PDA

View Full Version : Al mai prost horror


KORBEN
25 Oct 2006, 01:16
Ca tot o sa apara saw3 (care nu prea are cum fi altceva decat o voma) si cum tot tre sa apara topikuri aici luati rosiile storcite si aruncati
Eu zic ca, aleatoriu fara criterii de timp sau subiect:
1.exorcist: the beginning
clasicul era cam penal, asta e inutil, plitisior, hasmteroidal
2. the fog (remake)
jegnant de previzibil, lungit ca o supa de cantina, pacat de original, care chiar avea cu ce face si atmosfera si suspnas
3. saw (1 si 2)
ideea deloc rea dar filmele? Prost facute, prost jucate, cu jeguri de oameni de care nu-ti pasa nici cat negrul sub unghie. Voma, I say
4. the hollow
oraselul sleepy hollow reviztat si afli ca toata legenda era reala si bla blah. Stupid, efecte de doi bani
5. session 9/ house of 9/ hause on haunted hill
primul artzy-fartzy booring cu un spital
al doilea saw cu pretentii si decoruri ceva mai lush.
Al treilea tot o voma
Ar fi de adaugat si are you scared? Copie de Saw si deci vomitiv de la prima replika pana la ultimu cadru.

the sith
25 Oct 2006, 15:09
cel mai tare film horor pe care lam vazut e the ring 1 si 2 ; la primu film desi nu pare cine stie ce la inceput ,ultima faza de la sfarsit e cea mai tare
un horor de stul de bun este darkness falls altul fff bun este the grudge
cel mai prost film horor facut vreodata dupa parerea mea este inhabited

hakaider
26 Oct 2006, 17:42
Manos the hands of fate 1966

Pitbull
23 Nov 2006, 13:32
"Black Frankenstein"

the sith
24 Nov 2006, 20:46
cel mai bun horror care lam vazut de curand este silent hill
povestea este super tare si are niste efecte speciale foarte reusite

Eisuke
27 Nov 2006, 23:47
"Black Frankenstein"

Sa mai zic ca exista chiar si "Blacula", un blaxploitation horror, evident? Acestei productii i-a urmat la scurt timp "Scream Blacula Scream AKA Blacula II" in care Pam Grier (Jackie Brown pentru mainstream-isti) joaca rolul demoazelei corupte de nigger-ul ala cosciugofil. Cred ca o sa vad filmele astea pana la urma, tentatia de a le urmari devine irezistibila...

nn
28 Nov 2006, 09:36
ring 1, mi-a placut povestea...
cel care ma marcat cand eram mic, si ma uitam la video.. era daca imi aduc eu bine aminte ceva cu "moortii vii, din cauza unui experiment militar, s-au trezi cei din morminte, si se hranea cu creier parca" ce mai nebunie de film..

daca stiti despre care vbesc, sa imi spuneti si mie ca vreau sa il revad :)

oricum vroiam sa zic de cele mai nasoale.. cele fara subiect, cu multe personaje (de.. sa aiba de unde omora personaju principal) blonde multe..

lestatika_29
28 Nov 2006, 10:42
eu as zice CdP (try to figure it out)
worst of all credu eu e The Fog, care pe langa faptul ca e prost de la sine, mai e si remake al unui clasic. :sick: si ar mai fi Queen of the Damned. la dracu", asta nici macar nu poate fi numit horror d fapt.



apropo, mistah, cdp=crapi de prost

Eisuke
28 Nov 2006, 11:21
cel care ma marcat cand eram mic, si ma uitam la video.. era daca imi aduc eu bine aminte ceva cu "moortii vii, din cauza unui experiment militar, s-au trezi cei din morminte, si se hranea cu creier parca" ce mai nebunie de film..

daca stiti despre care vbesc, sa imi spuneti si mie ca vreau sa il revad :)

Night of the living dead, Dawn of the dead, ambele de George Romero, tipul care a distribuit in filmele lui cei mai multi zombi de pe continentul nord-american. In Day of the dead si Land of the dead sunt mai multi zombi la un loc decat oameni ai muncii (zombi in travesti) la Piata Unirii metrou ora de varf.

an_deea
11 Dec 2006, 12:01
heheee...sunt destule,incep cu "Room 6"=foarte prost facut,jalnic;
"The Texas Chainsaw Massacre"=naspa;
"Satanic"= :sick:
nu-mi mai vine nici unul in minte acum...o sa revin :)

Pitbull
11 Dec 2006, 12:39
"The Texas Chainsaw Massacre"=naspa;

Sper cä te referi la remake, nu la äla al lu' Tobe Hooper.
Apropo, acu' un an si ceva, era pe-aici unu', Finaltears, pentru care "The Texas Chainsaw Massacre" ästa nou era CEL MAI BUN FILM AL TUTUROR TIMPURILOR.
De ce?
N-ai sä crezi.
Pentru cä era cu Jessica Biel.
Si nu glumea... :(( [/b]

Bubu
11 Dec 2006, 12:41
Pacala.

Dominic
12 Dec 2006, 23:46
That's right Pitbull - Jessica Biel is hot! :D si in London la fel!
Cele mai proaste filme horror sunt: The Grudge, Silent Hill, Saw III, Cube I,II, The Texas Chainsaw Massacre(remake`ul,dap, cel cu J.B.),Amythville(stiu cazul real dar filmul nu mi`a placut...pacat totusi de Ryan Reynolds),The Exorcism Of Emily Rose, BloodRain,Freedy Vs Jason(too much blood...what happend?A pipe of blood exploded?Get real),The Ring 2(1 a fost bunicel),House of 9(sincer KORBEN apreciez faptul ca ai putut sa il vezi pana la capat), The Fog(Nu mi`a placut deloc...Mai bine punea numele asta la Silent Hill,2 filme care te baga in ceatza),si mai era unul....nu imi aduc aminte cum se cheama ... :hmm: The house of 1000 corps?sau cum era...?

Ava
13 Dec 2006, 19:07
Cube I,II,

Hm.. nu inteleg ce anume nu ti-a placut la filmele astea.. intr-o vreme erau printre preferatele mele. Nu stiu daca ideea a fost originala sau nu, dar pe mine m-a acaparat felul in care se schimbau mediile in fiecare dintre camere, toate dimensiunile.. n-as putea zice ca a fost previzibil ceva..
In rest sunt cam de acord cu filmele enumerate de tine, poate exceptandu-l un pic pe Silent Hill pentru ca mi-a placut ideea dezvoltata despre ura.
As mai adauga si "feardotcom" care e o copie cu mici modificari.

Dominic
15 Dec 2006, 01:19
Mistah.Poi ce as putea zice ca mi`a placut nu sunt prea multe, greu imi lasa o impresie placuta un film horror...insa mi`a placut Dracula(cel cu Keanu Reaves), Scream(toate partile), Stay Alive, Final Destination(I,II),Hostel(astept partea a 2 a,si cik se lucreaza si la o a 3 a parte),Hannibal(I,II),American Psyho...si mai sunt!
Ava.La The Cube nu mi`a placut nimic...e o porcarie...asta e parerea mea.Prima parte mi`a aratat ca nu am vazut nici un film care se poate termina chiar asa de prost...iar a 2 a nu`si mai are rostul!Trebuiau sa faca un serial mai bine!

Supastar
15 Dec 2006, 11:41
Final Destination(I,II)
astea sunt comedii!
al doilea parca avea numai gag-uri din tom&jerry

Dominic
15 Dec 2006, 12:14
:lol: :lol: Recunosc...asa e...are fazele lui tampite la fel ca orice alt film!Dar tot horror ramane...nu vezi pe cineva ca rade ca moare unul! :)

Amidome_1one
17 Dec 2006, 13:07
Cred ca cele mai slabe filme horror dar si cele mai fara de sens au fost 'Blair Witch Project' si 'Slither' si nu numai acestea.Cel mai ingrozitor si cel mai terifiant film horror mi s-a parut 'Texas Chainsaw Massacre'.Voi ce credeti?

Dominic
17 Dec 2006, 15:34
Pai...asa e.Texas Chainsaw Massacre este unul dintre cele mai proaste filme horror...si aceeasi parere, cred k o avem toti de pe cinemagia!
Blair Witch Proj. e slab si ala! :sleep: :)

simi petrina
23 Jan 2007, 09:18
cel mai prost horror e putin spus....industria cinematografica a inceput sa faca, ma rog, filme "horror" cu actori care nu stiu decat sa faca sex si cu niste efecte super proaste ca de exemplu mult sange si doua trei mate pe langa un cap de manechin.... :sick: ma apuca greata...cel mai recent astfel de film pe care l-am vazut e "2001 Maniacs"-o tampenie de film....doar cand ma gandesc la el ma apuca greata...consider ca e un re-make al "Population 406"-oricum e mai reusit...si cel mai nspa film horror facut pe plaiuri mioritice e "Bloodryan"-facut dupa joc...mai bine joci decat sa privesti filmu...

daphne
06 Feb 2007, 18:10
pai toate filmele cu dracula poate si pt ca primu' (cel cu bela lugosi) a fost prea bun, the exorcist: the beginnig, the fog (da' chiar, chiar e horror?=))), the exorcism of emily rose (mai mult drama/telenovela decat horror), saw 2 si 3, house on haunted hill (penibil)
cele mai tari sunt : the omen ( originalu'), silent hill, the descent, the grudge 2 (var. japoneza), the exorcist , texas chainsaw massacre (originalu'), hellraiser

Teodo_85
14 Feb 2007, 21:52
Hanibal este cel mai prost pentru ca este previzibil si se intampla cam acelas lucru ca in tacerea mieilor. :)

florryinn
23 Feb 2007, 22:27
Eu cred ca putine filme horror sunt mai slabe ca porcaria numita "Ring of Darkness" (din 2004). Imi e si rusine sa recunosc ca am vazut vreo 30 de minute din el....
Oribil film :sick: :sick: :sick:

