PDA

View Full Version : Povestea pianistului de pe ocean


Blue
27 Mar 2005, 17:02
Am vazut in urma cu ceva timp acest film cu Tim Roth in rolul principal si m-am ganditi ca nu am auzit cine stie ce comentarii despre acest film. Vreau sa stiu daca are in spate o poveste adevarata, dar oricum as vrea sa stiu in general parerile voastre despre acest film :D ;)

marx
27 Mar 2005, 17:54
Am vazut in urma cu ceva timp acest film cu Tim Roth in rolul principal si m-am ganditi ca nu am auzit cine stie ce comentarii despre acest film. Vreau sa stiu daca are in spate o poveste adevarata, dar oricum as vrea sa stiu in general parerile voastre despre acest film :D ;)
E un film pt televiziune, dupa un monolog teatral scris de Alessandro Baricco, Novecento, si tine minte numele regizorului: GIUSEPPE TORNATORE.

apartamentu104
27 Mar 2005, 19:06
l-am vazut si eu pe hbo parca acum vreo 2 ani.
mi-a placut foarte mult, desi povestea mi se pare cam trasa de par.
misto secventa cand incearca sa plece de pe vapor si cea cu duelul pianistilor.

cherryblossom
27 Mar 2005, 19:28
E un film pt televiziune, dupa un monolog teatral scris de Alessandro Baricco, Novecento, si tine minte numele regizorului: GIUSEPPE TORNATORE.
:lol: :P

Serghei
27 Mar 2005, 22:24
cea cu duelul pianistilor.

Lectie de montaj pe pelicula.Omul are o obsesie cu montajele(a se vedea finalul la Nuovo cinema Paradiso),iar in Malena are o obsesie pt. Monica Belluci(ca noi toti dealtfel).

nume
28 Mar 2005, 02:13
Omul are o obsesie cu montajele).
Misto obsesie.

in Malena are o obsesie pt. Monica Belluci(ca noi toti dealtfel).
Nu ne baga pe toti in aceeasi oala.