PDA

View Full Version : Mean Girls


seether
24 Jun 2004, 15:56
-another teen movie-

Dupa ce a stat in Africa 16 ani, home-schooled Cady afla cum e viata d liceu. Se pune bine cu 'the plastics' [aka the hot most popular chicks] si se indragosteste de ex-boyfriendul of the unofficial leader, Regina. Pana una alta, se ajunge la un total haos [revenges rule]. Multe chestii din film pot spune ca apar si prin licee in viata reala [spoiler: precum chestia cu "she said, he said, who said" la telefon, sau "wow, that bracelet is amazing! where did u get it from?" spus doar d forma].
A.. one of the plastics e tipa din Not Another Teen Movie cu late appereanceu' d la petreceri :P
In fine... weekend.. relaxing kinda movie :shock:

MinRep
24 Jun 2004, 16:10
N-am vazut filmu', da suna foarte bine... :lol: :huh: :huh:

ogto
24 Jun 2004, 19:45
Toate filmele Teen facute pana acum, sunt mediocre. As vrea sa vad odata un teen movie, CALUMEA, care sa artate cum e in realitate. Ma indoiesc ca acesta este acel teen movie. Dar pare ca este destul de ok, mai intai sa-l vad. Momentan, nu e PE ecrane...

ArsDeViu
24 Jun 2004, 19:50
E pe ecarane. Pe ecrane din alte tari.

ogto
24 Jun 2004, 19:52
E pe ecarane. Pe ecrane din alte tari.

Mda... Sunt sigur ca e vreun roman care l-a luat pirat si se uita acum la el... Pe ecranul de la computer :happy:

Pinky
25 Jun 2004, 11:13
Personajul principal, care a jucat si in Freaky Friday, e chiar simpatica si amuzanta, asa ca s-ar putea sa fie worth seeing :D. De-abia astept!

ogto
25 Jun 2004, 11:42
Asta e dinaia, teen starlet, ca Kate Hudson... Sau cum a fost Christina Ricci, numai ca ea joaca din '90, de la 10 ani, in filme destul de mari. Nu stiu cat de buna e asta, time will tell...

Pinky
26 Jun 2004, 16:35
Cel putin pt filme de genul asta e suficient de buna :)

seether
27 Jun 2004, 11:27
Asta e aia d a prezentat ieri la MTV Movie Awards de altfel :P

Pinky
29 Jul 2004, 19:28
A vazut cineva filmul asta? Cum e? Ca pana vine in Constanta... mai am de asteptat cateva saptamani.

Dino
29 Jul 2004, 19:40
Eu nu l-am vazut

Alex Leo Serban
31 Jul 2004, 10:09
f. haios... am ris de m-am stricat la citeva faze... go 4 it!

Demona
01 Aug 2004, 14:22
Filmul a fost chiar simpatic. Nu cred ca a fost vre-un film despre american teens care sa nu aiba acea prezentare a gashtilor din licee. The freaks, the geecks, etc, dar chestia cu "THE PLASTICS" a fost pana acum cea mai originala. And truly, girls can be so freakin` meaaaan! Love it! ;)

Pinky
01 Aug 2004, 14:30
Still haven't seen it :(( ... dar nu-mi vine sa cred ca Rachel McAdams - Regina George - e nascuta in '76! :shock: .

KORBEN
02 Aug 2004, 18:03
ma asteptam sa fie mult mai prost
suportabil, cu cateva faze hilare

Danyela
05 Aug 2004, 20:24
Imi place mean girls cel putin cat am vazut din el am luat o parte din el e cool dar se incarca greu asa ca cred ca am sa imi cumpar cd mai simplu si mai bine, e si frumoasa actrita din rolul principal.
Imi plac fetele rele sunt ca mine :P :lol:

Demona
07 Aug 2004, 17:44
Imi plac fetele rele sunt ca mine :P :lol:

Dudette... We're all girls... We were born mean! :hmm:

Scorpion
11 Aug 2004, 19:07
Super filmul. Desi am fost la el fara sa ma astept la mare lucru, nu imi amintesc sa mai fi ras atat de bine la un film de multa vreme.
Vi-l recomand insa sa-l vedeti cu sala plina sau cu mai multi prieteni. Atmosfera conteaza f mult.

Actrita din rolul principal e foarte draguta si talentata si sunt sigur ca va avea o cariera de succes pe viitor.

Scorpion
13 Aug 2004, 08:05
Din cate imi amintesc, in filmul asta baietii erau jucati pe degete de fete.

Pink Panther
15 Aug 2004, 01:52
teen movie.. da mi se pare asa de pueril...
n-am vazut nimic interesant in el, numai o gramada de adolescenti care nu stiu nici macar pe ce lume traiesc...
nu zic sa fie un film despre cine stie ce mari capete luminate.. da nici asa.. numai balarii in capetele alea...
in fine, probabil ca reflecta oarecum realitatea din liceele americane, dar sper din toata inima sa nu fie chiar in halul ala...
:o

Danyela
02 Sep 2004, 16:06
Nu e chiar asa naspa cum zici tu e adevarat ce ai zis, dar e un film.
Mie mi se pare ok filmu`.

eXecu7or
03 Sep 2004, 02:21
Un film de 5.5 din 10. Nu merita sa dai banii pe bilet!