PDA

View Full Version : Globul de Aur 2008


Pitbull
14 Jan 2008, 04:30
Winners announced Sunday, January 13th

Best Motion Picture - Drama
WINNER
Atonement (2007)
Other Nominees:
American Gangster (2007)
Eastern Promises (2007)
The Great Debaters (2007)
Michael Clayton (2007)
No Country for Old Men (2007)
There Will Be Blood (2007)

Best Motion Picture - Musical or Comedy
WINNER
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Other Nominees:
Across the Universe (2007)
Charlie Wilson's War (2007)
Hairspray (2007)
Juno (2007)

Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama
WINNER
Daniel Day-Lewis for There Will Be Blood (2007)
Other Nominees:
George Clooney for Michael Clayton (2007)
James McAvoy for Atonement (2007)
Viggo Mortensen for Eastern Promises (2007)
Denzel Washington for American Gangster (2007)

Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Drama
WINNER
Julie Christie for Away from Her (2006)
Other Nominees:
Cate Blanchett for Elizabeth: The Golden Age (2007)
Jodie Foster for The Brave One (2007)
Angelina Jolie for A Mighty Heart (2007)
Keira Knightley for Atonement (2007)

Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Musical or Comedy
WINNER
Johnny Depp for Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Other Nominees:
Ryan Gosling for Lars and the Real Girl (2007)
Tom Hanks for Charlie Wilson's War (2007)
Philip Seymour Hoffman for The Savages (2007)
John C. Reilly for Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007)

Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Musical or Comedy
WINNER
Marion Cotillard for Môme, La (2007)
Other Nominees:
Amy Adams for Enchanted (2007)
Nikki Blonsky for Hairspray (2007)
Helena Bonham Carter for Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Ellen Page for Juno (2007)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Motion Picture
WINNER
Javier Bardem for No Country for Old Men (2007)
Other Nominees:
Casey Affleck for The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007)
Philip Seymour Hoffman for Charlie Wilson's War (2007)
John Travolta for Hairspray (2007)
Tom Wilkinson for Michael Clayton (2007)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Motion Picture
WINNER
Cate Blanchett for I'm Not There. (2007)
Other Nominees:
Julia Roberts for Charlie Wilson's War (2007)
Saoirse Ronan for Atonement (2007)
Amy Ryan for Gone Baby Gone (2007)
Tilda Swinton for Michael Clayton (2007)

Best Director - Motion Picture
WINNER
Julian Schnabel for Scaphandre et le papillon, Le (2007)
Other Nominees:
Tim Burton for Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Ethan Coen, Joel Coen for No Country for Old Men (2007)
Ridley Scott for American Gangster (2007)
Joe Wright for Atonement (2007)

Best Screenplay - Motion Picture
WINNER
No Country for Old Men (2007): Joel Coen, Ethan Coen
Other Nominees:
Atonement (2007): Christopher Hampton
Charlie Wilson's War (2007): Aaron Sorkin
Scaphandre et le papillon, Le (2007): Ronald Harwood
Juno (2007): Diablo Cody

Best Original Song - Motion Picture
WINNER
Into the Wild (2007)("Guaranteed")
Other Nominees:
Enchanted (2007)("That's How You Know")
Grace Is Gone (2007)("Grace Is Gone")
Love in the Time of Cholera (2007)("Despedida" )
Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007)("Walk Hard")

Best Original Score - Motion Picture
WINNER
Atonement (2007): Dario Marianelli
Other Nominees:
Eastern Promises (2007): Howard Shore
Grace Is Gone (2007): Clint Eastwood
Into the Wild (2007): Michael Brook, Kaki King, Eddie Vedder
The Kite Runner (2007): Alberto Iglesias

Best Animated Film
WINNER
Ratatouille (2007)
Other Nominees:
Bee Movie (2007)
The Simpsons Movie (2007)

Best Foreign Language Film
WINNER
Scaphandre et le papillon, Le (2007)
Other Nominees:
4 luni, 3 saptamani si 2 zile (2007)
The Kite Runner (2007)
Se, jie (2007)
Persepolis (2007)

Best Television Series - Drama
WINNER
"Mad Men" (2007)
Other Nominees:
"Big Love" (2006)
"Damages" (2007)
"Grey's Anatomy" (2005)
"House M.D." (2004)
"The Tudors" (2007)

