PDA

View Full Version : Dragon Ball /Z/GT


Trunks
18 Nov 2005, 19:39
Eu zic ca acest desen este cel mai tare dintre toate! Eu am vazut Dragon ball (tot) si aproape tot din Z si cateva episoade din GT! Ce mai tare mi s-a parut Z, pana acuma! Toate sunt tari dar cel mai si cel mi s-a parut Z! Voi ce parere aveti? 8)

raptor
21 Nov 2005, 12:26
.eu cred ca nu vrei s-o auzi.

Majin
23 Mar 2006, 23:10
lol raptor...musti ma ? lasa omu in pace. si eu am vazut trilogia de mai multe ori. dbz a fost u anime care a reusit sa treaca de neincrederea europenilor si a americanilor. dbz a reusit sa deskida drumul fenomenului anime/manga in lume, alaturi de alta serie aparuta ni aceeashi perioada: sailor moon ! si eu prefer dbz pt partea psihologica. evolutia personajelor, dar mai ales cea a lui vegeta e genial prezentata!

Nightwane
24 Mar 2006, 14:50
beshi d-acilea cu DragonBall. Cer ban nelimitat pentru capcaunu' care a deschis topicu'.

Majin
24 Mar 2006, 23:30
nighty, poti cere mult si bine. ma indoiesc ca un admin responsabil ar banna o pers pt ca a deschis un topic la sectiunea corecta .
revenidn la trilogie. eu prefer a doua serie. cum am spus si mai sus, evolutia pers e f bine redata.evolutia lui vegeta dintr-o masina de ucis intr-un parinte iubitor e f bine realizata. prima serie am considerato interesanta la prima vizionare. la adoua era oarecum plictisitoare, dar comica. a doua serie nu si-a pierdut din farmec nici la a 14-a vizionare.cat despre a3-a serie....eu consider ca nu ar trebui macar mentionata. studioul producator l-a inlaturat pe "parintele" trilogiei,akira toriyama, iar asta s-a cunoscut. seria dragonballgt nu continua nic o idee din seria precedenta, de parca nimic nu a existat inainte de primu eps.story-ul nu are nici o tangentza cu cel din dbz. din punc de vedere grafic , dbgt arata ingrozitor. majoritatea pers se uita crucis , iar mai toti arata de parca sunt toti consumatori fideli ai firmei avon ! am fost dezamagit de gt ...singurul lucru "frumos" a fost transformarea in super saiya-jin 4. de ce? pt ca au folosit o schita a lui toriyama.

dragoontwo
12 Apr 2006, 15:07
am vazut toate 3 seriile si chiar le am oe 4 DVD-uri in format RealPlayer. imi place la nebunie. dbz a fost cel mai misto, dar dbgta avut cateva lipsuri mari: mi sa parut ca pan era personajul principal in locul lui Goku, nu s-a mai respectat ceea ce a zis Vegeta : "Un Sayiajin adevarat nu isi schimba niciodata tunsoarea" si Gohan nu era de loc mistic. pur si simplu dbgt a fost facut pentru ca s-a auzit ca trilogiile sunt la moda :D

JL4ever
02 May 2006, 17:52
Supeer Dragon Ball Z.Nu puteai sa ratezi nici un episod, deoarece intotdeauna devenea interesant ;) Cei care au urmarit seria stiu despre cei vorba....un desen animat cum numai ce-i "asiatici" puteau crea....BRAVO! :D

insurgentul
12 May 2006, 20:12
de unde pot lua si eu toata seria dragon ball z ?

cs-land
14 May 2006, 15:19
Dragon Ball/Z/GT a fost si ramane unul dintre cele mai populare si cele mai reusite animeuri din toate timpurile. Prin faptul ca este vechi de prin `86 si reuseste sa tina piept animeurilor din ziua de azi ne dovedeste cat de grozav este!

Pacat ca in Romania TVR-ul nu a dat seria completa, sunt sigur ca ar fi atras mult mai multi fani!

KryptoN
06 Jul 2006, 01:06
I'mi place fmul desenele dragonboll.z il vedeam cand eram in timp scoli tot timpu eram acasa ca sa nu pierd vreon episod.Cel mai mult m'a atras la acest desene Goku favoritu meu din acest desene..ce sa mai zic este un serial impecabil si cred ca este cel mai tare desen animat facut vreo data..am intentia sa va rog cum pot face rost de subitrati sau vreon program sonor ceva ca sa vb romaneste cand vb engleza mai mult e pt framiu care nu stie engleza si ma inebuneste sa fac rost de traduceri sau ceva sa vb ala romaneste plz ma puteti ajuta ? ! daca stiti ma gasiti la id Krypton_sme mult noroc ! ;)

ice_t686
09 Nov 2006, 07:58
Stie careva de unde pot face download la filmele cu Dragon Ball z/gt in format .rm sau .rmvb?

alakazam
12 Nov 2006, 15:06
Legal... cauta si tu firma si cumpara-le... ILEGAL - NO COMMENT (poate DC++?)!
Ce mi-a placut mie cel mai mult in Dragon Ball Z a fost ca intotdeauna se gasea unul mai puternic decat ala care se dadea mare si tare... Si se laudau ei si se umflau in pene de le ieseau venele pe dupa gat si... ups! dupa-aia aparea unul si mai tare care le muta falcile... Nu tin minte subiectul, dar imi amintesc secvente... Parca era unul grasut care oprea timpul... din aia cinci care sunt ucisi pe rand... Mai era unul rosu la piele, cu parul alb... si unul verde cu coarne - Piccolo...
Si... mai ziceti si voi (care cunoasteti mai bine)! :D

Eisuke
05 Jan 2007, 13:34
forumul asta ar trebui impartit pe categorii de varsta, nu-i asa?

claudiu_92
04 Feb 2007, 16:49
aici poti gasi toate seriile din drabonball inclusiv filmele;)io deacolo leam copiat;) www.dbz-media.nl

raz101
01 Mar 2007, 00:04
dar stie cineva de unde se pot download-a in format normal...vreun dvd rip ceva???

dori10
04 Apr 2007, 17:27
si de unde ai vazut u filmu cu dragon ca nush de unde sa-l iau d p net :shock: :shock: :shock: :shock: :D :D :D :D :( :( :( :( :( :sick: :sick:

dori10
04 Apr 2007, 17:33
ba cum iei d p situ ala ? zi ca mai luai 1 dat situ si nush cum iau de pe el
:(( :(( :(( :(( :(( :((

_ssj4fusion4jss_
20 Apr 2007, 16:28
cine stie vre-un sait de unde as putea sa downloadez episoade db dbz dbgt si filme in japoneza dvd?:D

Doc Ock
20 Apr 2007, 21:06
ma uitam in fiecare zi la dragon ball z pe rtl 2

SayAmaN
28 Jul 2007, 15:05
Am vazut si eu Dragon Ball si dragon ball z si gt si toate-s mapha rau!!!

jtysorin
15 Dec 2007, 09:22
imi place la nebunie dragonball z.cand aveam 4 ani un prieten mi`a spus sa ma uit la niste desene super si acele desene erau dragonball.apoi am inceput sa urmaresc dragonball z.si dragonball gt.simcer am vazut toate episoadele din dragonball dragonball z si dragonball gt. incerc cat mai mult sa fac rost si de dragon ball af. sunt unul dintre cei mai mari fani ai acestui desen.chiar si acum urmaresc reloarile.sunt pe la episodul 184. evolueaza gohan in super saiyan 2 :D :DDDDDDDDDD