PDA

View Full Version : In curand


Pages : [1] 2 3

BeNnY
01 Jun 2004, 23:10
...sau in CURand ... Fiecare interpreteaza cum vrea.

Eu am vrut sa vorbesc despre filme care vor aparea [adica la viitor (adica nu se incadra topic-ul la "Acum pe ecrane")] pe MARILE ecrane insa am ramas uimit ca n-aveam unde sa scriu :shock: Asa ca mi-am facut curaj, voinic cum sunt, si m-am apucat sa scriu, hotarat, acest topic!

Speram sa vorbim, dupa cum am spus, de filme care vor aparea pe ecrane, noutati (dar ceva mai inedit, nu "Oau am auzit ca o sa apara un film cu Will Smith si un robot" :hmm: ) despre ele...

Ca sa incep eu, cum se cuvine la inaugurarea unui nou topic, stia cineva ca se face un sequel la The Mask? :shock: Eu cel putin nu stiam... Si am ramas destul de :o cand am vazut poster-ul la HM ascuns printr-un colt de coridor pe undeva...

Leonard
01 Jun 2004, 23:43
mai exista un topic asemanator
Cele mai asteptate FILME (http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=393&start=150&hist=0)

ricutza
01 Jun 2004, 23:53
loool...uite ca asta imi scapase si mie!...(Benny m-a intrebat dupa ce a facut subiectul daca din ce tin eu minte, mai fusese deschisa o astfel de discutie)...sincera sa fiu , nu prea mergeam sa vad ce e scris la subiectul ala asa ca probabil de-asta l-am uitat....

BeNnY
02 Jun 2004, 00:13
Am impresia ca acolo mai mult se urmaresc statistici...

PoliFanAthic
02 Jun 2004, 14:27
Hmm...pai, sincer vorbind, nu mi se pare atat de atragator acel topic. E cam "expirat", daca se poate spune asa ceva. Si te frustreaza paginile dinainte.
Oricum, eu astept in continuare RE 2.

Ilila
02 Jun 2004, 16:57
E bun topicul mai ales ca putem vorbi de filme care nu sunt "cele mai asteptate" dar care vor aparea in cu...rand
Spanglish (2004) - another movie with Adam Sandler
Romance & Cigarettes (2004) - regia John Turturro (!)
The Life Aquatic (2004) - distributie : Bill Murray, Cate Blanchett, Owen Wilson, Anjelica Huston, Willem Dafoe
Your Word Against Mine (2004) - regia Michael Lehmann

Jay
02 Jun 2004, 17:38
E bun topicul mai ales ca putem vorbi de filme care nu "sunt cele mai asteptate" dar care vor aparea in cu rand

Romance & Cigarettes (2004) - regia John Turturro (!)


I'm looking forward to this, cause I like John....

BeNnY
02 Jun 2004, 18:59
Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!

Jay
02 Jun 2004, 19:43
Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!
Oare tot cu Jim? :shock:

dream_arizona
03 Jun 2004, 08:36
eu astept sa vad: Sylvia , Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, Monster (il am si pe calculator dar astept sa.l vad pe marele ecran), Elephant, La Mala educacion, Fata cu cercel de perla... ( ati vazut se face pana si Ocean's Eleven 2... :(( )

LadyEowyin
03 Jun 2004, 08:56
Ocean's Twelve mai exact. Si am auzit de un car de ani ca se face un sequel. Nr 12 va fi Vincent Cassel. Eu vreau sa vad ce a iesit din Harry Potter 3 si astept cu nerabdare mireasa insangerata. Sa nu mai zic de Spiderman2 :w00t:

Freaak
03 Jun 2004, 11:05
Shrek 2!

BeNnY
03 Jun 2004, 18:11
Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!
Oare tot cu Jim? :shock:

Nu cred... Ar fi fun s-o gaseasca alt cineva! (masca)

Jay
03 Jun 2004, 18:21
Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!
Oare tot cu Jim? :shock:

Nu cred... Ar fi fun s-o gaseasca alt cineva! (masca)

Da ... dar daca o gaseste Ben Afleck? :(

BeNnY
03 Jun 2004, 18:34
Eu sunt INTRIGAT ( :P ) de faptul ca se va face un sequel la The Mask!
Oare tot cu Jim? :shock:

Nu cred... Ar fi fun s-o gaseasca alt cineva! (masca)

Da ... dar daca o gaseste Ben Afleck? :(

Atunci se numeste un film de cacat

emanuel
03 Jun 2004, 18:49
Stati calmi... de data asta Masca va fi gasita de un copil...
Fiul Mastii (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=8687&hist=1&wnd=_default)

Jay
03 Jun 2004, 20:45
Stati calmi... de data asta Masca va fi gasita de un copil...
Fiul Mastii (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=8687&hist=1&wnd=_default)


Ieach....Yeak... Nu cred ca-l voi vedea......

BeNnY
03 Jun 2004, 21:36
Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de cacat - din pacate

LadyEowyin
04 Jun 2004, 10:20
Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de c**** - din pacate
Parca tu imi spuneai mie ca un nu poti sa zici ca un film nu e bun decat dupa ce l-ai vazut. Se cam bat cap in cap prostiile pe care le zici ...

Ilila
06 Jun 2004, 10:44
in curind
-John Malkovich in Colour Me Kubrick (2004)
- Man on Fire (2004) (Premiera in Romania 01.10.2004) cu o distributie impunatoare: Denzel Washington, Christopher Walken, Mickey Rourke, Marc Anthony (he is ;) ), Radha Mitchell

LadyEowyin
06 Jun 2004, 11:35
The Punisher
Starsky & Hutch - l-a vazut cineva pana acum ? Am auzit e bun filmul.
O nimatie cu "vaci" mai nou de la Disney - nu stiu cum se numeste. Am vazut prezentarea pe HBO
Walking tall - remake-ul cu The Rock

BeNnY
06 Jun 2004, 23:42
Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de c**** - din pacate
Parca tu imi spuneai mie ca un nu poti sa zici ca un film nu e bun decat dupa ce l-ai vazut. Se cam bat cap in cap prostiile pe care le zici ...
:x

Nu-mi interpreta cuvintele cum vrei tu (sau cum te duce capul). Am spus ca anticipez un film prost dar in aceeasi masura poate fi un film sclipitor. Nu am zis ca e un film prost.

ArsDeViu
09 Jun 2004, 17:23
The Punisher
Starsky & Hutch - l-a vazut cineva pana acum ? Am auzit e bun filmul.
O nimatie cu "vaci" mai nou de la Disney - nu stiu cum se numeste. Am vazut prezentarea pe HBO
Walking tall - remake-ul cu The Rock


Cu cat astept un film mai nerabdator, cu atat ma dezamageste mai mult.
Vorbesc despre cazul filmului "The Punisher". Singurul lucru care mi-a placut a fost poveste lui Frank Castel AKA The Punisher. Fost agent FBI, care priveste cu neputinta cum familia ii este omorata. Cade in patima bauturii, dar asta nu-l impiedica sa planuiasca vindicarea. Ceea ce pare a fi razbunare, este, de fapt pedeapsa. "Esti vinovat. Esti mort."
Tinand cont ca stiu de Punisher de cand eram mic, de prin comics-uri, pot spune, spera ca partea 2-a va fi mai plin de actiune.

Walking Tall, nu l+am vazut inca. Il vad zilele astea si o sa-mi dau cu parerea.

Flopcaru
09 Jun 2004, 20:07
In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.

Poison
10 Jun 2004, 12:19
In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.

Vorbesti cumva de "I, Robot", ecranizarea dupa Asimov? Auzisem ca se face, dar nu credeam ca au si aparut imagini!

BeNnY
10 Jun 2004, 17:52
Da, despre ala e vorba...

iepurilah
10 Jun 2004, 18:36
intr-adevar, Sherk 2 e super......
Astept mult de tot sa vad ce a iesit din concubinajul Alien si Predator :love: .....deci e vorba de Alien vs Predator :D

BeNnY
11 Jun 2004, 22:19
Crezi ca Asimov s-a inspirat din Animatrix? Daca filmul seamana cu Animatrix e faza ca au facut 2 ecranizari la aceeasi carte :hmm:

Flopcaru
12 Jun 2004, 11:37
Sincer sa fiu pe mine nu prea m-a dat pe spate filmul, sau macar ce am vazut din el. Robotii aia parca sunt facuti pentru copii.

BeNnY
12 Jun 2004, 15:07
Unde dracu' ai vazut tu I, Robot ma?! :x

Lady_Skar
12 Jun 2004, 15:08
In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.

Vorbesti cumva de "I, Robot", ecranizarea dupa Asimov? Auzisem ca se face, dar nu credeam ca au si aparut imagini!
E incurcata rau de tot treaba ... Animatrix prezinta aceeashi chestie - cum a inceput razboiul dupa ce primul robot a omorat un om ... incetul cu incetul s-a ajuns la razboi. Asimov are aceeashi poveste - care este ecranizata akum in I, Robot. Tind sa cred k Wachowski bros au "luat" material de la Asimov - dupa care vin ashtia - ecranizeaza cartea lui care este coopie identica la Renaissance Part 1 & 2 - Animatrix shi mai baga in trailer shi NAVRAS melodia de pe soundtrack-ul de la Matrix Revolutions...
this stinx ... :sick:

mie una mi-a placut foarte mult animatrix renaissance si cred ca a fost cel mai bun episod. nu m-ar supara sa vad un film de doua ore gen renaissance.

INSA

renaissance inseamna renastere. Renasterea lumii sub conducerea robotilor. In universul cartilor lui Asimov, robotii au pierdut.

ArsDeViu
14 Jun 2004, 15:03
Vazut Walking Tall. Lasa de dorit. Filmul asta merita vazut doar daca sunteti fani The Rock. Ma asteptam la un film 100% ass whipping, dar, din pacate e doar 35-40%, restu vorbareala.

BeNnY
14 Jun 2004, 22:42
Crezi ca Asimov s-a inspirat din Animatrix? Daca filmul seamana cu Animatrix e faza ca au facut 2 ecranizari la aceeasi carte :hmm:
Daca tu asta ai intzeles din ce am scris io mai sus ... atunci ma las de meserie ... mey Benny!
Ai idee macar cine a fost ASIMOV ? Nu mai arunca vorbe in vant. Este imposibil ca Asimov sa se fi inspirat din Animatrix knd a murit in '92 sau '93 parca...
I, Robot a fost scrisa prin anii '50 - am avut un paragraf de tradus shi adaptat intr-un eseu la bac ...

