PDA

View Full Version : Cina cu bucluc


Alex Leo Serban
02 Sep 2004, 15:35
un titlu idiot pt un film f. bun - 'pieces of april'.
daca v-a placut (minunatul) 'in america' al lui jim sheridan, vi-l recomand cu caldura!

Leonard
04 Sep 2004, 22:16
parerea mea aici (http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=3591)
chiar ca e idiot titlul gasit de romani. nu stiu ce handicapati au putut sa-l aleaga. probabil ca nu au vazut filmul.

Alex Leo Serban
05 Sep 2004, 10:01
sorry, nu-ti vazusem postarea :(
ma bucur ca sintem de-acord :)

KORBEN
05 Sep 2004, 19:32
aflu lucruri noi
cum ca un film ca in america poate fi minuat
minunat ca o hernie, poate
o sa sar peste bucatile din april(ie)

Mala Portugal
05 Sep 2004, 23:26
aflu lucruri noi
cum ca un film ca in america poate fi minuat

Nu, nu sunt noi...te-am batut la cap si eu cu ele :lol:

Alex Leo Serban
06 Sep 2004, 10:26
da korben, stim, nu e nevoie sa (te) repeti: in your moronic self-sufficiency, tie nu ti-a placut 'in america'...
who the f.u.c.k. cares?! :lol:

KORBEN
06 Sep 2004, 14:58
@mala
da si cred ca ti`am zis ca it`s nothing more than a cheeap chickflick de vazut in america
@als
inteleg ca sensibilitatea ta s`a balacit in siropul lu sheridan
poate tocma de aia nu`l agreezi pe michael moore, ca e doar un redneck care 'le zice bine" lu administratia lu cimpanzeu de bush

Alex Leo Serban
07 Sep 2004, 09:35
pt korben
blablabla, ce de clisee... try to be original for once - sau te-au marcat atit de tare sterotipurile moronului umflat cu hamburgeri numit 'fartenheit'? ;)

Mala Portugal
24 Oct 2004, 22:44
Mi s-a parut in primul rand un film foarte sensibil, frumos crosetat cand vine vorba de detalii,plasat intr-un cadru ce aminteste de In America - o cladire gen Turnul Babel in care sunt amestecate tot felul de rase si tipologii, cu o big-black-mama senzationala si cu a sa replica ce poate servi filmului drept headline: sunt curioasa ce probleme ar putea avea o femeie alba si tanara.E poate prea cuminte filmat dar asta tinand cont ca am luat o supradoza de Wong Kar-way saptamana asta (comparand, orice altceva pare prea cuminte).

K's
24 Oct 2004, 23:39
o cladire gen Turnul Babel in care sunt amestecate tot felul de rase si tipologii.
Pai asta a servit foarte bine finalului subtirel (aplecacios) al filmului: cita fericire de Thanksgiving Day, cite clisee made In America!!! :).
Parca insistentele pe plicticosul subiect the gap between generations au fost superflue. Mi-a placut in schimb personaju' mama: cu toate nevricalele ei din masina. Sa nu uit motivele opririi: strategia gasita de ea pentru a nu fi nevoiti sa ingurgiteze mincarea pregatita de fiica rebela. :D Tipic matern.
Cred ca nu se pune problema unui filmat frumos, murdar sau destept. Nu imi pare a fi genul de film in care ar conta asa ceva.