PDA

View Full Version : Dallas - Boby, JR, Pamela, etc


Ambra Blu
07 Jul 2004, 16:17
Iconoclasa la mare clasa. Bagati opinii: ce este mai iconoclast: Dallas sau desenele animate? Sau Fratii Coen?

K's
07 Jul 2004, 21:35
Trece-o si pe Isaura in lista.

Leonard
07 Jul 2004, 22:00
ce vrea sa fie topicul asta?

Ambra Blu
08 Jul 2004, 21:20
Dar Walker, politist texan este iconoclass? Dar Rex Hunt, de pe Discovery Channel?

Jay
08 Jul 2004, 21:25
Tanar si nelinistit

Ambra Blu
08 Jul 2004, 21:41
Serios? Asta de ce?

Jay
08 Jul 2004, 22:03
Tanar si nelinistit, eram ironic... Ba chiar dimpotriva .. este serialul cu cele mai multe clisee and stuff

Nightwane
09 Jul 2004, 09:29
Marimar? 8)

Ambra Blu
09 Jul 2004, 09:36
Si Marimar, asta da! Mai era ala vechi, un cult classic cu o figura iconica, Mala Mujer, pronuntat de gospodine Maia Muler.

Nightwane
09 Jul 2004, 09:44
Si Marimar, asta da! Mai era ala vechi, un cult classic cu o figura iconica, Mala Mujer, pronuntat de gospodine Maia Muler.

da da da....si mai era si Santa Barbara :D

ah sa nu uitam Rosalinda :P

si...in curand emisiunea Monica o sa-si faca locul la Iconoclast..cel putin asa presimt eu...

Ambra Blu
09 Jul 2004, 11:23
Lasa ca ieste bine: deschidem portile pentru toate genurile, pentru toate tirfele. Noi sintem toleranti aici in casa noastra. De-aia sintem iconoclasti, ca nu avem idoli si nu judecam cu -pre. Deci sa cinte parasutele in cor, sa vina acum si desenele animate cu Sandy Belle.

Nightwane
09 Jul 2004, 11:56
sa vina acum si desenele animate cu Sandy Belle.

Hello, hello...Sandy Bell!

Ambra Blu
09 Jul 2004, 15:16
Haide si cu hentai-u'!

KORBEN
10 Jul 2004, 03:27
cu precizarea ca iconoclastii cunt o chestie viguroasa si deci sticta si decadenta e chestia toleranta si permisiva
si trecand peste c`est quoi ce bordell?
as adauga "caasuta din preeerie" si "doctor quin"
si pentru cei "hopeleslly decadent" "aventurierii spatiului", "calimero" "count duckula"
si ma loveste un gand ca r trebui refacut in maniera vansant (adika cadru cu cadru) serialul dallas cu urmatoare distributie
1 jr- kevin spacey
2 sue ellen- angelina jolie
3 bobby- brad pitt
4 pamela- pamelA anderson ( :sleep: )
5 ray- vin diesel
6 donna- rebecca romjin stamos
7 lucy- natalie portman
8 miss ellie- glenn close
9 jock- david caradine
10 cliff barnes- wilhem dafoe
chiar ma muza ideea
ar trebui sa scriu la hollywood sa o puna in practica :D :D :D :w00t:

Ambra Blu
10 Jul 2004, 10:21
Si mai era un serial de desene animale care promitea sa fie subversiv si decadent, insa nu-i mai retin numele: era cu niste ratoni si Doctorul Cyril(???) Rictus(???). Ce mai stiti de miscarea de rezistenta din acea padure?

Intr-o cu totul alta ordine de idei, eu cred ca filmul Millenium a fost produs de niste sectanti.

Serghei
10 Jul 2004, 10:43
Si mai era un serial de desene animale care promitea sa fie subversiv si decadent, insa nu-i mai retin numele: era cu niste ratoni si Doctorul Cyril(???) Rictus(???). Ce mai stiti de miscarea de rezistenta din acea padure?

Incultura clasa mare,vezi ce se intampla daca citesti carti in loc sa urmaresti DA.

D.A. mai sus mentionat se numea Benoit Ratonul si nu era vorba de Cyril ci de Cedric,un tanar(un fel de animal) pe care tacsu nu-l lasa in padure la ratoni.

