PDA

View Full Version : Asteptate in 2005


ArsDeViu
24 Dec 2004, 20:35
Batman e pe primul loc. Poate nu o sa ma dezamageasca.
Altele ar fi: Alone in the Dark, Constantine, BloodRayne, Sin City, Ring 2, King Kong, The Woods.

Lady_Skar
24 Dec 2004, 21:07
Batman Begins is looking pretty sweet!
de asemenea episodul 3 Revenge of the Sith... who isn't looking forward to that?

Fantastic Four, War of the Worlds, Blade Trinity si ceva pretty close to my heart: Finding Neverland cu Johnny Depp si Kate Winslet.

PoliFanAthic
25 Dec 2004, 09:11
HP 4, Charlie and the Chocolate Factory...si multe alte filme adorabile.

MinRep
25 Dec 2004, 11:47
Cel mai asteptat: "The War of the Worlds" (daca ajunge in 2005) si sper sa nu fie o mare dezamagire, avand in vedere ca se cam grabesc sa-l termine. Apoi ar mai fi "The Aviator", "Finding Neverland", "Closer", "Sideways" si "Ray" dintre cele care se anunta a fiind favorite la Oscar-uri, iar din cele anuntate: "Harry Potter 4" (am impresia ca asta o sa fie naspa rau de tot), "Charlie and the Chocolate Factory", "Final Cut", "Lemony Snicket" si (duh!) "Star Wars Episode III - Revenge of the Sith"!

BeNnY
25 Dec 2004, 16:50
Cel mai asteptat e SW 3-ul urmat indeaproape de HP4 dupa care Lemony Snicket

Pinky
25 Dec 2004, 17:46
Batman Begins
The Aviator
National Treasure
Closer
Harry Potter 4
Meet the Fockers
Finding Neverland
The Ring 2
Ladder 49

ogto
25 Dec 2004, 22:06
Astept:

Harry Potter 4
Star Wars 3
The Aviator
Cursed (Christina Ricci)
Finding Neverland

Si cam atat... Restul care nu le tin minte inseamna ca nu le astept cu adevarat...

Ah, mai e ala: The Life Aquatic Of Steve Zissou (sau cum se chema...)

Gaandalf
26 Dec 2004, 10:18
Deci clar Revenge Of the Sith este cel mai ashteptat film al anului. Dupa filmul asta totul se opreshte ... acum aflam "how the shit went down" ... dupa 27 de ani se termina... :(

Altceva ? ...
Batman Begins
War Of the Worlds
Kindom Of Heaven
Constantine
The Ring 2
King Kong

Iar ce mi-a trezit in ultima vreme curiozitatea a fost : Aeon Flux, Fantastic 4, Meet The Fockers, Be cool (Get Shorty2) shi cam atat ...

Pinky
26 Dec 2004, 15:02
Ar mai fi si Mr. and Mrs. Smith, dar nu stiu cand vine la noi...

Gaandalf
26 Dec 2004, 17:03
Ar mai fi si Mr. and Mrs. Smith, dar nu stiu cand vine la noi...
Asta da' .. sper sa fie caterinca shi sa nu fie vreun flaw k imi bag ceva ... vreau shi io' o comeie BUNA... asha cum nu am mai vazut de ceva vreme ...

TLD
26 Dec 2004, 18:47
Ce-ar mai fi pe langa Episodul 3 si pe langa Batman Begins? Un Kingdom of heaven, un Sin city, un unleashed, Fantastic 4... Mr and Mrs Smith (dupa ce am vazut traileru azi...), Blade trinity (care am auzit ca a cam dezamagit...)... Si cam atat pt sf asta de an.. Nu imi mai vin in minte acum alte filme. Oricum sper sa fie un an mai bun si din punct de vedere al filmelor... ;)

nume
26 Dec 2004, 23:35
Nu astept nimic de la 2005. E greu de crezut ca filmul va mai lovi la anul. In schimb mi-e groaza la gandul ca am o tona de Filme de recuperat din trecut. :((

europe_east
27 Dec 2004, 00:51
I am still waiting for 2046 dammit....