Da! Asimov e "The Grand Daddy" in materie de SF-uri - carti :sleep: Asta am inteles eu din exprimarea ta :hmm:

EvLBiatch
14 Jun 2004, 23:05
Am cautat si eu pe net.. si am gasit asa..
Petrov Asimov... un violator in serie care.. adora berea si alcoolul.. fumeaza in fiecare seara inainte de culcare.. cate o tigare.. cu marijuana..
dupa care se culca... vb despre acceiasi persoana? sau mai caut... ?

LadyEowyin
15 Jun 2004, 07:19
Am cautat si eu pe net.. si am gasit asa..
Petrov Asimov... un violator in serie care.. adora berea si alcoolul.. fumeaza in fiecare seara inainte de culcare.. cate o tigare.. cu marijuana..
dupa care se culca... vb despre acceiasi persoana? sau mai caut... ?
nu cred. Nice nick!

Galadriel_queen
15 Jun 2004, 08:12
De fapt il cheama Isaac Asimov, nu Petrov Asimov.... Un film pe care de-abia astept sa-l vad e The Day After Tomorrow. Am vazut traierul... nu era mare chestie, dar pana nu vezi filmul in intregime nu iti dai seama si nu poti sa spui cat de bun e filmul inainte de vizionare.... :sleep:

iepurilah
15 Jun 2004, 12:49
nu mai astepta, ca astepti degeaba!

BeNnY
16 Jun 2004, 21:24
Hmmm... Zilele astea sunt multe de facut (vazut) si putini bani... De vazut sunt Kill Bill vol 2, 50 first dates, HP 3, Monster...
Sper sa reusesc sa le vad pe toate ca merita... (poate mai putin 50 first dates). Desi Monster l-am vazut si va recomand sa-l vedeti si voi...

ogto
16 Jun 2004, 23:17
O sa apara mai tarziu in romania de vazut: Ladykillers, 13 Going On 30, Hellboy... O sa vina o peroada buna acum cu filmele. Tim de 2-3 saptamani poti sa mergi la film destul de des. Si asta voi si face 8)

ArsDeViu
16 Jun 2004, 23:20
Hellboy, marfa de tot. Neasteptat de bine realizat.

West
17 Jun 2004, 12:44
Am auzit zilele astea ca o sa iasa filmul : Wimbledon.
Rolurile principale : Kirsten Dunst si Paul Bettany.
Sper sa fie filmul atat de romantic pe cat se asteapta.

Pe Kisten Dunst (Crazy/Beautiful) o adaug alaturi de celelalte actrite mai tinere care reprezinta pt. mine o prezenta adorabila in filme: Alison Lohman (Matchstick Men, White Oleander) si Scarlett Johansson (Lost in Translation).

Leonard
17 Jun 2004, 13:38
Kirsten Dunst parca nu mai e asa dulce ca in Interviu cu vampirul. Parca s-a mai si ingrasat (cel putin in Eternal Sunshine). Alison Lohman imi place si mie (n-am vazut-o decat in White Oleander si in Big Fish)

BeNnY
17 Jun 2004, 13:59
De cand cu Spiderman nici mie nu imi mai place Kirsten Dunst
In stilul ei imi plac Scarlett Johansson si (poate) Claire Danes

Danica
17 Jun 2004, 14:11
sa inteleg ca pe nimeni nu intereseaza "Bowling 4 columbine"sau "Elephant"??eu acum de abia ashtept premiera HP3 .. :happy: one more day...shi cam atat...luna iulie nu se anuntza(cel putin pt mine )una bogata in filme care merita sa fie vazute..... :? noroc cu cinemateca romana..

BeNnY
17 Jun 2004, 14:15
Pai in iulie ar fi Ladykillers, Hellboy & Spiderman2... la astea ma duc.

BeNnY
17 Jun 2004, 14:28
Se intrezareste un nou film Jim Jarmusch (pt cei care nu stiu, tipul care a regizat Ghost Dog) starring Bill Murray. It could be big! Totusi cred ca sansele ca Bill Murray sa primeasca un oscar sunt destul de mici cum regizori ca Jim Jarmusch nu sunt apreciati de academie :hmm: Se anunta a fi un film interesant... We'll just have to wait & see.

ArsDeViu
17 Jun 2004, 14:59
Hellboy-Eroul scapat din Infern? :(( :sick: Asa o sa fie titlul?

emanuel
17 Jun 2004, 15:01
Da. Toate titlurile care apar la sectiunea in curand de pe site-ul nostru sunt aprobate si sunt cele cu care filmele vor aparea pe ecrane.

Gaandalf
17 Jun 2004, 15:01
Hellboy-Eroul scapat din Infern? :(( :sick: Asa o sa fie titlul?
super de kkt nu ? :lol:

Ionutz55
17 Jun 2004, 15:03
la spiderman cred ca ma voi duce la cinema

ArsDeViu
17 Jun 2004, 15:15
SpiderMan2:Omul Paianjen se intoarce din nou. :w00t:

Gaandalf
17 Jun 2004, 15:20
SpiderMan2:Omul Paianjen se intoarce din nou. :w00t:
The Amazing Spider-Man shtiam ca se va numi partea a2a ... nu e asha ?

emanuel
17 Jun 2004, 15:32
Au renuntat la "The Amazing..." demult, acela a fost doar un titlul provizoriu.
Va fi doar Spider-Man 2 iar la noi Omul-Paianjen 2.

ArsDeViu
17 Jun 2004, 16:24
Pacat era totusin klumea sa se cheme SpiderMan2:Omul Paianjen se intoarce din nou, sau Omul Paianjen se intoarce pentru a 2-a oara :lol:

BeNnY
17 Jun 2004, 20:21
Hellboy-Eroul scapat din Infern? :(( :sick: Asa o sa fie titlul?

Asta chiar ca e un titlu jalnic...

Demona
17 Jun 2004, 21:18
Hellboy-Eroul scapat din Infern? :(( :sick: Asa o sa fie titlul?

Asta chiar ca e un titlu jalnic...

Da` ce e asha de jalnic la el? :huh:

BeNnY
17 Jun 2004, 21:37
Asa imi suna mie :(

ogto
17 Jun 2004, 22:25
Dar de ce nu se poate pastra numele Hellboy, pur si simplu?!? Ce naiba... :x :sick: :x

iepurilah
17 Jun 2004, 22:28
Dar de ce nu se poate pastra numele Hellboy, pur si simplu?!? Ce naiba... :x :sick: :x

De data asta sunt de acord cu ogto

BeNnY
17 Jun 2004, 23:49
Ar putea fi considerat un nume propriu...

Gaandalf
18 Jun 2004, 10:16
Ar putea fi considerat un nume propriu...
Da' ar fi fost cel mai bine asha. + k in film chiar este nume propriu dat de "tatal" sau. Pana shi varul meu de 5 ani care l-a vazut la mine ii zice Hellboy. Parca traducerile astea sunt facute pentru totzi analfabetzii ...

BeNnY
18 Jun 2004, 11:23
Nu, de alta, dar daca au inceput asa, puteau atunci sa traduca si Erin Brockovich in Fata cu probleme :hmm: Mi se pare la fel de logic ca tradusul titului Hellboy in eroul scapat din infern :hmm:

Cine da titlurile astea?

raptor
18 Jun 2004, 11:58
Ce ziceti de: 'Baiatul din iad'?

Leonard
18 Jun 2004, 12:09
chiar asa, ce rost mai are categoria, 'alegeti titlul', ca oricum astia traduc cum vor titlurile? ar trebui stearsa daca tot nu se tine cont si nu se mai posteaza nimic acolo.

West
18 Jun 2004, 12:24
A fost un film saptamana trecuta pe TVR 2, film numit : Brother.
S-a uitat cineva la el? Eu nu am avut timp desi din secventele difuzate in cadrul emisiunii Film Puzzle, a Irinei Nistor, parea sa fie un film tare.
Apropo, il are cineva?

ArsDeViu
18 Jun 2004, 13:47
chiar asa, ce rost mai are categoria, 'alegeti titlul', ca oricum astia traduc cum vor titlurile? ar trebui stearsa daca tot nu se tine cont si nu se mai posteaza nimic acolo.

Si eu sunt de aceiasi parere

BeNnY
18 Jun 2004, 15:34
Repet intrebarea: Cine da titlurile astea?

La Alegeti titlul oricum nu am intrat decat de vreo 2 ori... Categoria aia trebuia sa influenteze in vreun fel deciziile celor care dau titlurile? Daca da, atunci haideti sa o folosim mai mult! Daca nu, stergeti-o (ascundeti-o)... Ca n-are rost

emanuel
18 Jun 2004, 17:03
Titlurile le dau distribuitorii.

In unele cazuri, s-au inspirat si de la Alege Titlul.
Exemple: Raptor - Out of time / Contratimp si Demona - Underworld / Lumea de dincolo. Aceste titluri au fost alese de la noi de pe site, si acum trebuie sa le trimitem premiile castigatorilor.

Azi vom avea alte 2 noi propuneri de la Prooptiki, ptr niste filme care vor aparea pe video si premiile ptr titlul castigator vor fi casete video.

BeNnY
19 Jun 2004, 18:18
Mda, in fine...

Din pacate, dupa ce am vazut trailer-ul de la Garfield, nu mai am asa multa dorinta sa-l vad :( Pe Garfield l-au facut prost (disproportionat), vocea lui e aiurea ( :shock: ) si Jon e un idiot (actorul)... Pacat ca nu s-au sfatuit cu Jim Davis...

ogto
19 Jun 2004, 18:41
Daca tot aberam, de ce nu "Pungasul De La Aia Rai"?

BeNnY
20 Jun 2004, 23:32
Astept Hellboy... cu multa (ne)rabdare.

In rest, anul asta nu mai sunt chiar atat de multe filme de vazut... Ladykillers, Spiderman2, Shrek 2, Garfield (desi cred ca a iesit un cacat, o sa-l vad...), Man On Fire... si in rest? Mai nimic....
Slabut.

ogto
21 Jun 2004, 16:52
Mai sunt si alte filme distractive de vazut, n-ai tu grija. O sa apra si alea la timpul lor... Si cand o sa apara, take out your check book!

Gaandalf
22 Jun 2004, 12:40
Off Topic: "take out your checkbook" ? ... i don't think so ... expresia este : "to pull out one's checkbook!"
On Topic: BatMan Begins (http://www.thegreenhead.com/watercooler/images/batman_begins_teaser.jpgl) - destul de reushit ...

In sfarshit enorm de mult iubitul meu serial Samurai jack - va fi realizat pe marele ecran shi nu in stil anime ci film cu actori shi toate cele ... Gendy Tartakovsky - va lucra impreuna cu regizorul Brett Ratner (care deocamdata are de terminat Rush Hour 3) la anumite partzi din scenariu shi la scenele de "scandal". Mai ramane intrebarea: Cine va primi rolul lui Samurai Jack ?

