PDA

View Full Version : Hello


BeNnY
03 Feb 2006, 14:56
Mda, pai incepeti sa votati. N-am bagat "Best live action short film" pentru ca oricum nu vota nimeni. Am avut indoieli si in legatura cu scurtmetraj animat si scurtmetraj documentar dar stiam cateva dintre ele asa ca le-am bagat.

Happy voting!

herbert
07 Feb 2006, 23:16
domnisorule BeNnY,
in acest an nu se da competitie si la scenariu?
nu e importanta categoria?
mi-a scapat mie ceva in lista insirata de tine?
s-a schimbat titulatura?

rogu-te, daca ai vreo explicatie...

BeNnY
08 Feb 2006, 02:18
Exista si pagina 2: http://www.cinemagia.ro/forum/viewforum.php?f=58&topicdays=0&start=20

herbert
08 Feb 2006, 14:04
da, se mai intampla.
merci.
ce bine e sa fie cineva atent (cu mintea treaza) pe aceasta campie cinefilica...

ricutza
06 Mar 2006, 00:02
nu mi s-a mai intamplat de foarte mult timp sa-mi vad numele de sus pana jos la ultimul mesaj scris, asa ca nu m-am putut abtine si am postat si aici ceva...

a fost greu dar am parcurs toate subiectele...poate c anu ar fi trebuit s ale las totusi pentru ultima seara, but still...acum sa incepem sa vedem rezultatele...

Cinemania
06 Mar 2006, 02:28
ma gandeam sa pun intrebarea la "vreau sa stiu" dar mai bine aici:

de ce boii aia de la tvr traduc Oscarurile???
m-am tot gandit si n-am putut screme nici un raspuns...voi aveti habar de ce? I mean, cati din cei care le urmaresc nu stiu engleza? gestul tvr-ului mi se pare o mutilare de prost gust...iar moderatorii sunt varza...varza stricata...niste constipati...ba traduc, ba nu traduc...ori se basesc ori se caca pe ei...fucking annoying

Cinemania
06 Mar 2006, 02:57
si faza cu pariurile a fost penibila...e clar ca nu au vazut mare parte din filmele nominalizate

silver_boy
06 Mar 2006, 04:11
asa e, slaaab slaaab
pur si simplu enervanti
o "moderare" de cacao

Cinemania
06 Mar 2006, 04:32
destul de slaba mi se pare si Ceremonia...pe alocuri seaca, boring..."am mai bifat o editie", pare a fi motto-ul :sleep:

Anonymous
06 Mar 2006, 05:05
la asa filme proaste nominalizate - asa ceremonie de cacat, aceleasi hoarce batrine in sala, montaje-colaje si spectacol de doi bani si o laba de prezentator obosit :sick: ; noroc c-am avut musafiri si n-am stat sa urmaresc;

:(( pentru Joaquin Phoenix who didn't win, :love: pentru Reese abramburica, in rest mi se rupe de oscariada-cascariada lor :hmm:

bellhop
06 Mar 2006, 05:10
la asa filme proaste nominalizate - asa ceremonie de cacao, aceleasi hoarce batrine in sala, montaje-colaje si spectacol de doi bani si o laba de prezentator obosit... ; noroc c-am avut musafiri si n-am stat sa urmaresc;

:(( pentru Joaquin Phoenix who didn't win, :love: pentru Reese abramburica, in rest mi se rupe de oscariada-cascariada lor :sick:

**gizaz..se poate posta si anonym pe topicul asta, ce minte inteligenta trebuie sa fi avut ideea cu sectiunea asta sofisticata, mare-i gradina... :hmm:

Cinemania
06 Mar 2006, 05:29
la asa filme proaste nominalizate - asa ceremonie de cacao, aceleasi hoarce batrine in sala, montaje-colaje si spectacol de doi bani si o laba de prezentator obosit... ; noroc c-am avut musafiri si n-am stat sa urmaresc

Stewart asta nu valoreaza nici cat curul lui Whoopi...si multa mue tvr

Anonymous
06 Mar 2006, 05:44
stai ca urmeaza Tarantino acum sa comenteze live la tevereul astora, poate-i da niste mu*e si lui Stewart 8) ;

bellhop
06 Mar 2006, 05:53
nashpa..si f*tuti in c*r si cu Oscarul luat, gotta put those cowboys on suicide watch :D

europe_east
06 Mar 2006, 06:35
ha! iar ma bat cap in cap cu voi. mie mi-a placut la nebunie jon stewart!!! e adevarat ca m-a dat gata de cand l-am vazut pe comedy central facand misto de chenney, dar si la oscaruri mi s-a parut ca a scos multe chestii bune din el. chiar m-au amuzat oscarurile astea.

Cinemania
06 Mar 2006, 06:40
la asa filme proaste nominalizate - asa ceremonie de cacao, aceleasi hoarce batrine in sala, montaje-colaje si spectacol de doi bani si o laba de prezentator obosit... ; noroc c-am avut musafiri si n-am stat sa urmaresc

Stewart asta nu valoreaza nici cat curul lui Whoopi...si multa mue tvr

retrag "Stewart asta nu valoreaza nici cat curul lui Whoopi"...I must have been very tired this early morning :oops:

Anonymous
06 Mar 2006, 06:46
:) cand aveti timp, uitati-va la www.comedycentral.com

bellhop
06 Mar 2006, 07:11
ba fraierilor, Daily Show/Comedy Central e un program de skeciuri si comentarii satirice, prefabricate si preinregistarte, orice mu*st poate face pe smeekerul daca are vreo cativa scribi buni, un comentator de gala live e altceva, si Letterman s-a cacat pe el la Oscaruri, Billy Crystal in schimb a ramas un etalon, chiar si Whoopy cu limbajul ei colorat, v-ati excitat la cateva glumite cu iz politic si misto-uri arhiexpirate despre Brokeback Mountain, exista Leno pentru zambiti usor/ zambiti cu spor, decat acritura asta de jokester liberal scremut..;

in alta ordine de idei, Tarantino nebun cu acte la aftershow :w00t: ;

Longshot
06 Mar 2006, 07:55
...si multa mue tvr

bah frate, da' nu stiau sa numere penalii aia doi. king kong luase trei premii si chiar unul dupa altul si ei tot o tineau ca luase doar doua. brokeback luase un premiu din doua nominalizari si cretzul ala insista cu afirmatia ca filmul lui lee se descurca sub asteptari si ca trebuie sa spele din rusine.

Cinemania
06 Mar 2006, 07:58
iar Ada parea nedormita de cateva zile :D

Longshot
06 Mar 2006, 08:19
pai n-ai auzit ca isi adusese zeci de liste cu ea. o fi stat sa le printeze. :P

Anonymous
06 Mar 2006, 14:44
ba fraierilor, Daily Show/Comedy Central e un program de skeciuri si comentarii satirice, prefabricate si preinregistarte, orice mu*st poate face pe smeekerul daca are vreo cativa scribi buni, un comentator de gala live e altceva, si Letterman s-a c**** pe el la Oscaruri, Billy Crystal in schimb a ramas un etalon, chiar si Whoopy cu limbajul ei colorat, v-ati excitat la cateva glumite cu iz politic si misto-uri arhiexpirate despre Brokeback Mountain, exista Leno pentru zambiti usor/ zambiti cu spor, decat acritura asta de jokester liberal scremut..;

in alta ordine de idei, Tarantino nebun cu acte la aftershow :w00t: ;

whatever. mi-a placut mai mult ca leno.