Gaandalf
27 Dec 2004, 13:15
I am still waiting for 2046 dammit....
shi eu ... dar ma indoiesc ...
pana la urma o sa-l iau de pe net ... (ce de kakao suna).
Io inca ashtept in Constanta ... Elephant shi Reconstruction ... :((

christi
29 Dec 2004, 10:53
War of the Worlds, Sideways (care vine si la noi... yeepeeeee :D ), Saw, Team America (am vazut ieri Making the Movie, nu puteam sa ma opresc din ris :) ), Finding Neverland, Closer...

Gaandalf
29 Dec 2004, 11:44
Team America (am vazut ieri Making the Movie, nu puteam sa ma opresc din ris :) )
Tu ashteptzi sa apara la cinema de nu l-ai vazut inca? Filmul este criminal de adevarat shi amuzant. Tre sa faca parte din colectzia de dvd-uri de akasa. Io zic sa-l vezi ke pacat sa mai ashteptzi pana in februarie sau martie knd apare la noi.
Nu incurajez pirateria dar sunt realist ...
Peace! :D

christi
29 Dec 2004, 12:39
Team America (am vazut ieri Making the Movie, nu puteam sa ma opresc din ris :) )
Tu ashteptzi sa apara la cinema de nu l-ai vazut inca? Filmul este criminal de adevarat shi amuzant. Tre sa faca parte din colectzia de dvd-uri de akasa. Io zic sa-l vezi ke pacat sa mai ashteptzi pana in februarie sau martie knd apare la noi.
Nu incurajez pirateria dar sunt realist ...
Peace! :D

Pai apare in martie, cred ca mai rezist pina atunci...... Si cu "Saw" la fel, string din dinti pina in februarie :)

Gaandalf
30 Dec 2004, 10:30
Pai apare in martie, cred ca mai rezist pina atunci...... Si cu "Saw" la fel, string din dinti pina in februarie :)
nu intzeleg de ce faci asta ... dar itzi respect alegerea.

bill_the_butcher
30 Dec 2004, 21:19
astept:

Revenge of the Sith(filmul asta promite, totul e perfect, de la titlu, pana la trailer, vocea lui vader si ochii lui skywalker inainte sa treaca de partea inamicului)

mr and mrs smith(pentru ca joaca cei mai atragatori oameni de pe planeta si se va lasa cu scantei. n-am mai vazut de mult un film de actiune bun)

Sin City (cei care stiu despre ce e vorba, inteleg)

in schimb, filme care nu impresioneaza:

batman( mie nu mi-a placut niciodata tipul asta, si-n plus, nu-i nimic altceva decat un nou film cu 'nija')

war of the worlds ( ce subiect de film poate fi mai stupid ca asta: martieni omorati cu bacterii).

MinRep
30 Dec 2004, 23:03
war of the worlds ( ce subiect de film poate fi mai stupid ca asta: martieni omorati cu bacterii).
Stai linistit, :) se spune ca scenariul nu a pastrat prea mult din textul original, desi trailer-ul foloseste naratiune mai mult decat efecte speciale. On the other hand, nu te intriga un pic o noua colaborare Cruise-Spielberg, plus Dakota Fanning, plus H.G. Wells si al sau "to and fro"? (imi rezerv totusi dubiile asupra rezultatului final, avand in vedere ca se cam grabesc baietii sa il termine)

bill_the_butcher
31 Dec 2004, 18:56
intr-adevar, dakota fanning s-a descurcat excelent in man on fire. ramane de vazut ce rol va avea aici. poate fi unul pur si simplu trecator. colaborarea dintre cei doi a fost totusi minority report. si trailerul arata bine. seamana cu primele minute din judgement day. DAR, nu-mi pot imagina cum vor omori bacteriile niste martieni, tom cruise arata prea gras, si cum ai spus tu, s-au grbit. eu stiu ca filmul trebuia sa apara in 2006.
dar vom vedea.