SuperMan 2007 - se zvoneshte ca Ashton Kutcher ar fi preferat ptr rolul lui Superman ... :lol:

Dk va intrebatzi de ce Chris Columbus nu a luat HP3 iata de ce - va lucra cu Avi Arad la The Fantastic Four.

BeNnY
22 Jun 2004, 13:31
Samurai Jack animatie sau nu?
Ar fi super aiurea sa joace Ashton Kutcher in Superman! :sick:
...mai bine ca n-a luat Columbus HP 3

Pinky
22 Jun 2004, 13:42
SuperMan 2007 - se zvoneshte ca Ashton Kutcher ar fi preferat ptr rolul lui Superman ... :lol: .
Ceee? NUU! :(( Superman e eroul meu preferat! Nu se poate sa-i strice imaginea Ashton Kutcher :x Then we get punk't!

ArsDeViu
22 Jun 2004, 14:05
www.superman-v.com can confirm Superman Cinema's scoop that Sam Heughan is in the running for the Man Of Steel. We contacted his reps who confirmed he read for the part last week and is currently in LA auditioning for roles for several movies. Scottish born Heughan (23) is set to star in Young Alexander which is produced Ilya Salkind.

Asa ca forget about Ashton K. Ce naiba, ar fi facut seria Superman de ras.

ArsDeViu
22 Jun 2004, 14:10
Check this out! Nu stiu daca este aceiasi poza pe care a trimis-o si gandaalf.

http://www.freezedriedmovies.com/gallery/photodisplay.php?image=40/poster.jpg

ogto
22 Jun 2004, 14:11
Off Topic: "take out your checkbook" ? ... i don't think so ... expresia este : "to pull out one's checkbook!"

Nus unt covins ca se spune cum spui tu. Nu am auzit pe nimeni zicand asa. Si sincer, chiar nu-mi pasa daca felul in care am spus-o eu e 100% corect. Deci, degeaba imi spui ca e incorect, pentru ca nu-mi pasa.

ArsDeViu
22 Jun 2004, 14:45
Now the big rumor is that the first Batman Begins teaser trailer will run in front of the upcoming Spider-Man 2 . And on that note, Batman on Film has been scooped what someone claims is a description of that teaser. They’re taking it with a grain of salt, and I recommend you do the same:

"Black screen, The WB logo fades in. It stays on screen for a few seconds, A little longer than normal, Then it fades to black. The black screen also stays for a few moments, then quietly some of the theme starts to play (I'm not too certain but I think it's the same theme they've used in the past for Batman trailers, But I defiantly know it was music from the Burton film). After about 10-15 seconds of darkness a complete white frame fades in, Then it looks blurry, Then we start to see shades of blue, Then it totally fades in. It's a very wide shot of a snowbound mass of land, with a small figure walking towards the camera (I kept thinking what the hell is this? They just must be using Batman music). Then it was an upclose shot of Bale, He falls into the snow. He starts coughing.

There is some voice-overs of different people, mainly Neeson. There are flashes of the rest of the cast, Bale talking about his fears, what drives him. Then We see a man slip on a strange looking gas mask. Very German/Nazi WW2 looking for the design of the mask. Probably the Scarecrow. A black screen, Batman standing on top of a building then jumping falling down towards the screen. Flashes of a fast moving train, What looks like a huge black tank and a helicopter and police cars. A few more flashes of some fast paced car action.

There are a few shots of the city (Which look very dark and pretty rough, Very unfinished). Then Bale's eyes appear over the skyline, Which fades into Bale's face in the Batman mask.


Then a black screen and the new bat logo fades in, kinda old school with a rusted finish. It slowly moves towards the screen with a bass dropping drone. The credits fade in "Next Summer it Begins."

Lady_Skar
23 Jun 2004, 19:03
Spider-man 2 pics.

Train fight (http://spiderman.sonypictures.com/bugle/photos/popup/images/sm2_trainfight.jpg)

Doc Ock Lair (http://spiderman.sonypictures.com/bugle/photos/popup/images/sm2_docock_lair.jpg)

Spider-Man (http://spiderman.sonypictures.com/bugle/photos/popup/images/sm2_tr8074.jpg)

[creepy voice] Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it [/creeepy voice]

sniff sniff

Gaandalf
24 Jun 2004, 10:00
Collateral (http://www.apple.com/trailers/dreamworks/collateral/large.html) - mi-a placut idea filmului.
Spider-man 2 pics.

Train fight (http://spiderman.sonypictures.com/bugle/photos/popup/images/sm2_trainfight.jpg)

Doc Ock Lair (http://spiderman.sonypictures.com/bugle/photos/popup/images/sm2_docock_lair.jpg)

Spider-Man (http://spiderman.sonypictures.com/bugle/photos/popup/images/sm2_tr8074.jpg)

[creepy voice] Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it [/creeepy voice]

sniff sniff
Pe mine nu ma intereseaza ce zic totzi k este film ptr copii. Poate ca inca sunt un copil. I don't mind that. I just luuuuv Spidey. :love: My childhood favurite super hero! :w00t:

iepurilah
24 Jun 2004, 11:13
am vazut azi Hellboy....panarama de film, pe bune!

Gaandalf
24 Jun 2004, 11:38
am vazut azi Hellboy....panarama de film, pe bune!
exact shi a mai shi fost pe locul 1 in Box Offie nu shtiu cate saptamani - o bomba de film ... nici macara funny nu mi s-a parut ...

iepurilah
24 Jun 2004, 12:10
exact shi a mai shi fost pe locul 1 in Box Offie nu shtiu cate saptamani - o bomba de film ... nici macara funny nu mi s-a parut ...

pai americanii aia sunt retardati rau daca panarama asta a fost no.1 in BoxOffice :hmm: ...da' nimic nu ma mai mira la astia!

ArsDeViu
24 Jun 2004, 13:50
Asta au si vrut sa faca. A fun action, sci-fi, comedy movie. Si au reusit. Un film foarte reusit si neastaptat de amuzant.Nota 10

M_olecula
24 Jun 2004, 14:26
THE TERMINAL... sa va interesati de el pt ca este un film interesant.... din cate am citit au , fara scene de actiune care iti vine sa pleci din sala !!!!

ArsDeViu
24 Jun 2004, 14:39
Si cam ce scene de actiune te fac sa pleci din sala. Mie nu m-i s-a intamplat asta niciodata.

M_olecula
24 Jun 2004, 14:47
Si cam ce scene de actiune te fac sa pleci din sala. Mie nu m-i s-a intamplat asta niciodata.

Cele din Charlie's Angels 2 , Mission Impossible 2 ....cel putin alea din din Ingerii Lui Charlie sunt pur si simplu penibile... am si vrut sa plec din sala dar eram cu cineva si paream nesimtit sau mai stiu eu ce !!!

Gaandalf
24 Jun 2004, 14:58
THE TERMINAL... sa va interesati de el pt ca este un film interesant.... din cate am citit au , fara scene de actiune care iti vine sa pleci din sala !!!!
Daca vorbesti de acest film al lui Steven Spielberg The Terminal (http://www.empiremovies.com/movies/2004/the_terminal.shtml) cred ca te insheli. Asta este o comedie. Watch the trailer!

M_olecula
24 Jun 2004, 15:08
Daca vorbesti de acest film al lui Steven Spielberg The Terminal (http://www.empiremovies.com/movies/2004/the_terminal.shtml) cred ca te insheli. Asta este o comedie. Watch the trailer!

Man... nu am vazut trailerul dar din ce am citit despre el e vorba despre o drama... el ramane blocat in aeroport si se indragosteste de o femeie (Catherine Zeta-Jones) plus ca mai are probleme cu un alt angajat de acolo . Mie nu m-i se pare o comedie !!!!!!!

Gaandalf
24 Jun 2004, 15:13
Daca vorbesti de acest film al lui Steven Spielberg The Terminal (http://www.empiremovies.com/movies/2004/the_terminal.shtml) cred ca te insheli. Asta este o comedie. Watch the trailer!

Man... nu am vazut trailerul dar din ce am citit despre el e vorba despre o drama... el ramane blocat in aeroport si se indragosteste de o femeie (Catherine Zeta-Jones) plus ca mai are probleme cu un alt angajat de acolo . Mie nu m-i se pare o comedie !!!!!!!
Io am vazut traileru adineoaori. Shi are drama dar shi comedie filmul. Este o comedie presarata cu o tenta de drama ... pe ici pe colo!

M_olecula
24 Jun 2004, 15:15
Io am vazut traileru adineoaori. Shi are drama dar shi comedie filmul. Este o comedie presarata cu o tenta de drama ... pe ici pe colo!

Man eu am net de la RDS.... nu pot sa vad asa usor un trailer... dar hai ca incerc sa-l vad acum !!!! ;)

Gaandalf
24 Jun 2004, 15:53
ce nemernic! (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-03.jpg)
clik-clik (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-04.jpg)
no ticket (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-05.jpg) :x
knock-knock (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-08.jpg)
that's illegal (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-15.jpg)
Bling-Bling (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-18.jpg)
bad hairday (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-25.jpg)
little fly ... why does it cry ? (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-29.jpg)
will you marry me? (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-32.jpg)
runaway train (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-36.jpg)
granny (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-39.jpg)
nesimtzit (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-40.jpg)

BeNnY
25 Jun 2004, 01:41
Va rog, nu mai puneti asa multe imagini la gramada! N-are rost! Alegeti vreo 5 imagini si puneti-le pe alea... nu de alta dar irositi memoria de pe Cinemagia. ( :happy: )

LadyEowyin
25 Jun 2004, 07:28
ce nemernic! (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-03.jpg)
clik-clik (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-04.jpg)
no ticket (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-05.jpg) :x
knock-knock (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-08.jpg)
that's illegal (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-15.jpg)
Bling-Bling (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-18.jpg)
bad hairday (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-25.jpg)
little fly ... why does it cry ? (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-29.jpg)
will you marry me? (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-32.jpg)
runaway train (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-36.jpg)
granny (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-39.jpg)
nesimtzit (http://home.accglobal.net/~707727/images/spiderman_2/spiderman-2-40.jpg)
wow! n-am avut nici macar cea mai mica idee ca o sa fie asa de bine realizat. De abia astept. :w00t:

Nightwane
25 Jun 2004, 10:18
Va rog, nu mai puneti asa multe imagini la gramada! N-are rost! Alegeti vreo 5 imagini si puneti-le pe alea... nu de alta dar irositi memoria de pe Cinemagia. ( :happy: )

e cumva forumul tau de tot dai indicatii?