Valmont
24 Feb 2007, 13:14
Sunt un mare fan al genului horror si asta fiindca este foarte greu sa faci un film de groaza fara a da in ridicol, kitsch si alte alea:) Cand vine vorba de cel mai prost horror cred ca lista ar putea fi nesfarsita in cazul meu Tamara, Veron, The Fog, Scream 1 2 si tot ce a urmat si va mai urma, Freddy vs. Jason, Jason X, DOOM, The Grudge...
Insa cu siguranta primul la care ma gandesc mereu, cand mi se pune aceasta intrebare este Darkness Falls si asta din cauza temei care poate fi considerata de unii originala: Zana Maseluta, insa abordarea este de o penibilitate iesita din comun si anume. Celebrul mit american conform caruia Zana Maseluta vine si iti ia ultimul dinte lasat sub perna si drept rasplata iti da un banut devine acum poveste de speriat adolescentele slabe de inger. Zana Maseluta iti da in continuare banutul insa nu tre sa te uiti la ea pentru ca altfel te omoara. De ce? Pentru ca in viata ei umana a fost arsa si desfigurata deoarece fusese banuita de rapirea unui copil. Astfel ca vanitatea femeii ramasa intacta chiar si dupa transformarea ei in spirit vindicativ constituie marea idee a regizorului african.

florryinn
24 Feb 2007, 18:50
Fii serios Valmont. Zana Maseluta paleste in fata marelui "Ring of Darkness"

Valmont
24 Feb 2007, 23:26
Promit sa fac rost de el :D

poisongrl
21 Jun 2007, 01:37
cred ca cel mai prost film horror pt mine a fost house of 1000 corpses...pur si simplu te nauceshte intr`un asemenea hal incat nu mai intelegi nimic :w00t:

seven7seven
14 Jul 2007, 20:56
dupa mine, majoritatea cinematografiei horor americane e in pom. deci n-o sa ma leg de nenumaratele remakeuri si de filmele de prost gust, cu pretentii la box-office.

doua filme "de groaza" vazute vara asta, de la care asteptam mult mai mult sunt coisa ruim (ma rog, fie thriler psihologic, tot plistisitor e) si rinne (reincarnation).

din ce-mi amintesc, as sublinia - phantoms (doamne, cat am ras la filmul asta) si blair witch project 2 (o continuare facuta in graba, si fara acoperire logica). astea din categoria "haliud"

Laszlo_kovacs
15 Jul 2007, 11:42
Cradle of fear... genial

Prospero
29 Jul 2007, 14:19
Fratilor, vedeti ,,Mummy Maniac'' si apoi inchideti topicul pentru ca nu-si mai are rost... :sick: :shock:

razvan-gabriel
01 Aug 2007, 18:43
Fiind un fan al genului pot spune ca am vazut zeci de imbecilitati acum nevenindu-mi in cap vreunul in mod special. Insa, un lucru este cert, filmele horror care ma scot din minti in prezent (si sunt din ce in ce mai multe, e o tendinta actuala) sunt cele cu fetite malefice/ razbunatoare/ posedate etc...bleah!

Dominic
23 Sep 2007, 23:17
Ultimul...la care mai aveam putin si vomitam...sau varianta cu aruncatul monitorului...a fost...Rise:Blood Hunter cu Lucy Liu...cea mai mare tampenie cu vampiri...tentativa de film... :sick: :sick: :sick:

Metropolis
14 Nov 2007, 00:00
Acum 4 zile am vizionat un film foarte prost...ceva nesimnificativ."Casa Diavolului 2", dejeabea, te faci de ras cu astfel de filme, doamne fereste :lol: :lol: :lol: !!!

maricris
09 Jan 2008, 20:48
Cele mai proaste filme pe care le-am vazut in ultimul timp sunt The grudge 2 si The fog.

morphego
27 Jan 2008, 11:49
Mie cele mai proaste filme horror mi se par cele in care ni se reprezinta cativa adolescenti cu puteri supranaturale, care se lupta zi si noapte pentru salvarea/damnarea universului/Pamantului...cel mai bun exemplu de un astfel de film care da gres intr-o maniera totala: "The Covenant"

Neuptolem
27 Jan 2008, 13:22
The Breed / Cainii ucigasi
De fapt dezamagirea a venit din partea lui Michelle Rodriguez, ce naiba, credeam ca stie sa-si aleaga scenariile mai bine?...

Un mesaj din Colectia de Neuitat: "Amintiri de Aur".

Cazeemeer
27 Jan 2008, 17:12
Michelle Rodriguez, ce naiba, credeam ca stie sa-si aleaga scenariile mai bine?
Da, adevarul e ca pana acum a jucat intr-o intreaga serie de capodopere, spre exemplu "The Fast and the Furious" sau "BloodRayne", in regia marelui Uwe Boll.

leo_the_best15
04 Jul 2008, 18:46
On topic:Seria Friday the 13th
Off topic:Om educat KORBEN...

Senseless
08 Jul 2008, 17:16
hostel a fost un jeg de film :lol: si saw la fel....singurele care se pot numi horror si bine regizate, cu actori ok sunt filmele japoneze...in rest, prastie tot...aaa, si comediile horror sunt niste tampenii hollywodiene....god, io nush cum naiba ii poate placea cuiva shaun of the dead, un excrement horror cu scene atat de aiurea si de tampite incat iiti vine sa spargi ecranul :lol:

o comedie horror nice pe care am vazut'o a fost Braindead (1992)


app, cum pot adauga un film (daca se poate)?thx :)

redmen
08 Jul 2008, 23:53
god, io nush cum naiba ii poate placea cuiva shaun of the dead, un excrement horror cu scene atat de aiurea si de tampite incat iiti vine sa spargi ecranul

cred ca ai luat filmul prea in serios de ai impresia asta despre el.

Senseless
09 Jul 2008, 01:02
redmen, un film de talia celui de care vb nu poate fi luat prea in serios

redmen
09 Jul 2008, 10:27
Probabil nu`ti place nici umorul englezesc :)

Senseless
09 Jul 2008, 11:08
pai, tinand cont ca e regizat (Braindead aka Dead Alive) de Peter Jackson, sa zicem ca nu'mi place umorul englezesc :lol:

redmen
09 Jul 2008, 23:17
Io ma refeream la Shaun of the Dead.

Senseless
10 Jul 2008, 22:10
aaaa.. :huh: :P

nary
11 Jul 2008, 13:45
funny games mi s-o parut din cele mai proaste filme horror .... mai ales faza cu telecomanda m-o dat pe spate :sick:

ghost04
19 Oct 2008, 18:36
Cine spune k George Romero e cel mai bun regizor de filme horror. Pana acum a facut numai filme proaste, rareori mediocre. Sa fim seriosi. Singura tema din filmele "de Oscar" ale lui Romero a fost zombi. E ceva exagerat. Fiecare titlu pe care l-am vazut de la filmele lui Romero a continut cuvantul DEAD : Land of the Dead ; Diary of the Dead ; Day of the Dead. E cumva o serie a filmelor care contin cuvantul DEAD?
Si dak ar fi sa aleg filmele horror care imi plac cel mai mult as alege filmele inspirate din cartile lui Stephen King. Pet Sematary , Carrie , 1408 si IT au fost remarcabile , si cine nu lea vazut il invit sa le urmareasca

Cinemania
19 Oct 2008, 20:12
Cine spune k George Romero e cel mai bun regizor de filme horror. Pana acum a facut numai filme proaste, rareori mediocre. Sa fim seriosi. Singura tema din filmele "de Oscar" ale lui Romero a fost zombi. E ceva exagerat. Fiecare titlu pe care l-am vazut de la filmele lui Romero a continut cuvantul DEAD : Land of the Dead ; Diary of the Dead ; Day of the Dead. E cumva o serie a filmelor care contin cuvantul DEAD?
Si dak ar fi sa aleg filmele horror care imi plac cel mai mult as alege filmele inspirate din cartile lui Stephen King. Pet Sematary , Carrie , 1408 si IT au fost remarcabile , si cine nu lea vazut il invit sa le urmareasca

ce nap

gabonne1
20 Oct 2008, 00:18
Cine spune k George Romero e cel mai bun regizor de filme horror. Pana acum a facut numai filme proaste, rareori mediocre. Sa fim seriosi. Singura tema din filmele "de Oscar" ale lui Romero a fost zombi. E ceva exagerat. Fiecare titlu pe care l-am vazut de la filmele lui Romero a continut cuvantul DEAD : Land of the Dead ; Diary of the Dead ; Day of the Dead. E cumva o serie a filmelor care contin cuvantul DEAD?
Si dak ar fi sa aleg filmele horror care imi plac cel mai mult as alege filmele inspirate din cartile lui Stephen King. Pet Sematary , Carrie , 1408 si IT au fost remarcabile , si cine nu lea vazut il invit sa le urmareasca

Draga Ghost04, n-o fi Romero chiar cel mai bun regizor de filme horror, dar aceste filme ale lui, "proaste, rareori mediocre" , i-au inspirat pe multi, de-a lungul timpului. Cat despre prezenta cuvantului "dead" din titlurile filmelor sale, eu zic ca esti suficient de inteligent sa-ti dai seama ca-i vorba de o serie. De altfel, te poti lamuri singur aici :
http://www.imdb.com/name/nm0001681/maindetails
...sau nu esti ?

redmen
20 Oct 2008, 00:35
George A.Romero Rules :lol:

Cartile lui Stephen King sunt geniale,filmele rareori reusesc sa fie pe masura cartilor sale.

buticut
20 Oct 2008, 02:45
Freddy vs Jason - poate m-a dezamagit asa de tare si pentru ca aveam pretentii mari de la el. Pentru mine filmul era un fel de clash of the titans. But it just SUCKED!! In afara de o singura scena, cea cu baiatul ala din cada, absolut nimic care sa ma faca sa tresar.

House of Wax, cel din 2005 evident, nu cel din 1953 cu marele Vincent Price (I am a fan of classic horror movies :) ). Recunosc ca m-am uitat la film doar ca sa o vad pe Paris Hilton murind :lol: si chiar asta era singurul motiv pentru care se merita sa ma uit.

Cinemania
20 Oct 2008, 07:20
Cine spune k George Romero e cel mai bun regizor de filme horror. Pana acum a facut numai filme proaste, rareori mediocre.

cred ca erai beat cand te-ai uitat la ele...daca spuneai din start ca nu-ti plac filmele lui poate mai intelegeam...dar sa spui ca a facut numai filme proaste...