O intrebare care merita studiata e de ce strunfii erau albastri?
Hint:la barbati dupa o perioada indelungata de abstinenta scrotul capata o culoare albastruie(intrebati-l pe marx).

BeNnY
10 Jul 2004, 19:14
Hm... Powerpuff girls!

Nightwane
10 Jul 2004, 19:16
uhm...Captain Planet merita bagat la Iconoclast?

Ambra Blu
10 Jul 2004, 19:36
aaaa.

raptor
10 Jul 2004, 22:51
sa-mi scuzi interventia,ambra,dar asta se cheama o poola de topic.lasind la o parte faptul ca mey xista inca vreo 2 asemenea chestii prin iconoclast,?asta e un test ca sa afli cit din lume stie ce inseamna cuvintul 'iconoclast' sau doar o simpla poola de topic?eu n-am catadicsit sa ma uit in dictionar si pe-aici imi dau cu parerea doar atunci cind sunt sigur ca stiu despre ce e vorba.si as vrea sa-l contrazic pe korben si sa sustin k calimero a fost chiar fain la vremea lkui si nu am idee ce se intimpla aici.si vreau sa stiu daca zicind aici ceva imi bag botul in cacat sau nu.avind in vedere ca totusi te stiu personal am totusi incredere ca o sa-mi raspunzi in termeni decenti nu ca si nenorocitul de marx care ma taxeaza cum ma prinde ca zic ceva 'neadegvat'.
am observat in ultima vreme o tendinta a 'virfurilor' forumului spre aroganta-indiferenta careia am inceput sa-i raspund cu o dobitoaca tendinta ironica-de-apropiere-spre-aroganta.si am realizat ca sunt un cretin,dar in mod sigur nu un timpit.si,daca sunt unii extrem de inteligenti care misuna p-acilea asta nu inseamna ca nu sunt mai mari cretini decit mine.si asta ma scuteste de la a-i linge-n cur.
pe scurt as vrea sa explici citet si babeste de ce acest topic exista unde exista si semnificatiile lui.multumesc frumos.

Ilila
11 Jul 2004, 00:43
-'Water?'
-'No thank you, fish make love in it.'
Abia acu' ti-am vazut semnatura... :D

Ambra Blu
11 Jul 2004, 10:07
sa-mi scuzi interventia,ambra,dar asta se cheama o poola de topic...multumesc frumos.

Topicul acesta doar tradeaza cit de neselectivi sint oamenii care se grabesc sa posteze oriunde, oricind. Este un experiment cu Guinea pigs care nu are nici o legatura cu Iconoclast, ci cu userii de pe forum. Daniel, ai legatura.

daniel
11 Jul 2004, 12:34
duh... aveti bunboane?

marx
12 Jul 2004, 14:04
nenorocitul de marx care ma taxeaza cum ma prinde ca zic ceva 'neadegvat'.
am observat in ultima vreme o tendinta a 'virfurilor' forumului spre aroganta-indiferenta careia am inceput sa-i raspund cu o dobitoaca tendinta ironica-de-apropiere-spre-aroganta.si am realizat ca sunt un cretin,dar in mod sigur nu un timpit.si,daca sunt unii extrem de inteligenti care misuna p-acilea asta nu inseamna ca nu sunt mai mari cretini decit mine.si asta ma scuteste de la a-i linge-n cur.

Pictore, imi cer scuze pt minimalizarea ta, dar nu vroiam decat sa-ti dau un branci de la Jean Reno spre Jean Renoir (serios, kiar merita sa vezi un film de el).
Acum, pt cei care nu-mi agreeaza focurile de artificii, le recomand spre lectura "Homo ludens" de Huizinga, si daca nici atunci nu au apetit pt asa ceva, nu le ramane de facut decat un spagat in propriile limite.

PS: Am scris eufemistic sa nu mai jignesc pe nimeni.

raptor
12 Jul 2004, 14:10
eh,exagerezi!scuzele nu se accepta pt. ca nu ai pentru ce sa iti ceri scuze.ce naiba?pai daca am incepe toti sa ne scuzam pt. fiecare mesaj?
toate bune si la mai mare.

