunä, n-ar rezista pe piatä; masa cumpärätorilor vor jucärele, nu texte.

redmen
14 Aug 2008, 18:56
O revista buna,respectabila nu are nevoie de jucarioare sa se vanda :)

Pitbull
14 Aug 2008, 19:03
Desteptarea!
E frumos sä visezi, da' aici suntem pe pämânt!

Suspect de bizar
14 Aug 2008, 21:06
Primele filme care au aparut cu Cinemagia cum erau de asa calitate buna(Dances with wolfs si Inchisoarea ingerilor)?

Pitbull
14 Aug 2008, 21:20
Mamä dragä, dacä noi am fi distribuitorii DVD-urilor, as mai zice - dar am spus clar cä-i un joint-venture: noi cu asta, ei cu aia. Intreabä-i!

redmen
15 Aug 2008, 11:41
Da .. chiar .. se poate posta o lista cu toate filmele care au aparut pana acuma cu revista ?

StefanDo
15 Aug 2008, 13:16
nu prea e timp de asta, dar, daca dai clic pe coperta ultimului numar (il gasesti pe homepage, jos, in stanga) ai sa vezi o lista cu copertele ultimelor cateva zeci de numere ;)

Pe fiecare dintre ele este trecut si titlul dvd-ului

larinho80
15 Aug 2008, 14:27
Premiere si Total Film sunt reviste care apar pe pamant din cate stiu eu

Pitbull
22 Aug 2008, 02:00
Da, asa e, scuze - cum dracu' am uitat de ele...? :shock: :oops: :((
"Premiere" apare pe pämântul din Berceni, iar "Total Film", pe glia sträbunä a Urzicenilor.
(Data viitoare, bägäm în prizä si dopu-de-gât înainte sä ejaculäm, da? Miersî. :hmm: )

larinho80
23 Aug 2008, 06:36
Desteptarea!
E frumos sä visezi, da' aici suntem pe pämânt!

Pitbull
23 Aug 2008, 21:23
Desteptarea!
E frumos sä visezi, da' aici suntem pe pämânt!

larinho80
23 Aug 2008, 21:31
am vrut doar sa-ti arat ca te refereai la reviste de film de peste tot,nu doar romanesti.mistourile alea ieftine cu breceni,urziceni,etc cred k te distreaza de minune,pacat ca esti singurul care se amuza.

Pitbull
23 Aug 2008, 21:43
Ai vrut doar sä aräti cä esti incapabil sä urmäresti logica unei discutii. Era vorba despre CineMagia si piata din ROMANIA. Când CineMagia o sä aparä "peste tot", poti încerca sä mai zici ceva - da' pân-atunci, nu te mai bäga-n vorbä ca märaru-n ciorbä. Iar mistourile sunt calibrate dupä client, asa cä pa.

larinho80
24 Aug 2008, 07:00
Când CineMagia o sä aparä "peste tot"- :lol: :lol: :lol:

Si nu te mai amagi,mistourile tale sunt la fel de slabe,indiferent de client

Pitbull
24 Aug 2008, 14:02
Mda, e clar...
Rupturi sinaptice cronice, Ã* la Ipingescu.
Case closed.

larinho80
24 Aug 2008, 15:00
dupa nr tau de postari eu vad o lipsa totala de orice alta activitate.cam trist....

Pitbull
24 Aug 2008, 15:13
Cât de tälâmb poate fi cineva, ca sä-si închipuie cä din postatul pe CineMagia se poate träi? Noroc cä mai citesc pe-aici si oameni normali, la curent cu multe alte tipuri de activitäti, unele lucrative si foarte profitabile (traduceri de cärti, cursuri, articole scrise pentru revistä), altele fäcute eminamente din pasiune (scenarii, analize de film neplätite, etc.). Da' de, asa e când ti-e imposibil sä concepi pluridisciplinaritatea, viteza si eficienta, pentru cä-ti consumi timpul buchisind literä cu literä, sau numärându-i lui Stallone cartusele trase d-a-mboulea prin junglä.
Case closed.

Neuptolem
24 Aug 2008, 15:55
sau numärându-i lui Stallone cartusele trase d-a-mboulea prin junglä.
:lol:
Chiar, asta-i ala care facuse rost de studiile alea statistice asupra numarului de soldati ucisi de Rambo, cati a omorat cu tricou, cati a omorat fara tricou, cati a omorat in partea 4 comparativ cu anterioarele... :lol: :lol:

Pitbull
24 Aug 2008, 18:00
Ia-mi-l de pe cap, joacä-te cu el, fä-i tot ce vrei (da, tot!) si-ti promit sä nu mai uit niciodatä de "semi".

larinho80
24 Aug 2008, 18:28
nu eram eu cu statisticile despre rambo,eu as vrea niste statistici despre "neinvinsa-i dragostea",da se pare ca nu prea a auzit nimeni despre el.