Night of the Living Dead a marcat un nou inceout pt genre-ul horror
Martin, Creepshow, Monkey Shines, The Dark Half deja sunt niste clasice

Sa fim seriosi. Singura tema din filmele "de Oscar" ale lui Romero a fost zombi. E ceva exagerat. Fiecare titlu pe care l-am vazut de la filmele lui Romero a continut cuvantul DEAD : Land of the Dead ; Diary of the Dead ; Day of the Dead. E cumva o serie a filmelor care contin cuvantul DEAD?.

no comment

Si dak ar fi sa aleg filmele horror care imi plac cel mai mult as alege filmele inspirate din cartile lui Stephen King. Pet Sematary , Carrie , 1408 si IT au fost remarcabile , si cine nu lea vazut il invit sa le urmareasca

bati campii...The Dark Half si Creepshow sunt dupa Stephen King

crawl back under your funeral stone

Cinemania
20 Oct 2008, 07:22
Cat despre prezenta cuvantului "dead" din titlurile filmelor sale, eu zic ca esti suficient de inteligent...

is he now?

Cinemania
20 Oct 2008, 07:25
Freddy vs Jason - poate m-a dezamagit asa de tare si pentru ca aveam pretentii mari de la el. Pentru mine filmul era un fel de clash of the titans. But it just SUCKED!! In afara de o singura scena, cea cu baiatul ala din cada, absolut nimic care sa ma faca sa tresar.

House of Wax, cel din 2005 evident, nu cel din 1953 cu marele Vincent Price (I am a fan of classic horror movies :) ). Recunosc ca m-am uitat la film doar ca sa o vad pe Paris Hilton murind :lol: si chiar asta era singurul motiv pentru care se merita sa ma uit.

din seria cum sa ne batem joc de filmul horror facand niste bani

blublu
22 Oct 2008, 11:48
Nu zic nimik,numai Blood Gnome si the Breed ,pe amandoua gasiti la http://filmedegroaza.ebul.ro/ .

StefanDo
22 Oct 2008, 11:56
avertisment

Cinemania
22 Oct 2008, 12:34
avertisment

se recomanda o blocare de IP din start

StefanDo
22 Oct 2008, 12:36
intr-adevar, dar i-am trimis un mesaj privat si sper ca a inteles :)

Aresus
01 Jan 2009, 23:30
Cel mai prost horror? Pai toate remake-urile americane dupa filmele de groaza ale altora.

Amidome_1one
17 Feb 2009, 21:55
hmmm....sunt o groaza de filme horror proaste , de-asta la multe nici nu le mai stiu numele :shock: ...dar asa ca exemple:Tales from the crypt-serial, Trifidele-e un film vechi de tot, si nu ii stiu denumirea in engleza, si poate am sa dezamagesc pe multi dar as include in cele mai proaste si seriile:I know what you did last summer, in general nu imi plac cele care il includ pe Jason si pe Freddy Krueger :x ;) ...nu imi plac horror-urile cu adolescenti...aaa si sa nu uit de Blair witch project=absolut fals si prost...ca film...iar printre cele mai bune horror-uri ar fi:land of the dead, the mist, dracula, psycho ale lui Hitchock, apoi ecranizarile dupa Stephen King si John Carpenter sunt fenomenale, foarte reusite...IT, de exemplu...King e si scriitorul de horror, pe care il ador...si pot sa zic oricum ca sunt multe filme horror bune, mai multe bune decat cele proaste :happy:

titip
18 Feb 2009, 16:14
Momia azteca contra el robot humano - film super prost, super panarama.

Cinemania
18 Feb 2009, 22:38
Trifidele-e un film vechi de tot, si nu ii stiu denumirea in engleza

adica asta?
http://www.imdb.com/title/tt0055894/


si poate am sa dezamagesc pe multi dar as include in cele mai proaste si seriile:I know what you did last summer, in general nu imi plac cele care il includ pe Jason si pe Freddy Krueger :x

niste stupizenii, intr-adevar

ecranizarile dupa Stephen King si John Carpenter sunt fenomenale, foarte reusite

ca tot e subiect despre horror-uri proaste:
nu toate ecranizarile dupa Stephen sunt 'fenomenale'

imi spui si mie o ecranizare dupa Carpenter?

redmen
18 Feb 2009, 22:44
imi spui si mie o ecranizare dupa Carpenter?

:lol:

norina
19 Feb 2009, 11:14
Night of the zombies (1981)
a fost intr-o seara pe AXN si cum lasasem tv-ul aici am vazut ceva din film
am fost oripilata, apoi m-am trezit razand
"terifiant" film horror

Amidome_1one
25 Feb 2009, 19:40
Trifidele-e un film vechi de tot, si nu ii stiu denumirea in engleza

adica asta?
http://www.imdb.com/title/tt0055894/


si poate am sa dezamagesc pe multi dar as include in cele mai proaste si seriile:I know what you did last summer, in general nu imi plac cele care il includ pe Jason si pe Freddy Krueger :x

niste stupizenii, intr-adevar

ecranizarile dupa Stephen King si John Carpenter sunt fenomenale, foarte reusite

ca tot e subiect despre horror-uri proaste:
nu toate ecranizarile dupa Stephen sunt 'fenomenale'

imi spui si mie o ecranizare dupa Carpenter?
the fog. ...etc....

Cinemania
25 Feb 2009, 20:42
ok..ce intelegi prin ecranizare dupa...?
scris si regizat de cutarica sau sau film facut dupa o anumita carte, scriitura sau ceva de genu? sau remake??

Amidome_1one
27 Feb 2009, 18:32
ok..ce intelegi prin ecranizare dupa...?
scris si regizat de cutarica sau sau film facut dupa o anumita carte, scriitura sau ceva de genu? sau remake??
ecranizare dupa mine inseamna o punere in scena, un remake, o productie, un film , o serie, care se bazeaza pe scrierile cuiva, nu neaparat urmeaza subiectul in amanunt....sper ca s-a inteles ce am zis eu;)

Cinemania
28 Feb 2009, 00:11
in cazul asta cand ai spus "ecranizarile dupa [...] John Carpenter sunt fenomenale, foarte reusite" te-ai referit la The Fog din 2005, nu?

una peste alta filmul din 2005 e foarte prost

daca te-ai referit la cel original, din '80...acesta e excelent, doar ca nu e o ecranizare dupa Carpenter

Amidome_1one
28 Feb 2009, 21:15
fiecare cu parerile sale....si nu am chef sa intru in polemici doar ca sa demonstrez o idee...imi place ce imi place si ce nu imi place, nu imi place...fiecare cu gusturile sale :sleep:

Cinemania
05 Mar 2009, 11:06
fiecare cu parerile sale....si nu am chef sa intru in polemici doar ca sa demonstrez o idee...imi place ce imi place si ce nu imi place, nu imi place...fiecare cu gusturile sale :sleep:

pai atunci poti sa-ti lipesti o foaie pe frunte cu ce-ti place si ce nu-ti place si sa fugi pe strada urland de bucurie...ca vad ca nu esti in stare sa discuti pe un forum...somn usor!

Amidome_1one
05 Mar 2009, 20:29
fiecare cu parerile sale....si nu am chef sa intru in polemici doar ca sa demonstrez o idee...imi place ce imi place si ce nu imi place, nu imi place...fiecare cu gusturile sale :sleep:

pai atunci poti sa-ti lipesti o foaie pe frunte cu ce-ti place si ce nu-ti place si sa fugi pe strada urland de bucurie...ca vad ca nu esti in stare sa discuti pe un forum...somn usor!
e o diferenta in a discuta pe un forum si a nu vrea sa discut cu dumneata...sper ca am lamurit ;) ...si ce atata tevatura :shock: vad ca dumneata in necunostinta de cauza, faceti niste afirmatii care nu isi au locul,,,....dak nu am chef sa debitez pe un anume topic, nu o voi face si voi discuta la topicurile la care consider eu de cuviinta...in afara de rautatile la care ma asteptam...in rest e un forum ok si de fiecare data cand voi avea ceva de spus, o voi face.... :happy: p.s:asta cred ca era botezul de la un guru care nu stie sa poarte o conversatie normala si civilizata... :o ;) :sick:

Cinemania
05 Mar 2009, 20:49
e o diferenta in a discuta pe un forum si a nu vrea sa discut cu dumneata...sper ca am lamurit

pai spune asa...m-ai facut cam batran..inca nu sunt de 'dumneata' :)

vad ca dumneata in necunostinta de cauza, faceti niste afirmatii care nu isi au locul

eram ironic

asta cred ca era botezul de la un guru care nu stie sa poarte o conversatie normala si civilizata

nu ma ocup cu botezuri...citeste mai sus de unde s-a inceput si unde s-a ajuns...eu doar ceream (nu imperativ, desigur) niste explicatii la o afirmatie de-a ta, apoi tu te-ai aprins...in plus nu cred ca ti-am pus la indoiala gusturile, ci am dat cu parerea personala despre filmele amintite

<<>>

on topic:
The Hills Have Eyes II
atat cel nou cat si cel regizat de Craven sunt niste glume proaste

Amidome_1one
05 Mar 2009, 21:18
ok, asa mai merge...vezi ca se poate vorbi si civilizat? :P te salut :D

Amidome_1one
06 Mar 2009, 15:37
si ca sa fiu on topic, ar trebui sa spun ca horror-urile lui George Romero, cele cu dead in coada :shock: , sunt groaznic de proaste...am vazut ieri Dawn of the dead, remake-ul, si era sa nu ma pot controla de atata ras...nu mi-a venit sa cred cat de prost film...si nu e singurul film a lui Romero pe care l-am vizionat...sunt dezamagita...urasc filmele care nu au inceput si nici sfarsit si le urasc pe cele care au final nefericit ;) , ca sa zic asa :x

StefanDo
06 Mar 2009, 15:42
ah, atunci poate n-ar trebui sa vezi Titanic
nu ca ar intra la horror...

marcusARCUS
06 Mar 2009, 17:58
Era unu din '87 Hell's nustiucum 3...Ba da prost prost...

marcusARCUS
06 Mar 2009, 18:02
A,da si Catacombs(2006)...Doamne ce R.A.H.A.T..

EgOisM
06 Mar 2009, 19:04
Nu tre' sa fii geniu sa iti dai seama ce jeg a fost "Jack Frost".
Cel mai mult m-au deranjat credits,care erau ornamentate in stil MerryChristmas,nu zic ca nu au fost bine trase dar foarte slabe pentru asteptarile mele.Storyline-ul un deseu ca de obicei...cu happy ending...sau nu?(adormisem spre sfarsit).Sa nu zic altceva despre cum a fost filmat..cu camera gasita in podul bunicutei..PARODY>>>>>

Night of the Lepus al lui Claxton,nu am vazut atatia iepuri in my life :shock: poate daca folosea mai mult slow-motion se intelegea altceva...those fucking rabbits scared me a lot!

marcusARCUS
07 Mar 2009, 08:39
Nu,n-ai inteles nimic din filmul ala.Ala nu e horror.Ala e comedie.

marcusARCUS
07 Mar 2009, 08:40
Zic de Jack Frost

Cinemania
07 Mar 2009, 09:32
Nu,n-ai inteles nimic din filmul ala.Ala nu e horror.Ala e comedie.

mai usor cu remarcile gen n-ai inteles nimic....