Best Television Series - Musical or Comedy
WINNER
"Extras" (2005)
Other Nominees:
"Californication" (2007)
"Entourage" (2004)
"Pushing Daisies" (2007)
"30 Rock" (2006)

Best Mini-Series or Motion Picture Made for Television
WINNER
Longford (2006) (TV)
Other Nominees:
Bury My Heart at Wounded Knee (2007) (TV)
"The Company" (2007) (mini)
"Five Days" (2007) (mini)
"The State Within" (2006)

Best Performance by an Actor in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television
WINNER
Jim Broadbent for Longford (2006) (TV)
Other Nominees:
Adam Beach for Bury My Heart at Wounded Knee (2007) (TV)
Ernest Borgnine for A Grandpa for Christmas (2007) (TV)
Jason Isaacs for "The State Within" (2006)
James Nesbitt for "Jekyll" (2007)

Best Performance by an Actress in a Mini-Series or a Motion Picture Made for Television
WINNER
Queen Latifah for Life Support (2007)
Other Nominees:
Bryce Dallas Howard for As You Like It (2006)
Debra Messing for "The Starter Wife" (2007) (mini)
Sissy Spacek for Pictures of Hollis Woods (2007) (TV)
Ruth Wilson for "Jane Eyre" (2006) (mini)

Best Performance by an Actor in a Television Series - Musical or Comedy
WINNER
David Duchovny for "Californication" (2007)
Other Nominees:
Alec Baldwin for "30 Rock" (2006)
Steve Carell for "The Office" (2005)
Ricky Gervais for "Extras" (2005)
Lee Pace for "Pushing Daisies" (2007)

Best Performance by an Actress in a Television Series - Musical or Comedy
WINNER
Tina Fey for "30 Rock" (2006)
Other Nominees:
Christina Applegate for "Samantha Who?" (2007)
America Ferrera for "Ugly Betty" (2006)
Anna Friel for "Pushing Daisies" (2007)
Mary-Louise Parker for "Weeds" (2005)

Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama
WINNER
Jon Hamm for "Mad Men" (2007)
Other Nominees:
Michael C. Hall for "Dexter" (2006)
Hugh Laurie for "House M.D." (2004)
Bill Paxton for "Big Love" (2006)
Jonathan Rhys Meyers for "The Tudors" (2007)

Best Performance by an Actress in a Television Series - Drama
WINNER
Glenn Close for "Damages" (2007)
Other Nominees:
Patricia Arquette for "Medium" (2005)
Minnie Driver for "The Riches" (2007)
Edie Falco for "The Sopranos" (1999)
Sally Field for "Brothers & Sisters" (2006)
Holly Hunter for "Saving Grace" (2007)
Kyra Sedgwick for "The Closer" (2005)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Series, Mini-Series or Motion Picture Made for Television
WINNER
Jeremy Piven for "Entourage" (2004)
Other Nominees:
Ted Danson for "Damages" (2007)
Kevin Dillon for "Entourage" (2004)
Andy Serkis for Longford (2006) (TV)
William Shatner for "Boston Legal" (2004)
Donald Sutherland for "Dirty Sexy Money" (2007)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series,
Mini-Series or Motion Picture Made for Television
WINNER
Samantha Morton for Longford (2006) (TV)
Other Nominees:
Rose Byrne for "Damages" (2007)
Katherine Heigl for "Grey's Anatomy" (2005)
Rachel Griffiths for "Brothers & Sisters" (2006)
Anna Paquin for Bury My Heart at Wounded Knee (2007) (TV)
Jaime Pressly for "My Name Is Earl" (2005)

gionloc
14 Jan 2008, 08:55
best drama - atonement!?? :o
asta e un bis la Million Dollar Baby dpdv al bucuriei (lipsa) de a urmari un film...

432 nu a primit globul... sper ca unii-altii nu ii vor sari lui Mungiu in cap, ca nu a facut nimic, apoi ca, uite, cind e vorba de o competitie serioasa (lol) de la americani, o intrecere adevarata (hihi), el nu a facut fatza. nu e vorba de asa ceva, in niciun caz!

