PDA

View Full Version : CAND SE ORGANIZEAZA 2007-le?!


alakazam
12 Nov 2006, 10:19
Vreau si eu sa aflu..... Cati participa la Tiff, asa in medie? Dar la Anonimul? :?

Neuptolem
15 Nov 2006, 08:33
Anul asta au fost in jur de 50-60 de scenarii de lung metraj si 87 daca imi amintesc bine, de scurt metraje (scenarii).
Banuiesc ca la scenarii te-ai referit, ca iar ma iei cu "bree...las-o balta.."
Cauta la google: Concursul de scenarii HBO, 2005, 2006 etc, sau variante posibile, te duc la cinemagia pe pagina cu rezultatele.
Nu cred ca va fi depasita suta in 2007. Tot in jurul acestor cifre, am aflat si numarul scenariilor din 2005, era undeva pe-aproape, dar nu mai stiu exact cifrele.

Neuptolem
15 Nov 2006, 08:41
De Anonimul nu stiu nimic , doar ca in 2006 a fost primul an in care s-a organizat SI concurs de scenarii 9pana atunci, doar film).

alakazam
15 Nov 2006, 09:55
Anul asta au fost in jur de 50-60 de scenarii de lung metraj si 87 daca imi amintesc bine, de scurt metraje (scenarii).
Banuiesc ca la scenarii te-ai referit, ca iar ma iei cu "bree...las-o balta.."
Cauta la google: Concursul de scenarii HBO, 2005, 2006 etc, sau variante posibile, te duc la cinemagia pe pagina cu rezultatele.

Pai... din 50-60 de scenarii, doar unul iese castigator? Atunci cu celelalte ce se intampla...? Si daca sunt doua la fel de bune si de interesante? And what's more: de unde cunosti tu atat de multe? :shock:

Neuptolem
15 Nov 2006, 21:45
Da frate, stiu ca e aiurea...dar ce-i poti face.
Bine ca exista astfel de concursuri!

De unde stiu atatea?

[b]Am vazut pa net! :lol:

Cauta la google, asa am gasit si eu.
Faza e ca vor fi 3 finalisti la fiecare categorie, iar toti merg la TIFF (cazare si masa gratuita, parca :huh: ) acolo urmand sa fie anuntati castigatorii.
Gandeste-te ca HBO& TIFF este un concurs serios care vrea (se doreste a face asta) sa produca fiecare film castigator, asta inseamna in fiecare an cate un film, rezultat numai din acest concurs de scenarii. Iar in Romania nu mai trebuie sa spunem cate filme se fac pe an...
Nu sunt bani, asta este. Eu de ce tot zic intr-una sa plec afara? :)
Sa nu dramatizam, concursul este in crestere, poate pe viitor vor fi mai multi premiati, eu stiu, 5 ar mai merge, nu?