Jack Frost (1 si 2) intra la horror...ca sunt si niste scene funny e normal...comedia e prezenta in multe filme horror...
sau voiai sa spui ca filmul e o comédie? :D

EgOisM
07 Mar 2009, 13:38
El vorbea d Jack Frost al lui Michael Keaton 8)
Eu nu inteleg nimic...ma uit la filme dar nu se prinde nimic de mine...apropo (@marcusarcus)ce este ala horror???? :love: :love: un fel de anime???ca eu nu stiu....

Cinemania
31 May 2009, 19:01
The Horsemen

bleah...o poveste care pana la urma se dovedeste a fi un mare fas

filmul incepe in forta, dupa care o ia in jos rau de tot...

e realizat misto (banuiesc si sper ca e mana lui Jonas :D ), are imagini demne de un horror modern, da' tot fundamentul pe care e realizat filmul e o mare teapa trista, adica scenariul e de tot rahatul

sweetyana
04 Jun 2009, 16:38
cel mai prost horror care l-am vazut........mam&dad

EgOisM
04 Jun 2009, 19:16
cel mai prost horror care l-am vazut........mam&dad
De ce?va rog frumos,cand afirmati ceva expuneti-va si parerea..nu dati doar cu presupusul..asa pot zice si eu ca ce plm ...Saw 18 o sa fie genial.

Chambord
04 Jun 2009, 21:53
Nu stiu daca e cel mai prost sau nu dar un horror pe care il urasc din toata fiinta este "Martyrs (2008)".
Si asta in conditiile in care NU l-am vazut ci doar am citit un synopsis detaliat al lui.
De ce il urasc ? Pentru ca mai oribil decat un film in care sunt torturati oameni e un film in care sunt torturati oameni si se gasesc explicatii filozofice pentru asta :-&

corinka
06 Jun 2009, 23:29
Din pacate, in viata reala au fost torturati oameni si tortura a fost motivata stiintific, filosofic etc. Martyrs m-a revoltat. O buna idee ar fi ca "filosofii" aceia sa se ofere voluntari pentru a fi supusi torturii.

Chambord
07 Jun 2009, 20:54
Din pacate, in viata reala au fost torturati oameni si tortura a fost motivata stiintific, filosofic etc. Martyrs m-a revoltat. O buna idee ar fi ca "filosofii" aceia sa se ofere voluntari pentru a fi supusi torturii.

Ma gandesc la crestinii din primele secole care erau chinuiti sistematic intr-o groaza de moduri care mai de care mai diabolice doar pentru ca aveau alt sistem de valori decat lumea pagana. Ma intrebam si intr-un alt topic de la "Horror". De unde aceasta placere absolut bolnava a unora de a tortura. Cum de Omul este cea mai inteligenta fiinta dar in acelasi timp si cea mai abjecta ?! :(

Alex Leo Serban
09 Jun 2009, 16:11
@ chambord: si crestinii au torturat mult & bine, hai sa nu vedem raul numai dintr-o parte ;)

Cinemania
09 Jun 2009, 16:30
ma apuc indata sa sterg mesaje :D

Chambord
10 Jun 2009, 09:42
@als: am mai zis-o cand veni vorba de Agora: "crestinii" care au ucis sau au facut alte porcarii au facut-o in ciuda Crestinismului care le cerea explicit sa nu ucida si sa nu faca nedreptate altora. Nu e vinovat Crestinismul pentru psihopatii care au inventat Inchizitia, de exemplu. Acestia s-au folosit de numele lui Hristos dar au actionat impotriva Lui. Pe cand regii care au torturat sistematic crestini au facut-o pentru ca voiau sa starpeasca (daca le-ar fi fost cu putinta) religia Crestina in sine si sa descurajeze orice aderarea la ea (prejudiciile aduse lor de aceasta religie erau majore: sclavagismul, inegalitatea "born-with" intre clase, etc erau stalpii de sustinere ai monarhiei lor).

@cinemania: ce sa stergi si de ce ? :-/ tot ce am zis avea tangenta cu filmul "Martyrs".

corinka
10 Jun 2009, 11:53
@ chambord: si crestinii au torturat mult & bine, hai sa nu vedem raul numai dintr-o parte ;)

Eu mi-am amintit de crestini pentru ca au fost sfinti care au sfarsit jupuiti de vii.

Au existat crestini care au murit pentru credinta lor, dar nu crestinii au torturat, la randul lor, pe altii. Aceia au fost "pseudocrestini".

Wonka
10 Jun 2009, 17:21
Gremlis '84 mai mult razi la acest film decat sa fii speriat , infricosat , n'are pic de suspans in el , poate ca si anul ii un dezavantaj , si in plus daca ii horror cum poate sa fie difuzat la ora 16 :-O

Cinemania
11 Jun 2009, 08:06
@als: am mai zis-o cand veni vorba de Agora: "crestinii" care au ucis sau au facut alte porcarii au facut-o in ciuda Crestinismului care le cerea explicit sa nu ucida si sa nu faca nedreptate altora. Nu e vinovat Crestinismul pentru psihopatii care au inventat Inchizitia, de exemplu. Acestia s-au folosit de numele lui Hristos dar au actionat impotriva Lui. Pe cand regii care au torturat sistematic crestini au facut-o pentru ca voiau sa starpeasca (daca le-ar fi fost cu putinta) religia Crestina in sine si sa descurajeze orice aderarea la ea (prejudiciile aduse lor de aceasta religie erau majore: sclavagismul, inegalitatea "born-with" intre clase, etc erau stalpii de sustinere ai monarhiei lor).

@cinemania: ce sa stergi si de ce ? :-/ tot ce am zis avea tangenta cu filmul "Martyrs".

aproape glumeam Chambord

Chambord
11 Jun 2009, 11:10
aproape glumeam Chambord

aa, ok, my bad :)

Liviu-
11 Jun 2009, 13:10
apropo (@marcusarcus)ce este ala horror???? :love: :love: un fel de anime???ca eu nu stiu....

[off-topic]Uhm, si animeurile au ca subgen horror, asa cum au drama, comedie, actiune etc[/off-topic]

Si ca sa nu fiu total off-topic, hmm, cel mai prost horror pe care il vazui, cred ca ar fi ceva gen House of Wax. Probabil sunt altele mult mai slabe, dar nu ma uit la horror in general asa ca sunt mai incult la subiectul asta. De parca ar fi un lucru rau sa fiu incult la categoria filme horror proaste :D

Cinemania
12 Jun 2009, 07:48
apropo (@marcusarcus)ce este ala horror???? :love: :love: un fel de anime???ca eu nu stiu....

[off-topic]Uhm, si animeurile au ca subgen horror, asa cum au drama, comedie, actiune etc[/off-topic]

Si ca sa nu fiu total off-topic, hmm, cel mai prost horror pe care il vazui, cred ca ar fi ceva gen House of Wax. Probabil sunt altele mult mai slabe, dar nu ma uit la horror in general asa ca sunt mai incult la subiectul asta. De parca ar fi un lucru rau sa fiu incult la categoria filme horror proaste :D

desigur ai vazut remake-ul din 2005 :D
asta da jeg

ia pune mana si uita-te la originalul din 53...sa te mai cultivi o leaca :-?

miercuri
12 Jun 2009, 14:11
@als: am mai zis-o cand veni vorba de Agora: "crestinii" care au ucis sau au facut alte porcarii au facut-o in ciuda Crestinismului care le cerea explicit sa nu ucida si sa nu faca nedreptate altora. Nu e vinovat Crestinismul pentru psihopatii care au inventat Inchizitia, de exemplu. Acestia s-au folosit de numele lui Hristos dar au actionat impotriva Lui. Pe cand regii care au torturat sistematic crestini au facut-o pentru ca voiau sa starpeasca (daca le-ar fi fost cu putinta) religia Crestina in sine si sa descurajeze orice aderarea la ea (prejudiciile aduse lor de aceasta religie erau majore: sclavagismul, inegalitatea "born-with" intre clase, etc erau stalpii de sustinere ai monarhiei lor).

Nu e asa o mare diferenta intre regii precrestini care persecutau si inchizitie, motivele sunt cam aceleasi. Inchizitia voia cu orice chip sa cenzureze orice opinie nesanctionata de biserica. De ce crezi ca in sec XVI au ars pe rug luterani? Pentru ca propovaduiau idei care nu corespundeau intereselor bisericii catolice, asa ca s-au chinuit sa-i starpeasca ca sa nu mai adune adepti.

Cinemania
12 Jun 2009, 14:17
ce ziceti de un topic separat despre religie, inchizitie, satanisme & stuff prin filmele horror ? and I mean it...cred ca ar fi interesant :)

Chambord
12 Jun 2009, 14:24
@als: am mai zis-o cand veni vorba de Agora: "crestinii" care au ucis sau au facut alte porcarii au facut-o in ciuda Crestinismului care le cerea explicit sa nu ucida si sa nu faca nedreptate altora. Nu e vinovat Crestinismul pentru psihopatii care au inventat Inchizitia, de exemplu. Acestia s-au folosit de numele lui Hristos dar au actionat impotriva Lui. Pe cand regii care au torturat sistematic crestini au facut-o pentru ca voiau sa starpeasca (daca le-ar fi fost cu putinta) religia Crestina in sine si sa descurajeze orice aderarea la ea (prejudiciile aduse lor de aceasta religie erau majore: sclavagismul, inegalitatea "born-with" intre clase, etc erau stalpii de sustinere ai monarhiei lor).

Nu e asa o mare diferenta intre regii precrestini care persecutau si inchizitie, motivele sunt cam aceleasi. Inchizitia voia cu orice chip sa cenzureze orice opinie nesanctionata de biserica. De ce crezi ca in sec XVI au ars pe rug luterani? Pentru ca propovaduiau idei care nu corespundeau intereselor bisericii catolice, asa ca s-au chinuit sa-i starpeasca ca sa nu mai adune adepti.