StefanDo
14 Jan 2008, 11:14
aflu ca asociatia presei straine de la Hollywood are exact 86 de membri (cam putini, nu?) si ca nici macar unul dintre ei nu scrie pentru vreo publicatie americana. Este uimitor cum o asociatie atat de mica si, cel putin teoretic, lipsita de autoritate, poate organiza un eveniment de o asemenea anvergura.

cred ca victoria lui schnabel de la globuri il avantajeaza pe mungiu la oscaruri ;)

PoliFanAthic
14 Jan 2008, 11:31
Si eu cred ca Mungiu va avea sanse mai mari la Oscaruri.

Dar sa dai cel mai bun film/drama lu' Atonement mi se pare o blasfemie. N-am vazut decat No Country for Old Men dintre celelalte filme nominalizate si deja pot spune ca e o nedreptate. Daca tot era de dat la alt film, m-as fi asteptat sa-l primeasca There Will Be Blood. Urasc dramele melo-deprimante.

In rest, majoritatea premiilor nu ies din rand. Nu ca n-ar compensa Atonement destul in acest sens.

Alex Leo Serban
14 Jan 2008, 11:47
probl nu e k hfpa are 'prea putini' membrii (juriu d la cannes & altele au d 10 ori mai putini!), ci k respectivii 'reprezinta' publicatii - uneori - destul d obscure... (NU exista corespondenti 'le monde' sau 'the times', d ex!)

da acu mi s pare too easy sa dai in cap asociatiei pt k nu a premiat '432'-ul; tre vazut C au premiat! or, cu 'atonement' (yukk :sick: ) cap d lista la nominalizari + globu cel mare si cu 'no country...' doar pt scenariu si-au cam dat cu firma-n cap!
ma bucur k au luat daniel d-l, julie christie, marion cotillard... da globu (sau gloaba?) pt cate blanchett pt rolu din filmu dspr dylan mi s pare aiurea.

acu intelegem mai bine si commentu mirlanesc al lu 'abba' schnabel dspr '432' (nu intelegeam c l-a apucat, atitea luni dupa cannes?!), a fost un fel d sula-n coasta: 'uite c nedreptate mi-au facut la cannes, ian puneti miinile si reparati-o!'
plus, cu o poveste dspr UN ZIARIST (sorta 'mar adentro' reloaded, dk am inteles bine...) si cu americanii SI frantzujii (nenea weinstein & canal +) in tow k copro-ducatori, 'scafandru...' era aproape a sure bet :(

Proletar
14 Jan 2008, 11:52
si probabil ca schnabel stia, intr-o anumita masura, ca va lua Globul, din moment ce, cu putin timp inainte de decernarea premiilor, a rostit atat de degajat ironia la adresa lui Mungiu.

Alex Leo Serban
14 Jan 2008, 13:11
nu's dk 'a stiut dinainte', da e sigur k a tras sfori cit s poate (sa nu uitam k e si un om f bogat!)

deci avem ecuatia: artist evreu bogat traitor in sua + lobby weinstein + film dspr ziarist handicapat + copro-dus d francezi (k sa fie nominalizat totusi SI la 'film strain'!) = 2 globuri ;)
(asta, k sa-i servim cu ac moneda porcaria p kre a spus-o dspr palme d'or pt 432 = acordat 'p criterii politice'!)

EgoN
14 Jan 2008, 13:42
pe mine ma enerveaza atitudinea celor care se bucura de "insuccesul" lui mungiu, de genu "v-am spus eu ca e un kkt, am avut dreptate!".

filmul lui schnabel nu l-am vazut, asa ca nu ma pronunt.
in schimb sa dai skip unor filme ca 'no country for old men' si 'there will be blood' pt. a premia atonement.... :(

ma bucur pt. 'sweeney todd' si pt. depp, also for bardiem, daniel day-lewis & vedder (cu guaranteed) 8)

Alex Leo Serban
14 Jan 2008, 14:11
ah, daaa - bardem RULZ!!
mi-ar placea sa vad un film cu el facing daniel day-lewis :love:

vladvaidianu
14 Jan 2008, 16:50
la the diving bell and the butterfly cel mai mult imi place lookul in general. arata ca un album iPhoto si de cand cu noile macuri, la america si placinta cu mere se trece mai bine...

atonement "suge timp mare"... dare ce parere aveti ca pe liste era si the kite runner ??? :w00t:

M0n0
14 Jan 2008, 17:01
pe mine ma enerveaza atitudinea celor care se bucura de "insuccesul" lui mungiu, de genu "v-am spus eu ca e un kkt, am avut dreptate!".
Le dam peste nas la Oscaruri.
Deci aprob articolul lui StefanDo de pe site.