@neuptolem,tu sigur esti ala care zicea ca remake-urile sunt mai bune pt ca au efecte speciale mai bune,deci esti cantitate neglijabila

Pitbull
24 Aug 2008, 18:31
Semioltene, ti-a venit mutunachele, treci la aparat!

E.Floares
24 Aug 2008, 18:38
E foarte distractiva discutia (in special replicile lui Pitbull), ma duc sa-mi iau o punga de popcorn, un suc, ma asez in fotoliu si urmaresc discutia.

films4all
24 Aug 2008, 18:50
nu eram eu cu statisticile despre rambo.....


That's it! Who mess with Pit, messes with me.
Nea larinho80.. nu ai alta treaba? Vezi daca nu cumva ti s-a racit laptele..

Pitbull
24 Aug 2008, 18:57
OK, vä las vouä jucärioara, distrati-vä - da' cu grijä sä n-o stricati si mai räu. (Emi, nu-i da popcorn, o sä se creadä la o partidä de Rambilici.) Eu merg pe la Cafenea, sä väd ce mai e si pe-acolo.

Supastar
24 Aug 2008, 19:00
ZOMG!!! neuptolem si films4all intr-un singur topic! :w00t:

StefanDo
24 Aug 2008, 20:36
si un topic despre revista Cinemagia ;)

films4all
24 Aug 2008, 20:41
ZOMG!!! neuptolem si films4all intr-un singur topic! :w00t:

stai asa..ca nu inteleg.. care e treaba?
(eu intru putin mai rar pe forum)
deci..explicati-mi si mie ..va rog..care e treaba intre me si neuptolem .. ca partea cu me si cinemagia e limpede.
Deci..?

Supastar
24 Aug 2008, 20:44
deci tu si neuptolem scrieti de parca ati imparti acelasi creier.

films4all
24 Aug 2008, 20:52
:)) lool
pai..nu prea are cum.. pe langa faptul ca el e in Brasov si eu is prin sin city... nici nu prea vorbim :)). dar nu ca nu prea vorbim .. dar nici nu vorbim despre forumul cinemagia.
o singura chestie e de zis aici: eu am o datorie de 10 lei la el.. pe care sper sa-i dau candva.. Banii mi i-a imprumutat cand am fost pe la Brasov cu-n film in festivalul Best. Dar ca sa vezi, obijnuit cu luna si controlorul, m-am urcat in RATB-ul brasovean fara bilet. La ultima statie, tac pac amenda de am cam ramas fara bani. Nu mi-am luat bani multi la mine..pt ca era o calatorie scurta; ajuns, festival.. plecat. Well..daca nu era neuptolem caruia ii multumesc, cam ramanem prin Brasov pana venea cineva sa ma ia. So.. merci neuptolem.
mie nu mi se pare ca scrie ca me sau eu ca el :-""
ORI.. :lol: voi probabil, credeti ca mi-am facut clona :lol: ceea ce..tre sa recunosc..ar fi stupid :P

redmen
24 Aug 2008, 21:25
Cea mai simpatica discutie din ultimul timp :)

E.Floares
24 Aug 2008, 21:52
voi probabil, credeti ca mi-am facut clona :lol: ceea ce..tre sa recunosc..ar fi stupid :P

Nu cumva in filmografia ta intra si Star Wars (animatia)?
Pacat ca a derivat discutia inspre science-fiction. Mi s-a cam terminat popcornul...si a plecat si jucarioara noastra...

films4all
24 Aug 2008, 22:14
nu..nu intra.. niciun star wars. dar.. nu ar fi stricat. dar sigur pe viitor are sa intre.. unul mai bun ca star wars, din toate punctele de vedere pentru ca sunt indragostit de filme.

pai normal ca a plecat.. i-am zis eu sa vada de lapte..sa nu dea p-afara.

@redmen
:lol:

larinho80
24 Aug 2008, 22:27
ma amuza ca au aparut repede si lingaii lui pittbull pe aici.let me guess,maxim clasa a ix-a?