OK dar Inchizitia nu ERA Biserica, Inchizitia SE CREDEA (eronat) Biserica. Crestinismul e religia / filosofia / institutia unde se RESPECTA principiile lui Hristos. Tortura si uciderea nu fac parte in nici un caz din acele principii.

Cinemania
12 Jun 2009, 14:30
@als: am mai zis-o cand veni vorba de Agora: "crestinii" care au ucis sau au facut alte porcarii au facut-o in ciuda Crestinismului care le cerea explicit sa nu ucida si sa nu faca nedreptate altora. Nu e vinovat Crestinismul pentru psihopatii care au inventat Inchizitia, de exemplu. Acestia s-au folosit de numele lui Hristos dar au actionat impotriva Lui. Pe cand regii care au torturat sistematic crestini au facut-o pentru ca voiau sa starpeasca (daca le-ar fi fost cu putinta) religia Crestina in sine si sa descurajeze orice aderarea la ea (prejudiciile aduse lor de aceasta religie erau majore: sclavagismul, inegalitatea "born-with" intre clase, etc erau stalpii de sustinere ai monarhiei lor).

Nu e asa o mare diferenta intre regii precrestini care persecutau si inchizitie, motivele sunt cam aceleasi. Inchizitia voia cu orice chip sa cenzureze orice opinie nesanctionata de biserica. De ce crezi ca in sec XVI au ars pe rug luterani? Pentru ca propovaduiau idei care nu corespundeau intereselor bisericii catolice, asa ca s-au chinuit sa-i starpeasca ca sa nu mai adune adepti.

OK dar Inchizitia nu ERA Biserica, Inchizitia SE CREDEA (eronat) Biserica. Crestinismul e religia / filosofia / institutia unde se RESPECTA principiile lui Hristos. Tortura si uciderea nu fac parte in nici un caz din acele principii.

pai inchizitia nu era o arma de "supunere" folosita de Biserica? :D

corinka
12 Jun 2009, 14:42
De ce crezi ca in sec XVI au ars pe rug luterani?

Vedeti, deci chiar si crestinii au fost victime ale Inchizitiei!Sa nu mai facem confuzie intre institutia bisericii si crestini, in general. Nu acuz biserica, dar realitatea este ca au fost destui in interiorul ei care nu au avut comportament crestinesc. Iar inchizitorii numai crestini nu se pot numi. Sau, ma rog, depinde din ce punct de vedere abordam notiunea "crestin"!

Chambord
12 Jun 2009, 14:44
@als: am mai zis-o cand veni vorba de Agora: "crestinii" care au ucis sau au facut alte porcarii au facut-o in ciuda Crestinismului care le cerea explicit sa nu ucida si sa nu faca nedreptate altora. Nu e vinovat Crestinismul pentru psihopatii care au inventat Inchizitia, de exemplu. Acestia s-au folosit de numele lui Hristos dar au actionat impotriva Lui. Pe cand regii care au torturat sistematic crestini au facut-o pentru ca voiau sa starpeasca (daca le-ar fi fost cu putinta) religia Crestina in sine si sa descurajeze orice aderarea la ea (prejudiciile aduse lor de aceasta religie erau majore: sclavagismul, inegalitatea "born-with" intre clase, etc erau stalpii de sustinere ai monarhiei lor).

Nu e asa o mare diferenta intre regii precrestini care persecutau si inchizitie, motivele sunt cam aceleasi. Inchizitia voia cu orice chip sa cenzureze orice opinie nesanctionata de biserica. De ce crezi ca in sec XVI au ars pe rug luterani? Pentru ca propovaduiau idei care nu corespundeau intereselor bisericii catolice, asa ca s-au chinuit sa-i starpeasca ca sa nu mai adune adepti.

OK dar Inchizitia nu ERA Biserica, Inchizitia SE CREDEA (eronat) Biserica. Crestinismul e religia / filosofia / institutia unde se RESPECTA principiile lui Hristos. Tortura si uciderea nu fac parte in nici un caz din acele principii.

pai inchizitia nu era o arma de "supunere" folosita de Biserica? :D

OK, nuantez: Cei care se foloseau de Inchizitie ca de o "arma de supunere" nu respectau principiile Bisericii deci NU ERAU Biserica, dar poate ar fi bine sa ne oprim aici ca ne indepartam de filmele horror.

On topic: A vazut cineva Cannibal Holocaust ? Alt film la care nu am citit decat synopsisul (enough to get me nausea all day long). Dupa asta chiar mi-am propus sa nu mai citesc sinopsisuri de horror in viata mea. Iar la vazut o sa ma rezum la cele gen Aliens, Nosferatu, The Birds, etc in care accentul nu cade pe gore.

Cinemania
12 Jun 2009, 15:23
On topic: A vazut cineva Cannibal Holocaust ? Alt film la care nu am citit decat synopsisul (enough to get me nausea all day long). Dupa asta chiar mi-am propus sa nu mai citesc sinopsisuri de horror in viata mea. Iar la vazut o sa ma rezum la cele gen Aliens, Nosferatu, The Birds, etc in care accentul nu cade pe gore.

Cannibal Holocaust e un film cult...intr-adevar nu e pt oricine...e un exploit extrem, gory, obscen, visceral, in spatele caruia se ascund chestiuni interesante :D

trebuie doar sa poti sa privesti dincolo de brutalitate...and for that it takes a strong stomach

Chambord
12 Jun 2009, 15:26
:)) da, recunosc. stomacul nu e organul meu forte cand vine vorba de unele filme.

Cinemania
12 Jun 2009, 15:29
si desigur nu are rost sa-ti fortezi stomacul mai mult decat trebe...ca dupa aia face bubu :D

Chambord
12 Jun 2009, 15:32
precisely :)

"This is not a film that is watched, it is a film that is endured, and audiences that have any doubts about their ability to do so are best advised to follow their instincts. " (allmovie.com)

cinema8.ro
12 Jun 2009, 16:19
Cel mai prost de departe este Dawn of the Dead:D :D :D :D :D

Cinemania
12 Jun 2009, 16:52
hm...sunt doua...de care zici? si de ce?

redmen
12 Jun 2009, 17:23
Probabil de ala in care facea spam.

Cinemania
12 Jun 2009, 17:29
:D

the dawn of the spam

Mikala
08 Jul 2009, 23:00
Mie mi s-a mai parut o porcarie si The Hills have eyes.

Mikala
08 Jul 2009, 23:23
Mai adaug si " HOSTEL 1 si 2 " aiurea.

EgOisM
09 Jul 2009, 10:22
Eu am fost super dezamagita de "The hills have eyes",plus ca dupa asta asteptam ca Aja sa ne aduca ceva care sa ne inchida gurile,dar nu a fost asa,"Mirrors" m-a lasat rece.

Mikala
09 Jul 2009, 11:55
Si Mirrors e asa si asa . Nu pot spune ca nu au fost unele faze aiurea .

Cinemania
27 Jul 2009, 08:20
Fritt vilt (2006)

de evitat

un horror care nu pune nimic pe masa

Cinemania
31 Jul 2009, 10:25
mai adaug unul:
The First Power (1990)

Mikala
31 Jul 2009, 14:18
Adaug si Zombie Town . Ce crap e !! omg .. i`ve seen better movies with zombies ...
[ Deviez un pic de la subiect si imi cer scuze , am vazut ca apare REC 2 . ]

chuckyfan
09 Sep 2010, 14:41
The Blair witch project-in opinia mea nu ias da nici titlul de Al mai prost horror:>:)

Medicate
10 Sep 2010, 01:08
The Blair Witch ... nu a fost chiat atat de rau , ba chiar a fost bunicel , pentru un film cu un buget redus ce a incercat sa sugereze trauma unor tineri regizori !

Un Horror foarte prost , execrabil chiar : Prom night ( 2008 )

chuckyfan
10 Sep 2010, 08:51
Mie tot prost mi s-a parut,poate sunt eu mai insensibil:)
Alte horroruri demne de acest topic sun Hellraiserele de la 4 in sus(primele 3 are my favourites:)),din cauza ca se indeparteaza de la povestea initiala si devin din ce in ce mai proaste,poate exceptand cel in care apare din nou Kirsty(5 sau 6 nu mai tin minte exact).
Sincer imi pare rau pentru Pinhead:) ca nu mai aparea atat de des in aceste filme.
Si din cauza foamei de bani americanii vor face remake si la Hellraiser(primul cred) care va parea in 2011.
Am impresia ca voi reinvia acest topic cand va parea>:)

Medicate
10 Sep 2010, 10:17
Sa speram ca nu v-a reinvia nimic si ca Hellraiser se va ridica la nivelul asteptarilor noastre...

alexcretu75
11 Sep 2010, 18:29
Dupa mine cel mai prost horror a fost Anticrist si The Frog si The Fly(Musca)(:| (:| (:| .Astea mau plictisit(:| (:|

robbiex2
17 Sep 2010, 01:15
si gramatica vad ca te plictiseste (:| sau...te bate ??

rm_cristian
18 Sep 2010, 11:49
Mie tot prost mi s-a parut,poate sunt eu mai insensibil:)
Alte horroruri demne de acest topic sun Hellraiserele de la 4 in sus(primele 3 are my favourites:)),din cauza ca se indeparteaza de la povestea initiala si devin din ce in ce mai proaste,poate exceptand cel in care apare din nou Kirsty(5 sau 6 nu mai tin minte exact).
Sincer imi pare rau pentru Pinhead:) ca nu mai aparea atat de des in aceste filme.
Si din cauza foamei de bani americanii vor face remake si la Hellraiser(primul cred) care va parea in 2011.
Am impresia ca voi reinvia acest topic cand va parea>:)

nu esti insensibil chiar a fost prost filmul. :|

chuckyfan
18 Sep 2010, 21:01
Ete vedeti ca nu sunt singurul care gandeste la felB-),mie chiar imi displac filmele facute cu bani putini care se vreau a fi mari horroare, care vezi doamne iti ataca psihicul(brrrrrrrrrrrrrrrr) iar cand iesi din sala de cinema spui:"Vai ce film infricosator,nu o sa mai dorm cateva nopti!" cu toate ca ti s-a parut o mare prostie.
Paranormal Activity la care din cate am auzit multi oameni au iesit din sala de cinema inainte de final(parca se intampla in America si nu mai stiu unde) din cauza tensiunii din film,cred ca americanii chiar au in cap doar baseball si hamburgeri(no offense) sau sunt eu prost si nu am gasit tensiunea din film oricat as fi cautato(am vizionat filmul chiar de 2 ori gandindu-ma ca poate eram prea obosit cand l-am vazut intai si de aceea mi s-a parut prost,dar ghici ce?A 2 a oara mi s-a parut mult mai prost(:| )

Deci concluzia:

1)Poate nu gust eu astfel de filme si de aceea le consider proaste
2)Chiar s-a tampit lumea pentru ca gusta astfel de filme.

