PDA

View Full Version : Hide and seek.


Denis_stelistu
10 Apr 2005, 14:26
Tocmai ce a aparut pe ecrane si este un film thriller cu Robert De niro si Dakota Fanning.

kali
16 Apr 2005, 23:57
daca vreti sa va dati banii si sa pierdeti doua ore pretioase uitandu-va la un film ce implik o pisica moarta intr-o cada, un de niro cu dubla personalitate, o gagik p tocuri cui kre cade pe ditamai scarile fara sa faca entorsa, o fetita cu o privire de obsedata, o usa inuiata o singura data kre face fata unor picioare sanatoase date la furie, o melodie ce se gaseste in mai toate thrillerurile si horrorurile...si finalul apoteotic cu de niro plutind mort fiind intr-o apa ce ii ajunge pana la genunchi (cum o fi posibil...god knows) ... go ahead! i-ash da 4...cu indulgenta...o sa il vad in toamna! :sick:

V_Rossi
12 May 2005, 13:15
parerea mea este.. k are totusi o regie buna... si mi-a placut..... ideea.. in special... sincer sa fiu nu mi-am dat seama de dubla personalitate... a personajului... :( .. ORICUm... per total.... un film bun!

paxida
15 May 2005, 19:10
....cine nu si-a dat seama de dubla personalitate a individului(jucat atat de bine de Robert DE NIRO)?
ORICUM,fetita a jucat extraordinar...ca intotdeauna(a mai jucat in men on fire)...

notorious
16 May 2005, 13:06
clisee pline de clisee
dakota fanning mai enervanta ca niciodata (fata de rozator speriat de bombe)
de niro in cel mai nasol rol al carierei (urmat la scurta distanta de 'ronin')
xeroxuri impachetate ca omagii ('rear window', 'psycho' s.a.m.d.)
charlie e al dracu' de enervant

morala: stati naibii departe ! :sick:

jediklaus
18 May 2005, 08:14
La toate promo-urile acestui film, pe care le-am vazut la Yahoo nu mi s-a parut ca filmul este horror. Un film horror (asha cum il intzeleg eu) trebuia sa abunde de singe, de interioare (umane sau mai putzin umane) scoase la exterior cu ajutorul cutzitului, toporului, bardei sau macetei. Ori, in acest film asha ceva nu se gaseshte. Evantual, pisica moarta care plutea in vana sa puncteze la capitolul horror al acestui film, dar pare cam putzin. Sa revin asupra caracterizarii personale a unui film horror: ce am scris mai sus ca trebuie sa fie un film horror (dar nu neaparat!!) nu reprezinta faptul ca am vazut la viatza mea multe filme horror. Am citit despre adevaratele filme horror (Amitiville Horror, Texas Chainsaw Massacre, de exemplu), iar parerea mea este ca HIDE AND SEEK nu este un film horror. Ce este atunci? Un psiho-thriller in toata regula. De ce psiho? Nu pentru ca este vorba de nebuni, ci pentru acea dedublare de personalitate pe care o scoate in evidentza rolul lui De Niro (dedublare pe care am sesizat-o cu mare greutate!!). Ca de obicei, De Niro (unul dintre actorii care-shi iau in serios meseria) face un rol foarte bun. M-a surprins evolutia lui Dakota Fanning, despre al carei rol in acest film am avut mari dubii in legatura cu faptul ca-l va duce la bun sfirshit. Totushi, a reushit acest lucru. Iar prestatzia ei este net diferita de prestatziile din MAN ON FIRE, I AM SAM, UPTOWN GIRLS sau THE CAT IN THE HAT, ceea ce dovedeshte ca potentziat are din belshug. Atita doar ca trebuie protejata, atit ca actritza, cit shi ca om (sau, ma rog, jumatate de om, ca are doar 11 ani!!). Mi-e teama ca precedentele numite DREW BARRYMORE sau MACAULAY CULKIN sa nu se repete, deshi asta nu o doresc deloc. Na, ca am cam divagat de la subiectul initzial. In final, HIDE AND SEEK merita vazut chiar shi noaptea, fara teama ca nu vetzi mai putea dormi. Salutare tuturor fanilor filmelor bune shi sa mai avem dese ocazii sa ne mai spunem parerile, chiar daca uneori ele se pot contrazice!!!

Demona
07 Jul 2005, 14:18
A fost chiar dragut. Split personality thing goin` on. Da` de ce rotdeaune pe "boogie man" trebuie sa il cheme Charlieeeeeeeeee. De fapt...are el o rezonantza "creepy"... Charliiiiiiieeeeeeeeee....

jediklaus
07 Jul 2005, 21:38
Dar dacã pe „boogie man” l-ar chema... Sam? Uncle Sam. Sau... Bush. Acum, pe bune, numele Charlie sunã chiar foarte... horror, dacã este spus de cineva care se sperie repede. Chaplin este singurul care face excepþie.

ciresar
15 Jul 2005, 20:01
Nu merita vizionat nici macar ptr ca ai investit bani in biletul de cinema.