PDA

View Full Version : Spider-Man vs. Darkman


notorious
25 Jul 2004, 21:39
sam raimi e foarte dedicat benzilor desenate, pesemne. un regizor foarte volubil, evident. mare fan Spider-man, clar. iar din dragoste esti in stare sa faci cele mai tampite lucruri... mie mi se pare ca marele film de aventuri BD pe care l-a creat raimi a fost 'darkman' (1990).

cei ce au vazut filmele, rog sa aleaga un erou si sa motiveze. apoi, cu siguranta revin si eu, dar acum tre' sa vad la pro tv 'sour grapes', de larry david (stiti voi, autorul lui 'seinfeld') :w00t: .

iepurilah
25 Jul 2004, 22:15
da nu crezi ca totusi ar trebui purtata discutia asta in alta parte? parerea mea!
Yo sunt cu Spiderman, nu de alta, dar n-am vazut Darkman!(good reason,nu?) :D

Gaandalf
26 Jul 2004, 08:40
Ce balarie de topic! Compari 1 personaj cuuul (Spidey) cu unu; varzaaa (Darkman). Poate o noua ecranizare la Darkaman ar fi cea mai bun dar in primul cu liam Neeson mi-a placut povestea iar in 2 ala cu Anold Vosloo - film de mana a7a. :sick:

notorious
27 Jul 2004, 12:40
balaria e sa-l consideri pe spidey un personaj 'cuul', gaandalf.

Gaandalf
27 Jul 2004, 13:39
balaria e sa-l consideri pe spidey un personaj 'cuul', gaandalf.
"to each's own!" get it ?

ArsDeViu
27 Jul 2004, 19:39
Nu cred ca este o idee tocmai buna sa-i punem pe cei 2 fata in fata. Totaly different type of characters.

Lady_Skar
27 Jul 2004, 22:17
this is ridiculous.
ca personaje nici nu se compara. Spiderman are o istorie de 50 de ani, darkman cred ca a avut o singura revista la dark horse sau pe undeva. A fost un film marfa, dar el este un anti-erou tragic... si mai ales complete psycho.
How about Batman vs spiderman?

LadyEowyin
28 Jul 2004, 10:00
Darkman ? :lol: Stergeti topicul. Spidey ii da clasa lui Darkman.

ArsDeViu
28 Jul 2004, 20:56
Nu e chestia ca ii da clasa. E ca si cum al compara pe Wolverine cu Punisher sau pe Daredevil cu Eric Draven sau pe Shrek cu Buzz.

Mifune
29 Jul 2004, 08:20
Tot Wolverine e cel mai tare. Adamantium, vindecare automata, sense of smell - dezvoltat, agil, si temperament pe masura. :D

Gaandalf
29 Jul 2004, 10:05
Nu e chestia ca ii da clasa. E ca si cum al compara pe Wolverine cu Punisher sau pe Daredevil cu Eric Draven sau pe Shrek cu Buzz.
Shi vom mai avea o lista de super eroi in curand ... the Incredibles :lol:

Scorpion
17 Aug 2004, 13:04
Da,sau Fantastic 4

Nightwane
17 Aug 2004, 16:28
aleg clar Darkman pt. ca e dark (d0h) si pt. ca nu e teenager cacacios.

Gaandalf
18 Aug 2004, 07:46
aleg clar Darkman pt. ca e dark (d0h) si pt. ca nu e teenager cacacios.
Darkman is such a spiderman wanna be ... asha k las-o moarta cu rasuflatul ala... k n-are nici o treaba.

BeNnY
18 Aug 2004, 13:05
balaria e sa-l consideri pe spidey un personaj 'cuul', gaandalf.

Word.

Gaandalf
18 Aug 2004, 13:08
pana la urma ce shtitzi voi dk il veneratzi pe Darkman ... ;)
trist dar amuzant ... :lol:

Egipt
19 Aug 2004, 21:35
Darkman ca Darkman , dar Spiderman 2 cand il pot vedea si eu in Slatina ? Ca saraciile astea pe aici nu prea au filme misto ... sau Blair Project 2 cand apare ? Sau a aparut ? Cand vine pe aici prin Slatina ? Ca vreau sa vad si eu filme misto nu porcarii....[/b]