PDA

View Full Version : The Boondocks


Supastar
26 Apr 2006, 21:34
a vazut cineva serialul asta de desene animate?
va place?
2 baieti de 10+ ani, niggaz, se muta from the hood, intr-un cartier select, de albi, la bunicul lor (negru evident). unul e filosof&revolutionar si celalalt e mare amator de si intr-un fel chiar intruchiparea multor cliche-e legate de niggas. ex: de craciun : "All i wanted from Santa was rims... i didn't even want a car. just the rims!"
am vazut prima serie si mi-a placut din mai multe motive. pe langa, duh!, umorul pe care il gust si fazele subversive care apar tot mai des in tot mai multe seriale animate, serialul isi pastreaza o doza (crescanda de-a lungul seriei 1) de seriozitate cinica....
bun exemplu in acest sens un episod in care, dupa ce am ras 20+ minute de faze cu niggaz , in mijlocul unei astfel de faze (care si incheie episodul) care in mod normal as fi considerat-o f funny, se aude vocea unuia din baieti extrem de serioasa: "U know? we could all be reading a book right now..."
nush cat se intelege din ce povestesc eu..... oricum ideea era k apreciez contrapunctele serioase cinice introduse intre multe poante, reusite dealtfel....