Alegeti oricare variante dar daca o alegeti prima va voi gasi si va voi "distruge psicologic">:) >:) >:) >:) >:)

dragonfly_drk
18 Sep 2010, 21:40
daca te referi la Blair Witch da-mi voie sa te contrazic... filmul nu a fost facut asa din lipsa de bani... e vorba de a parea mai real, filmat in felul acesta... si in plus, e inspirat dintr-un fapt real din cate am inteles... nu stiu pe unde stai tu... dar eu, de exemplu, am fost influnetata si de existenta unei paduri bantuite in "apropiere"... stiu foarte bine povestile si le-am simtit si eu pe pielea mea... unele chestii chiar sunt reale si lucrul acesta ar trebui sa te sperie... uite, m-am uitat si eu la film, cu niste prieteni... acum mult timp... era ora 3 noaptea... dar nu asta a contat... a contat faptul ca eu chiar nu am reusit sa dorm in noaptea aia (de fapt, nimeni nu a dormit... daca as fi fost numai eu, eh... as fi zis ca sunt paranoica, dar nu am fost singura)... abia asteptam sa se faca lumina afara... si asta nu din cauza ca mi s-a parut stupid filmul... depinde foarte mult ce crezi din toata povestea.
sau... pt tine un horror inseamna sange si matze la greu?... :| (trist)
P.S. te provoc sa mergi intr-un loc (iti voi spune despre ce e vorba) doar o noapte... singur, o lanteran si un cort... si iti garantez... ca dupa noaptea aia... (daca vei mai fi gasit)... iti vei schimba parerea despre film... ;)

chuckyfan
19 Sep 2010, 05:54
Nu stiu daca ma crezi dar intamplarea se face ca eu sa stau exact langa o padure unde acum cativa zeci de ani,imi povestesc bunicii si oamenii in varsta din sat,era un cimitir unde,spun ei, se intamplau foarte multe lucruci ciudate,dar mie nu mi s-a intamplat nimic(poate si din cazua faptului ca nu cred astfel de fenomene).
Chiar am fost cu vreo 3 colgei anul trecut cu cortul acolo dar in afara de cateva zgomote ciudate(vantul batand printre crengi)nu s-a intamplat nimic poate si de aceea Blair Witch mi s-a parut atat de prost:).

Pana la urma faza e ca gusturile nu se discuta si e practic imposibil ca 2 oameni sa aiba aceleasi preferinte:)

P.S:Nu-mi plac neaparat doar horroarele cu mate si sange(bine poate doar putin,dar cui nu-i plac?) ci mai degraba prefer ceva pe teme oculte sau religioase(pe aici intra si alea cu fantome ,locuri bantuite etc etc) dar Blair Witch pur si simplu nu mi-a placut,dar totusi acum ca e toamna si parca e mai potrivita atmosfera am sa-l revad ca poate poate gasesc ceva la el:)

chuckyfan
21 Sep 2010, 19:13
Acum am sa fac un dublu post(scuzati) dar am mai dat de un film demn de acest topic si nu se potriveste cu postul anterior.

Numele filmului:Credo(aka The Devil's curse)[2008]
Nota personala:3/10

Ce se vrea a fi:Un grup de adolescenti(doh!) nu au unde sa stea pentru a invata pentru examene(fraza asta suna cam aiurea) si gasesc o casa numita............ghiciti voi.............las ca va spun eu Eden in care,se spune, ca s-au sinucis niste tineri din cazua unui blestem lasat de diavol.
Eh si uite asa cei 5 incep sa auda zgomote ciudate in casa,o fata se spanzura si altele.

Acum sa trecem la fapte.................stiu ca filmul a avut buget redus,dar totusi sunt filme care cu un buget mic au facut lucruri mari si mai sunt de parere ca banii dati pe silicoanele tipei "hot" puteau fi folositi la muzica filmului(care lipseste cu desavrasire), ca poate poate mai aparea ceva suspans.

Concluzia:Daca vreti sa vedeti aproximativ nimic sau poate deloc ca recomand cu caldura CREDO

Disciple
22 Sep 2010, 00:52
http://www.cinemagia.ro/filme/the-breed-cainii-ucigasi-17250/

=)) Asta e de coma! Sa puneti zavorul la custi dupa vizionare! =))

chuckyfan
22 Sep 2010, 06:03
http://www.cinemagia.ro/filme/the-breed-cainii-ucigasi-17250/

=)) Asta e de coma! Sa puneti zavorul la custi dupa vizionare! =))

Hai ca saptamana asta cred ca am sa o dedic filmelor proaste si am sa-l urmaresc si pe asta desi imi dau seama dupa nume ce o sa iasa(:|

Disciple
22 Sep 2010, 08:22
Se presupune ca filmele astea le vezi, mai ales daca esti horrorist, in cazul in care ai de gand sa bagi ceva ok pe gustul tau: visceral, scarbos, angoasant, cacator, etc...
Asa ca nu te uita la tampeniile care se insira p'aici, ca noi doar facem caterinca...Take your time si baga niste horror clasic. Sa iti recomand ceva? :D

chuckyfan
22 Sep 2010, 13:20
Apai sincer daca vrei poti sa-mi recomanzi dar ceva mai putin cunoscut ca astea cunoscute le-am cam vazut.
Stiu ca se face caterinca dar din cand in cand mai merge si cate un film de asta mai pe dinafara horrorului daca pot sa spu asa:)

Disciple
22 Sep 2010, 21:16
Pai un slasher dragut, desi mai e pana atunci, se poate viziona oricand si toamna ca nu strica. E vorba de primul "Black Christmas" in regia lui Bob Clark, anul 1974. Asa pt. inceput. :D

chuckyfan
23 Sep 2010, 06:07
Din pacate nu o sa-l vizonez acum pentru ca acest film impreuna cu remakeul(la care imi e sila sa ma uit) le am programate pentru serile linistite de craciun in care toti se uita la Home Alone si la Grinch>:)

Aseara am vizonat filmul Domnisoara Christina(bazat pe nuvela lui Mirce Eliade cu acelasi nume) si am ramas placut impresionat(din cate stiu romanii n-au mai facut filme horror pana atunci iar acesta a fost destul de bun:) )

Gerrard831
26 Dec 2010, 21:36
Paranormal Activity
Absolut nimic horror in filmul asta :|

andu7zu
28 Dec 2010, 18:38
Paranormal Activity
Absolut nimic horror in filmul asta :|


Crede-ma asta chiar e un horror foarte bun spre deosebire de altele.....
Am vazut asa de multe filme horror proaste incat mie greu sa zic care e mai prost....totusi o sa incerc sa ma gandesc

Disciple
28 Dec 2010, 19:09
Mie mi se pare un film extrem de mincinos "Paranormal Activity" atat ca subiect, cat si ca atmosfera...Nothing scarry, man, but nothing! O sa ma uit si la "2", dar deja pare obosit. Salut totusi intentia de a-l produce cu doar 15.000 de dolari ( deci domnu' Chisu, vezi ca se poate? ). Asta inseamna potential si valorificare de resurse.

omudindulap
28 Dec 2010, 20:54
Saw 7, vazut ieri, cred ca se incadreaza aici. Bine ca-i Final Chapter. Sa nu fie ultimul capitol al primului volum.:-S
Cat despre Domnu Chisu...de ce nu domnu Ujica?!
Omul si-a bagat banii din buzunarul propriu in filmul sau, cand putea sa-si ia un Maybach. De ce nu sunt mai multi ca el?! In loc sa-i aplaudati initiativa, nu produsul!, il muscati de cur cu fiecare ocazie. Nu conteaza care sunt motivele care l-au determinat sa bage banii in film, vanitatea sau pasiunea, ci ca a facut-o. Si va mai intrebati de ce ies numai 15 filme pe an.:-&

Disciple
28 Dec 2010, 21:04
Da, ies numai 15 filme pe an pentru ca vin eu si spun ca "WebSiteStory" este un film slab si ca 120.000 de euro puteau fi valorificati multi mai frumos. De aia ies 15 filme pe an. Ca imi spun si eu parerea. Dorobantu a avut 800 de euro si a facut acel minunat "Elevator" si ne pregateste "Omega Rose", un S.F., gen inedit la noi cu mai putin de 20.000 de euro. Nu stiu exact bugetul, dar stiu sigur ca nu e nici jumate din cat a avut "WebSiteStory".
Ce e asa misto la un film in care 2 proaste ( actritele joaca bine,cu naturalete ) isi provoaca singure cacaturi umflate cu pompa doar ca sa aratam ca intelegem care e treaba cu tinerii romani din ziua de azi.
Nu imi aduc aminte sa fi spus ca omu' nu are fler ca regizor. Are! Stie cum sa creeze si ceva suspans cand vrea, semnele sunt, dar povestea era prea ostentativa, prea "Stirile de la ora 5" - ista ca sa iasa ceva misto si pe palierul asta. Daca vrei sa mai discutam, zic sa ne mutam pe topicul filmului.

rrs85
28 Dec 2010, 21:08
Saw 7, vazut ieri, cred ca se incadreaza aici. Bine ca-i Final Chapter. Sa nu fie ultimul capitol al primului volum.:-S
Cat despre Domnu Chisu...de ce nu domnu Ujica?!
Omul si-a bagat banii din buzunarul propriu in filmul sau, cand putea sa-si ia un Maybach. De ce nu sunt mai multi ca el?! In loc sa-i aplaudati initiativa, nu produsul!, il muscati de cur cu fiecare ocazie. Nu conteaza care sunt motivele care l-au determinat sa bage banii in film, vanitatea sau pasiunea, ci ca a facut-o. Si va mai intrebati de ce ies numai 15 filme pe an.:-&
Excellent good point!

omudindulap
28 Dec 2010, 21:14
Nu am spus ca e un film bun, e mediocru, dar omul merita felicitat, nu injurat, pentru ca SI-a bagat banii in film. Atata tot. Aa.. Elevator e ala cu tipii blocati in lift, nu? Pentru un film de tipul asta nici nu era nevoie de mai multi bani, ci doar de inspiratia/talentul regizorului/scenaristului. Insa un film ca WSS, drama/action, necesita ceva mai multe resurse.