BeNnY
25 Jun 2004, 10:46
Spun lucrurile din punctul meu de vedere.
Daca vad 20 de link-uri de la niste imagini clar nu intru pentru ca sunt prea multe si le-a pus cineva la gramada (intru doar daca sunt poze de la meeting-uri cinemagia :D ) Insa daca vad 3-5 imi imaginez ca cineva le-a pus pe cele mai bune.
Treaba voastra

Nightwane
25 Jun 2004, 11:23
nu-i nevoie sa ne atentionezi de fiecare data care-i punctul tau de vedere. we can live without it.

BeNnY
25 Jun 2004, 13:04
Sa mori tu! :w00t:
Eu imi faceam griji pentru voi, sincer! Plus ca asta e topic facut de mine, teoretic eu fac regulile! :hmm:
Teoretic, that is.

ArsDeViu
25 Jun 2004, 21:22
Am vazut trailere-le la Alone In The Dark si Constantine. Constantine pare destul de reusit. De Alone, nu stiu ce sa zic. Este regizat de tipul care a facut House Of The Dead, care a fost un film catastrofa in adevaratul sens al cuvantului.

Nightwane
25 Jun 2004, 22:53
si din cate am inteles tot tipul ala o sa faca si Blood Rayne. Ar fi al treilea film al sau dupa un joc (Alone in the dark si house of the dead fiind celelalte 2 )

ArsDeViu
27 Jun 2004, 15:09
Cam asta a planu, dar mai bine citeste aici.

"A MESSAGE FROM UWE BOLL, DIRECTOR AND PRODUCER OF HOUSE OF THE DEAD

"HOUSE Of THE DEAD was in a lot of territories a very big success. In Middle East, Russia, Spain, Thailand and South America was the movie similar to the USA and KANADA two weeks in the TOP TEN and a long time in the Video/DVD-Charts. In a lot of countries the release is coming up in summer. But in the internet are a lot of negative voices talking about the film and I wanna tell all this people that they are right and wrong.

If you think that HOD is shit you are right in a way because it is cheesy but you are wrong in a lot of ways. First of all if you really see the move on screen or DVD you will recognize that the CINEMASCOPE look of the movie and the sound are absolutly A LIST and not one percent less quality as RESIDENT EVIL or UNDERWORLD. Second: What is the game HOUSE OF THE DEAD about ? It is a cheesy action shooter. And dont forget I made a movie out of that game. I did not made a ZOMBIE movie alone - I made a game based movie. So the game is an action shooter game where you kill zombies - and if you really compare my movie to movies like RESIDENT EVIL or UNDERWORLD then I dont know what you was waiting for? In HOD we have a lot of GORE and a lot of action. Much more as in Resident Evil. The big battle in front of the house with the MATRIX and TURN TABLE effects, over 100 blood effects and 11000 cuts in 13 minutes will be film history in a few years because in NO OTHER FILM EVER was a similar scene. Also Rodrigez or Tarantino ever made a scene like this escalating action scene in HOD. I really tried to make out of a teenage horror script a special new form of a videogame based movie. I'm not 100% satisfied with the result but it was the maximum what I could do with the budget and script. And what is really pissing me of is that a lot of real horrorfans (especially on Creature Corner, IMDB, Yahoo) are not able to see a difference and judge unfair. Third: also if the story/dialog is cheesy the story has no big logical problems or mistakes.

Can you show me in HOD logical mistakes like in the remake of DAWN OF THE DEAD? How the fuck in DAWN OF THE DEAD is coming the fat woman and the other people from the inside of the truck in the mall? How they are coming later back in the tunnel from the house of the sniper?

I write this because I read all that shit and I give my commentaries also. I startet filming as a boy and I had NO CONNECTIONS in the film industry, no nice uncle or rich parents taking care of me. I worked myself in the film industry, made movies like GERMAN FRIED MOVIE or RUN AMOK with NO MONEY and released the movies on my own, travelled to the theatres, talking to the exhibits and to the audience. That I make movies is not a result of VITAMIN B is is the result of my work and my dicipline and my talent.

Before you all write more shit about my movies you should look THE HEART OF AMERICA for example, the movie I did before I made HOUSE OF THE DEAD and you should see ALONE IN THE DARK. After you saw this movies you should have the balls to say "Sorry about my comments!". The weak part of HOD was the story - not the directing. In August ALONE IN THE DARK is finished and this movie is way above movies like UNDERWORLD or RESIDENT EVIL. And for BLOODRAYNE what we do this summer - we have a great script from Guin Turner (she co-wrote AMERICAN PSYCHO) and we will deliver a movie way better as VAN HELSING was (much darker and more brutal).

Uwe Boll"


Nu-mi vine sa cred ca un regizor a putut sa scrie in felul asta. Nu are o propoziti in care sa nu fi facut vreo greseala. Omul asta stie engleza, asa cum stiu eu japoneza. Maca sa nu-si bata joc de Blood Rayne.

Gaandalf
28 Jun 2004, 10:41
Va rog, nu mai puneti asa multe imagini la gramada! N-are rost! Alegeti vreo 5 imagini si puneti-le pe alea... nu de alta dar irositi memoria de pe Cinemagia. ( :happy: )
e cumva forumul tau de tot dai indicatii?
A zis cineva ceva knd postai 10.000 de poze cu forumishtii pe forum? Fac apel la calm...

BeNnY
28 Jun 2004, 11:04
Pai bine, atunci nu mai pun nici eu poze cu forumistii... ok? Credeam ca chiar vreti sa vedeti poze cu forumistii...

In alta ordine de idei: un nou motiv de bucurie pentru Lady S! Se mai face un film (sau abia acum am auzit eu de el) The Fantastic Four (parca la un moment dat au fost pe Fox Kids or smth, right?) tot asa dupa un comic book sau ceva... In 2005 se lanseaza

emanuel
28 Jun 2004, 11:15
Fantastic Four (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=6290&hist=1&wnd=_default) este deja programat la noi pe ecrane!

Gaandalf
28 Jun 2004, 12:31
The Thermopylae 300
Se pare k ce a zis Tom in Last Samurai despre Thermopylae va ajunge acum un remake - dupa cel din 1962 : 300 Spartans. Directorul va fi Zack Snyder - Dawn Of The Dead.

Shi ca tot suntem la capitolul Zack Snyder- zombie movies ...days become weeks - 28 weeks later. Titlul nu este definitiv.

Interstelarul Jumanji sau Zathura - director Jon Favreau, incepe filmarile din August. Numai k faza nashpa este actziunea se va petrece in viitor, "foarte in viitor". Tim robbins - nu shtiu cu ce va ajuta dar sa speram k nu o sa fie o balarie de film ...

Lady_Skar
02 Jul 2004, 18:49
Spider-Man 2 opened Wednesday to a record $40.5 million, becoming not only the top Wednesday opening ever, but also the biggest opening day in movie history.

"We are off to a phenomenal start on what looks to be a magical six days for Spider-Man 2," said Jeff Blake, Vice Chairman of Sony Pictures Entertainment, and President of Worldwide Marketing and Distribution.

Sony Pictures Entertainment's Spider-Man 2 soared past the previous record Wednesday opening of $34.5 million, set in December by The Lord of the Rings: The Return of the King.

Ticket sales also surpassed the previous debut record of $39.4 million that Spider-Man grossed in its first day in May, 2002. Spider-Man 2's record opening is even more impressive since the first film opened on a Friday.

Spider-Man 2 opened in the United States and Canada in 4,152 theaters, just 11 shy of the record 4,163 for Shrek 2. Spider-Man 2 opened on Wednesday morning at 12:01 a.m. playing in over 2,500 theaters at that time.

Though Spider-Man 2 opened to a bigger box office total than Spider-Man, factoring in rising admission prices over the last two years and having opened in 537 more theaters, the sequel sold a few hundred thousand fewer tickets than the first film.

With its amazing, record breaking Wednesday opening, Sony expects Spider-Man 2 to break several more box office records over the July 4th weekend. Among the records in its reach are the biggest single-day gross record and best five-day opening, both set by Shrek 2, and the best six-day opening, set by The Matrix Reloaded.

It is also likely that Spider-Man 2 could become the first movie to ever earn $50 million in one day, which would easily best Shrek 2's $44.8 million record.


9 iulie, 9 iulie, 9 iulie...

SAY IT WITH ME PEOPLE!!!

9 iulie, 9 iulie, 9 iulie...

Gaandalf
02 Jul 2004, 19:21
9 iulie, 9 iulie, 9 iulie...
SAY IT WITH ME PEOPLE!!!
9 iulie, 9 iulie, 9 iulie...
that's my gaaal ... :lol: keep on doin' t ....

Gaandalf
08 Jul 2004, 13:07
AvP - Mexican Stand-Off (http://www.apple.com/trailers/fox/avp/internet_exclusive/large.html) :w00t:

TLD
11 Jul 2004, 07:55
AvP - Mexican Stand-Off (http://www.apple.com/trailers/fox/avp/internet_exclusive/large.html) :w00t:

Lasa avp-ul ca mor cu el de gat pana apare, la fel ca si cu shrek 2 si hellboy... Ultimele macar se apropie rapid de noi ;) Ati vazut cumva trailerul de la resident evil 2? (http://mp3content02.bcst.yahoo.com/proot2/PubShare05/yahoomovies/5/6312853.mov) <- Link direct pt download! ;)

WraIth
11 Jul 2004, 21:49
[quote="TLD"] pana apare, la fel ca si cu shrek 2 si hellboy... macar se apropie rapid de noi ;) [quote]

asteptand cu nerabdare

Gaandalf
12 Jul 2004, 13:16
AvP - Mexican Stand-Off (http://www.apple.com/trailers/fox/avp/internet_exclusive/large.html) :w00t:

Lasa avp-ul ca mor cu el de gat pana apare, la fel ca si cu shrek 2 si hellboy... Ultimele macar se apropie rapid de noi ;) Ati vazut cumva trailerul de la resident evil 2? (http://mp3content02.bcst.yahoo.com/proot2/PubShare05/yahoomovies/5/6312853.mov) <- Link direct pt download! ;)
Ashteptzi degeaba Hell-Boy - k e nashpa filmul. La cata reclama shi cat timp a statzionat in Box Office -ma ashteptam la mai mult ...
Trailerul la RE destul de bunicel dar subiectul cam aplanat. Sper sa ma inshel... in majoritatea cazurilor knd ziceam k filmul nu va fi bun aveam o surpriza ... i hope that now 2 ... :D

Gaandalf
13 Jul 2004, 10:16
2 trailere noi:
The Incredibles (http://www.apple.com/trailers/disney/the_incredibles/large.html) :lol:
Balde Trinity (http://www.bladetrinity.com/) :w00t:

Gaandalf
15 Jul 2004, 13:36
Sky Captain & The World Of Tomorow (http://www.apple.com/trailers/paramount/skycaptainandtheworldoftomorrow/skycap_apple_large.html) - Angelina Jolie :oops:

BeNnY
16 Jul 2004, 11:21
Sky Captain & The World Of Tomorow (http://www.apple.com/trailers/paramount/skycaptainandtheworldoftomorrow/skycap_apple_large.html) - Angelina Jolie :oops:

I sense bullshit...