Pitbull
24 Aug 2008, 22:35
Semioltene, ti s-a-ntors jucäria! Dacä ar avea neuroni, nu mecanism, în cutiuta aia pictatä, ar merge sä-i explici cä iar a dat-o-n barä. Asa, doar scoate-o din prizä - cä-i unspe treiscinci noaptea, si-ncep vecinii sä batä-n teavä cä-i face gälägie si-i deranjeazä.

larinho80
24 Aug 2008, 22:46
a inceput pitbullul sa muste cu dintele lui

E.Floares
24 Aug 2008, 22:47
larinho80 are internet in toaleta, foarte fain.

larinho80
24 Aug 2008, 22:49
altu care e degeaba

Pitbull
24 Aug 2008, 22:50
Nu cred cä de-acolo mänâncä, s-ar putea sä-si fi adus un pachetel la net-cafe (la ora asta, e putinä lume si nu prea are cine sä-l dea afarä).

larinho80
24 Aug 2008, 22:52
spre deosebire de altii care nu au bani nici sa se suie in lift

incep sa imi aduc aminte cu placere de discutia ta cu nightwane la topicul cu inland empire :D

Pitbull
24 Aug 2008, 22:55
Explicati-i careva cä un sir de înjuräturi mitocänesti ca räspuns la o analizä de film nu prea se calificä drept "discutie".

larinho80
24 Aug 2008, 22:58
la alea s-a ajuns cand a vazut ca nu are cu cine discuta despre lynch

Pitbull
24 Aug 2008, 23:00
Bäi, eu m-am plictisit, a luat-o razna total - nu mai are ce zice, scormoneste prin rahaturi vechi, pomeneste mortii de pe M.D.L... Câh. Mä duc sä mai lucrez o vreme. Vi-l las vouä - mâine, poimâine, când mai aveti chef de-o miutä de rambilici.

E.Floares
24 Aug 2008, 23:06
Same time, same place, tomorrow...bineinteles, larinho80 din toaleta.
Poate maine vom vorbi si "In legatura cu revista Cinemagia"
Noapte buna!

Neuptolem
24 Aug 2008, 23:13
Nu, nu am zis ca remake-urile sunt mai bune decat clasicele, in cel mai rau caz asta s-o fi inteles. Nu dezvolt.
Nu doream sa ma iau de larinho80, doar ca m-a amuzat teribil expresia pitbulliana cu cartusele lui Stallone. N-am inteles niciodata "smekeria comparativa" vis-a-vis de films4all, n-o inteleg si n-o voi intelege niciodata. Oricum, ar fi un gigacompliment, atat pt mine cat si pt films4all, sa creada lumea ca avem ceva-'n comun...
films4all, nu mai repeta si tu ca locui in Brasov, c-or sa creada oamenii c-am devenit clujean si perd timpu' prin Focsani.
Supastar...
rspkt!
Am plecat la Reclamatii - acolo unde-mi sade mie bine - s-o strang de gat pe aschimodia aia.
(ce lent am fost, se vede de la o posta ca nu-s oltean one hundred procents)
Topic inchis.

Pitbull
24 Aug 2008, 23:17
Topicul ar fi cazul sä se închidä, cä s-a värsat de mult, da-l mai tinem o vreme, ca sä aveti voi unde sä-l faceti postä pe Rambilici.
Si pe Illo te rog s-o lasi în pace, da?

thequietsurfer
24 Aug 2008, 23:26
ZOMG!!! neuptolem si films4all intr-un singur topic! :w00t:

stai asa..ca nu inteleg.. care e treaba?
(eu intru putin mai rar pe forum)
deci..explicati-mi si mie ..va rog..care e treaba intre me si neuptolem .. ca partea cu me si cinemagia e limpede.
Deci..?
N-am inteles niciodata "smekeria comparativa" vis-a-vis de films4all, n-o inteleg si n-o voi intelege niciodata
Q.E.D.

larinho80
25 Aug 2008, 06:28
Topicul ar fi cazul sä se închidä, cä s-a värsat de mult, da-l mai tinem o vreme, ca sä aveti voi unde sä-l faceti postä pe Rambilici.
Si pe Illo te rog s-o lasi în pace, da?

Cariera ta pe aici ar trebui sa se inchida,ca dublezi media de varsta a membrilor acestui forum.faza cu posta e doar o marlanie tipica pt un turnator.

Pitbull
25 Aug 2008, 13:10
Semioltene, vezi cä ti s-a stricat jucäria.
Ca orice mecanism ieftin, repetä aiurea niste tâmpenii ale altor cretini, färä nici o legäturä cu subiectul.
Dä-i un pumn în cutiutä, poate trece peste faza asta si-si dä drumul si cu alte înregisträri... Un "Pisicutä pis-pis-pis", ceva...

StefanDo
25 Aug 2008, 13:13
subiect inchis

pitbull, te aprinzi in legatura cu revista cinemagia mai mult decat trebuie