PDA

View Full Version : GARFIELD


Pink Panther
30 Aug 2004, 18:14
se pare ca sfarsitul verii aduce in prim plan ... motanii....

de la Motanu' Incaltzat din Shrek 2.. (Puss 'n Boots) ajungem la Garfield !
Era prea mare aglomeratzie la Mall la Garfield - mai era un singur belet, nu am apucat sa il vad... dar de-abia astept....
... si astept si parerile voastre, intre timp !

Voi reveni dupa ce l-am vazut si pe Garfield asta....

iepurilah
30 Aug 2004, 22:29
N-am vazut Garfield...dar am vazut aseara un "making of"...si mi se pare de kkt...nici nu ai cum sa-l compari cu Puss in Boots!

Pinky
31 Aug 2004, 12:42
Numai faptul ca e cu Jennifer Love Hewitt ma face sa :sick: . Cred ca e o mare tampenie, waste of time & money

M_olecula
31 Aug 2004, 20:34
E ok garfield , imi place ca ia pe toata lume la misto , isi bat joc de unii si cand o face iti starneste rasul. Merita vazut

PoliFanAthic
11 Sep 2004, 17:06
Singura chestie misto in film e motanul si caracterul sau maniacal egocentric...si asta doar pe alocuri. Povestea-i de doi bani - daca-i poti spune poveste - chiar daca, trebuie sa recunoastem, nu pe ea se pune accentul. All revolves around Garfield - inspirat condus de Bill Murray precum recunoaste si (deobicei) cinefilo-erbicidul Ebert - care fie va va exaspera, fie va va starni o senzatie de compasiune. Dat fiind filmul, nici una dintre aceste stari nu este de preferat.

tnelecxe
21 Sep 2004, 00:36
traiasca egocentrismul!teoria lui copernic e atat de..demodata:)

Cristache
08 Oct 2004, 22:27
Numai faptul ca e cu Jennifer Love Hewitt ma face sa :sick: . Cred ca e o mare tampenie, waste of time & money

Jennifer Love Big Tits :D ! Ca sa citez pe cineva cunoscut

delphie
20 Oct 2004, 17:04
o fi subiectul tampit si foarte comun, dar pe mine m-a amuzat foarte tare caracterul, atitudinea si reactiile motanului.

BeNnY
22 Dec 2004, 15:45
Ok... l-am vazut si eu. Si poate as putea sa-i dau 2/10 daca ar fi avut numele Cat(s) & Dog(s) 2 dar pentru ca are numele Garfield ii dau 1/10 pentru ca nu surprinde mai nimic din caracterul lui Garfield decat foarte foarte general, pe cand detaliile erau foarte misto... Decat culoarea era a lui Garfield... in rest era o pisica grasa, portocalie si egocentrica, dar nu Garfield. Trist

Nightwane
22 Dec 2004, 17:29
grasa, portocalie si egocentrica

care vorbesti bai de mine???

radu83
22 Dec 2004, 18:24
Garfield n-are un inceput dezastruos, dar pe final e de-a dreptu' groaznic. Producatorii au reusit sa transforme un personaj original si f. bine facut (aici zic de garfield din benzile desenate) intr-un motan obez si enervant. Pacat...

ricutza
30 Nov 2005, 22:55
oh come on! mie mi-a palcut! mi s-a parut chiar funny... bine, sa zicem ca popate mi-a,placu si pt ca nu sunt asa de familiarizata cu benzile desenate cu Garfield, adica nu aveam cine stie ce asteptari... iar Jennifer Love Hewitt joaca mult prea putin ca sa ajunga sa ma enerveze.

evident, daca stau sa il super analizez si sa-i caut nod in papura, Garfield e un filmulet destul de slabut! dar din cand in cand e asa de bine sa vezi un film prostut dar care sa-ti placa, decat sa vezi unul foarte bun dar a carui vizionare sa nu-ti aduca asa de multe satisfactii.

alex_il_fenomeno
07 Jul 2010, 09:23
GARFIELD mi s-a parut unul dintre cele mai bune filme vazute! Are de toate , de la comedie si romantism pana la actiune si suspans! Este un film care nu trebuie ratat!

marius93
16 Jul 2010, 17:43
Am vazut cele doua filme Garfield. Motanul grasut si portocaliu e foarte simpatic. :))

Vorador
03 Jul 2011, 22:00
Serialul este mai bun decat filmele.

gill331
16 Apr 2012, 10:29
mi-ar place o pisica ca aia :D