MinRep
16 Jul 2004, 12:39
Sky Captain & The World Of Tomorow (http://www.apple.com/trailers/paramount/skycaptainandtheworldoftomorrow/skycap_apple_large.html) - Angelina Jolie :oops:

I sense bullshit...

Cam da... The Doomsday Device? :huh: Macar sunt ceva efecte si ceva nume in distributie...

MinRep
16 Jul 2004, 13:20
In schimb, asta pare interesant: Jamie Foxx is Ray (http://www.imdb.com/title/tt0350258/) Charles: http://movies.yahoo.com/movies/feature/ray.html

Leonard
16 Jul 2004, 23:50
cel mai promitator film pe care-l astept este ultimul film al lui Linklater "A Scanner Darkly" (2005). Genul: SF/Mystery/Animatie (probabil ori mixata cu actiune live ori filmare post-prelucrata/animata ca in Waking Life). Si distributia e interesanta, sau cel putin curioasa: Keanu Reeves, Woody Harrelson, Winona Ryder, Robert Downey Jr.

Lady_Skar
18 Jul 2004, 00:34
Ok, the results are in:

I, Robot DOES NOT SUCK!

Phew! :happy:

BeNnY
18 Jul 2004, 01:36
L-ai vazut?

PS Nice sig.

Gaandalf
19 Jul 2004, 13:10
Ok, the results are in:
I, Robot DOES NOT SUCK!
Phew! :happy:
So ??? did u see it ? Sau ai citit vreun review la el de la Empire ? Fara spoilere te rog da?

TLD
19 Jul 2004, 14:07
Ok, the results are in:

I, Robot DOES NOT SUCK!

Phew! :happy:
Hmm... Dupa trailere si spoturi nu prea parea porcarie... acuma pana nu vad screenerul nu ma conving... ;)

Lady_Skar
19 Jul 2004, 15:08
Ok, the results are in:
I, Robot DOES NOT SUCK!
Phew! :happy:
So ??? did u see it ? Sau ai citit vreun review la el de la Empire ? Fara spoilere te rog da?

nah, am incercat sa evit reviews dar pe rottentomatoes.com are 63% prospetime which means it's basically a good movie.
Plus
e pe primul loc la box office... a detronat spiderman 2!
and I'm not really sure how I feel about that. :?

Tocmai am aflat ca filmul Elektra apare pe 14 ianuarie.
:w00t: :w00t: :w00t:

O acadea chupa chups pentru cine ghiceste what's so special about that day. :D

BeNnY
19 Jul 2004, 16:20
O acadea chupa chups pentru cine ghiceste what's so special about that day. :D

E ziua ta! :w00t:

emanuel
19 Jul 2004, 16:26
Tocmai am aflat ca filmul Elektra apare pe 14 ianuarie.
:w00t: :w00t: :w00t:

Si la noi pe 29 aprilie 2005 (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=8823&hist=1&wnd=_default)

Mifune
20 Jul 2004, 09:03
Ok, the results are in:
I, Robot DOES NOT SUCK!
Phew! :happy:
Hmm... Dupa trailere si spoturi nu prea parea porcarie... acuma pana nu vad screenerul nu ma conving... ;)
Trailerele astea trebuiesc urmarite cu o anumita limita nu toate ca se duce tot filmul prin spoturi de 5 minute si pierzi cele mai tari faze.
La noi cand ajunge I,Robot ?

BeNnY
20 Jul 2004, 11:25
Premiera in Romania
03.09.2004

... Folositi search-ul din de sub bannerul de sus...

Gaandalf
21 Jul 2004, 11:28
Italian Job Sequel Planned
Paramount Pictures is working on a sequel to The Italian Job, the F. Gary Gray-directed remake which starred Mark Wahlberg, Charlize Theron and Edward Norton.

While the sequel plot is still being fleshed out, St. Tropez, Paris and the Swiss Alps are being eyed as the primary shooting locations.

The early stage of the project makes it difficult to predict which cast members will be back.

yeeeeey! :w00t:

TLD
21 Jul 2004, 11:32
Italian Job Sequel Planned
Paramount Pictures is working on a sequel to The Italian Job, the F. Gary Gray-directed remake which starred Mark Wahlberg, Charlize Theron and Edward Norton.

While the sequel plot is still being fleshed out, St. Tropez, Paris and the Swiss Alps are being eyed as the primary shooting locations.

The early stage of the project makes it difficult to predict which cast members will be back.

yeeeeey! :w00t:

De ce mai fac continuare la asta.... Ehhh macar o sa-l trag de pe net pt frumoasa Charlize... pana si numele e de vis la ea... 8)

Gaandalf
21 Jul 2004, 13:46
Denzel in Manchurian Candidate (http://www.apple.com/trailers/paramount/the_manchurian_candidate/manchurian_large.html)

MinRep
24 Jul 2004, 12:49
Denzel in Manchurian Candidate (http://www.apple.com/trailers/paramount/the_manchurian_candidate/manchurian_large.html)
Mai degraba, Jonathan Demme se intoarce (in sfarsit!) cu un proiect mare! Desi cu Washington in rolul principal, ceva parca imi striga "Dosarul Pelican" in ureche. Eh, oricum, sunt numai cateva povesti cu o infinitate de variatiuni!

P.S.: De ce am impresia ca "The Manchurian Candidate", cu asa distributie si regizor, cam vrea niste OSCAR_uri la anu'?

iepurilah
24 Jul 2004, 19:46
Si eu abia astept sa vad Manchurian Candidate!
Si o sa ia sigur Oscaruri! :P

alexedi
25 Jul 2004, 15:07
Mi-e si groaza sa ma gandesc... Nu imi pot imagina un film bun cu will smith in rol principal. (judec doar din ce am vazut). O sa ma duc insa, pentru robotul din trailer, care e animat frumos- asa, in amintirea lui gollum. Sau il vad ilegal :oops:

MinRep
25 Jul 2004, 21:25
A aparut teaser-ul la Meet the Fockers (http://movies.yahoo.com/movies/feature/meetthefockers.html).

iepurilah
25 Jul 2004, 22:05
Mi-e si groaza sa ma gandesc... Nu imi pot imagina un film bun cu will smith in rol principal. (judec doar din ce am vazut)
Nu prea ai vazut inseamna! :D

Gaandalf
26 Jul 2004, 08:22
Mi-e si groaza sa ma gandesc... Nu imi pot imagina un film bun cu will smith in rol principal. (judec doar din ce am vazut). O sa ma duc insa, pentru robotul din trailer, care e animat frumos- asa, in amintirea lui gollum. Sau il vad ilegal :oops:
Nu potzi sa-l suportzi ? :lol: Cica va primi rolul unui profesor la universitate care se ocupa cu arheologia. Next Indiana Jones :?

alexedi
26 Jul 2004, 11:52
Nu prea ai vazut inseamna! :D

pai am vazut independence day, mib-urile (m-a distrat 1, da nu datorita lu smith), bad boys-urile, wild wild boys (puah!). acuma nu judec ali ca nu l-am vazut.

alexedi
26 Jul 2004, 11:54
Nu potzi sa-l suportzi ? :lol: Cica va primi rolul unui profesor la universitate care se ocupa cu arheologia. Next Indiana Jones :?

Smith prof universitar? Am auzit-o si pe asta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Sau sa plang?
Il suport asa cum il suport si pe eddie murphy- celui din urma ii sta mult mai bine in rol de magar animat. Nu-si gaseste oare si smith un film animat?

Gaandalf
26 Jul 2004, 12:16
Nu potzi sa-l suportzi ? :lol: Cica va primi rolul unui profesor la universitate care se ocupa cu arheologia. Next Indiana Jones :?

Smith prof universitar? Am auzit-o si pe asta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Sau sa plang?
Il suport asa cum il suport si pe eddie murphy- celui din urma ii sta mult mai bine in rol de magar animat. Nu-si gaseste oare si smith un film animat?
Pai Shark Tale ala ce crezi k este film normal ? Nu, este animat. Asha a ajuns un peshtishor sa omoare un rechin ... :lol: Adica Will Smith!

MinRep
26 Jul 2004, 14:33
Hai lasati-l pe Will Smith la o parte. S-asa a salvat destule filme, probabil salveaza si "I,Robot"...

Lasand asta la o parte, cati ati vazut site-ul de la Lemony Snicket's A Series Of Unfortunate Events (http://www.unfortunateeventsmovie.com/enter.html), cu Jim Carrey. Pare un fel de Grinch meets Harry Potter, da' nu stii niciodata... Si mai sunt si Merryl Streep si Jude Law pe-acolo!

Mifune
27 Jul 2004, 07:45
Jim stie! Imi place. La noi cred ca ajunge in vara. Asa sunt obijnuit mai nou. :sick:

Gaandalf
27 Jul 2004, 08:24
Remake la Infernal Affairs de Scorsese cu Matt Damon shi Leo Di Caprio.
The Departed povestea super: 2 oameni: 1 politzai(leo) infiltrat in triade, 1 gangster(matt)infiltrat in politzie... afla unul de altul si de aici povestea devine picanta. 2005

christi
27 Jul 2004, 15:27
Remake la Infernal Affairs de Scorsese cu Matt Damon shi Leo Di Caprio.
The Departed povestea super: 2 oameni: 1 politzai(leo) infiltrat in triade, 1 gangster(matt)infiltrat in politzie... afla unul de altul si de aici povestea devine picanta. 2005

Suna interesant. Pacat ca-i cu Di Caprio :lol:

Gaandalf
27 Jul 2004, 15:35
Remake la Infernal Affairs de Scorsese cu Matt Damon shi Leo Di Caprio.
The Departed povestea super: 2 oameni: 1 politzai(leo) infiltrat in triade, 1 gangster(matt)infiltrat in politzie... afla unul de altul si de aici povestea devine picanta. 2005
Suna interesant. Pacat ca-i cu Di Caprio :lol:
Pe leo nu shtiu daca sa-l fac bashinos sau pur shi simplu un om care shtie ce vrea. Mie imi place mult de Scorsese shi faptul ca ishi alege rolurile - in special filmele regizate de Marty - ma face sa cred ca apreciaza doar catziva regizori de la Hollywood. Asta este deja al 3lea film cu cei 2 la bord. Nua re cum sa fie un eshec. Ce dracu' ... vb de Marty aici.

