PDA

View Full Version : Oscar live online


Vio B.
06 Jan 2006, 17:11
Buna,
Stie cineva daca se poate urmari ceremonia decernarii Oscarurilor online, in direct?
Anul trecut m-am uitat la PRO7. Intre timp, cei de la RCS unde sunt eu abonata, mi-au scos in mod abuziv anumite programe printre care PRO7, Muzzique. Din nefericire traim in Romania, nu-mi permit sa-i dau in judecata. Singura solutie pe care o vad este Internetul.
Daca are cineva vreo idee, va rog sa-mi spuneti.
Multumesc,
Vio

Leonard
06 Jan 2006, 20:47
da, ºi eu sunt revoltat cã RCS au scos din pachetul de bazã Mezzo ºi Pro7. adicã vor sã te oblige ca pt 1-2 programe pe care le vrei, sã dai suta de mii în plus pt pachetul extra. dacã ar fi mai mulþi care sã sune sã ameninþe cu renunþarea la abonament din cauza programelor scoase nu cred cã le-ar conveni.
pe Internet da, existã niºte programe gen Free Internet TV la care printre sutele de programe s-ar putea sã gãseºti unu care sã dea oscarurile. calitatea imaginii, însã, e jalnicã.

Vio B.
07 Jan 2006, 11:41
Multumesc pentru sugestii, Leonard. Am cautat deja Free Internet TV si am gasit o gramada. Prea multe. Urmeaza sa descopar care va transmite Oscarurile in direct. Daca descopera cineva, as fi recunoscatoare de o adresa web.

Cat despre ideea de a amenita RCS cu renuntarea la serviciile lor, te asigur ca putin le-ar pasa. Recent am apelat la serviciile RDS pentru internet, nu am fost multumita si mi-am exprimat dorinta de a renunta la serviciile lor. Mi s-a spus ca nu pot rezilia contractul decat daca merg la sediul central. M-am dus acolo si am fost anuntata ca nu voi mai putea beneficia VREODATA de Internetul lor (in caz ca ma razgandesc peste un an-doi). Ce director cretin renunta de bunavoie la a-mi lua banii pentru serviciile lor de doi bani (viteza la Internet sub asteptari, modificari de programe TV cand vor muschii lor) in conditiile in care eu am platit la zi, ani de zile, toate facturile pe care le-au emis pe numele meu? Asta se intampla in Romania. Furnizorul e atotputernic, iar noi, beneficiarii, suntem la mana lor.
Teoretic as putea sa ma mut la un alt furnizor de cablu. Dar cine-mi garanteaza ca n-o sa am aceleasi probleme?

OK, deja ne indepartam de topic. Imi cer scuze ca v-am plictisit cu problemele mele.

Toate cele bune,
Vio

bijoutelle
07 Feb 2006, 16:26
Buna,
Stie cineva daca se poate urmari ceremonia decernarii Oscarurilor online, in direct?
Anul trecut m-am uitat la PRO7. Intre timp, cei de la RCS unde sunt eu abonata, mi-au scos in mod abuziv anumite programe printre care PRO7, Muzzique. Din nefericire traim in Romania, nu-mi permit sa-i dau in judecata. Singura solutie pe care o vad este Internetul.
Daca are cineva vreo idee, va rog sa-mi spuneti.
Multumesc,
Vio
o sa transmita TVR Oscarurile, asa ca o sa le vezi pe tvr.

Vio B.
08 Feb 2006, 13:43
Buna,
Multumesc pentru informatie, dar TVR va transmite Oscarurile in direct? A doua zi deja e old news. Imi doresc sa urmaresc ceremonia in direct. PRO7 parea solutia ideala, pana sa raman fara el.
Astept in continuare o solutie... daca are cineva o idee...
Merci,
Vio

emanuel
08 Feb 2006, 15:11
o sa transmita TVR Oscarurile, asa ca o sa le vezi pe tvr.

Da, dar TVR-ul chiar daca e in direct probabil vor fi dublate de cineva (as in "traduse"). Sorry dar prefer sa le vad in original pe PRO 7, in engleza nedublate de nimeni..
Bine ca sunt la Astral si inca mai prind PRO 7 :-)

Leonard
08 Feb 2006, 16:43
pînã la urmã am cedat ºi am plãtit circa 80.000 în plus pt pachetul extra. nu era vorba numai de pro7 dar dispãruserã din pachetul de bazã ºi Mezzo ºi FashionTV fãrã de care nu mai rezistam. chestia e cã din pachetul extra vreo 3-4 posturi se vãd ºi se aud prost, între care ºi pro7. evident le-am zis de problemã celor de la service ºi n-au ajuns nici dupã o sãptãmînã. nu mai vorbesc de desele problemele cu netul ºi cu telefonul prin cablu pe care nu se pricep sã le rezolve. niºte nenorociþi rds-rcs ãºtia!