PDA

View Full Version : Cand alesu-ti iese-n cale


corinka
16 Jun 2004, 12:55
Am vazut la TIFF un film care mi-a placut foarte mult si sunt curioasa sa aflu si parerea altora: "Cand alesu-ti iese-n cale" (r. Oliver Paulus). Isolde Fischer (interpreta principala) a primit si un premiu la TIFF.

Galadriel_queen
16 Jun 2004, 13:41
Nu l-am vazut. Crezi ca ne poti da mai multe informatii despre acest film?
Ex: Data lansarii, Genul, Tara in care a fost facut filmul etc.

Sper k nu cer prea mult :P

Leonard
16 Jun 2004, 13:54
galadriel, regizorul si actorul principal ti le-a spus daca citeai mai cu atentie. exista si imdb pentru a te lamuri cu mai multe amanunte

Galadriel_queen
16 Jun 2004, 14:04
UPS!! sorry... my mistake... am modificat mesajul acum k sa fie toata lumea multumita... :)

Nu mi-e greu sa dau un search pe net, dar vroiam sa dezvolt si eu o conversatie.... :hmm:

Leonard
16 Jun 2004, 15:18
dar vroiam sa dezvolt si eu o conversatie.... :hmm:
pai asa fac majoritatea celor de pe aici (in special cei sub 15 ani), se baga in orice discutie, chiar daca ii depaseste, numai ca sa faca conversatie.
acum gata, nici eu nu am vazut filmul, deci nu avea rost sa ma bag la acest topic. sa scrie cei care l-au vazut

Galadriel_queen
16 Jun 2004, 15:27
dar vroiam sa dezvolt si eu o conversatie.... :hmm:
pai asa fac majoritatea celor de pe aici (in special cei sub 15 ani), se baga in orice discutie, chiar daca ii depaseste, numai ca sa faca conversatie.
acum gata, nici eu nu am vazut filmul, deci nu avea rost sa ma bag la acest topic. sa scrie cei care l-au vazut

Leonard, data viitoare te rog sa faci diferenta dintre a face conversatie si a se baga in seama.

corinka
16 Jun 2004, 15:42
Filmul este coproductie Germania-Elvetia. Actiunea a prezentat-o pe scurt altcineva. Totusi, eu cred ca merita vazut. E ceva in genul Dogma 95.

Ilila
16 Jun 2004, 18:30
care nu mai vorbesc despre Dragoste si Adevar, ci despre lucrurile mari cu litera mica; sint ABscons, stiu
:huh: lucruri mari cu litera mica?

Demona
16 Jun 2004, 19:35
care nu mai vorbesc despre Dragoste si Adevar, ci despre lucrurile mari cu litera mica; sint ABscons, stiu
:huh: lucruri mari cu litera mica?

Try not to understand...just let it be! :hmm:

Leonard
16 Jun 2004, 20:18
subiectul pare cam luat cu lopata din 'Im Juli' al lui Fatih Akin. Banuiesc ca e mult mai prost.

Mala Portugal
16 Jun 2004, 22:45
Isolde Fischer (interpreta principala) a primit si un premiu la TIFF.
Si pe mine m-a scos filmul din sala de cinema cu zambetul pe buze. In mare mi-am zis motivele in topicul 'juriul la datorie' . Nu l-as baga in nici un caz la categoria drame romanitice - e o romanta naiva, proaspata si fara pic de incrancenare, genul de poezie calda si minimalista pe care il iubesc din toate motivele pentru care detest filmele de genul Love Actually.
Si nu doar Isolde , de care amintea corinka, si-a facut rolul ci tot filmul e extrem de bine jucat & above all Helga Grimmer (baba, prietena Paulei).