PDA

View Full Version : Filmul si Noile Razboaie de Imagine


ovidiu bufnila
08 Jul 2004, 11:29
Arcul insular a dat o lovitura mortala acum cateva sute de ani frantujilor. Filmul se pregateste sa dea o lovitura bestiala si sa insufleteasca Noile Razboaie de Imagine. Daca te uiti atent, brandurile sosite in Romania se scatolcesc intr-un adevarat film de capa si spada. E interesant ca ecranul pe care se deruleaza acest film de razboi, imaginarul colectiv, se schimba cu repeziciune. Asta n-au luat in seama, de exemplu, echipele de imagine din trecuta campanie electorala. Ca si frantujii, care au interpretat eronat filmul de razboi, noile forte de imagine au toata sansale ca, neintelagand filozofia filmului, sa rateze bestial punktul.

:P

Lady_Skar
09 Jul 2004, 19:31
exista vreun mod inteligent de a zice "huh!?" ?

ovidiu bufnila
12 Jul 2004, 06:28
Ti s-a rupt bobina? Sau esti cumva un spectator turmentat de miracolul lumii filmice din propriul tau imaginar? Akolo se desfasoara filmul.
:P

alexedi
24 Jul 2004, 12:24
mai baieti si fete, eu cred ca ambra blu nu se mai satura cu un singur nick cu care sa se simta destept/eapta. Totusi, unde e jumatatea in engleza? Aualeu, tocmai mi-a trasnit ceva prin cap! Nu cumva or fi chiar doua persoane DIFERITE? Atunci sa ne salveze Bunul Admin...
Un oarecare respect totusi pentru vocabular.