The Mole
29 Jul 2004, 10:30
Eu nu pot sa zic decit ca astept cu nerabdare un eventual film "Happy Tree Friends".... m-ar face foarte fericit :)

Lady_Skar
29 Jul 2004, 12:17
Eu nu pot sa zic decit ca astept cu nerabdare un eventual film "Happy Tree Friends".... m-ar face foarte fericit :)

mai stii... s-a facut power puff girls.
HEY!
Ce idee mi-a venit... dupa Alien vs Predator poate o sa se faca Power puff girls vs Happy Tree Friends! :D

PS:
Underworld 2 este la inceput de drum. Filmarile incep la toamna.

Gaandalf
29 Jul 2004, 12:43
Underworld 2 este la inceput de drum. Filmarile incep la toamna.
Este prequelul sau sequelul asta care se filmeaza akum ?

Gaandalf
29 Jul 2004, 12:45
Orlando Bloom va juca rolul tanarului James Bond - de pe vremea cand a fost exmatriculat din facultate sau shcoala. In 2006 iese James Bond 21 shi intre timp mai scot unul cu Orlando knd era "bebelush" ... :lol:

Gaandalf
30 Jul 2004, 08:23
Batman Begins : Teaser Trailer (http://batmanbegins.warnerbros.com/)

MinRep
30 Jul 2004, 08:59
Batman Begins : Teaser Trailer (http://batmanbegins.warnerbros.com/)

Arata interesant, da' care e faza cu calatoria initiatica a lui Bruce Wayne (I traveled around the world... - right!). In rest, parca logo-ul cu liliacul arata ceva mai naspa decat in ultima serie, dar asta nu conteaza atat de mult.

Gaandalf
30 Jul 2004, 09:04
Batman Begins : Teaser Trailer (http://batmanbegins.warnerbros.com/)

Arata interesant, da' care e faza cu calatoria initiatica a lui Bruce Wayne (I traveled around the world... - right!). In rest, parca logo-ul cu liliacul arata ceva mai naspa decat in ultima serie, dar asta nu conteaza atat de mult.
Cum am zis shi la Super Friends : "Un teaser mai trailer" ca asta chiar n-am mai vazut.
In comic books - parintzii mor shi se nashte Batman ... probabil ca aici nashterea are loc dupa o calatorie initziatica care "ultimately" il va aduce pe calea dreptatzii, dreptatea intunecata a lui BATMAN. Alta eplicatzie chiar nu vad sau sesizez.

LadyEowyin
30 Jul 2004, 11:41
White Chicks (http://www.apple.com/trailers/sony_pictures/white_chicks/) :lol:

ArsDeViu
30 Jul 2004, 19:47
In curand: Spider-Man 3, Hulk 2, Punisher 2, X-Men 3, Batman 5, Alien 5, Spawn 2, Ghost Rider, Crow 4, Captain America, Men in Black 3, Bad Boys 3, Superman, Iron-Man, King Conan, Sin City, Hellboy 2 si inca cateva

MinRep
30 Jul 2004, 20:38
In curand: Spider-Man 3, Hulk 2, Punisher 2, X-Men 3, Batman 5, Alien 5, Spawn 2, Ghost Rider, Crow 4, Captain America, Men in Black 3, Bad Boys 3, Superman, Iron-Man, King Conan, Sin City, Hellboy 2 si inca cateva
Cam multe continuari si remake-uri... Of... :?

ArsDeViu
31 Jul 2004, 09:46
Eu zic ca e un lucru bun. Macar sa se faca jumate din ele si eu sunt multumit.

Sm�agol-Gollum
31 Jul 2004, 20:37
nu se va face o continuare la "Liga" ?

MinRep
01 Aug 2004, 09:37
nu se va face o continuare la "Liga" ?

Asa ziceau, dar inca nu s-a anuntat nimic...

LadyEowyin
02 Aug 2004, 06:51
In curand: Spider-Man 3, Hulk 2, Punisher 2, X-Men 3, Batman 5, Alien 5, Spawn 2, Ghost Rider, Crow 4, Captain America, Men in Black 3, Bad Boys 3, Superman, Iron-Man, King Conan, Sin City, Hellboy 2 si inca cateva
:shock: WOW! :shock:

iepurilah
02 Aug 2004, 10:29
In curand: Spider-Man 3, Hulk 2, Punisher 2, X-Men 3, Batman 5, Alien 5, Spawn 2, Ghost Rider, Crow 4, Captain America, Men in Black 3, Bad Boys 3, Superman, Iron-Man, King Conan, Sin City, Hellboy 2 si inca cateva

Defineste plz si u notiunea de "in curand"....nu de alta, dar daca Spiderman 3 e in curand....nu prea-i bine! :P :D

BeNnY
02 Aug 2004, 12:11
In curand Shrek 3 ... :sick:

Gaandalf
02 Aug 2004, 12:13
In curand Shrek 3 ... :sick:
sa intzeleg k 2 nu tzi-a placut ?

Blanche
02 Aug 2004, 12:13
In curand Shrek 3 ... :sick:

Si Spider-Man 4 :)

Gaandalf
02 Aug 2004, 12:57
Alec Baldwin, George Clooney, Sean Penn, Liv Tyler, Susan Sarandon, Tim Robbins, Martin Sheen, Janeane Garaofolo, Michael Moore, George W. Bush, John Kerry & Kim Jong Il - are all going to be REALLY REALLY MAD when they see:Team America (http://www.apple.com/trailers/paramount/team_america/medium.html) - from the producers of South Park :lol: :lol: :lol:

iepurilah
02 Aug 2004, 13:13
In curand Shrek 3 ... :sick:
Iar se trezeste Benny vorbind! :hmm:

MinRep
02 Aug 2004, 14:21
Alec Baldwin, George Clooney, Sean Penn, Liv Tyler, Susan Sarandon, Tim Robbins, Martin Sheen, Janeane Garaofolo, Michael Moore, George W. Bush, John Kerry & Kim Jong Il - are all going to be REALLY REALLY MAD when they see:Team America (http://www.apple.com/trailers/paramount/team_america/medium.html) - from the producers of South Park :lol: :lol: :lol:
Dude... This kicks ass! (sunt curios daca o sa ajunga la noi in cinematografe...)

Gaandalf
02 Aug 2004, 15:01
Alec Baldwin, George Clooney, Sean Penn, Liv Tyler, Susan Sarandon, Tim Robbins, Martin Sheen, Janeane Garaofolo, Michael Moore, George W. Bush, John Kerry & Kim Jong Il - are all going to be REALLY REALLY MAD when they see:Team America (http://www.apple.com/trailers/paramount/team_america/medium.html) - from the producers of South Park :lol: :lol: :lol:
Dude... This kicks ass! (sunt curios daca o sa ajunga la noi in cinematografe...)
I know! Tre sa ajunga... Cica apare shi Rambo la un moment dat. Dk nu apare la cinema o sa fie de materie maronie. Adik asta merita vazut pe ecran mare. Dk nu ma instalez akasa la 72 diagonala shi ma delectez - altceva ce ash putea face ... m-am uitat la el over & over & over again. :w00t: Cred ca era shi timpul sa mai scoata ceva ashtia de la South Park incoace - Bigger. Longer & Uncut.

BeNnY
02 Aug 2004, 16:09
In curand Shrek 3 ... :sick:
Iar se trezeste Benny vorbind! :hmm:

Taci, fa! Sau vorbeste despre filme nu despre mine.

In alta ordine de idei, un film care are potential: Catching Kringle (http://www.imdb.com/title/tt0361430/)

Gaandalf
02 Aug 2004, 16:13
[In alta ordine de idei, un film care are potential: Catching Kringle (http://www.imdb.com/title/tt0361430/)
Potentzial ? Doar atat? Ash zice ca e mai mult de atat. Ash zice funny shit ... really funny good shit. Dar la fel o sa fie shi The Incredibles. Deci mai avem de ashteptat. Pe cand iese shi asta ? K pe IMDB nu scrie?

iepurilah
02 Aug 2004, 18:46
Despre Shrek 3 cred ca o sa fie si asta super super haios...luati si cititi aici (http://www.countingdown.com/movies/3337640) Si ca tot a venit vorba de Shrek, cik se face filmul "Puss in Boots (http://www.moviehole.net/news/3899.html)" :love: :w00t:

Cat despre Catching Kringle, s-ar putea sa iasa ceva frumos, dar parca vad ca o fie ceva de genu' ca tre sa fii bun si iubitor de Craciun, chestii de genu'....acu de Craciun poate o sa pice bine, dar acum....:)

Gaandalf
04 Aug 2004, 08:36
Saw (http://www.comingsoon.net/films.php?id=4517) - coming soon! Are si trailer pe acolo.
Teaser la Bat Man Begins (http://pdl.warnerbros.com/wbmovies/batmanbegins/teaser/teaser_hi_a.mov) calitate mai buna... mult mai buna

MinRep
04 Aug 2004, 20:26
Saw (http://www.comingsoon.net/films.php?id=4517) - coming soon! Are si trailer pe acolo.

Asta are "potential"! Mi-era cam dor de Danny Glover si Cary Elwes!

P.S.: La anu', remake la "Fahrenheit 451" (http://www.imdb.com/title/tt0360556/) de Frank Darabont (! 8))

BeNnY
05 Aug 2004, 01:24
From the creators of South Park: Team America (http://www.imdb.com/title/tt0372588/)

Gaandalf
06 Aug 2004, 09:05
National Treasure - Nick Cage (http://www.apple.com/trailers/touchstone/national_treasure/)

christi
06 Aug 2004, 14:34
From the creators of South Park: Team America (http://www.imdb.com/title/tt0372588/)

Abia astept filmul asta. Tagline-ul e mortal: "Putting the "F" back in Freedom" :D :D :D

Gaandalf
09 Aug 2004, 14:09
Exorcist: The Beginning - Extended International Trailer (http://www.apple.com/trailers/wb/exorcist_the_beginning/international_extended/)

BeNnY
09 Aug 2004, 15:15
From the creators of South Park: Team America (http://www.imdb.com/title/tt0372588/)

Abia astept filmul asta. Tagline-ul e mortal: "Putting the "F" back in Freedom" :D :D :D

Si eu :)

Ai vazut BASEketball?

MinRep
09 Aug 2004, 16:14
Ai vazut BASEketball?
Nu stiu de ce, dar mie "BASEketball" mi s-a parut o risipa de talent pentru Trey Parker, Matt Stone si/sau David Zucker... (cateva poante bune, totusi... :P)

Gaandalf
09 Aug 2004, 17:01
Ai vazut BASEketball?
Nu stiu de ce, dar mie "BASEketball" mi s-a parut o risipa de talent pentru Trey Parker, Matt Stone si/sau David Zucker... (cateva poante bune, totusi... :P)
South Park shi Team America da ... super tari ... dar baseketball a fost o bomba de film. Parerea mea.

