PDA

View Full Version : Animatie Divertis


raptor
21 Nov 2005, 13:16
.nu stiu cum se numeste exact, e sambata seara pe antena1. tinand cont de penibilitatea shoului lor duminical, pot sa zic ca trebusoara asta e ok. :D ok in sensul ca asa ceva pot face si eu, acasa, fara o echipa de enspe mii de oameni. nu ma dau rotund :) e doar adevarul. dar treaca de la mine. fiind unica manifestare televizata a animatiei romanesti, jos palaria de paie! aci s-o comentam si so diseckam:

raptor
29 Nov 2005, 17:16
.da ma, ii zice Diveris Parc.

raptor
29 Nov 2005, 17:16
.nu, ma raptore, ii zice Animat Planet.

bondaru007
01 May 2006, 11:38
cu ce program se pot face acest gen de animatii?
:?

Prince of Persia
26 Jul 2006, 23:42
Ii super chestia asta. Mori de ras :lol: chiar daca animatia nu-i prea faina.

Cazeemeer
27 Jul 2006, 00:31
cu ce program se pot face acest gen de animatii?
:?

La baza e Flash. Mai au niste efecte de postproductie (Premiere is my first guess), plus animatie 3D pentru anumite elemente (nave spatiale, vapoare... in general in parodiile de filme, cand incearca sa reproduca secvente celebre)

sandokan
28 Jul 2006, 16:22
Cool :) :) :) :) :) :)

alakazam
14 Oct 2006, 21:36
Tot ce iti trebuie pentru o animatie de genul acesta este rabdare... Nu am nevoie sa incep sa invat Flash-ul, sa ma dau cu capul de pereti ca nu-mi iese, sa angajez ditamai echipa de oameni (dintre care doar sunetistii si cei de la montaj lucreaza, ca animatorii n-au treaba la cat este de simplu)... Se poate face animatie cu cele mai rudimentare programe, daca ai rabdare...
Iata o animatie intr-o bazaconie de program necunoscut Artful Gif Animator:
http://img211.imageshack.us/img211/9751/transformarepokemonibk6.gif