PDA

View Full Version : Alien


Herzeleid
22 May 2005, 01:22
A L I E N

Ani de zile tot caut pe net si inca n-am gasit pe nimeni caruia sa-i placa tooooate da toate filmele din serie. This is my only hope. Chiar vreau sa vad daca e ceva in neregula cu mine sau cu toata lumea. Weeeeeellll...?

europe_east
23 May 2005, 14:15
ultimul e un jeg... la prima incercare am iesit din sala. la a doua, am rezistat, dar cu greu. sofia coppola era absolut gretoasa in filmul asta. chiar si pacino. primul insa mi se pare un film fascinant. brando e fantastic. al doilea mi-a placut si el, dar mai putin ca primul.

keyzer soze
23 May 2005, 16:26
pacino era gretos? :shock: :shock: :shock:

europe_east
23 May 2005, 16:58
pacino e extraordinar in prima parte si a doua. in ultima e pe post de tata lacramos si singura chestie care pana la urma m-a facut sa ma uit la film e ca primele doua filme imi plac asa de mult si mi-au creat asa o dependenta, ca vroiam sa mai vad personajele alea plimbandu-se prin cadru, for the sake of ol' times. pacino joaca bine, ca de obicei, dar rolu' lui e slabutz in ultima parte. ca tot filmul. care doar invie din morti muzica respectiva pentru o actiune de thriller de mana a paispea.

nume
23 May 2005, 21:32
Aberezi, ultima parte inchide perfect epopeea mafiota.

Blue
24 May 2005, 11:10
Ultimul nu mi se pare nici mie la fel de bun ca primele 2. Personajul lui Pacino este decazut in aceasta parte a seriei, insa cred ca e si normal sa fie asa. Mana forte acum este Vincent. Oricum si mie mi-a stat cam in gat Sofia Copola. Uraaaaaaataaaaaaaaa maaaaaaaaaaaai eeeeee!!

radu83
24 May 2005, 11:41
Asa cum se intampla de obicei, cartea este net superioara filmelor (sau cel putin atat cat s-a ecranizat)

Totusi, de aici pana la a spune ca filmele sunt un jeg e cale foarte lunga. In acest caz toti actorii implicati au roluri memorabile.

Longshot
24 May 2005, 12:03
cartea lui puzo peste film? nici gand frate. chestie mai in laba scrisa decat aia (si restul din seria cu mafia) nu prea am citit. doua chestii despre michael, pac cate un futai, doua chestii despre frankie, pac cate un futai si tot asa pana la sfarsit. meritul lui puzo e ca ii placea sa cerceteze mecanismele crimei organizate si sa le puna pe hartie. in rest, era un scriitor prost si un degenerate gambler.

manelesux
24 May 2005, 12:03
Calm. Puzo a murit, impacati-va cu gandul.

A L I E N

Ani de zile tot caut pe net si inca n-am gasit pe nimeni caruia sa-i placa tooooate da toate filmele din serie. This is my only hope. Chiar vreau sa vad daca e ceva in neregula cu mine sau cu toata lumea. Weeeeeellll...?

toate sunt bune inclusiv alien vs. predator. celor care nu le plac sunt niste jeguri.

manelesux
24 May 2005, 12:04
Asa cum se intampla de obicei, cartea este net superioara filmelor (sau cel putin atat cat s-a ecranizat)

Totusi, de aici pana la a spune ca filmele sunt un jeg e cale foarte lunga. In acest caz toti actorii implicati au roluri memorabile.

oricum jocu e mai bun si decat cartea si de cat filmu. iar soundtracku e cel mai bun. intzelegi unde bat?

Herzeleid
26 May 2005, 00:24
Se pare ca manelesux aici asa desi cel mai relaxat e cam singuru care s-a prins care e treaba. Godfather 4 era doar o mica gluma, inca nu ne cunoastem stilul umorului, sorry :) . Comme on people, discutiile despre GodFather sunt totally boooooooring - adica e clar ca toate 3 sunt de nota 10, chiar daca partea a 3-a nu mai beneficiaza de aceleasi scenarii universale ca in primele 2 toate sunt sweet. Ma refeream la seria Alien, uite aici intradevar apar discutii intre taberele 1&2 vs 3, 1&2 vs 3&4, 1 vs 3, 3 vs 4 samd ... si va mai intrebati de ce apar discutii.

Edit: AvP NU face parte din serie.

keyzer soze
26 May 2005, 09:33
jeunet, fincher, giger, scott, ce naiba e de discutat?

Herzeleid
26 May 2005, 18:52
waw, merci ca mi-ai amintit regizorii, 4 real, esti zeul meu.

Oke, atunci daca tot le stii pe toate in leg cu alien spune care e cea mai buna parte, i dare u.

MinRep
27 May 2005, 10:40
Daca se poate, mai putin debandada pe thread-ul acesta... Continuati cu "Alien", lasati la o parte "The Godfather" si 'impunsaturile'!

keyzer soze
27 May 2005, 17:15
waw, merci ca mi-ai amintit regizorii, 4 real, esti zeul meu.

Oke, atunci daca tot le stii pe toate in leg cu alien spune care e cea mai buna parte, i dare u.

nu ti-am reamintit regizorii... giger... hmmm
e idiot sa imi aleg parti favorite - prefer intregul. dar, daca tot ma provoci, hai sa-ti fac pe plac si sa-ti arat doua degete.

Herzeleid
27 May 2005, 20:41
Mdea-dea-dea neica, pacat de cunostintele tale. Era o intrebare capcana si ai raspuns corect: Alien e maret luat ca un intreg.
Si ca raspuns iti arat si eu 2 degete dar nefiind taran ca tine aleg mijociul si aratatorul de la aceasi mana. Peace. Nu mai iau in gura chiar cu oricine se simte protejat de anonimatul forumului. May the Force be with you young padawan, much to learn u still have :)

nume
28 May 2005, 02:47
hai sa-ti fac pe plac si sa-ti arat doua degete.
Twix, twix, vrei si tu o bucata ?

keyzer soze
28 May 2005, 06:46
Mdea-dea-dea neica, pacat de cunostintele tale. Era o intrebare capcana si ai raspuns corect: Alien e maret luat ca un intreg.
Si ca raspuns iti arat si eu 2 degete dar nefiind taran ca tine aleg mijociul si aratatorul de la aceasi mana. Peace. Nu mai iau in gura chiar cu oricine se simte protejat de anonimatul forumului. May the Force be with you young padawan, much to learn u still have :)

Pacat. Poate data viitoare te prinzi mai repede.
Si da-o dreq de anonimitate, stiu toti forumistii cine sunt. Daca erai mai sociabil, participai si tu aseara la intalnirea cinemagia iasi cu ocazia premierei lui puiu.

MinRep
28 May 2005, 08:46
Gata, v-am inchis!