PDA

View Full Version : Action Cartoons


Lady_Skar
13 Jun 2005, 14:28
Am auzit multe in aceasta sectiune despre Simpsons, South Park, multa satira, mult umor... dar where are the action cartoons?
Cu eroi si masini si roboti and things that go boom!? De la Dragon Ball Z la Justice League, hai sa vorbim despre desenele pline cu actiune care ne-au fascinat in copilarie si acum ne fac sa zambim.
This shouldn't come as a shock to anybody, dar preferatul meu este Justice League. Lupte foarte bine coregrafiate, situatii destul de tensionate, mai ales in sezoanele 3-4 care din nefericire la noi nu au aparut.

Sm�agol-Gollum
13 Jun 2005, 17:48
un desen care mi-a marcat copilaria a fost dragon ball...dar nu Z, ci ala vechi (1986) in care goku era micut,prostut si abia invata artele luptei...era asa de simpatic! :happy: in asta vechi elementele comice erau mult mai raspandite, fata de Z care este mult mai serios si se pune accent pe relatiile dintre personaje si pe batalii!

M0n0
13 Jun 2005, 18:48
Tot la Justice League ma uit si eu si e un desen animat super realizat, chiar daca dureaza numai 25 de minute...

Parerea mea este ca ar trebui sa se faca un film cu aceste persoaneje, multe dintre ele fiind necunoscute pentru multi...ca Lanterna, Fata-Soim...si ala care e verde :P ...