PDA

View Full Version : The Wedding Crashers


Buburuza
16 Aug 2005, 09:55
Nu am mai ras de mult atat de tare la o comedie :) ,mi s-a parut geniala ideea de a merge la nuntile unor persoane pe care nu le cunosti,pur si simplu pentru a te distra.Actorii sunt foarte bine alesi si se potrivesc perfect cu personajele pe care le interpreteaza.Filmul este o comedie in genul Meet The Parents,Meet the Fockers.Merita vazut. :D

Demona
31 Aug 2005, 19:18
buburuzo, Wedding Crashers a fost mai tare ca Meet the Fockers sau Meet the Parents. Idea e chiar mishto sa ai ca sursa de distractzie "crash the wedding". Ca de obicei gashca Vaugh-Owen se reintalneshte shi face o comedie pe cinste. SPOILER: Faza cea mai tare a fost cand au mers ashtia la vanatoare, iar replicile dintre cei doi au fost mishto de tot: John:I don't even know what the fuck a quail is! - Jeremy: I know. Why do I have to be in camouflage? Is the big bad quail gonna get me? LOL, prepelitza... :D :lol: :D :D :lol: :w00t: So anyhoo... A fost mishto de tot... Da` nu ma ashteptam ca Cristopher Walken shi Jane Seymour sa joace in film. Da` au prins bine... Chiar merita vazut filmul... :w00t:

bellhop
01 Sep 2005, 02:07
Ca de obicei gashca Vaugh-Owen se reintalneshte shi face o comedie pe cinste. ...

cand s-au mai intalnit before ? :?

Gaandalf
01 Sep 2005, 08:45
Ca de obicei gashca Vaugh-Owen se reintalneshte shi face o comedie pe cinste. ...
cand s-au mai intalnit before ? :?
cred ca se gandea la toata gasca lor ... toti au avut un cameo in Anchorman: The Legend of Ron Burgundy ... Owen si Luke Wilson, Vince Vaughn a avut un rol mai semnificativ, Ben Stiller ... exact asa cum Will Ferrel a aparut la final la Wedding Crashers ...

-filmul mi s-a parut chiar bun ... am ras si inca bine de tot. Clar - Vince Vaughn a facut tot filmul cu replicile sale memorabile: "you motorboat them ... didn't you" ... "they built for speed or for comfort?"
-Owen Wilson injectat la partea sentimentala dar acceptabil. Christopher Walken vroiam sa fie mai activ si sa iasa din aria politicianului/tatic si cu mai multe replici ...
-de vazut - spun eu ...

Longshot
01 Sep 2005, 12:51
cred ca se gandea la toata gasca lor ...

dubbed 'the frat pack' (packul no.3)

totusi vaughn si o.wilson au fost si in starsky&h. si nu ca si cameo-uri.

Gaandalf
01 Sep 2005, 12:55
totusi vaughn si o.wilson au fost si in starsky&h. si nu ca si cameo-uri.
true ... but they didn' team up either ...

Demona
04 Sep 2005, 09:10
Ca de obicei gashca Vaugh-Owen se reintalneshte shi face o comedie pe cinste. ...

cand s-au mai intalnit before ? :?

...Uhm.. Doooh! Dodgeball, Old School,Starstky & Hutch... Etc, etc, etc... Daca unul nu joaca in film rol prea mare, apara ca guest random sau e scenarist sau dreq mai shtie ce... Gesh dude!

Gaandalf
06 Sep 2005, 06:40
Dodgeball nu
Old School nu ... (team up cu Luke Wilson )
Starsky & Hutch - Vaughn e baddie iar Owen e good guy ...

aditza2004
04 Oct 2005, 10:07
cea mia tare comedie pe anul acesta....are de toate...f mult umor...o idee care amuza inca de la inceput:)...fata de care se indragosteste o. wilson e chiar suberba:P....si filmul in sine este de nota 10:D....il recomand cu placere:D

crissy
07 Oct 2005, 18:11
superb filmul asta!!!!!demult n-am mai vazut o comedie asa de tare..... 8) m-am ras la greu...wedding crashers rulzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz la greu....merita vazut :w00t:

qwerty
27 Jan 2006, 19:50
Si mie mi-a placut filmul.E o comedie tare de tot.

alc
27 Jan 2006, 21:28
Reusita comedie, partea de inceput cam exagerata.

qwerty
27 Jan 2006, 22:07
Mie mi-a placut si inceputul.Se distrau baieti foarte tare cu toate ca nu cunosteau pe nimeni.

Nona_nb
12 Feb 2006, 22:57
Chiar nu mai vazusem de mult o comedie reusita..Filmul e super,super.Mi s-a parut exceptional Owen Willson,la fel ca si partenerul sau de altfel.Coloana sonora este chiar reusita.In concluzie:mi-a placut foarte tare..