Nici eu nu ma asteptam la Atonement...trebuia Eastern Promises sa castige (sa multumeasca totusi populatia) ca la Oscaruri sa castige No Country for Old Men (da, nu l-am vazut dar e prea laudat sa fie facut de mine "o fasaiala" - adica sa nu-mi placa...)
Kudos pt Depp, in sfarstit. 7 nominalizari la glob, 1 win.
Si de abia astept sa vad The Diving Bell and The Butterfly.

EgoN
14 Jan 2008, 18:11
nu neg ca e fermecator sa faci tot felul de speculatii cu privire la culisele unor premii, dar e atat de low-profile...432 e un film f. bun, indiferent daca ia sau nu oscar, globuletz sau mai stiu eu ce premiu.

la fel, diving bell (pe care nu l-am vazut) poate fi un film slab, bun, f.bun, whatever - fara absolut nici o legatura cu mizerabilul caracter al regizorului.

singura miza pentru mungiu si motivul pt. care imi doresc sa ia oscarul sunt notorietatea si banii sa faca alte filme. castigarea sau nu a oscarului n-are a face cu valoare intrinseca a filmului.

Alex Leo Serban
14 Jan 2008, 18:24
NORmal!! da dc n strici placerea d a-l balacari cum s cade p mojicu d schnabel?? :P

gionloc
14 Jan 2008, 19:07
Nici eu nu ma asteptam la Atonement...trebuia Eastern Promises sa castige

o nu, nu EP.. si asta e un mare fis cu ceva poante bune - imbaierea in singe, ochiu' scos, etc. o melodrama trasa de limba pina mai ca o da-n rusa. aproape ca-mi era jena de reactiile lui Cassel din timpul filmului, iar finalul plingacios e ridicol... bine, atonement e mai slab, dar no.. e cu invataturi, morala, parca ar fi fost un premiu dat de corul baptist din LA!

in sensul asta - filme cu invatatura (de doi lei) - nu e de mirare ca atonement e in capul listei. daca or sa ia fratii coen oscarul pentru cel mai bun film chiar ca e revolutie la Hollywood! taria pe care o are Funny Games in relatie cu cinematografiei in gerene am regasit-o in No COuntry infuzata cu privire la un gen anume (thriller cu crime, drama). daca o sa ia alt oscar decit pentru scenariu (pina la urma si tarantino l-a luat pentru scenariu' lu' Pulp Fiction dar nimic mai mult ;) ) creca se vor rasturna sefii portretizati in barton fink prin lumile prin care or fi...

there will be blood nu l-am vazt, dar mi-s tare curios!

PoliFanAthic
14 Jan 2008, 19:26
Eu ma asteptam ca No Country sa defileze, doar a primit asa un consensus bun. Hai, poate nu la gg, dar la Oscaruri sigur. Tre sa plece acasa cel putin cu patru. In plus, Bardem e mai mult principal din punctul meu de vedere, dar na, cand nu se potriveste, nu intra la categorie potrivita. Chiar nu-mi aduc aminte, dar ma revoltam acuma cativa ani cand a luat cineva Oscarul pentru rol principal desi de abia aparuse prin film. Ceva actrita.

In alta ordine de idei,

Best Performance by an Actor in a Television Series - Musical or Comedy
WINNER
David Duchovny for "Californication" (2007)

Nice. :D

Alex Leo Serban
14 Jan 2008, 19:43
ma revoltam acuma cativa ani cand a luat cineva Oscarul pentru rol principal desi de abia aparuse prin film. Ceva actrita.

cine, hilary skunk? :lol:

ulianov
14 Jan 2008, 19:55
Chiar nu-mi aduc aminte, dar ma revoltam acuma cativa ani cand a luat cineva Oscarul pentru rol principal desi de abia aparuse prin film. Ceva actrita.


o fi la Palme d'Or pentru MArie Josee Croze intr-un rol hiper-secundar in Invaziile barbare, rol de care mai nimeni nu-si amintea?


