PDA

View Full Version : XXX 2


Denis_stelistu
29 Apr 2005, 21:13
Mi s-a parut mai bun decat primul.Efectele vizuale sunt cu totul mai bune decat in precedentul.Oricum e un film exploziv.Voi ce ziceti.
Trei stele ii dau. :D

GhitzaCartitza
01 May 2005, 22:03
COOOL!

jediklaus
03 Jun 2005, 10:38
Ce m-a surprins la acest film: Cum poate o mashina care merge cu peste 250 la ora sa sara de pe drum pe calea ferata shi sa nu se rastoarne??? A dat un pic din gard in gard, dar... doar atat. Ori eu nu shtiu mare lucru despre mashini, ori faza aia a cam fost trasa rau de tot de par. In rest, filmul a fost bun, chiar foarte bun, cu multe efecte mishto!!

Sm�agol-Gollum
03 Jun 2005, 17:37
Ce m-a surprins la acest film: Cum poate o mashina care merge cu peste 250 la ora sa sara de pe drum pe calea ferata shi sa nu se rastoarne??? A dat un pic din gard in gard, dar... doar atat. Ori eu nu shtiu mare lucru despre mashini, ori faza aia a cam fost trasa rau de tot de par. In rest, filmul a fost bun, chiar foarte bun, cu multe efecte mishto!!

dar cam toate fazele erau trase de par...

GhitzaCartitza
03 Jun 2005, 19:23
Ice Cube e exact opusul personajului Xander din xXx. Si asta nu e bine. Din cauza asta filmul nu a mai avut succes :hmm: . Fara Vin Diesel, xxx2 a fost un film amuzant in loc sa fie ceva serios. Replicile au fost... "memorabile". Lipseste atmosfera din primul xXx. Daca filmul avea alt nume poate era OK (pt. un film mediocru), dar faptul ca se vrea o continuare ii taie avantul si mai mult inca din start. Si in final, faza cu masina. What a f..k was that? Astia chiar nu s-au prins cat de penibila a fost scena cu motocicleta din "Torque" (inca un film facut de aceeasi echipa. Si mai prost decat impricinatul xxx2) si au ales sa faca acum ceva ceva asemanator... cu o masina... pe calea ferata... Sper doar ca 3Fast 3Furious, care va fi facut tot de ei, sa n-il aduca pe Vin Diesel inapoi si sa le bage mintile in cap.

Terror_IST
05 Jun 2005, 19:21
Pai intai zici ca e COOL si apoi ca e prost?! Hotaraste-te si tu! :D

M0n0
05 Jun 2005, 20:20
Sunt de aceeasi parere cu GhitzaCartitza...XXL 2 nu e la fel de reusit cu Ice Cube...tot mai misto era cu Vin...ala chiar era triple x, mare nu gluma...

later edit: :P
a da...si tot kk ramane...