bellhop
04 Jan 2005, 04:20
Horny Potter 4, anyone? :D

serios vorbind:
War of the Worlds, Mr. and Mrs. Smith, Sin City, The Producers si inca vreo cateva..Sin City e probabil primul care va apare; si The Fountain, urmatorul film al lui Darren Aronofsky; plus ceva nou de pe la Hong-Kong, Asia, etc.

si mai exista pentru 2005 un proiect de film regia Spike Jonze scenariul Charlie Kaufman despre care nu se suflã nimic, hmmm.. :)

Leonard
04 Jan 2005, 12:00
Am ceva aºteptãri de la 2005:

A. din considerente actoriceºti:
The Interpreter (Sean Penn, Nicole Kidman, (R: Sidney Pollack))
The Assassination of Richard Nixon (Sean Penn, Naomi Watts)
The Proposition (Guy Pearce, Emily Watson)
In Search of Captain Zero (Sean Penn)
The Last Face (Sean & Robin Wright Penn)
The Legend of Lucy Keyes (Julie Delpy, Justin Theroux)

B. din considerente regizorale:
A Scanner Darkly (Richard Linklater)
The Bad News Bears (Richard Linklater)
The Smoker (Richard Linklater)
Manderlay (Lars von Trier)
Dear Wendy (Thomas Vinterberg, scenariu: Lars von Trier)
Melinda and Melinda (Woody Allen)

raptor
04 Jan 2005, 12:27
the chocolate factory,omul-liliac si tifful.

christi
04 Jan 2005, 12:31
si tifful.

Traiasca :)

Sper anul asta sa ajung si eu p-acolo ;)

K's
04 Jan 2005, 15:06
Subscriu la asteptarile actoricesti ale lui Leonard, ca deh!, Sean Penn, dar adaug si Birth.
Apoi tiff pentru A Hole in My Heart, AKA, The Heart is Deceitful Above All Things. Ah, si Pubic Display of Affection la scurt metraj. :)

bellhop
05 Jan 2005, 16:02
credeam ca e vorba aici de filme care vor aprea anul asta, 2005;

Birth a aparut in octombrie trecut si l-am vazut de-o luna..; bine lucrat, pe o idee atat de simpla; aduce a Eyes Wide Shut ca atmosfera, bine dozata imaginea pe sunet, trairile sugerate, cool..Nicoleta ii sta bine si tunsa;

speaking of Nicoleta, are vreo cateva filme in productie pentru anul asta, dintre care primul va fi Interpreter; nu sunt eu mare fan Pollack, dar tinoind cont de intriga politica se anunta a fi interesant;

M_olecula
05 Jan 2005, 20:28
Splinter Cell am inteles ca o sa apara in 2005 , jocul a fost si inca e bun , poate un pic prea bun . Sa vedem 'ce' o sa fie filmul !

TLD
06 Jan 2005, 14:50
Splinter Cell am inteles ca o sa apara in 2005 , jocul a fost si inca e bun , poate un pic prea bun . Sa vedem 'ce' o sa fie filmul !

Filmele facute dupa jocuri dezamagesc de fiecare data... Uitati-va si la Alone in the dark, care vien in ianuarie.. Dupa trailer iti dai seama ca nu va fi cine stie ce... Cat despre regizor ce sa mai spun... Un om lipsit de inspiratie. Sa faci majoritatea filmelor dupa jocuri = :sick:

K's
06 Jan 2005, 18:56
credeam ca e vorba aici de filme care vor aprea anul asta, 2005;
Birth a aparut in octombrie trecut si l-am vazut de-o luna..; bine lucrat, pe o idee atat de simpla; aduce a Eyes Wide Shut ca atmosfera, bine dozata imaginea pe sunet, trairile sugerate, cool..Nicoleta ii sta bine si tunsa;
Pai eu speram sa apara in cinematografe in 2005 :D . Am vazut un fel de treilaras pe PRO Cinema si o gasesc super buna pe Nicole asa tunsa. Vorbind tot de ea, cica ar fi in tratative cu Wong Kar-wai pentru un film. Suna promitator.

