PDA

View Full Version : The Forgotten


jackpot
07 Nov 2004, 10:18
Din reclama pare interesant, saptamana viitoare o sa ruleze la noi. Poate o sa ma simt "dezumflat" si eu dupa film, asa cum m-am dezumflat la "The Village". Dar sa vedem ...

jackpot
14 Nov 2004, 14:14
In sfarsit l-am vazut. Subiect gen X-files. Mi-au placut scenele de absorbtie brusca in vid dar din nou greseli majore in filmare, ca si la "The Village" apar microfoanele. The Village inca mai era cum era, dar aici, mai ca nu il loveau in cap pe actor cu microfonul. Nu stiu cum naiba pot sa scoata asa ceva pe piata. Prerea mea - lipsa de profesionism. Cand ti-e mai mare dragul apare microfonul care te arunca afara din suspansul filmului si iti dai seama ca nu e decat o scena ca oricare alta filmata pe un afurisit platou de filmare. :x

Dino
16 Nov 2004, 01:07
NU va mai luati de microfoane ca nu sunt din cauza distribuitorilor/realizatorilor. Eu l-am vazut la Mall in Bucuresti si a fost absolut OK.
Cautati pe aici prin forum ca e un topic explicativ despre faza cu microfoanele. Bottom line - e din vina proiectionistului, trebuie sa puna un carton in partea de sus a gaurii pe unde iese filmul din aparatul de proiectie -> nu se mai vede 10/15/cat_e_nevoie centimetrii din film, adica partea aia cu microfonul vizibil.

Dino
16 Nov 2004, 01:09
Hehe, intr-adevar e frustrant sa se intample asta la un film cu suspense. La Shrek ar mai merge ca razi oricum (asta e gluma serii), dar la ceva de suspense se duce dracu toata senzatia.