PDA

View Full Version : Cine canta ?


Pheenyx
19 May 2004, 12:40
Cine canta melodia din videoclipul orange dat in ultimul timp. Ala cu o tipa care alege intre diferite lucruri .

Ambra Blu
19 May 2004, 13:00
scrie in ultimul media & advertising; ma uit azi pe el si iti zic.

daniel
19 May 2004, 13:18
Sar si eu cu o intrebare. Stie cineva ce piesa e pe finalul reclamei la "rachiul aprig de calnau"?

Hai multam!

mihai770
20 May 2004, 00:02
Am 2 melodii de la Orange:
-Weezer Island in - the sun.mp3
-Smash mouth - I'm a believer.mp3
nu stiu sigur care dintre ele este the one..
na ca am scris shi cu extensia :)))

zizi
20 May 2004, 01:13
Weezer-- Island in the sun.

(e melodia aia care avea un clip facut de spike jonze, cu membrii formatziei care se plimba undeva, in natura shi fac tot felu' de ghidushii cu nishte animale...)

Jay
20 May 2004, 07:14
[quote="daniel"]Sar si eu cu o intrebare. Stie cineva ce piesa e pe finalul reclamei la "rachiul aprig de calnau"?

Am impresia ca e facuta special pentru reclama asta......

Ambra Blu
20 May 2004, 10:37
Sar si eu cu o intrebare. Stie cineva ce piesa e pe finalul reclamei la "rachiul aprig de calnau"?

Hai multam!


Shukar. Piesa nu e pe album, e facuta in studio special pentru spot.

K's
20 May 2004, 13:42
Shukar. Piesa nu e pe album, e facuta in studio special pentru spot.

alte bucati de info:

shukar collective e o trupa formata din mai multe nume din muzica electro romaneasca, adica:
dan handrabur- dreamdoktor, mere mortals, nemos
matze- nsk, aievea, blanoz distruzos
dj vasile- nsk, nemos
vlaicu golcea- east village, aievea, midi overdose
tamango- voci/texte
mai sunt altii 2 ale caror nume nu le stiu

piesele de la shukar au fost semnate in Anglia, dar din pacate vor aparea in vara la Londra.

cam asta-i tot (ce stiu)...

Ambra Blu
20 May 2004, 14:02
alte bucati de info:

shukar collective e o trupa formata din mai multe nume din muzica electro romaneasca, ...

piesele de la shukar au fost semnate in Anglia, dar din pacate vor aparea in vara la Londra.

cam asta-i tot (ce stiu)...

alte bucati de info: eu am shukar.
bine, si shakur.

daniel
20 May 2004, 15:59
Multam fain de info!

Jay
23 May 2004, 20:29
Cine canta in reclama la ulei de masina Esso. E ceva gen animat, si apoi iese dintr-un semn auto un tigru. Melodia e ceva gen St. Germain(Acid Jazz).

moebius
22 Jul 2004, 12:48
shukar collective e o trupa formata din mai multe nume din muzica electro romaneasca, adica:
dan handrabur- dreamdoktor, mere mortals, nemos
matze- nsk, aievea, blanoz distruzos
dj vasile- nsk, nemos
vlaicu golcea- east village, aievea, midi overdose
tamango- voci/texte
mai sunt altii 2 ale caror nume nu le stiu

piesele de la shukar au fost semnate in Anglia, dar din pacate vor aparea in vara la Londra.

cam asta-i tot (ce stiu)...

ceilalti doi sunt mitos micleusanu (ermetic, diafragma, planeta moldova) si marius matesan (the freak)... daca nu-i pui la socoteala si pe napoleon si clasic :)

raptor
22 Jul 2004, 15:29
in reclama asta noua de la connex ,cu folosirea minimalista :) a degetelor...ceva in italiana,parca,,,,

Pinky
27 Jul 2004, 20:59
in reclama asta noua de la connex ,cu folosirea minimalista :) a degetelor...ceva in italiana,parca,,,,

Si eu am cautat melodia asta, dar n-am gasit nimic :(( . Din cate am inteles eu, versurile sunt ceva de genul: "mio cuore / tu stai sofrendo / cosa posso fare per te"

EgoN
27 Jul 2004, 22:12
melodia aia care se danseaza probabil cu gesturi largi e : Rita Pavoni - Mio Cuore . Si daca nu o gasiti, dati rapid un pm pana nu o sterg definitv de pe hard. Si daca nici asa nu merge, va las cadou cartea cu pricina, "Cuore, inima de copil".

raptor
31 Jul 2004, 20:10
melodia aia care se danseaza probabil cu gesturi largi e : Rita Pavoni - Mio Cuore . Si daca nu o gasiti, dati rapid un pm pana nu o sterg definitv de pe hard. Si daca nici asa nu merge, va las cadou cartea cu pricina, "Cuore, inima de copil".

tenx.

BeNnY
08 Aug 2004, 20:14
In ultima reclama de la Connex e melodia unei italience, Rita Pavone de prin anii '70. Stie cineva cum se numeste?

Pinky
08 Aug 2004, 22:29
In ultima reclama de la Connex e melodia unei italience, Rita Pavone de prin anii '70. Stie cineva cum se numeste?