Ambra Blu
07 Jan 2005, 15:21
Mi se pare cel putin dub-ios sa astepti un film pentru ca joaca o starleta sau un starlet in el. Dar, ma rog, eu nu am avut niciodata postere Popcorn pe perete cu artisti si cintareti. Ii las pe cei cu filme mai putine, sau cu filme trase de tati, sa astepte recolta. And I'ma rip (was it reap) just wheat you sow. Nu mai pun ala care face din ochi. Ca justificare pentru lipsa mea de interes, ofer faptul ca pentru mine filmul este un ritual atemporal asa ca, daca apare pe ecrane in 2005, pot sa il vad la fel de bine in 2006 sau 2004.

bellhop
07 Jan 2005, 16:29
... And I'ma rip (was it reap) just wheat you sow. Nu mai pun ala care face din ochi. Ca justificare pentru lipsa mea de interes, ofer faptul ca pentru mine filmul este un ritual atemporal asa ca, daca apare pe ecrane in 2005, pot sa il vad la fel de bine in 2006 sau 2004.

OK Buddha, sa treci pe la mine sa ripuiesti niste Oscar 2005 previews :)

Ambra Blu
07 Jan 2005, 18:42
Rect if i.c. Aparute la noi pe ecrane.

Longshot
07 Jan 2005, 20:07
nu stiu daca a mai pomenit careva pt k mi-a fost lene sa citesc si posturile de pe pagina 1 dar eu unul astept all the king's men, remake-ul dupa filmul castigator de best movie din 49 al lui rossen(hustler printre altele).
remake-ul ii are p sean penn, jude law, kate winslet, patricia clarkson, james gandolfini, anthony hopkins 100%.in locu lu' clarkson venise la un moment dat streep dar s-a tirat din cauza prog.-ului prea incarcat.
bine ar mai fi si batmanul cu Bale, noul film cu daniel day lewis.
cam atat.

Cinemania
07 Jan 2005, 22:51
cu drag astept:

House of Flying Daggers - Ziyi Zhang? Yimou Zhang? un nou pastel asiatic? pun pariu ca da...de-ar trece timpul mai repede

White Noise - m-a cam pus pe ganduri...sper sa nu cad sa-mi rup ceva dupa ce-l vizionez :D

Sideways - I have a hot spot for Giamatti

Blade: Trinity - mi-au placut primele doua, sper sa nu ma dezamageasca al treilea

Ray - cui nu-i place Ray Charles?! is curios cum arata biografia lui a la Hollywood 8)

Meet the Fockers - la fel de mult am asteptat si continuarea la Analyze This...si mi-a parut rau...sper sa nu fie cazul

The Final Cut - Robin Williams intr-un nou rol cu incarcatura psihologica...I like that...le are Mr. Flubber

Closer - Julia, Natalie & Jude laolalta...what could you ask for more...oricum, dupa ce-am vazut trailer-ul, filmul mi se pare interesant

A Very Long Engagement - doar pentru Tautou (I l :love: ve her) si Jeunet (pe el nu...dar tot ramane unul din regizorii mei preferati)

The Assassination of Richard Nixon - pentru Sean Penn a carui ascensiune cinematografica e evidenta...a primit un rol pe masura, I guess...

The Phantom of the Opera - It looks promising

Gegen die Wand - mi-a placut Im Juli foarte mult...also wunder' mich Akin, mein Kumpel

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events - pentru Jim, desigur...

Be Cool - now that'll be a lot of fun

A Love Song for Bobby Long - numai si numai pentru scumpa de Scarlett Johansson

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith - orice argumentatie ar fi superflua...may the Force be with us...