[quote=EgoN]Si de abia astept sa vad The Diving Bell and The Butterfly.
e un film excelent. a tratat cu mult umor un subiect greu. putea sa cada in melodrama si auto-compatimire, dar nu. (o sa vad cit de curind si 432, dar se poate ca mesajul optimist al filmului lui Schnabel sa fi atirnat mai greu fata de filmul romanesc.)
si ce-a zis asa infam despre Mungiu? (avea camasa cam mult descheiata pe peptu'i paros in poza de la Globuri. cam de prost gust pentru un asa pictor, dar astea sint detalii)

Filmul lui Mungiu n-o sa ia Oscarul(daca va fi nominalizat). Asta nu e film de Oscar. e prea radical in realizarea lui, prea amoral, prea-l lasa pe pectator cu intrebarile si angoasele personale, nu-i da nimic de cre sa se agate, un fir sa-l scoata din labirint. tocmai am vazut Flandres a lui Dumont: acelasi stil nelinistitor, n-ai de ce sa te agati "sa-ti placa", un asa film "nu-ti place" la modul clasic, te atinge altfel.

Mala Portugal
14 Jan 2008, 22:16
nu's dk 'a stiut dinainte', da e sigur k a tras sfori cit s poate (sa nu uitam k e si un om f bogat!)
deci avem ecuatia: artist evreu bogat traitor in sua + lobby weinstein + film dspr ziarist handicapat + copro-dus d francezi (k sa fie nominalizat totusi SI la 'film strain'!) = 2 globuri ;)
nici eu nu stiu daca daca "a stiut dinainte" . stiu doar ca CNN i-a dedicat editia de sambata a emisiunii Talk Asia, editie pe care au reluat-o duminica. astfel , din cauza ca tocmai era in trecere prin Hong Kong, a aparut in emisiunea aia de juma' de ora difuzate de 4 ori in cele doua zile ce au precedat anuntarea globurilor. num'asa sa fie mai proaspat in memoria colectiva :P

PoliFanAthic
15 Jan 2008, 02:01
ma revoltam acuma cativa ani cand a luat cineva Oscarul pentru rol principal desi de abia aparuse prin film. Ceva actrita.

cine, hilary skunk? :lol:

Uh, ma trec fiorii.

Eu ce nu inteleg este de ce mai am pretentii de la toate premiile astea decernate de americani/englezi. Nu e ca si cum ar avea vreodata de oferit vreo surpriza pozitiva.

4,3,2 nu am crezut la niciun moment dat ca va lua ceva in fata lu filmu' asta al lui Schnabel, dar asa-i omul de rand, mai nutreste sentimente vag patriotice.

vladvaidianu
15 Jan 2008, 02:01
acum 10 min am iesit de la film. si tot doar cu lookul ala de iPhota am ramas. scenariul e cam subtire. personajele plate, doar umbre de conflict pe ici colo ... tot ce imi vine in minte e o colectie de fotografii din viata unui om despre care nu stiu aproape nimic. nu e nici documentar , nici drama, e doar un album foto. punct.

trebuie sa ne impacam cu gandul ca povesti dastea se trece la norod si smulge mai multe "oh my goshuri" decat orice alteceva...

gheorghe orban si baba
15 Jan 2008, 13:43
foarte prost palmaresul globurilor. si nu neaparat pt. 432, cat pt ignorarea lui philip seymour hoffman, in cel mai bun an al carierei! la fel, atonement nu merita nici macar selectionat - e un film foarte prost, siropos, lipsit de ritm, targetat pt gospodine si first dates at the movies. si asta intr-un an in care au mai aparut 'no country for old men', 'michael clayton', 'before the devil knows you're dead', 'charlie wilson's war', etc.

Ambra Blu
15 Jan 2008, 19:55
pe mine ma enerveaza atitudinea celor care se bucura de "insuccesul" lui mungiu, de genu "v-am spus eu ca e un kkt, am avut dreptate!".