Rita Pavone - Mio Cuore. Dar in reclama e vocea altcuiva...

BeNnY
12 Aug 2004, 21:11
Multumesc! Abia acum am vazut raspunsul. O sa caut melodia si o sa vad cum suna. Multumesc din nou.

n03mix
21 Aug 2004, 14:58
Am gasit Rita Pavone (melodia se cheama cuore) , dar nu-i aia din reclama . cineva a facut un cover dupa ia pt ca ii altfel decat in reclama
. nu stie nimeni cine -i aia care o canta in reclama?

BeNnY
21 Aug 2004, 19:42
Am gasit Rita Pavone (melodia se cheama cuore) , dar nu-i aia din reclama . cineva a facut un cover dupa ia pt ca ii altfel decat in reclama
. nu stie nimeni cine -i aia care o canta in reclama?

Eu n-am reusit s-o iau nici pe aia, ca n-am gasit-o :(

Eu as vrea totusi versiunea din reclama...

Alex Leo Serban
24 Aug 2004, 10:59
btw: a mai vazut-o cineva (in afara de mine) pe rita pavone intr-un film vechi-veeechi (cam sf. anilor 60) intulat 'feldmareshala'??
era 'feld'-mortala :D !

Danyela
02 Sep 2004, 16:17
Am gasit Rita Pavone (melodia se cheama cuore) , dar nu-i aia din reclama . cineva a facut un cover dupa ia pt ca ii altfel decat in reclama
. nu stie nimeni cine -i aia care o canta in reclama?
si eu am gasit-o e naspa rau nu-mi place si voce e alta sa nu zic de melodie cateva versuri are doar care imi plac

Knnabis
09 Sep 2004, 15:41
cine canta melodia din promo-ul seinfeld de pe pro cinema?

shm3k3rul
29 Sep 2004, 16:13
Am shi eu cateva intrebari.
Imi putetzi spune shi mie cine canta in reclamele:

1. Relama de la Roua( apa minerala )
2. Reclama de la Dorna ( apa mineala)
3. Reclama de la noua reclama Connex ( cea in care aleagra totzi ca sa bage incarcatorul de la telefon in priza) .

P.S. Daca se poate si artistul shi numele melodiei.

Ms mult.

K's
29 Sep 2004, 23:48
2. Reclama de la Dorna ( apa mineala)
Enya - Orinoco Flow
3. Reclama de la noua reclama Connex ( cea in care aleagra totzi ca sa bage incarcatorul de la telefon in priza) .

Nina Simone - Sinner Man.

M0n0
01 Oct 2004, 08:16
Dar in reclama aia noua de la Orange in care stau la masa 2 porumbei si porumbelului ii comunica 2 amici ce sa faca...etc...
Daca stie careva sa-mi spuna si mie un raspuns... :P

K's
01 Oct 2004, 10:35
reclama noua de la Orange
Cake - Perhaps, Perhaps, Perhaps (pe Fashion Nugget, '96)

zizi
01 Oct 2004, 12:26
nu e cake. e doar o preluare. are cateva masuri schimbate.(ca sa nu intre pe copyrights)

K's
01 Oct 2004, 14:41
Asa aflasem si cind am confruntat piesele sunau aproape la fel.
So :)

M0n0
01 Oct 2004, 22:27
Ms pt. raspuns...dar melodia de la Sprite...aia nou...cu skaterii, etc...
stii cum se cheama...?

Ambra Blu
02 Oct 2004, 12:12
Tu nu ai Google? Aici nu este Birou de Informatii.

raptor
02 Oct 2004, 17:05
Voi n-aveti secretariat la scoala sau la faculta?Acolo aflii tot ce vrei.

M0n0
04 Oct 2004, 10:03
Ce suntetzi asa de suparatzi...?
Pt. ce e forumu asta?
Ca sa raspunda cine are chef la nishte intrebari simple...dar nu...voi vreti sa va bateti joc de altii...

da ce e aici birou de informatii?
da voi nu avetzi secretariat la scoala? ( lol, am mai auzit una )

ce aveti?
sunt niste intrebari...mare scofala...

Owidiu
05 Oct 2004, 21:40
shm3k3rul: Am shi eu cateva intrebari.
Imi putetzi spune shi mie cine canta in reclamele:

1. Relama de la Roua( apa minerala )

Israel Kamakawiwo'ole - Somewere Over The Rainbow
Am tras-o si eu, si este exact aia din reclama

Jay
05 Oct 2004, 23:00
Pt. ce e forumu asta?

Ghici...

M0n0
06 Oct 2004, 08:02
Pt. ce e forumu asta?

Ghici...

Asta a fost o intrebare retorica...

shm3k3rul
10 Oct 2004, 10:00
Ms la totzi, dar K`s , reclama de la dorna nu e este aia. Poate e de la alta reclama cu dorna. Dar eu ash vrea melodia de lqa noua reclama. Cea cu metroul acela din apa, din care iese barbatul ala.
Ms mult

M0n0
11 Oct 2004, 09:26
Eu stiu ca e melodia lui Sonique...dar cum se cheama melodia habar n-am...