War of the Worlds - ...and with Spielberg, too

Unleeashed - mi-e dor de ceva actiune cu Jet Li

Million Dollar Baby - Hilary, Hilary, u make me tremble :love:

si TIFF-ul...neuitatul...incomensurabilul...doar in timpul lui iti dai seama cat de repede trece timpul :D

K's
08 Jan 2005, 10:02
Gegen die Wand - mi-a placut Im Juli foarte mult...also wunder' mich Akin, mein Kumpel
Nu pot sa inteleg de ce filmul asta e asa de dorit, de apreciat si de premiat. Pentru ca vrea sa ascunda, sub o masca de intelegere fara alte sentimente nationale, ca nemtii ii pot tolera pe turci? Desi au umplut Germania de fast-food-uri unde vind Durum? :D
Pe mine m-a plictisit la tiff (3/5 cit am vazut din el)

ugly
08 Jan 2005, 16:16
in the realms of the unreal: the mystery of henry darger
the island
paris, je t'aime

oliver twist
every word is true
jarhead

zathura
kung fu hustle
the hitchhiker's guide to the galaxy
ong bak
sin city
elizabethtown
war of the worlds
tim burton's corpse bride
a scanner darkly
the wallace & gromit movie
land of the dead
the new world
sympathy for lady vengeance
king kong
:P

ugly
08 Jan 2005, 16:34
+ The Passion of the Clerks

K's
08 Jan 2005, 18:10
sympathy for lady vengeance
Sora mai mica a filmului din 2002? Ma cam indoiesc...

Longshot
08 Jan 2005, 19:58
ah si am uitat de "brothers grimm" de terry gilliam.treb sa apara anu' asta dar studiourile, niste reshoturi si alte rahaturi l-au intarziat sau ceva de genu' asta.

Cinemania
08 Jan 2005, 20:53
Gegen die Wand - mi-a placut Im Juli foarte mult...also wunder' mich Akin, mein Kumpel
Nu pot sa inteleg de ce filmul asta e asa de dorit, de apreciat si de premiat. Pentru ca vrea sa ascunda, sub o masca de intelegere fara alte sentimente nationale, ca nemtii ii pot tolera pe turci? Desi au umplut Germania de fast-food-uri unde vind Durum? :D
Pe mine m-a plictisit la tiff (3/5 cit am vazut din el)

no la faza cu toleranta fatza de turci nu m-am gandit :D ...poate ai dreptate...eu am privit filmul ca pe o comedioara de aventura simpla si dulcica...nici nu m-am asteptat la mai mult

in rest, stai linistit ca nu zic ca e cel mai cel...are o gramada de scapari...de ex. bancnotele romanesti care erau scoase din circulatie pentru timpul cand are loc actiunea sau romana stalcita in faza cand Daniel si Juli fura o Dacie :D, la care se adauga unele scene quasi penibile, dar daca m-as apuca sa fac praf fiecare film, ce-ar mai ramane?! I just had my 100 mins of fun si gata

PS: de ceva vreme Kebab-Dönner-ul e la moda prin "Shakin"-urile turcesti aflate aproape unul langa altul :shock:

K's
09 Jan 2005, 08:32
PS: de ceva vreme Kebab-Dönner-ul e la moda prin "Shakin"-urile turcesti aflate aproape unul langa altul :shock:
Cu cit autoritatile incearca sa scape de ele, cu cit apar mai multe- mincare buna si moca. Simple as that! :)
Tot o imbarligatura nemtoaica - turc este si in Wenn der Richtige kommt, film-improvizatie. Ce plictisitor! Nemtoaica urita care isi cunoaste alesu' inimii in pauzele de masa si, dupa ce acesta e obligat de tac-su sa se intoarca in Turcia, fata merge dupa el. Singura chestie care mi-a placut a fost secventa intilnirii acestora in lanul de porumb, pe proprietatile turcilor. Parca si acolo apare o Dacie :D

Gaandalf
09 Jan 2005, 14:55
The Longest Yard ...
The Amytiville Horror
The Ring 2
Constantine
Robots
Fantastic Four

ogto
09 Jan 2005, 18:59
+ The Passion of the Clerks

OMFG, so true!!!

Must see :w00t:

Cinemania
09 Jan 2005, 21:17
The Longest Yard ...
The Amytiville Horror
The Ring 2
Constantine
Robots
Fantastic Four

The Amityville Horror vine in 2005 la noi?! daca da, abia astept...ala primul regizat de Stuart Rosenberg m-a bagat in toti sperietzii...sa vedem ce mana are Andrew Douglas la primul lui film horror..."GET OUT!!!!", din nou va spune casa :w00t: brrrrrrrrrrrrrr

Gaandalf
10 Jan 2005, 14:03
http://freezedriedmovies.com/news/index.php?Action=Full&NewsID=1972
- poze la filme ashteptate pe 2005

ugly
10 Jan 2005, 16:25
sympathy for lady vengeance
Sora mai mica a filmului din 2002? Ma cam indoiesc...

