PDA

View Full Version : Ce se poate face in Bucuresti?


Pauline Kael
14 Aug 2008, 12:37
Ajutor,"capitalisti".Saptamana viitoare trebuie sa stau o vreme in Bucuresti.Si cum am de gand sa nu stau doar in casa,v-as ruga sa-mi recomandati:
-o piesa de teatru la care sa ma duc,daca e la Teatrul National,sau unde,cat costa,cum trebuie sa cumparam bilete,din timp,cu o zi inainte..sa nu fie teatru modern,sa fie ceva de succes,de bun simt.
-un film la Mall,la Multiplex,cam pe unde se afla locatiile,biletul daca e de la 600 in sus,ce film..
Bogdaproste.
Ajutor.La teatru de preferat.

Pitbull
14 Aug 2008, 14:06
Bilete la teatru vei gäsi, lumea nu se mai înghesuie sä umple sälile ca pe vremuri, mai ales acum, cä-i varä. Totu-i sä nu fie teatrul în pauza dintre stagiuni. Casa Nationalului e pe latura din dreapta (dreapta ta, cum stai si te uiti, nu dreapta clädirii), la subsol (se vede clar intrarea).

Multiplexurile nu-s tocmai usor de gäsit pentru non-Bucuresteni: Hollywood (Mall Vitan) e pe soseaua Vitan (de la Unirii spre Piata Alba Iulia, apoi oblic la dreapta), Movie Plaza e între Militari si Drumul Taberei, la iesirea din Pasajul Lujerului, iar City Plaza, fix în fatä la Bellu (unde-o s-o duc eu pe Illotempore sä dea apä la soareci pe mormintele lui Cosbuc, Caragiale, Eminescu si Dem Rädulescu).

Las-cä mai vorbim...

illotempore2002
14 Aug 2008, 14:10
:lol: :lol:

sa stii ca sunt plangacioasa

ricutza
14 Aug 2008, 14:13
Bilete la teatru vei gäsi, lumea nu se mai înghesuie sä umple sälile ca pe vremuri, mai ales acum, cä-i varä. Totu-i sä nu fie teatrul în pauza dintre stagiuni.

te contrazic... am avut o colega de aparatament foarte pasionata de teatru si era efectiv ingrozita de cat de repede se cumparau biletele la unele piese. s-ar putea ca acum vara sa fie intr-adevar mai liber, dar in general doar daca e piesa slaba sau foarte obscura, gasesti bilet in ziua respectiva.

eu iti recomand sa mergi neaparat la Carturesti sa bei un ceai (rece sau cald, cum preferi)...e langa cinematograful Patria, foarte aproape de metroul de la Romana...
si vara e dragut sa mergi seara la terasa de la Green Hours, sau daca vrei sa vezi juma' de Bucuresti, pe terasa de la Motoare, de pe TNB...

Pitbull
14 Aug 2008, 14:13
@Illo:

:sleep: :sleep:

Sä stii cä am un chept confortabil.

@Ricutza:

Da, mai sunt unele spectacole cu mare cäutare - da' poate acum, în august, nu.

illotempore2002
14 Aug 2008, 14:36
nu ati auzit de Undercloud? ia dati o cautare, sa va surprindeti placut....

Pitbull, am un nou iubit, imi pare rau pt cheptul tau :D

Pitbull
14 Aug 2008, 14:53
Atunci, sä te ducä el la Bellu! :o
Di tät! :x :x :x

illotempore2002
14 Aug 2008, 14:55
:lol: :lol: :lol: :lol:

ce m-am ras!

nu draga, ca e tanar, mai tanar ca tine, asa ca vreau sa merg cu tine!

:love:

Pitbull
14 Aug 2008, 15:02
Mä mai gândesc. :hmm:

illotempore2002
14 Aug 2008, 15:04
te rog, te rog, te rooooooooooooooooooooog, sa mergi cu mine, fara tine Bellu nu are nici un farmec!

tu dai viata cimitirului Bellu!

Pitbull
14 Aug 2008, 15:15
Atunci, chiar cä nu mai vin! :?
Ce-s io, Dawn of the Dead? :shock:

Pauline Kael
14 Aug 2008, 15:25
Foarte vesela ambianta,dar chiar nu e nici o piesa de teatru(si cu vedete) de vazut luna asta? Multumesc de info tuturor,o sa mai caut prin ziare programul teatrelor sau poate chiar pe siteul Cinemagia sa fie ceva util.Distractie placuta tuturor cat mai e vara..