PDA

View Full Version : Tom Cruise


turcanu_georgiana
26 Sep 2005, 16:02
Salut, cinefiliilor! ce mai faceti?
Tot eu sunt si am un nou subiect pt. voi, Tom Cruise :love:
Il adorati sau il detestati?
Parerea voastra! 8)
Mie mi-a placut Top Gun :lol: (*) super!

crissy
07 Oct 2005, 17:42
deci sincer nici nu il ador nici nu il detest
are cateva filme bune in care joaca destul de bine...dar are si filme chiar proaste....oricat de bine ar aarata...si talentul conteaza
ce mi-a placut cel mai mult a fost prestatia lui din Collateral...acolo chiar joaca bine
film bun 8)

Dea_Tofog
11 Oct 2006, 14:03
e un baiat muncitor... :)

tibir
11 Oct 2006, 14:09
Eu inca astept ca Tom Cruise sa convinga si sa se afirme ca actor. mie mi-a placut de el in vanilla sky - desi este un film inegal ca realizare - dar frumos ca si conceptie, si in Tobby Mcguire.
Dar de atunci a trecut ceva timp si dupa esecul relativ cu Eye wide shut, cred ca sufla in filmele care se apropie de arta ca in iaurt si prefera sa ramana abonat la Mission Imposible, desi se pare ca si acolo sunt probleme din cauza unuia Pitt.
Asta e "life's a bitch". :)

crin3l
23 Oct 2006, 14:19
Eu inca astept ca Tom Cruise sa convinga si sa se afirme ca actor. mie mi-a placut de el in vanilla sky - desi este un film inegal ca realizare - dar frumos ca si conceptie, si in Tobby Mcguire.
Dar de atunci a trecut ceva timp si dupa esecul relativ cu Eye wide shut, cred ca sufla in filmele care se apropie de arta ca in iaurt si prefera sa ramana abonat la Mission Imposible, desi se pare ca si acolo sunt probleme din cauza unuia Pitt.
Asta e "life's a bitch". :)
Jerry Maguire.Tobey Maguire este de fapt actorul care a jucat in Spiderman.

Ava
12 Nov 2006, 18:55
Mie mi-a placut de el in Interviu cu un vampir. In rest..not really.

lestatika_29
12 Nov 2006, 21:18
poate si-n born on the 4th of july, dar in iwtv e genial. chit ca n-a primit nici o nominalizare (d fapt, f**k the Academy). dar in war of the worlds a jucat execrabil

RIP
28 Apr 2007, 18:44
cand joaca contre emploi e foarte bun, pacat ca nu i se da atunci cand face roluri gen Lestat ori Vincent un premiu, de incurajarea pe domeniu .

VampireDarkPrincess
14 Jul 2007, 20:35
si mie imi place .... mi-a placut cum a jucat in filmu` "Interviu cu un vampir".

mafalda
28 Aug 2008, 11:10
Ca actor nu e rau, chiar mi-a placut in "Cu ochii larg inchisi". Dar ca om s-a sonat rau de tot, a ajuns sa se creada Isus Cristos a bisericii scientologice. Paranoia! O sa ajunga la spitalul de nebuni! :sick:

margott
11 Aug 2010, 10:57
Nu mi se pare un actor stralucit, norocul lui ca joaca in filme care au succes in box-office-uri. Mie mi-a placut in Eyes Wide Shut, War Of Worlds, Collateral si in Minority Report. De fapt, mi-au placut filmele respective, nu cum a jucat el.

danonino
15 Aug 2010, 08:27
Nu e un actor rau, nu e nici cel mai bun actor din lume. Am vazut destule filme cu el, chiar mi-a parut ca joaca bine. Interesant este ca filmele cu el pe care le-am vazut nu m-au plictisit, nu m-au facut sa regret timpul petrecut, mi-au placut.

cetateanu
10 Sep 2010, 22:47
A facut multe filme bune la viata lui si le amintesc pe :Nasut pe 4 iulie , Firma , Jerry Maguire , Top Gun , Interviu cu un Vampir.

Willy4k
10 Sep 2010, 23:16
E preferatul meu, fara, doar si poate!:D
Mi-a placut foarte mult rolul pe care l-a avut in Jerry Maguire! :X:X:X

Judex
11 Sep 2010, 00:10
Aha, m-am prins. Tu esti Renee. :P

Willy4k
11 Sep 2010, 00:13
Imi pare bine ca te am regasit si pe acest topic, Tom! :P
Sau incerci sa l sabotezi pe VDS???:P

Judex
11 Sep 2010, 00:51
Nu, dar imi place de Renee:
http://www.blogwaybaby.com/uploaded_images/Renee_Zellweger_NY_Apartment-745004.jpg

Willy4k
11 Sep 2010, 00:56
Intr-adevar este o actrita talentata.
Nu stiu de ce, dar in ultimele productii mi s a parut un pic schimbata si nu in bine. Am avut impresia ca s a deformat putin la fata. Sa fie de vina procesul de imbatranire???
Si totusi, dintr o data asa? :-??

Judex
11 Sep 2010, 01:08
Toate femeile imbatranesc naspa. :P

anaemona
11 Sep 2010, 01:18
Nu toate :)

http://i52.tinypic.com/mkg7k3.jpg

Judex
11 Sep 2010, 01:27
Mii de scuze.
FEMEILE NU IMBATRANESC! :-*