PDA

View Full Version : ray 2


nume
14 Feb 2005, 16:28
Notorious, frate, nu mai reactiona la shicanari de doi banuti (ca tot se intoarce leul greu).
De le(u)o zici ?

poate mai incolo, cand se regasesc si capata contur de oameni - nu de jigodii isterizate si frustrate
Nu stiu sigur de cine ziceai mai sus, dar aici de tine zici (sigur).
Incercam sa fac niste trimiteri culturale, unui tip care n-a auzit de Crohmaniceanu ("Croh"), de Ecaterina Oproiu si de multi alti neinsemnati.
Iti dedic si tie cartea, cu "mici modificari":

Vesnicului online (ascuns), trist.

notorious
15 Feb 2005, 15:03
Cand eram mic am citit un roman, Fecior de sluga, cred ca am sa-l recitesc.

momentan, eu ma delectez cu 'pride and prejudice' (jane austen, stii tu, doamna aceea a carei ironie educata este intrecuta decat de umorul si finetea expunerii). tu ce romane ziceai ca citesti ?

nume
15 Feb 2005, 15:16
tu ce romane ziceai ca citesti ?
Vezi pe la cartea preferata, cred ca nici n-ai auzit de unele. In rest citesc la greu niste tipi nu prea subtili, Parazitii le zice. Baietii, nu prea dusi pe la biserici, lovesc in partile moi cu toporu', asa cum imi place mie ...

notorious
15 Feb 2005, 15:31
sincer, ma simt usurat.

nume
15 Feb 2005, 17:09
sincer, ma simt usurat.
Sincer, ma simt usurat ca te simti usurat ...

Ambra Blu
15 Feb 2005, 18:54
momentan, eu ma delectez cu 'pride and prejudice' (jane austen, stii tu, doamna aceea a carei ironie educata este intrecuta decat de umorul si finetea expunerii).

Corect este: 'a carei ironie NU este intrecuta DECIT de...'
sau, 'a carei ironie este intrecuta DOAR de...'.

nume
15 Feb 2005, 22:17
Stropitorul stropit ....

@Notorious
L-ai vazut sau ti-l povestim noi ?

herbert
16 Feb 2005, 00:45
momentan, eu ma delectez cu 'pride and prejudice' (jane austen, stii tu, doamna aceea a carei ironie educata este intrecuta decat de umorul si finetea expunerii).

Corect este: 'a carei ironie NU este intrecuta DECIT de...'
sau, 'a carei ironie este intrecuta DOAR de...'.

(aici a fost o gluma despre profesori si gramatica... am ras, apoi am lichidat-o) dintr-un spirit de igiena...)

da, asa este: NU se cumpleza obligatoriu cu DECAT...

rushinica, Notorious :oops: daca erai mai atent, evitai scena. exact la o asemenea imbinare de cuvinte s-a ars si ezoterico-neologisticul-filozof-artist-farmacist Marx :P

notorious
16 Feb 2005, 14:31
credeam ca nu ne mai legam de chichitele de gramatica si ne intrecem in idei si ironii (dar cu cine sa vorbesc - cu dl nume, a carui neputinta nu este intrecuta decat de simtul civic cu care isi toarna benzina peste manta, asteptand pe cineva care sa aprinda chibritul ?).

oricum, rushinica mie, ce-i drept: formularea unui cunoscut user era 'notorious (a carui ignoranta, desi considerabila, nu este intrecuta decat de proasta crestere)'. :oops: :((

nume
16 Feb 2005, 15:44
Ideea e cam asa : te dai gramaticos, dar nu stii sa scrii. Simplu nu ?

BeNnY
16 Feb 2005, 16:03
La tine e si mai simplu: te dai cult, dar nu stii sa vorbesti. Mai simplu, nu?

nume
16 Feb 2005, 16:05
Iar tu ai 14 ani (simplitate maxima). Vezi ca te asteapta ma-ta cu grisuletzul, sa nu se raceasca cumva .

BeNnY
16 Feb 2005, 16:31
Nu-mi vine sa cred c-ai scris asta. Totusi, nu credeam c-o sa fie atat de usor. Multumesc pentru ca ai confirmat lipsa unei inteligente mai presus de cea a unui mahalagiu si ca aceste cuvinte mari care le folosesti tu pe forum nu marcheaza un geniu autohton ci un trist cu aspiratii. Iarta-ma daca o sa te socheze asta, dar niste cuvinte plurisilabice n-or sa te faca sa pari mai destept.

Tu sigur ai peste 14 ani?

nume
16 Feb 2005, 16:36
Sa nu-l mananci prea fierbinte, s-ar putea sa-ti pierzi si restu' de dinti.
Siktir.

BeNnY
16 Feb 2005, 16:39
Raspunsul meu e de prisos. Te faci de cacat si singur, n-ai nevoie de ajutor.

nume
16 Feb 2005, 16:45
O sa mi-o simti (varsta), la urmatoarea intalnire "cinemagica". ;)