Disciple
28 Dec 2010, 21:16
Ok, si eu apreciez initiativa, poate ca m-ai inteles gresit, meritele filmului ca poveste fiind scazute. ;)

Gerrard831
05 Jan 2011, 20:56
Paranormal Activity
Absolut nimic horror in filmul asta :|


Crede-ma asta chiar e un horror foarte bun spre deosebire de altele.....
Am vazut asa de multe filme horror proaste incat mie greu sa zic care e mai prost....totusi o sa incerc sa ma gandesc

Ce ti s-a parut horror la filmul ala? :)). Tot filmul nu vezi decat o usa care e misca singura si un cearceaf fluturand prin pat :)) . Si in final apare aia in fata camerei, nu are nimic special. Daca si ala ti s-a parut film horror....:-j . Cum am mai spus: Este cel mai prost film horror pe care l-am vazut.

Windom
06 Jan 2011, 07:35
Vorbesti si tu sa sune.

EugenLaurentiu
06 Jan 2011, 12:35
The Hole (2010)

Disciple
06 Jan 2011, 14:28
Din ce motive? Nu l-am vazut, dar niste argumente ar fi binevenite. ;)

chuckyfan
06 Jan 2011, 20:56
MIRACLE: MENANTANG MAUT (http://www.rottentomatoes.com/m/miracle-menantang-maut/)

Nu e " Al mai prost horror" dar totusi cred ca aici se potriveste.

Detalii film : Indonezia , 2007

Pe scurt despre el:

Una nonhot chick ( with mustache ) se pregateste sa mearga cu clasa intr-o excursie cu autobuzul cand BAM, BAM, BAM:..................are o viziune in care vehiculul sare in aer si mor toti cei din el ( sa mor daca nu e ca-n Final Destination ).
O apuca o criza, iese afara din autobuz cu inca,,,,, cativa, tragedia se petrece ( without gore, maybe "un poco":( ) iar dupa, toti cei care au scapat incep sa moara in moduri violente ( la unu-i cade raftu'n cap, altu' se curenteaza cu chitara etc etc) [ ACUM CHIAR CA E FINAL DESTINATION ]

In final avem nush ce discurs despre dragoste mult prea lung ( vro' 7 minute ) la care am derulat inainte iar eroina cu mustata scapa.


De ce e un horror prost:

Pentru ca femeile in Indonezia au mustata:| ( asta imi aminteste de filmele alea italiene cu galben [ Giallo parca:-? ]

EugenLaurentiu
06 Jan 2011, 23:51
Mie mi se pare un film extrem de mincinos "Paranormal Activity" atat ca subiect, cat si ca atmosfera...Nothing scarry, man, but nothing! O sa ma uit si la "2", dar deja pare obosit. Salut totusi intentia de a-l produce cu doar 15.000 de dolari ( deci domnu' Chisu, vezi ca se poate? ). Asta inseamna potential si valorificare de resurse.
din Paranormal Activity 2 am vazut doar 30-35 min ... e praf ! ca si primu defapt

cuntss
12 Jan 2011, 22:02
Mega Piranha (2010) .

O capodopera a prostiei!Merita vizionat pt. o portie uriasa de ris.
Film mai aberant ca si asta nu am mai vazut.

kmaro
19 Jan 2011, 02:29
Imi plac filmele horror. Ma refer la cele care trec dincolo de planul fizic.
Sunt satul si urasc clasicul criminal in serie cu masca care are puteri supraomenesti si numai moare.
Topoare trecute prin capatani, adolescenti care de la prea mult ras mor pe capete. Si bineinteles curajul de care dau dovada cand personajele se despart intr un palat plin cu fantome sau monstri :))

Mereu astept si ma interesez de filme horror. Incep sa apara tot felul de idiotenii. Amintesc numai o porcarie destul de noua pe piata cinematografiei: "The human centipede" etc fara numar.

chuckyfan
19 Jan 2011, 14:44
Hai ma ca The Human Centipede a fost chiar original, abia astept Second Sequence

Unterhaltung
30 Jan 2011, 12:21
Continui sa cred ca horror-ul se gusta in functie de gradul de cultura cinematografica, sensibilitate, abordare personala a conceptului de teroare, etc. De ex, pentru unii, Buried poate fi un film extrem de sufocant si terifiant, cand altii il gasesc o varza. Altii gasesc placeri orgasmice in a vedea schingiueli si mutilari ca-n Saw sau Hostel, iar altii tremura la horror epidermic, gen Hellraiser. Personal, nu rezonez decat la filme care presupun un efort de imaginatie din partea realizatorilor (si-a mea, ca spectator), cele care nu fac uz in exces de mijloace vizuale si in care primeaza atmosfera (pentru ca daca nu faci sa-i pese spectatorului de personajele tale, ai putea la fel de bine sa le casapesti pe toate dintr-un foc, ca tot nu se va observa).

The Shining - si aici vorbesc de o farama de geniu (ca sa modifici litera lui King si sa transpui altfel teroarea pe ecran... e o chestie!)
The Others - exercitiu stilistic perfect de imbinare a atmosferei, muzicii, jocului actoricesc si sugestiei.
[REC] - claustrofobie prin definitie.


P.S. Tind sa cred ca The Blair Witch Project si Paranormal Activity au fost atat de hulite si puse la zid pentru ca si-au facut treaba la punct si virgula: au speriat. Ca au facut-o cu asa economie de mijloace cred ca nu a placut... Just my two cents.

chuckyfan
30 Jan 2011, 13:48
Buried poate fi un film extrem de sufocant si terifiant, cand altii il gasesc o varza

Buried nu-i horror:)

Altii gasesc placeri orgasmice in a vedea schingiueli si mutilari ca-n Saw sau Hostel, iar altii tremura la horror epidermic, gen Hellraiser

Adevar graiesti>:) desi nu resping filmele Gen Paranormal Activity care au fost................

Cristina_
09 Apr 2011, 03:17
Paranormal Activity 1&2 cele mai slabe filme horror pe care le-am vazut in ultimul timp.

NightChild
10 Apr 2011, 23:55
Beyond the Limits (2003)

Nu cred ca voi vedea vreodata un horror mai prost decat acesta.

Mastragaci
11 Apr 2011, 15:56
eu as zice CdP (try to figure it out)
worst of all credu eu e The Fog, care pe langa faptul ca e prost de la sine, mai e si remake al unui clasic. :sick: si ar mai fi Queen of the Damned. la dracu", asta nici macar nu poate fi numit horror d fapt.



apropo, mistah, cdp=crapi de prost
haide ma!!! cel mai prost film horror clar "creepshow 2". si pe primul loc ar fi mai multe dar incepem cu the ring si , chiar daca nu e horror pur, Desu nôto

chuckyfan
11 Apr 2011, 16:06
Hai ma, du-te de aici ca scrie tastatura fara tine:p

arnoldroland
21 Apr 2011, 17:04
Eu nu inteleg ceva: titlul acestui topic este "Al mai prost horror" si,cu toate astea,unii de pe aici isi spun parerea despre cele mai bune filme horror,cum vine asta??:-?
apropo,cred ca cel mai prost horror vazut de mine ar fi Srpski film :|

kr1st1badboy97
21 Apr 2011, 17:10
dupa parerea mea, cele mai proaste horror-uri p kare le-am vizionat din pliktiseala sunt srpski film shi are you scared 2:P

adiman83
07 Jun 2011, 15:13
pen-ultimul film de gen vazut si printre cele mai proaste (pentru mine) a fost Piranha (2010). violenta cu gramada, absurda si toata fara nici un rost si sa nu uitam povestea absolut ridicola. o populatie de pesti a reusit sa supravietuiasca cateva milioane (milioane parca) de ani intr-o caverna subacvatica inchisa complet, izolati total de orice alta forma de viata...si poate va intrebati cum au resit performanta care sfideaza orice lege naturala a evolutiei: se imperecheau "in familie" si pe urma se mancau intre ei!! pe bune? n-au avut alta idee?

3/10 si e prea mult si atat

mihai011
03 Sep 2011, 13:57
Human Centipede , monument de prostie!

chuckyfan
03 Sep 2011, 14:09
pen-ultimul film de gen vazut si printre cele mai proaste (pentru mine) a fost Piranha (2010). violenta cu gramada, absurda si toata fara nici un rost si sa nu uitam povestea absolut ridicola. o populatie de pesti a reusit sa supravietuiasca cateva milioane (milioane parca) de ani intr-o caverna subacvatica inchisa complet, izolati total de orice alta forma de viata...si poate va intrebati cum au resit performanta care sfideaza orice lege naturala a evolutiei: se imperecheau "in familie" si pe urma se mancau intre ei!! pe bune? n-au avut alta idee?

3/10 si e prea mult si atat

serios? dar de cand sunt menite filmele sa prezinte realitatea? Din cate stiu eu filmul e o forma de amuzament. Daca vrei realitate, te uiti la un documentar despre cum delfinii militeaza pentru dreptul de a se pisa in apa:).

reivan
04 Sep 2011, 14:20
Eu zic ca `al mai prost e SAW 6.
Mai sunt si Manos : Hands of fate , Monster a Go-Go , Plan 9 for outer space .
comedii astea:))

CosminHorrorMaster
05 Sep 2011, 11:45
Cel mai prost film horror cred ca a fos Boogeyman sau One Missed Call.

Medicate
06 Sep 2011, 13:48
In opinia ta!

CosminHorrorMaster
15 Sep 2011, 15:56
In opinia ta!

Iar opinia ta care este?

cosmin742000
15 Sep 2011, 19:48
Cel mai prost horror pe care l-am vazut vreodata este unul japonez Psychoshark , urmat indeaproape de Paranormal Activity , Megapiranha , Blair witch project si Cloverfield.

aura_iolanda
15 Sep 2011, 23:51
out for blood nu numai ca fost cel mai prost horror dar a fost si cel mai prost film

CosminHorrorMaster
16 Sep 2011, 12:49
Cel mai prost horror pe care l-am vazut vreodata este unul japonez Psychoshark , urmat indeaproape de Paranormal Activity , Megapiranha , Blair witch project si Cloverfield.