English Title Sympathy for Lady Vengeance
Year 2005
Country Korea
Status Shooting in progress
Director PARK Chan-Wook
Actor LEE Young-Ae
CHOI Min-Sik

K's
10 Jan 2005, 21:29
English Title Sympathy for Lady Vengeance
Director PARK Chan-Wook
Mersi de bucata de info.

Longshot
10 Jan 2005, 22:10
imi pare rau dar dupa ce smith a dat-o in bara cu tentativa lui de rom-com incearca sa-si recastige fanii pierduti cu un nou film View Askew, ceva ce a zis ca nu o sa faca niciodata.asta denota ceva disperare si deci, nu ma astept la prea multe de la passion of the clerks.trist, dar adevarat.

RedGold
07 Feb 2005, 21:38
In primul rand astept, desigur, Revenge of the Sith, apoi ar urma Harry Potter 4 si The War of the Worls. Si se pare ca in decembrie va aparea un nou King Kong, regizat de Peter Jackson. Nu ma prea dau eu in vant dupa King Kong, dar sunt curioasa ce va scoate Jackson din el.

bellhop
13 Feb 2005, 18:58
de la echipa Ong-bak, Prachya Pinkaew si Tony Jaa, mare super muay tai action flick se anunta anul asta, se numeste Tom yum goong, iar actiunea pare similara: se duce el sa recupereze un elefant (!) furat si ajuns tocmai prin australia :shock: cred ca o sa fie haios; si dureros..deja ma apuca febra cand ma gandesc la genunchii aia dati in gura si coatele-n ceafa.. 8) ;

Longshot
13 Feb 2005, 19:28
o fi :)

eu pana una alta astept jarhead a lui sam mendes.jake gylenhaal, peter sarsgaard si cu jamie foxx, chris cooper, sam rockwell.
suna a ceva gen three kings dar hey,...sam mendes.
prin noiembrie cica se lanseaza, asha ca mai e ceva.

keyzer soze
13 Feb 2005, 22:23
dar hey,...sam mendes

un al doilea bluf consecutiv i-ar fi fatal

Longshot
14 Feb 2005, 07:41
debutul lui a fost si o sa fie inegalabil dar mie nu mi s-a parut prost road to perdition.l-am gasit sarac in feeling pe ansamblu insa vizual impresionant, si cu jude law castat against type mai mult decat ok.
asta 1.
2.dpdv al box-office-ului, al criticilor si al opiniei publicului, RTP nu a fost bluf.asa ca jarhead daca e esec nu s-ar pune ca strike 2.

am ajuns offtopic insa

bellhop
21 Feb 2005, 21:07
de Danny the Dog stie cineva cum, cînd pe unde?
cã mi-e cam dor de Jet Li si niste figuri de stil mai noi, mai ales dupã ce-am citit cã era sã-l înghitã tsunami-ul.. :) ; OST-ul de Massive Attack cam supãrat, bine nici nu sunt fan, sper sã nu fie si filmul vreo supãrãciune.. :happy:

Denis_stelistu
05 Apr 2005, 16:53
Batman Begins
Fantastic Four
Harry Potter 4
Constantine
Elektra
XXX-2
Kingdom of Heaven
The Ring 2
Goool!
si multe alte filme marfa.
Dar cred ca cel mai asteptat va fi Harry Potter 4

manelesux
05 Apr 2005, 17:14
LAnd of the dead, romero strikes back
history of violence, sincerely cronenberg

Denis_stelistu
05 Apr 2005, 19:02
LAnd of the dead, romero strikes back
history of violence, sincerely cronenberg
Land of the dead apare in 2006 in Romania,dar in America nu stiu cand.In legatura cu celelalte filme nam auzit despre ele :)

M0n0
05 Apr 2005, 19:49
Daca tu crezi ca HP4 o sa fie cel mai asteptat te inseli amarnic...poate asteptat numai de copilasi...cel mai asteptat cred eu o sa fie Star Wars 3... ;)

MinRep
05 Apr 2005, 19:53
cel mai asteptat cred eu o sa fie Star Wars 3... ;)
este... :P HP4 va fi...

