PDA

View Full Version : House of Wax


Demona
23 Jul 2005, 16:22
Ne izbeshte Hollywoodu` ca inca una bucata WANNABE HORROR $hit! Frumos conceptu` de "casa de ceara", lucrata meticulos and all the $hit, frumoasa shi faza cand finally se topea totul in jurul ultimilor "eroi", da` intrebare mare... Nu ii ardea deloc ceara aia incinsa cand ii picura din fiecare coltz al casutzei magice? Noah bine... Clar Hollywoodu` shi "bubele" lor. Se vede ca sunt disperatzi dupa audientza, ca ne-au aratat cum sunt macelaritzi "pe viu" 4 tineri inocentzi ai generatziei "american idiot". Altceva... actziunea se mishca greu... greu... da` nu asha greu ca in White Noise. Merita vazut... nu prea... Doar daca n-ai ce face shi ai epuizat cam toate filmele horror din "agenda"... *LOL* Teenage mutant ninja turtles..., cam asta e feelingu` la House of Wax... :hmm: :huh: Whatever... :shock: :w00t:

Nightwane
23 Jul 2005, 22:49
si ce-i mai important si mai important si nu ai precizat: THERE'S NO VINCENT PRICE!!!

Gaandalf
25 Jul 2005, 06:16
Paris gets her brain splashed all over the place ... mi-a placut enorm asta.
Filmul e un ospat vizual in toata regula :lol: :lol: :lol:
:sleep:

Denis_stelistu
25 Jul 2005, 20:56
Chiar a meritat ratingul.Incepe cu unu mare care il bate pe fisu si dupa aia putine vorbe,dupa asta actiune si horror.Paris moare pe placul horrorilor,cu un cutit in frunte si oamenii aia din ceara erau bestiali.
Sfarsitul e tare.Fetele erau mai tari in lupta decat baietii.Astia erau fricosi.
Elisha Cuthbert rulzzzzzzzzz :love:

Pitbull
26 Jul 2005, 00:15
Incepe cu unu mare care il bate pe fisu si dupa aia putine vorbe,dupa asta actiune si horror.

Paris moare pe placul horrorilor,cu un cutit in frunte si oamenii aia din ceara erau bestiali.

Sfarsitul e tare.Fetele erau mai tari in lupta decat baietii.Astia erau fricosi.

Elisha Cuthbert rulzzzzzzzzz :love:

Mormidabil!

GhitzaCartitza
26 Jul 2005, 21:40
Filmul incepe bine, devine plictisitor si se termina asa cum era de asteptat. Foarte misto faza cu casa de ceara topindu-se.
In orice apare Paris Hilton trebuie sa faca si un blowjob :huh: ? Oricum cred ca se pricepe mai bine decat la actorie.

tornado_x
27 Jul 2005, 10:02
Vreau sa stiu si eu daca merita vazut la cinema.

Gaandalf
27 Jul 2005, 10:47
Vreau sa stiu si eu daca merita vazut la cinema.
:lol: :lol: ai fost tare hilar...
haha!

tornado_x
27 Jul 2005, 12:34
:lol: :lol: ai fost tare hilar...
haha!

Ca sa nu merg degeaba.........de-aia intrebam(care l-a vazut). :D

christi
27 Jul 2005, 13:28
Orice film merita vazut la cinema, decit acasa ilegal :)

tornado_x
27 Jul 2005, 14:24
Orice film merita vazut la cinema, decit acasa ilegal :)

Mie imi place sa vad un film mai intai la cinema..........iar daca imi place il iau si acasa. :D

Sm�agol-Gollum
27 Jul 2005, 14:52
iar daca imi place il iau si acasa. :D

banuiesc ca pe dvd...ca daca nu, va trebui sa trimit copoii dupa tine :? :D

tornado_x
28 Jul 2005, 11:35
banuiesc ca pe dvd...ca daca nu, va trebui sa trimit copoii dupa tine :? :D

Normal ca pe DVD(daca ai si un sistem 5.1), sa te simti ca la cinema. :P

Crysti_91
05 Aug 2005, 22:47
Si yo l-am vazut.Prima ora din film nu e misto si te face sa crezi ca nu o sa dai de nimik prea misto in film dar dupa aceea incepe horroru.Super tare faza cand a omorat-o peaia cu cutitu(sau ce era) in cap si cu aia cu degetu taiat.Mi-a placut in special cum incercau sa dea ceara jos de pe aia si o luau cu piele cu tot.Frumos filmu.Iar sfarsitu e super misto,privelistea aia superba.Si sa zic eu.......cred ca au lasat loc de o continuare cu celalalt frate aparand acolo.Hmmmm.Nota 9 la filmu asta.Bun

Mikala
15 Sep 2009, 20:18
Singura chestie misto la filmul asta a fost casa de ceara in sine .
In rest , n-a fost nimic dragut.

rm_cristian
16 Sep 2009, 15:42
nu m-a impresionat filmu. eu cred ca tot filmul a fost plictisitor dar cum zicea cineva mai sus.

Elisha Cuthbert rulzzzzzzzzz si l-as mai pune si pe Jared Padalecki (daca e bine scris :)) )

Nikolle007
09 Jan 2012, 22:05
Mie mi se pare sadic. Numai o minte tzacanita putea concepe asa ceva :)) Totusi, prea violenta, cum ii baga tapusul la paris in cap, ii taie la cealalta tipa degetul cu atata usurinta, de taie gatul la ceilalti baieti... un criminal psihopat si nebun care omoara oameni pentru o idee aiurea cu ceara. Si cum spunea cineva mai sus, e absolut ireal ,fiidca ceara si arde. Si incaperile alea murdare, e gretos, parca ar infatisa un loc nespalat de secole! Bleah!:-&

chuckyfan
11 Jan 2012, 11:18
inseamna ca n-ai vazut prea multe filme violente. eu personal pe o scara a violentei de la 1 la 10 i-as da 3. Watch some german underground splatter please:) . Poti incepe cu Violent Shit al lui Andreas Schnaas.

NightChild
11 Jan 2012, 12:14
Dupa ce vezi Violent Shit baga un Audition, Martyrs, À l'intérieur si o sa iti schimbi parerea despre House of Wax :D

arnoldroland
11 Jan 2012, 12:23
Incercati si Simon Says, iar dupa o sa observati ca in House of wax nu e nimeni talentat (mai ales in materie de psycho ;) ).

gill331
16 Apr 2012, 10:39
unul dintre cele mai infricosatoare filme de groaza :)

Tyybi1
24 Oct 2012, 13:07
Un horror in adevaratul sens al cuvantului. Merita vazut.

Sebastian96
25 Nov 2012, 19:25
Super tare filmul asta....!

SQueeZer
10 Jan 2014, 16:22
Adevărat, filmul nu este prea reuşit. Pe mine m-a impresionat cel mai mult titlul "Casa de Ceară".

Rippa
27 Feb 2014, 16:45
bun film House of Wax..recomand!

Rippa
27 Feb 2014, 16:46
unul dintre cele mai infricosatoare filme de groaza :)
hai sa nu exageram totusi