PDA

View Full Version : cum se muneste filmul?


Raluca02
04 Feb 2008, 10:29
este de acuma 2 ani filmul...este cu dans, mai precis step si nu styu cine joaca in el, dar este vorba despre 2 fratii si la sfarsit este un batlle intre ele doua,ma puteti ajuta pls..ms mult..:*:*

legardere
04 Feb 2008, 11:33
Cred ca e Stomp the Yard,

desi trupele alea nu prea danseaza step, chiar daca incearca ei sa ii zica asa. Oricum e o coregrafie foarte interesanta acolo.

P.S. acum e mai inteligibil?

scuze pentru greseala, e vorba de 2 fratii=brotherhood's (alea foarte la moda in colegiile americane).
Mea culpa liebe Pittbull
Nu t-il recomand pentru ca e un film din ala simplu, banal, previzibil, dar cu niste coregrafii demne de privit pentru cei interesati, si nici actorii nu exceleaza.

Pitbull
04 Feb 2008, 14:49
nu styu cine joaca in el, dar este vorba despre 2 fratii si la sfarsit este un batlle intre ele doua,
tupele alea nu prea danseaza step
E imposibil sä ne däm seama, dacä nu stym mai clar:
- este vorba despre 2 fratii (doi tupii), sau despre doua surorile (doua tupele)?
- daca nu sunt tupii, ci tupele, ce sunt ele: doua surorile, sau doua surorii?
- cine castiga batalliul (acel un batlle) de la sfarsit?

redmen
04 Feb 2008, 19:15
:)

Pitbull
04 Feb 2008, 20:59
Ca sä vezi ce poate sä facä un "2 (doi) fratii" în loc de "douä frätii" (fie si "doua fratii"), când se aflä între un "styu" si "un batlle".
("Tupele" a avut doar o contributie accesorie.)

Cazeemeer
04 Feb 2008, 21:07
2 fratii=brotherhood's (alea foarte la moda in colegiile americane).
"Fraternities", de fapt. Sau "sororities" (chiar, oare de ce in engleza exista brotherhood/sisterhood, fraternity/sorority, dar in romana e doar fratie?).
Si nu sunt "foarte la moda", ca multe sunt aproape la fel de vechi ca si colegiile unde functioneaza.

Pitbull
04 Feb 2008, 21:13
Bine-bine, da-ntrebarea rämâne: cum se muneste filmul?

redmen
04 Feb 2008, 21:20
Ar putea fi Step Up sau Save the Last Dance ...

legardere
05 Feb 2008, 07:50
Bine-bine, da-ntrebarea rämâne: cum se muneste filmul?

Pai eu am zis Stomp the Yard http://www.imdb.com/title/tt0775539/ sper ca acum am clarificat si dilema lui Pittbull.
Step Up e cam in aceeasi categorie, dar nu prea e step-ul cerut initial decat in titlu.

Orcim confirmarea poate aparea numai de la cel care a deschis topicul.