Poti sa scoti ghilimelele, deja, pentru ca e un insucces real, nu unul figurat. Si, intr-adevar, ma bucur ca 'nenorocirea' (i.e. 432) lu' Mungiu a ratat Globurile, asa cum va rata si Oscarurile. Vi s-a urcat la cap cu eczema asta de film, de parca ar merita toate premiile din lume. Chiar nu vede nimeni ca regile asta al vostru e in pielea goala?

klein
15 Jan 2008, 20:35
NORmal!! da dc n strici placerea d a-l balacari cum s cade p mojicu d schnabel?? :P
vreau si eu sa particip la balacareala. filmului lui cu scafandrul este o farsa cu pretentii, ceea ce e mai rau decat un film prost pur si simplu. nu are nici un fel de feeling artistic ci doar o vointa insistenta de a ne da gata, atitudine care e extrem de pretentioasa mai ales cand figura nu-i reuseste. :sick: nu cred ca se putea alegere mai neinspirata.
cat despre restul premiilor, ma bucur pentru Cotillard, care a fost cam nedreptatita pana acum, in ciuda rolului minunat. si desi imi place Day lewis, sunt prea amorezata de Mortensen care e de-a dreptu genial in ultimul cronenberg
pentru oscaruri mizez in continuare pe persepolis, parca mai in ton cu genul de subiecte si de emotie premiate pana acum.

vladvaidianu
15 Jan 2008, 20:45
...intr-adevar, ma bucur ca 'nenorocirea' (i.e. 432) lu' Mungiu a ratat Globurile, asa cum va rata si Oscarurile. Vi s-a urcat la cap cu eczema asta de film, de parca ar merita toate premiile din lume. Chiar nu vede nimeni ca regile asta al vostru e in pielea goala?

hm...foarte radical dar ce sa zic... de gustibus non disputatum

din curiozitate te intreb: ti se par celelalte nominalizari mult mai bune? cam cum le-ai ordona tu?

Ambra Blu
16 Jan 2008, 10:42
no country for old men il bate de la 1000 de ani lumina pe avort.

ps: dupa cum spuneam, avortu' a dat chix si la oscar.

vladvaidianu
17 Jan 2008, 01:01
oh man, no country... e tare. poate cel mai tare pe anul asta dar era pe la alte sectiuni. si oricum mi se pare imposibil sa le pui pe acelasi cantar...sunt soiuri mult prea diferite deci comparatiile mi se par inutile.

dar cred ca din lista aia de la foreign putea trece usor ca cel mai bun. oricum the diving bell e mai mult inghetata de capsuni decat film iar the kite runner e o mishelie penibila.

nici pe mine nu m-a incantat prea tare 432. poate e doar imaginea lui oleg mutu (foarte misto dealtfel) dar prea in continuarea celei din MDL. poate realismul sinistru, poate dialogurile...daca nu stiam ca e filmul lui mungiu as fi jurat ca e al lui puiu.

si cu toate astea daca ma gandesc mai bine filmul e f bun dar la america (spre norocul meu ;) ) se trece VFX mai bine. iar dezamagiti ar trebui sa se linisteasca pt ca oscarurile sunt doar o cina cu "muzica de lift". daca nu le place ce le pui pe masa nu le poti da in cap. e la ei acasa si face ce vrea muschiu' lor. oricum pamantul de roteste pe axa nord/sud si nu pe la/ny.

ambra, dude,
te felicit pt ca lucrezi intr-o cinematografie capabila sa dea filme nominalizate la globuri. daca asta nu reprezinta nimic pt tine, aminteste-ti de vremea in care triunghiul mortii era singurul film produs in romania.

Ambra Blu
17 Jan 2008, 11:46
ambra, dude,
te felicit pt ca lucrezi intr-o cinematografie capabila sa dea filme nominalizate la globuri. daca asta nu reprezinta nimic pt tine, aminteste-ti de vremea in care triunghiul mortii era singurul film produs in romania.

man, multumesc. dar, sincer, ceea ce fac eu barely qualifies as working within this award winning system. asa ca nu prea are cum sa ma poleiasca aceasta fericire nationala. cred ca mai bucuros as fi daca ar transfera steaua mai multi jucatori valorosi.

PoliFanAthic
17 Jan 2008, 17:51
Transfera Jiji ceva valoros cand luam si noi Oscarul si Miss Universe. :D

P.S. Sau cand ii mai da mafiotul nostru.