Denis_stelistu
05 Apr 2005, 19:59
Daca tu crezi ca HP4 o sa fie cel mai asteptat te inseli amarnic...poate asteptat numai de copilasi...cel mai asteptat cred eu o sa fie Star Wars 3... ;)
eu cred ca HP 4 va fi cel mai asteptat pt toata lumea cel adora.Dupa aia Star Wars 3 si dupa el Batman Begins.Asa cred eu,dar cum HP 4 apare de Craciun,Star Wars urmeaza urmatorul mare film.

WraIth
06 Apr 2005, 07:32
Batman Begins

cu bratele deschise

Felix
13 Apr 2005, 21:05
De asteptat astept ... The Yank/ Hooligans ... film care nu va rula in Romania ... din considerente ciudate . Oricum avand in vedere ca Sin City ruleaza de ceva vreme si va ajunge in Romania in Iulie , ma pot astepta la mai rau . ( De fapt a si fost anul trecut cand filmul care a castigat Oscarul pentru scenariu original nu am rulat in cinematografe ... a fost doar la TIFT .... Suntem in Romania )

emanuel
14 Apr 2005, 11:07
Imi pare rau, dar Lost in Translation a rulat in Romania (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=6977&hist=0)

Felix
14 Apr 2005, 15:24
Eu vorbeam de Oscarul de anul asta ... filmul se cheama "Eternal sunshine of a spotless mind"

Longshot
14 Apr 2005, 15:30
da. asa e. si eu am vrut sa-l vad la cinema si n-am gasit nimic. probleme mari cu distributia asta. ;)

emanuel
14 Apr 2005, 17:02
Si Lost in Translation si Eternal Sunshine au rulat in Romania, dar in putine copii. De aceea nu au ajuns in unele orase. Rabdare...

Felix
14 Apr 2005, 21:26
Fara suparare dar pana dau astia la cinema eu am cumparat DVD -ul si il vad acasa ... Ca sa nu mai spunem ca acum ar fi timpul sa ruleze Sin City , film lansat anul asta si nu "Ethernal sunshine ... " lansat anu trecut in septembrie .
Cred ca si rabdarea noastra are limite ... din pacate limitele sunt geografice ( granita )
Eu propun sa uitam ca am mentionat despre " Ethernal sunshine ..." pt ca e un subiect destul de sensibil pt mine .

M0n0
14 Apr 2005, 22:33
Eu propun sa uitam ca am mentionat despre " Ethernal sunshine ..." pt ca e un subiect destul de sensibil pt mine .

De ce? :)
Ti s-a parut un film asa de prost...sau e ceva personal?

Denis_stelistu
15 Apr 2005, 09:50
Fara suparare dar pana dau astia la cinema eu am cumparat DVD -ul si il vad acasa ... Ca sa nu mai spunem ca acum ar fi timpul sa ruleze Sin City , film lansat anul asta si nu "Ethernal sunshine ... " lansat anu trecut in septembrie .
Cred ca si rabdarea noastra are limite ... din pacate limitele sunt geografice ( granita )
Eu propun sa uitam ca am mentionat despre " Ethernal sunshine ..." pt ca e un subiect destul de sensibil pt mine .


Dar ce draq aveti cu filmul asta.Nu l-am vazut,dar o sa-l vad in curand.
P.S.Ethernal Sunshine of the Spotless MInd a avut premiera in Romania pe data de 22.10.2004 nu in septembrie.