Pinky
11 Oct 2004, 12:02
Probabil e vorba de Sonique - Sky

Knnabis
11 Oct 2004, 14:31
sonique- alive

victorcioroparu
11 Oct 2004, 18:13
btw: a mai vazut-o cineva (in afara de mine) pe rita pavone intr-un film vechi-veeechi (cam sf. anilor 60) intulat 'feldmareshala'??
era 'feld'-mortala :D !

Stimate domnule Alex Leo Serban, mi-amintesc vag de acest film vãzut acum vreo 10 ani la Rai 1 sau Rai 2, nu mai stiu exact. Paremi-se cã era un film muzical, cam cum sînt majoritatea filmelor cu ea.

Fraesia
13 Oct 2004, 21:16
Knnabis, melodia de la seinfeld e green day - "good riddance (time of your life)"

lollipop
14 Oct 2004, 10:24
a aparut shi in spitalul de urgenta la un moment dat piesa
atunci am auzit-o prima oara
shi ziua urm am chiulit se la shcoala sa vad episodul in reluare :)
one of my favourite songs...

capitain
14 Oct 2004, 12:36
ambra blu: ba da, am google, dar nu am reusit sa gasesc nici acolo, nici pe iqads ce melodii sunt in anumite reclame, daca ai tu, sau altcineva o solutie mai buna de cautare, please share!

ma intereseaza reclama de la Samsung E800; bucatele din reclama sunt si pe site-ul samsung, pentru mai multe indicii.

capitain
14 Oct 2004, 13:05
eu intreb, eu raspund...
melodia e dance by human
hasn't been released yet :sad:

Jay
14 Oct 2004, 13:59
Nah... raspunde-mi si mie... reclama la BAXI centrale termice de apartament :huh:

Knnabis
15 Oct 2004, 14:24
Knnabis, melodia de la seinfeld e green day - "good riddance (time of your life)"

mersi mult
ur a life saver... :P

Ambra Blu
15 Oct 2004, 14:40
ambra blu: ba da, am google, dar nu am reusit sa gasesc nici acolo, nici pe iqads ce melodii sunt in anumite reclame, daca ai tu, sau altcineva o solutie mai buna de cautare, please share!


dar la c eva trebuie sa va umpleti playlisturile cu tot felul de rahaturi

capitain
15 Oct 2004, 15:05
daca imi place cum suna o melodie dintr-o reclama pentru mine nu-i "rahat"

Ambra Blu
15 Oct 2004, 15:13
nu ma refer la piesele per se ci la faptul cum sariti ca niste snobi ce piesa ce piesa. colectionarilor.

Jay
18 Oct 2004, 06:20
Nah... raspunde-mi si mie... reclama la BAXI centrale termice de apartament :huh:
Am aflat ...multumesc

Sm�agol-Gollum
28 Nov 2004, 23:23
cine canta in reclama aia de la B.U.?

M_olecula
05 Dec 2004, 21:10
Stie cineva cum se cheama melodia din reclama Romtelecom in care sunt cei doi pe role in parc si se "joaca" cu un fular ??? Multumesc apreciat

ogto
13 Dec 2004, 22:35
Caut 3 melodii:

1. Cea din reclama cu Cinematograful la Orange.
2. Cea din mall cu tipa, tipu si mobilu la Connex
3. Cea din reclama Logan.

Apreciez orice ajutor.

K's
13 Dec 2004, 22:40
2. Cea din mall cu tipa, tipu si mobilu la Connex
Reamonn - Supergirl

Da niste detalii (versuri) pentru restu', mi se par cunoscute, dar nu imi amintesc titlurile.

Pinky
13 Dec 2004, 22:40
2. Cea din mall cu tipa, tipu si mobilu la Connex


Reamonn - Supergirl

Sm�agol-Gollum
10 Jan 2005, 21:40
ora 23.40......misto sincronizare... :D

shm3k3rul
14 Jan 2005, 14:09
Cine canta :

1) Reclama de la romtelecom : " will be together .... "
2) Reclama de la orange ( atunci cand il trezeshte pe ala cu creasta aia din pat ) : Nu shtiu nimik din ea ;)
3) Reclama de la cafeaua elite : " I`ll do anything for you ... "

Ms. Mult

shm3k3rul
20 Jan 2005, 12:47
Haidetzi mai ? Ce sa intamplat. Nimeni nu shtie cine canta ?? Sau nu mai e nimeni pe forum ???

Sm�agol-Gollum
20 Jan 2005, 21:40
cred ca e prima varianta...

shm3k3rul
29 Jan 2005, 08:10
haidetzi mai.. Ce se intampla? nu e nima care sa shtie cine canta melodiile ashtea ?

radu83
29 Jan 2005, 09:18
haidetzi mai.. Ce se intampla? nu e nima care sa shtie cine canta melodiile ashtea ?

banuiesc ca exista locuri mai potrivite in care ai putea sa pui aceste intrebari

victor
08 Apr 2008, 16:09
Stie cineva cine canta melodia din reclama Elita - Magazinul de antichitati?

Mersi