Cloverfield nu a fost rau. Mie nu mi s-a parut.

cosmin742000
17 Sep 2011, 14:01
Ce scenariu a avut Cloverfild " oh my goooood did you see that ?" si atat , fara sa arate nimic ( adica fara sa see nimic)?

Cristina_
18 Sep 2011, 12:33
Cel mai prost horror pe care l-am vazut vreodata este unul japonez Psychoshark , urmat indeaproape de Paranormal Activity , Megapiranha , Blair witch project si Cloverfield.

Cloverfield nu a fost rau. Mie nu mi s-a parut.
Cloverfield a fost bun.Dar nu este horror.Mai mult SF.

v0ltz
23 Sep 2011, 15:22
Nu am vazut foarte multe dar "Friday the 13th" din 2009 a fost aberatie totala.

Kriss_Kringle
23 Sep 2011, 16:03
Cloverfield a fost penal.Nu-mi spune mie ca umbla retardatul ala cu camera dupa el in timp ce in oras era fratele urat al lui Godzilla liber.Ca sa nu mai vorbesc de ideea idioata care au avut-o de a se duce dupa tipa aia in cladirea care statea sa cada.Plot harcea parcea!
Alt film horror penal pe care l-am vazut acum cativa ani a fost Boo(2005) in care o fantoma ia foc!
Tot aici intra lejer si Jason X pe care n-am ezitat sa-l notez cu 1.Vizionandu-l m-a facut sa ma simt ca imi mor neuronii.Acelasi lucru e valabil si pentru Boo.

Cristina_
23 Sep 2011, 16:32
Probabil ca esti de moda veche.

Kriss_Kringle
23 Sep 2011, 16:36
Probabil ca esti de moda veche.

Ce vrei sa insinuezi?Nu-mi spune ca filmele respective reflecteaza teroarea adevarata sau au vreun mesaj ascuns in ele.

chuckyfan
23 Sep 2011, 17:52
Cloverfield a fost penal.Nu-mi spune mie ca umbla retardatul ala cu camera dupa el in timp ce in oras era fratele urat al lui Godzilla liber.Ca sa nu mai vorbesc de ideea idioata care au avut-o de a se duce dupa tipa aia in cladirea care statea sa cada.Plot harcea parcea!
Alt film horror penal pe care l-am vazut acum cativa ani a fost Boo(2005) in care o fantoma ia foc!
Tot aici intra lejer si Jason X pe care n-am ezitat sa-l notez cu 1.Vizionandu-l m-a facut sa ma simt ca imi mor neuronii.Acelasi lucru e valabil si pentru Boo.

Boo a fost amuzant, prost dar amuzant=))

si alalalt: crede-ma, mai bine de moda veche decat porcariile care apar in ultima vreme. nu ma refer la filmele independente ci la mainstream. n-am mai vazut un film de asta mai cunoscut de foarte multa vreme:)

Kriss_Kringle
23 Sep 2011, 18:27
Cloverfield a fost penal.Nu-mi spune mie ca umbla retardatul ala cu camera dupa el in timp ce in oras era fratele urat al lui Godzilla liber.Ca sa nu mai vorbesc de ideea idioata care au avut-o de a se duce dupa tipa aia in cladirea care statea sa cada.Plot harcea parcea!
Alt film horror penal pe care l-am vazut acum cativa ani a fost Boo(2005) in care o fantoma ia foc!
Tot aici intra lejer si Jason X pe care n-am ezitat sa-l notez cu 1.Vizionandu-l m-a facut sa ma simt ca imi mor neuronii.Acelasi lucru e valabil si pentru Boo.

Boo a fost amuzant, prost dar amuzant=))

si alalalt: crede-ma, mai bine de moda veche decat porcariile care apar in ultima vreme. nu ma refer la filmele independente ci la mainstream. n-am mai vazut un film de asta mai cunoscut de foarte multa vreme:)

Faza tare cu Boo a fost ca i-am dat unui prieten sa arda un film pe cd si i-am si specificat care.Omu' n-a bagat de seama si a tras abominatia aia.Ne-am dus la unu cu laptopul si ne-am uitat,am ras tot filmul iar cand am vazut ca a luat foc fantoma unul din ei n-a mai rezistat,a scos cd-ul si l-a aruncat pe geam dupa care i-am umplut frigiderul inculpatului.
Evident ca e mai bine oldschool fata de ce se scoate in mainstream acum,deja nu se mai pot numi filme horror la propriu ci exercitii de violenta gratuita.Nu mai e suspans,teroare acumulata progresiv pe durata filmului,toate astea au fost aruncate pe geam si inlocuite cu metode sadice de a ucide.(:|

chuckyfan
23 Sep 2011, 18:29
si alea-mi plac ( metodele sadice ) dar mai mult imi plac metodele sadice old school. ceea ce fac in zilele noastre nu mai prea e inventiv.

FreakDoll
23 Sep 2011, 18:32
@Kriss_Kringle
Si mie mi s-a parut execrabil Cloverfield. Actiunea este liniara si foarte plictisitoare. Are foarte multe momente stupide, intr-adevar. Actorii, praf si ei. Monstruletul arata bine din ce au aratat. Vad ca nici pana acum nu au modificat distributia la el. Nu stiu unde au vazut-o ei pe Blake Lively in film.

Ca tot l-a pomenit cineva, House of Wax, remake-ul, e penibil.

Kriss_Kringle
23 Sep 2011, 18:42
Au vrut sa mearga pe ceva mai realist cu Cloverfield si exact invers a fost.Cine in toate facultatile mintale umbla cu camera de filmat dupa el in timp ce invadeaza un monstru orasul?Si sa nu mai zic ca era incredibil de idiot si stresant tipul.
Cat despre House of wax,l-am vazut atunci cand aparuse si nu eram asa de pretentios in materie de horror-uri dar totusi daca joaca Paris Hilton e destul de clara treaba.:))

CosminHorrorMaster
28 Sep 2011, 20:11
De acord

PetSound
29 Sep 2011, 19:58
Dracula vs. Frankenstein din 1970, filmul nu e asa interesant precum sugereaza titlul, e super low-buget, scenariul si actorii lasa de dorit ,as vrea sa notez ca este ultimul film a lui Lon Chaney Jr. si al lui J. Carrol Nash, care au mai aparut impreuna si in House of Frankenstein (1944). Totusi, il recomand doar curiosilor, e destul de greu de gasit si nu prea merita.

CosminHorrorMaster
09 Oct 2011, 17:01
Cine s-a uitat la Cinnemassacre Monster Madness stie :))

PetSound
09 Oct 2011, 20:02
Omul merita o medalie pentru ca m-a introdus filmelor de groaza (si pt. ca mi-a starnit interesul si in filmele alb negru si mute cu ocazia asta)

Apropo, maratonul din anul asta e grozav, astept ce o sa faca in continuare.

CosminHorrorMaster
10 Oct 2011, 14:29
Eu astept Seria "Ceva" of the Livinf Dead, ca sunt mai multe

cristi88
13 Oct 2011, 18:00
Un horror maxim de prost e remake-ul dupa Nightmare on Elm Street. Si-au batut joc de Freddy, chiar daca actorul nou care il interpreteaza nu este unul slab, ba din contra. Pur si simplu regizorii si scenaristii au fost orientati sa dea un tun, facand un film ieftin cu incasari bune

PetSound
13 Oct 2011, 18:45
N-ai ce sa faci, remake-urile se vand bine, audientele tinere nu prea vor sa vada filmele vechi. Acum, totul este ori un remake al unui film vechi ori remake al unui film japonez.

CosminHorrorMaster
14 Oct 2011, 12:33
vorbind de remake oare cum o fi treba cu The Thing

Kriss_Kringle
14 Oct 2011, 13:48
vorbind de remake oare cum o fi treba cu The Thing

Uite cum e treaba cu el:
http://www.rottentomatoes.com/m/the_thing_2011/
http://www.metacritic.com/movie/the-thing

CosminHorrorMaster
15 Oct 2011, 14:20
Deci pare ca e cel mai slab din serie.

NightChild
31 Oct 2011, 16:27
Unu vazut recent: Wrong Turn 4 - bataie de joc.

PetSound
31 Oct 2011, 20:21
Toata seria Wrong Turn este un rip-off al serie "The Hills Have Eyes" de John Carpenter. Nici nu m-am obosit sa le urmaresc pe 3 si 4.

chuckyfan
31 Oct 2011, 20:30
Nici The Hills Have eyes n-au fost mai reusite. Ma refer la cele vechi, nu la remakeuri care au fost total aiurea.

NightChild
31 Oct 2011, 20:31
Toata seria Wrong Turn este un rip-off al serie "The Hills Have Eyes" de John Carpenter. Nici nu m-am obosit sa le urmaresc pe 3 si 4.


Voiai sa zici de Wes Craven :))

Cristina_
31 Oct 2011, 20:45
Toata seria Wrong Turn este un rip-off al serie "The Hills Have Eyes" de John Carpenter. Nici nu m-am obosit sa le urmaresc pe 3 si 4.
Primul Wrong Turn a fost destul de bun.

CosminHorrorMaster
02 Nov 2011, 13:49
Toata seria Wrong Turn este un rip-off al serie "The Hills Have Eyes" de John Carpenter. Nici nu m-am obosit sa le urmaresc pe 3 si 4.


Voiai sa zici de Wes Craven :))
Dap, Craven a facut The Hills Have Eyes

CosminHorrorMaster
02 Nov 2011, 13:49
Toata seria Wrong Turn este un rip-off al serie "The Hills Have Eyes" de John Carpenter. Nici nu m-am obosit sa le urmaresc pe 3 si 4.
Primul Wrong Turn a fost destul de bun.
Mie si al doilea mi s-a parut bun.

margott
04 Nov 2011, 14:24
Cel mai prost horror vazut (pana in prezent) : Midnight Movie (2008). Nici nu merita comentarii.

reivan
02 Jan 2012, 19:13
wrong turn..mare poorcarie..

NightChild
02 Jan 2012, 23:33
Noul Shark Night 3D

Rippa
07 Mar 2014, 15:33
Saw 6 e cel mai prost film horror dupa mine,actori de 2 lei..in afara de Tobin Bell,...toti sunt 0 in filmulala,capcanele varza...scenariu..la fel..

chuckyfan
07 Mar 2014, 22:11
vorbind de varză ^

marillion
07 Mar 2014, 23:13
vorbind de varză ^

Adevăr grăieşti. :))

Laid to Rest (2009) şi Madison County (2011) se numără printre cele mai stupide filme horror recente.