Felix
15 Apr 2005, 18:06
Ok ... ca sa incheiem discutia despre " Ethernal Sunshine... " ... Filmul este genial , de asta e un subiect sensibil pt ca in Romania in afara de Bucuresti cred ca as mai putea zice doua orase unde a rulat .
Probabil ai dreptate ca filmul s-a lansat in octombrie eu l-am vazut in Anglia in septembrie ... de asta am zis septembrie ... asa ca fac mea culpa in cazul asta .
Cred ca "Ethernal sunshine ..." merita mai mult decat o prezentare la un festival si cateva cinematografe din Bucuresti ... avand in vedere ca se difuzeaza filme gen ... George of the jungle ... imi cer scuze fata de cei care apreciaza genul asta de filme ... insa daca incerci sa cauti "Ethernal sunshine ..." il gasesti la un festival sau eventual dupa 5 luni atunci cand castiga un Oscar .
Nu voiam ca prin mesajul meu sa provoc o astfel de controversa ... sorry .

M0n0
15 Apr 2005, 18:56
Dar si mie mi se pare un film genial...pacat pt cei care nu l-au vazut...dar cei care au internet si retzea sigur l-au vazut si sigur l-au placut...la mine e pe primul loc in top 5...

Denis_stelistu
15 Apr 2005, 21:15
[quote="Felix"]Ok ... ca sa incheiem discutia despre " Ethernal Sunshine... " ... Filmul este genial , de asta e un subiect sensibil pt ca in Romania in afara de Bucuresti cred ca as mai putea zice doua orase.


Constanta si Cluj parca nus sigur.

Felix
15 Apr 2005, 23:35
Cam asa ceva

Gaandalf
16 Apr 2005, 01:10
La noi a rulat Eternal Sunshine - si conform "barfelor" (as in mother that works in the industry) filmul a mers prost...

tornado_x
16 Apr 2005, 13:33
Deocamdata astept doar 3 filme, in ordinea aparitiei:

1. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 8)
2. The Ring 2
3. War of the Worlds

Denis_stelistu
16 Apr 2005, 17:16
Am ceva aºteptãri de la 2005:

A. din considerente actoriceºti:
The Interpreter (Sean Penn, Nicole Kidman, (R: Sidney Pollack))
The Assassination of Richard Nixon (Sean Penn, Naomi Watts)
The Proposition (Guy Pearce, Emily Watson)
In Search of Captain Zero (Sean Penn)
The Last Face (Sean & Robin Wright Penn)
The Legend of Lucy Keyes (Julie Delpy, Justin Theroux)

B. din considerente regizorale:
A Scanner Darkly (Richard Linklater)
The Bad News Bears (Richard Linklater)
The Smoker (Richard Linklater)
Manderlay (Lars von Trier)
Dear Wendy (Thomas Vinterberg, scenariu: Lars von Trier)
Melinda and Melinda (Woody Allen)


Si eu mai am niste asteptari de la 2005:
The Amityville horror (Ryan Reynolds)
Crash(Sandra Bullock parca)
Cursed(Christina Ricci)
House of Wax(Elisha Cuthbert)
Corpse Bride (Johnny Depp,Helena Bonham Carter)
Dark Water(Jennifer Connely)


P.S.A Scaner Darkly apare in primavara sau vara lui 2006.

Lady_Skar
16 Apr 2005, 20:17
This is the year of the bat.

8)

Sm�agol-Gollum
17 Apr 2005, 20:38
This is the year of the bat.

8)

asta imi aduce aminte de heroes... :P

tornado_x
18 Apr 2005, 10:09
This is the year of the bat.

8)

asta imi aduce aminte de heroes... :P

Care dintre ele? 3 sau 4? :)

Sm�agol-Gollum
18 Apr 2005, 21:06
each and everyone of them...dar in special 3. :)

bellhop
04 May 2005, 17:33
mai spre toamnã... :)

http://free.7host06.com/catalog/mov/saw_two.jpg

**to moderators:
nu fiti slabi (de înger!), lasati imaginea sa se vada, nu linkuirea ingreuiaza site-ul de se misca asa greu, alternativ va propun de o colecta pentru un hosting ca lumea;

M0n0
04 May 2005, 19:20
Speram ca Saw 2 sa nu aiba blestemul sequalului...