BeNnY
09 Aug 2004, 18:15
Ai vazut BASEketball?
Nu stiu de ce, dar mie "BASEketball" mi s-a parut o risipa de talent pentru Trey Parker, Matt Stone si/sau David Zucker... (cateva poante bune, totusi... :P)

Eu l-am vazut de mult cand era pe hbo acum 2-3 ani cred. Stiu ca am ramas cu o impresie buna...

MinRep
09 Aug 2004, 18:20
Eu l-am vazut de mult cand era pe hbo acum 2-3 ani cred. Stiu ca am ramas cu o impresie buna...
L-au mai dat odata pe PRO TV, parca, acum cateva luni... In fine, filmul e amuzant, astia isi joaca bine rolurile, dar povestea e cam... hmm... tampita si multe gag-uri exagerate.

Sm�agol-Gollum
09 Aug 2004, 23:46
Eu l-am vazut de mult cand era pe hbo acum 2-3 ani cred. Stiu ca am ramas cu o impresie buna...
L-au mai dat odata pe PRO TV, parca, acum cateva luni... In fine, filmul e amuzant, astia isi joaca bine rolurile, dar povestea e cam... hmm... tampita si multe gag-uri exagerate.

subscriu.....

BeNnY
10 Aug 2004, 01:13
Eu l-am vazut de mult cand era pe hbo acum 2-3 ani cred. Stiu ca am ramas cu o impresie buna...
L-au mai dat odata pe PRO TV, parca, acum cateva luni... In fine, filmul e amuzant, astia isi joaca bine rolurile, dar povestea e cam... hmm... tampita si multe gag-uri exagerate.

Da, stiu ca l-au mai dat o data, l-am pierdut insa.

christi
10 Aug 2004, 16:42
From the creators of South Park: Team America (http://www.imdb.com/title/tt0372588/)

Abia astept filmul asta. Tagline-ul e mortal: "Putting the "F" back in Freedom" :D :D :D

Si eu :)

Ai vazut BASEketball?

Da, l-am vazut de vreo 2 ori... nu mai stiu detalii, dar tzin minte ca mi-a placut. A avut destule faze foarte amuzante.

TLD
15 Aug 2004, 18:12
Un clip plus un interviu plus niste imagini mai vechi sau noi din hitul iernii BLADE: TRINITY...

http://www.maximonline.com/entertainment/features/blade_trinity/

ArsDeViu
17 Aug 2004, 20:38
Cica partea 3-a o sa fie mai action packed, exact cum imi place mie.
Weslwy spune ca "Blade" o sa fie mai relaxat si mai vulnerabil. I don't know what's da deal wit dat.

Gaandalf
18 Aug 2004, 07:48
Un clip plus un interviu plus niste imagini mai vechi sau noi din hitul iernii BLADE: TRINITY...

http://www.maximonline.com/entertainment/features/blade_trinity/
ma enerveaza ashtia de la maxim ... cu windows media player ... se blocheaza chiar la mijloc... :x

BeNnY
18 Aug 2004, 13:20
Paparazzi (http://www.imdb.com/title/tt0338325/) ar putea fi ceva misto...

Gaandalf
19 Aug 2004, 12:29
Dupa ce shi-a propus sa faca cel mai tare film cu jurassik park (and he succeded) akum Steve shi-a propus sa faca filmul deceniului cu Tom Cruise in rolul principal ... remake la War of the Worlds - poveste dupa cea a lui H.G Wells (u know: Time Machine).
Cel mai scump a fost dupa Titanic - Pearl Harbour shi akum omul baga 110 mil de Euro in film. he's loodacris... :lol:

Jay
20 Aug 2004, 10:45
Pacala se intoarce...
http://www.cronicaromana.ro/?editie=485&page=articol&art=22948

Gaandalf
03 Sep 2004, 10:42
Warriors Of Heaven & Earth (http://www.joblo.com/movietrailers2W.htm) - nice!

PoliFanAthic
03 Sep 2004, 13:54
A aparut un behind the scenes (http://filmforce.ign.com/articles/543/543739p1.html?fromint=1) pentru Resident Evil, care nu arata rau.

bill_the_butcher
04 Sep 2004, 16:36
mr. and mrs. smith, regizat de doug liman cu un casting perfect: angelina si brad pitt in roluri de assaini platiti.
star wars: revenge o the sith, cu darth vader din 2004
ocean's 12.

MinRep
12 Sep 2004, 17:12
This look interesting:

The Final Cut (http://www.finalcutfilm.com/) - un sf (care aduce oarecum cu "Eternal Sunshine Of The Spotless Mind" !!! :o), regizat de un newcomer, dar avand nume mari in distributie: Mira Sorvino, Jim Caviezel si, in rolul principal, Robin Williams!

BeNnY
12 Sep 2004, 18:51
O sa se faca un sequel la Get Shorty: Be cool

Gaandalf
17 Sep 2004, 14:51
Noul Super Trailer de la Blade trinity (http://progressive.stream.aol.com/newline/gl/newline/trailers/blade_trinity/Blade_Trinity_rev_300_dl.mov)
shi
Noul :sick: de la Seed Of Chucky (http://movies.yahoo.com/movies/feature/seedofchucky.html) - finalul e super tare! :lol:

TLD
19 Sep 2004, 12:06
Chiar ca super trailer... M-a rupt in 2.... Mai ales jumatea a 2-a a trailerului... plus muzica... Am ramas :o :o :o

Gaandalf
21 Sep 2004, 09:12
Pus Pe Jar (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=8299&hist=0) :lol:
dupa comics-urile de la Star Wars Fanatics asta e cea mai tare faza a zilei ... :lol: :D :lol:

MinRep
21 Sep 2004, 10:45
Da... Dragutza traducere! :lol:

ArsDeViu
22 Sep 2004, 22:29
"Pus pe jar", da-o in masa de treaba. Cred ca este cea mai tampita, nepotrivita, aiurea, samd, traducere a unui titlu de film. Chiar nu au pic de cap geniile alea care traduc.

emanuel
23 Sep 2004, 12:58
Mie mi se pare ok, este exact ceea ce vrea sa exprime titlul original.
Tu cum l-ai fi tradus?

Semaca
23 Sep 2004, 14:59
Barbatu' bine prajit?

Jay
23 Sep 2004, 17:14
I Love huckabees... curios...

ArsDeViu
23 Sep 2004, 22:30
"Razbunarea"
"Razbunare extrema"
"La limita"
Nushtiu, cred ca as fi gasit orice in afara de "Pus pe jar". Dar inca sint de parere ca cel mai si cel mai tampit titlu tradus a fost "Runaway Bride"
( De buna voie si nesilita de nimeni)

emanuel
24 Sep 2004, 13:20
"Razbunarea"
"Razbunare extrema"
"La limita"
Nu crezi ca au fost destule filme cu titluri asemanatoare?...
Eu cred ca Pus pe jar este chiar potrivit, un titlu deosebit pentru un film mai altfel...

KORBEN
24 Sep 2004, 13:40
@emanuel
inteleg ca nu vrei sa jignesti (pseudo-)inteligenta care a creat titul, dar zau ca-mi inspira imaginea unui porumb pus la copt....
lucru nu prea cinematografic, deci e o traducere ratata, nici prima nici ultima si filmul chiar ar merita (dat fiind subiectul) un titlu de film de duzina dat pt a n+12-ea oara de protv
no offence

emanuel
24 Sep 2004, 14:55
N-am zis ce am zis ca sa nu jignesc pe nimeni. Mie titlul imi place. Dar asta e doar parerea mea.
In al doilea rand ai vazut filmul? Mie mi-a placut si nicidecum nu este unul de duzina cum spui!

Gaandalf
27 Sep 2004, 07:41
La Terre Vue Du Ciel. Superb filmul. La noi nu shtiu dk va ajunge pe ecrane la cele 67 de minute de fotografii pe care le are filmul.

@ Korben
Man On Fire = film de duzina ? Ash zice k altcineva de aici este de duzina. You feel me ?

In alta ordine de idei:
T4 in 2005 (http://www.empireonline.co.uk/site/news/NewsStory.asp?news_id=16206)

BeNnY
27 Sep 2004, 13:50
In alta ordine de idei:
T4 in 2005 (http://www.empireonline.co.uk/site/news/NewsStory.asp?news_id=16206)

Wuh... cam aiurea fara Schwarzenegger

Gaandalf
27 Sep 2004, 14:14
Wuh... cam aiurea fara Schwarzenegger
O sa joace shi el numai k va avea un rol mai mic. Filmul va trata mai mult razboiul dintre oameni shi mashini.
Ar fi mishto sa trateze povestea lui Reese din Terminator 1 in kre ei distrug un complex de "mashini" shi Reese este trimis in trecut.

Leonard
28 Sep 2004, 19:10
sunt curios cum va fi The Assassination of Richard Nixon (http://imdb.com/title/tt0364961/) cu Sean Penn si Naomi Watts. l-a vazut cineva la Cannes? va aparea si la noi?

Ambra Blu
02 Oct 2004, 12:29
"Clean", ultimul film al lui O. Assays, in care o puteti admira, baieti, pe Maggie Cheung (In the Mood for Love) si voi, fetelor, daca ati fi auzit de el, pe Tricky (Maxinquaye). Muzica semnata Brian Eno.

jackpot
02 Oct 2004, 13:59
Am vazut afisul in rest.....??????
Sper sa fie un film bun.....
Unul balcanic sper.....
Genul Emir Kusturicza.... :w00t:

Gaandalf
04 Oct 2004, 10:54
Layer Cake - se anuntza a fi cel mai bun film cu gangsteri (ai vremurilor noastre). Same crew from Snatch + Lock, Stock & 2 smoking Barrels

herbert
04 Oct 2004, 11:01
Sper sa fie un film bun.....
Unul balcanic sper.....
Genul Emir Kusturicza.... :w00t:

se ortografiaza Kusturica - macar pe acesta sa-l scriem corect, ca e aproape de noi, respira acelasi jeg balcanic...

jackpot
05 Oct 2004, 12:14
Sper sa fie un film bun.....
Unul balcanic sper.....
Genul Emir Kusturicza.... :w00t:

se ortografiaza Kusturica - macar pe acesta sa-l scriem corect, ca e aproape de noi, respira acelasi jeg balcanic...
Nu mai tineam bine minte......cu jegul balcanic ai dreptate, sa speram ca incet, incet se vor indrepta lucrurile....... de abia astept sa vad ultimul film al lui Kusturica.

jackpot
05 Oct 2004, 12:17
Layer Cake - se anuntza a fi cel mai bun film cu gangsteri (ai vremurilor noastre). Same crew from Snatch + Lock, Stock & 2 smoking Barrels
astept sa-l vad, daca zici ca va fi genul Snatch..... mie unul mi-a placut, dar pana nu-l vad.????!!!!