Gaandalf
12 Jul 2004, 14:33
Din mesajul lui raptor de mai sus am retzinut 2 cuvinte cheie: varf shi arogantza. Cam asta se petrecea prin 2002 inainte sa aterizez shi eu pe forum. Cum itzi daeai cu parerea mai marii foumului te calcau in picioare.
Nu dau nume k sa nu o dam in discutzii de mult apuse. Chestiile pe care le spun nu sunt fictziune: 2-3 persoane tot asha mai rezidente pe aicea pot dovedi acest fapt. Pe vremea cand se nascuse Cinemagia Forum shi se posta cam la 3 zile ... cei prezentzi deja acaparasera forumul ... orice outsider era nimicit. Cred ca asta se intampla shi cu marx singura fosila vie de pe aicea care evident daca nu ai citit nu shtiu ce cartzuloaie eshti ultimul om.

Iconoclast ... neiconoclast - certuri shi scandaluri - over all i :love: cinemagia.

marx
13 Jul 2004, 16:09
Cred ca asta se intampla shi cu marx singura fosila vie de pe aicea care evident daca nu ai citit nu shtiu ce cartzuloaie eshti ultimul om.

Bai daca esti grec d'aia nu intelegi niciodata nimic din ce spun eu. "Cartzuloaia" aia are un nume, iar daca ai traduce titlul m-ai fi inteles fara sa te obosesti cu lectura ei.
Intr-adevar, au fost timpuri mai bune pe acest forum, cand Gaandalf murea de plictiseala ca n-are cu cine schimba impresii despre praful din okii lumii.

Gaandalf
14 Jul 2004, 12:36
Cred ca asta se intampla shi cu marx singura fosila vie de pe aicea care evident daca nu ai citit nu shtiu ce cartzuloaie eshti ultimul om.

Bai daca esti grec d'aia nu intelegi niciodata nimic din ce spun eu. "Cartzuloaia" aia are un nume, iar daca ai traduce titlul m-ai fi inteles fara sa te obosesti cu lectura ei.
Intr-adevar, au fost timpuri mai bune pe acest forum, cand Gaandalf murea de plictiseala ca n-are cu cine schimba impresii despre praful din okii lumii.
Am zis-o shi o sa o mai zic : Undeva afara in lume te cauta nishte oameni cu halate albe shi camasha de fortza sa te bage la loc la Spitallul 9 , Sectzia : Agitatzi.
Vremurile bune ptr tine sunt akuma pe cinemagia: libertatea unui nebun cu acte.
grec 1/4 deci shtiu shi romana shi engleza shi franceza shi italiana. Mai greu merge cu poirtugheza. N-am nevoie de traduceri. Am atestat in a identifica varzai k tiine shi a-i "traduce"... ai intzeles ce am vrut sa spun sau sunt prea subtil pentru un forumist ?

marx
14 Jul 2004, 13:52
Am atestat in a identifica varzai
Bai multi-limbistule nu te mai autoimpodobi cu fapte marete ca eu sunt pt tine un OZN (stii ca exist dar n-o sa ma atingi niciodata cu "impresiile" tale puerile).

PS: imi repeti mereu spitalul 9, varzau si eject. Astea sunt limitele tale sau mai tii ceva ascuns in tomberonul din cutia ta craniana?

Gaandalf
14 Jul 2004, 16:03
PS: imi repeti mereu spitalul 9, varzau si eject. Astea sunt limitele tale sau mai tii ceva ascuns in tomberonul din cutia ta craniana?
Nu draga ... da' de ce sa ma obosesc cu altele cand astea tzi se potrivesc. Asta eshti tu... Nu shtii ca la nebuni tre sa o iei mai "acana", nu shtii knd scoat AK-ul. Run along now marcie... imi distragi atentzia shi o dam in SF-uri.

daniel
14 Jul 2004, 16:19
Dar decat sa ne certam / Mai bine un cantec vesel sa cantam.

ogto
15 Jul 2004, 20:00
Dar decat sa ne certam / Mai bine un cantec vesel sa cantam.

:lol: :lol: :lol: :lol: Daca faci cinste cu o bere... :lol: :lol: :lol: :lol:

KORBEN
02 Aug 2004, 18:32
@ raptor
avand in vedere caracterul dadaist al acestui topic, nu ma mir ca ai ratat simpatia mea pentru calimero ( sau nu am stiut eu sa ma mainfest plenar in acest aspect)
cat dsp revelatia existentei pseudo-intelectualitatii si snobismului si sikturului din ce in ce mai flagrante pe acest forum, nu pot decat sa te felicit
vezi totusi cum manevrezi situatia
words can be swords
and sometimes they should be