PDA

View Full Version : Tarantino + Eli Roth


Ambra Blu
31 Dec 2005, 12:27
http://www.apple.com/trailers/lions_gate/hostel/

K's
06 Jan 2006, 19:08
Poate-l aduce Chirilov la TIFF.

Ambra Blu
06 Jan 2006, 21:11
I-am zis.

christi
09 Jan 2006, 10:50
Nu e nevoie, intra si pe ecranele din Romania, pe 3 martie.

ATB4FOREVER
10 Jan 2006, 13:18
Poate-l aduce Chirilov la TIFF.


pe Tarantino + Eli Roth ???

ma indoiesc

christi
10 Jan 2006, 20:06
Poate-l aduce Chirilov la TIFF.


pe Tarantino + Eli Roth ???

ma indoiesc

:D Cred ca era vorba de film.

On a different note, Takashi Miike are un cameo in filmul asta... :w00t:

Ambra Blu
28 Jan 2006, 16:21
Cit am apucat sa vad din el m-a lasat usor descumpanit.
Pe de o parte, era o copie din sala de cinema fff prost trasa. Apoi, lipseau 6 minute si, banuiesc eu, citeva scene soc. Apoi, n-a fost atit de multa nuditate cit ma asteptam. Nici atit de mult singe. Cind mai erau vreo 45 de minute din film am abandonat vizionarea, pentru ca mi se parea ca imi stric aiurea gustul. Oricum, ce am apucat sa vad era sub Cabin Fever si Wolf Creek. O vizionare noua, in conditii decente, sper sa imi schimbe parerea.

bellhop
28 Jan 2006, 18:23
Hostel e sick crap, don't bother; pana si Tarantino facea misto de el la un talk-show; adica zicea ca da e misto sa-i vezi pe spectatori cum isi pun mainile la ochi si le vine sa vomita..;

anthropophagus
29 Jan 2006, 09:50
Chiar vreau sa vad sa filmu asta si nu ma deranjez cu inregistrarile din sali care se gasesc pe net. Mi-a placut mult Cabin Fever si sunt curios sa vad ce a facut Eli Roth cu filmul.
Cat despre Tarantino, nu prea a avut legatura mare cu filmu, doar ca era un prieten apropiat cu Eli Roth si a facut filmul un "Quentin Tarantino presents" pentru a starni interesul tuturor.
Tarantino a ajuns nume de marca in ziua de azi, oameni se folosesc de numele lui pentru publicitate. Sin City, de exemplu, el a regizat o secventa de 2 min si a luat titlul de Guest Director, acum de fiecare data cand lumea vorbeste de Sin City vorbeste de Tarantino.
Rodriguez a facut acelasi lucru pentru Kill Bill vol. 2 dar nu a primit merite.

In loc de publicitate, QT ar trebui sa se apuce de lucru la urmatoru lui film.

herbert
29 Jan 2006, 19:36
vazut Hostel. aproape mediocru. scenariu de incepator. cruzime disipata, prost filmata (ma rog, sali intunecoase...), asa ca nu te ia cu frica si cu "revolutii" la stomac... nici vorba de "stilul" Tarantino. QT a devenit se pare o mica curvulita ambulanta care se plimba - cu interes - prin generice...