Gaandalf
05 Oct 2004, 14:10
Robots (http://www.apple.com/trailers/fox/robots/large.html) - Robin Williams face tot filmul. Trailerul e de nota 10 ... in rest puzderie de actori care ishi imprumuta vocile ...

BeNnY
05 Oct 2004, 14:54
Layer Cake - se anuntza a fi cel mai bun film cu gangsteri (ai vremurilor noastre). Same crew from Snatch + Lock, Stock & 2 smoking Barrels
astept sa-l vad, daca zici ca va fi genul Snatch..... mie unul mi-a placut, dar pana nu-l vad.????!!!!

Desi ne incalzeste cand spui ca nu ai vazut un film si ca vrei sa-l vezi as aprecia (destul de) mult daca nu ai mai spune ce filme n-ai vazut si ca nu stii ce-o sa crezi despre ele.

pa

Leonard
06 Oct 2004, 19:30
eu astept Life is a Miracle al lui Kusturica, chiar vreau sa ma duc sa-l vad la cinema cand apare, ca soundtrackul l-am ascultat de zeci de ori de am inceput sa ma plictisesc :)

ArsDeViu
08 Oct 2004, 18:45
A Wolverine movie it's on the way.
It has been announced that Fox has signed writer David Benioff (TROY, THE 25th HOUR) to script WOLVERINE in a deal worth seven figures. The deal was made with the understanding that Hugh Jackman would reprise his role as the adamantium-clawed hero.

jackpot
09 Oct 2004, 13:12
A Wolverine movie it's on the way.
It has been announced that Fox has signed writer David Benioff (TROY, THE 25th HOUR) to script WOLVERINE in a deal worth seven figures. The deal was made with the understanding that Hugh Jackman would reprise his role as the adamantium-clawed hero.
Ok, but first I want to see X-Men III...

Gaandalf
11 Oct 2004, 12:18
buna idea cu Wolverine movie...
un mic "detour" de la X-Men ... can't wait!

Jay
12 Oct 2004, 17:00
Deabia astept sa vad De-Lovely.... :w00t:

Gaandalf
13 Oct 2004, 13:17
In curand trailer la Star Wars kre o sa aibe in el super spoilere kre trebuiau sa apara abia ku vreo 2-3 luni inainte de lansarea filmului ...

Blue
16 Oct 2004, 09:06
...sau in CURand ... Fiecare interpreteaza cum vrea.

Eu am vrut sa vorbesc despre filme care vor aparea [adica la viitor (adica nu se incadra topic-ul la "Acum pe ecrane")] pe MARILE ecrane insa am ramas uimit ca n-aveam unde sa scriu :shock: Asa ca mi-am facut curaj, voinic cum sunt, si m-am apucat sa scriu, hotarat, acest topic!

Speram sa vorbim, dupa cum am spus, de filme care vor aparea pe ecrane, noutati (dar ceva mai inedit, nu "Oau am auzit ca o sa apara un film cu Will Smith si un robot" :hmm: ) despre ele...

Ca sa incep eu, cum se cuvine la inaugurarea unui nou topic, stia cineva ca se face un sequel la The Mask? :shock: Eu cel putin nu stiam... Si am ramas destul de :o cand am vazut poster-ul la HM ascuns printr-un colt de coridor pe undeva...

Beny e la a doua abatere de acest gen!

jackpot
16 Oct 2004, 10:36
Cam intarzie astia cu Star Wars III :hmm:

Sm�agol-Gollum
26 Oct 2004, 23:04
tocmai am observat ceva interesant: va aparea ice age 2! mishto

BeNnY
27 Oct 2004, 16:14
A scris in Cinemagia Nr.1 despre Ice Age 2, deci se stie de mult de el.

Blue o iei in cavitatea bucala?

dRag0sh
30 Oct 2004, 20:54
o sa aparasi resident evil 3....oohhhh nooo.....daca va fi la fel de prost ca 2 arunca banii degeaba aia...
astept cu nerabdare ice age 2 :D ,x-men 3 si pirati din caraibe 2 si 3 - sper sa nu ma dezamageasca nici unu...

Ambra Blu
02 Nov 2004, 12:33
Intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat, Tarantino va incepe anul viitor un film nou cu chinezi karatisti, cu doua versiuni: una vorbita in mandarina, cu subtitluri, si alta dublata prost, ca in filmele cu Bruce Lee. Pentru "Inglorious Bastards" mai trebuie sa asteptati.

Gaandalf
02 Nov 2004, 13:38
Intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat, Tarantino va incepe anul viitor un film nou cu chinezi karatisti, cu doua versiuni: una vorbita in mandarina, cu subtitluri, si alta dublata prost, ca in filmele cu Bruce Lee. Pentru "Inglorious Bastards" mai trebuie sa asteptati.
ce de kakao! :x
pana se apuca de inglorious bastards ... o sa dea Clint ortul popii ... Doamne Fereshte!

MinRep
02 Nov 2004, 15:02
Pentru "Inglorious Bastards" mai trebuie sa asteptati.
Damn! I was really looking forward for this one! Sper sa fie ceva de capul filmului celalalt (desi chinezi karatisti suna... cumva...)

Gaandalf
10 Nov 2004, 14:04
A vazut cineva ce cast are filmul Sin City ?

Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Maria Bello, Kate Bosworth, Josh Hartnett, Benicio del Toro, Brittany Murphy, Elijah Wood, Clive Owen, Rosario Dawson, Rick Gomez ...

luatzi shi trailer:
http://movie-list.com/trailers.php?id=sincity

christi
10 Nov 2004, 14:06
A vazut cineva ce cast are filmul Sin City ?

Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Maria Bello, Kate Bosworth, Josh Hartnett, Benicio del Toro, Brittany Murphy, Elijah Wood, Clive Owen, Rosario Dawson, Rick Gomez ...

luatzi shi trailer:
http://movie-list.com/trailers.php?id=sincity

nice :)

cit despre QT... se pare ca noul film cu karate va fi doar un "small movie", fara vedete, cu buget mic si ce va fi lansat pe nr limited de ecrane. Urmatorul lui mare proiect ramine "Glorious Bastards" (nu "inglorious"). Desi things can change pretty quickly :p

Gaandalf
10 Nov 2004, 14:11
Urmatorul lui mare proiect ramine "Glorious Bastards" (nu "inglorious"). Desi things can change pretty quickly :p
dar knd incepe sa filmeze sau o data ceva macar nu shtii ?

christi
10 Nov 2004, 14:19
Nope, i have no idea. Va dura probabil destul de mult.

notorious
10 Nov 2004, 16:10
Intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat, Tarantino va incepe anul viitor un film nou cu chinezi karatisti, cu doua versiuni: una vorbita in mandarina, cu subtitluri, si alta dublata prost, ca in filmele cu Bruce Lee. Pentru "Inglorious Bastards" mai trebuie sa asteptati.


da, si eu am aflat ca filmul cu gangsterii se amana din 'tv mania' de saptamana asta... :D

dar ce-am aflat si m-a dezumflat cel mai tare a fost k luhrmann a renuntat definitiv la ideea lui 'alexander the great'... ce kkt! cand mai vedem si noi kitsch modern pe la cinema ?... :?

christi
10 Nov 2004, 16:11
Oricum, imho, era o idee super aiurea, sa lanseze alexander the great imediat dupa alexanderul lui stone. Sa mai treaca ceva timp, shi dupa aia poate.

MinRep
11 Nov 2004, 08:26
Urmatorul lui mare proiect ramine "Glorious Bastards" (nu "inglorious"). Desi things can change pretty quickly :p
Nah, deocamdata e inca "Inglorious bastards": http://www.imdb.com/title/tt0361748/

christi
11 Nov 2004, 08:37
Nah, ar putea fi si "Glorious Bastards" :)


http://movies.go.com/moviesdynamic/movies/movie?id=582400

notorious
11 Nov 2004, 12:59
are cineva idee daca putem vedea 'saw' pe ecrane in curand ?...

christi
11 Nov 2004, 13:05
are cineva idee daca putem vedea 'saw' pe ecrane in curand ?...

Inca nu a fost preluat de nimeni shi se pare ca sint mici shanse sa se intimple chestia asta prea curind.

emanuel
11 Nov 2004, 15:14
Azi am aflat si eu, asa ca va spun. New Films il va aduce anul viitor pe ecrane.

notorious
12 Nov 2004, 21:38
sa speram ca n-o sa fie amanat si amanat si amanat... cum se mai intampla cu filmele astea de serie b... stiu ca pana acuma au fost o gramada de filme a caror premiera a fost pur si simplu lasata in coada de peste...

jackpot
27 Nov 2004, 20:12
In curand Celularu' cu "MAMA KIM".
Arata bine si acuma "Mama" mai ales din imaginea asta "in pozitia stand pe genunchi".
Nu i-as refuza sfarcu nici acuma...

Sm�agol-Gollum
27 Nov 2004, 22:43
A vazut cineva ce cast are filmul Sin City ?

Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Maria Bello, Kate Bosworth, Josh Hartnett, Benicio del Toro, Brittany Murphy, Elijah Wood, Clive Owen, Rosario Dawson, Rick Gomez ...

luatzi shi trailer:
http://movie-list.com/trailers.php?id=sincity

nice....very nice...

BeNnY
28 Nov 2004, 22:56
A vazut cineva ce cast are filmul Sin City ?

Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Maria Bello, Kate Bosworth, Josh Hartnett, Benicio del Toro, Brittany Murphy, Elijah Wood, Clive Owen, Rosario Dawson, Rick Gomez ...

luatzi shi trailer:
http://movie-list.com/trailers.php?id=sincity

Ma indoiesc ca o sa iasa ceva bun, but that's just me.

notorious
01 Dec 2004, 10:59
eu nu mai cerd de mult in trailer-uri ! evident ca toate sunt facute de profesionisti din studiouri, deci n-au cum sa iasa nasol. si 'terminator 3' a avut un trailer de zile, iar filmul a iesit de zile mici (minime !). la fel si cu ultimele doua 'matrix'-uri...

Gaandalf
02 Dec 2004, 13:19
Mr & Mrs Smith (http://playlist.yahoo.com/makeplaylist.dll?id=1310562&sdm=web&qtw=640&qth=400) - mi-a placut. Super tare! Cel mai tare! :lol:

BeNnY
02 Dec 2004, 17:00
Cum dracu l-ai vazut, ca e in post-production?