PDA

View Full Version : Cea mai buna actrita in rol principal


BeNnY
03 Feb 2006, 14:52
...

Cinemania
04 Feb 2006, 22:57
pe rolul lui Felicity Huffman scrie OSCAR...

qwerty
05 Feb 2006, 13:19
Si mie mi-a placut Charlize Theron in North Country.Sper sa castige Oscarul.

Cinemania
19 Feb 2006, 13:47
damm, Charlize asta poate insfaca din nou Oscarul...merita din plin

Felix
23 Feb 2006, 13:58
Reese Witherspoon ... e aceeasi cu cea din Blonda ... ?? Dupa Vanity Fair a inceput sa imi placa si m-a surprins in Walk the line

Alex Leo Serban
01 Mar 2006, 07:01
oricine, oricine!, numai chihuahua aia de reese NU!! i hate her guts. :sick:

Cinemania
01 Mar 2006, 08:40
fereasca Sfantu!!!! daca ii dau ei statueta inseamna ca Academia a luat-o razna...cel putin Felicity e mult peste Reese

KORBEN
02 Mar 2006, 16:25
mda
o sal ia reese
ca sa zica fanii ca idola lor nu e une boarfette
de fapt as vrea sal ia charlize theron
pt ca e buna in north country (adica joaca bine)
si ar fi foarte tare sa aiba 2 oscacaruri
si NC e destul de cacademyique (adica plictisitor si mizerabilist)

Anonymous
03 Mar 2006, 13:10
:love: Charlizee...e cea mai tare actrita...si cea mai frumoasa..si cea mai sexy....ce mai e cea mai "buna" :P
sper sa ia OSCARU' 2006

Leonard
05 Mar 2006, 10:22
1. Charlize în North Country, no doubt. nu conteazã cã mai are un oscar, dar e singura dintre nominalizate care îl meritã. cã nominalizãrile sunt proaste (absenþa lui Naomi Watts pentru Ellie Parker, cel mai bun rol feminin pe care l-am vãzut în ultimii ani) asta e.
mi-a plãcut ºi filmul foarte mult. cam feminist dar pe bunã dreptate. ilustreazã foarte bine comportamentul majoritãþii bãrbaþilor cînd sunt în turmã, adicã niºte porci. merita nominalizat la mai multe categorii (Woody Harrelson - supporting actor, Best Picture în loc de Capote sau Good Night... - mult mai slabe, dupã pãrerea mea)


2. Judi Dench. ok. se þine bine baba ºi joacã bine. îmi place cã e un film specific britanic, nu are iz de americanisme, ºi cã vedem nuduri. doar cã nu mi s-a pãrut rol prea principal. e directoarea teatrului ºi totul are legãturã cu ea, dar mai mult vedem în film pe domnul Van Damm ºi pe fetele de pe scenã.

Felicity Huffman. Transamerica e ºi scîrbos ºi un pic plictisitor în prima jumãtate ºi foarte haios în a doua, cînd ajung la pãrinþii ei/lui. DAR: de ce a trebuit sã interpreteze o actriþã rolul transsexualului n-am înþeles. decît o actriþã urîtã (sau mã rog, urîþitã de ei), mai bine alegeau un actor frumos pentru rol. Era demenþial de pildã un Johnny Depp în rolul de transsexual.


Keira Knightley.... this must be a joke. joacã chiar prost în filmul ãla.

Reese Witherspoon... this must be a very bad joke. mi-a plãcut într-un singur film, în Freeway pentru cã acolo chiar i se potrivea rolul de retardatã maniacã criminalã. În Walk the Line e absolut sinistrã, ºi cum aratã ºi cum joacã ºi la voce. încerc o milã combinatã cu silã pentru ea. trist de tot...

Leonard
05 Mar 2006, 10:24
mda
o sal ia reese

nu cobi!

fereasca Sfantu!!!! daca ii dau ei statueta inseamna ca Academia a luat-o razna...cel putin Felicity e mult peste Reese

Cinemania
05 Mar 2006, 12:33
...si desigur Charliza e mult peste Felicity

ricutza
05 Mar 2006, 21:10
nu le-am vazut pe Judi Dench si pe Charlize Theron... Keira nu cred ca are vreo sansa...nici nu pricep de ce a fost nominalizata!
de Resse mi-a placut foarte mult in rolul lui June Carter mai ales ca a si cantat foarte misto, cred insa ca rolul lui Felicity Huffman a fost de departe cel mai solicitant. Chiar cred ca merita Oscarul pentru ca este pur si simplu foarte credibila in rolul de transexual!

Cinemania
06 Mar 2006, 05:03
the nightmare came true

Reese :sick:

futu-va muma-n cur

Leonard
06 Mar 2006, 05:04
RU-ªI-NI-CÃ!

qwerty
06 Mar 2006, 08:14
Mie mi-a placut Reese Witherspoon in “Walk the Line” nu stiu ce tot aveti cu ea ca a facut un rol bun diferit de ce a jucat ea pana acuma si nu trebuie jucecata drept blonda de la drept.As fi vrut sa catige Charlize dar asta e.

Anonymous
06 Mar 2006, 09:51
THE HORROR, THE HORROR! :sick:
(recunosc totusi k n-am vazut 'walk the line', mie nu-mi place chihuahua reese asa, in general... :lol:

Alex Leo Serban
06 Mar 2006, 11:05
that was me :oops: