PDA

View Full Version : Resident Evil 2


Wiz@rd
09 May 2004, 22:17
Stie careva cand apare "Resident Evil 2" ! stiu ca in 2004 dar poate stite careva o data ! :D

ArsDeViu
10 May 2004, 01:07
Release Date: October 1st, 2004 (wide).
In "wide" nu cred ca e inclusa si Romania. La noi, bineinteles, ajunge cu o intarziere de 2, 3 saptamani.
Asta nu insreamna ca nu poate ajunge si peste un an.

blitz43
10 May 2004, 10:59
Release Date: October 1st, 2004 (wide).
In "wide" nu cred ca e inclusa si Romania. La noi, bineinteles, ajunge cu o intarziere de 2, 3 saptamani.
Asta nu insreamna ca nu poate ajunge si peste un an.

Doamne, da sa n-ajunga!
Parerea mea! :lol:

PoliFanAthic
10 May 2004, 15:08
Primul a fost lansat la inceputul verii/primavara si a venit la noi prin septembrie. Cat m-am putut enerva...! De parca nu fususera de ajuns cei doi ani de asteptare in faza de productie.

ogto
11 May 2004, 06:29
Primul a fost lansat la inceputul verii/primavara si a venit la noi prin septembrie. Cat m-am putut enerva...! De parca nu fususera de ajuns cei doi ani de asteptare in faza de productie.

Au fost cazuri mult mai grave... Stiu ca am asteptat si peste un an pana a venit aici un film... This su**s... :hmm:

Gaandalf
11 May 2004, 09:37
Release Date: October 1st, 2004 (wide).
In "wide" nu cred ca e inclusa si Romania. La noi, bineinteles, ajunge cu o intarziere de 2, 3 saptamani.
Asta nu insreamna ca nu poate ajunge si peste un an.

Doamne, da sa n-ajunga!
Parerea mea! :lol:
te enerveaza ecranizarile astea ale jocurilor sa intzeleg ? ce parere ai de AVP ?

blitz43
11 May 2004, 10:59
n-am nimik in sine cu jocurile...
am ce am cu primu' resident evil, care a fost JALNIC
iti dai seama ce sequel va avea... :sick:
despre AVP, din ce-am vazut in trailer, momentan sunt circumspect...
astept intreaga "opera" :huh:

Gaandalf
11 May 2004, 13:25
n-am nimik in sine cu jocurile...
am ce am cu primu' resident evil, care a fost JALNIC
iti dai seama ce sequel va avea... :sick:
despre AVP, din ce-am vazut in trailer, momentan sunt circumspect...
astept intreaga "opera" :huh:
Nu ai de unde sa shtii ... undele sequel-uri ies super de kkt iar altele mai bune ca primul film ... asha k io zic sa nu te pripeshti ... :shock:

Nightwane
11 May 2004, 14:25
n-am nimik in sine cu jocurile...
am ce am cu primu' resident evil, care a fost JALNIC
iti dai seama ce sequel va avea... :sick:
despre AVP, din ce-am vazut in trailer, momentan sunt circumspect...
astept intreaga "opera" :huh:
Nu ai de unde sa shtii ... undele sequel-uri ies super de kkt iar altele mai bune ca primul film ... asha k io zic sa nu te pripeshti ... :shock:


asa ziceai parca si la Van Helsing..sa nu ne pripim :P :P

PoliFanAthic
12 May 2004, 13:51
Comparand cu ultimele filme vazute la cinema (d'alde Mona Lisa Smile, Van Helsing, Secret Window, Along Came Polly) Resident Evil a fost o bijuterie.
S-a lansat, apropo, noul site www.re2.com si curand o sa putem vedea noul trailer. A fost prezentat de Feher la festivalul de joace, E3.

PoliFanAthic
10 Sep 2004, 23:01
Emanuel, se aude ceva pentru Romania?

ArsDeViu
12 Sep 2004, 12:46
Poate prin 2007 vine si la noi. Premiera a avut-o pe 10 si se pare ca nu a fost asa de bun pe cum se astepta.

PoliFanAthic
12 Sep 2004, 20:16
Mmm, din contra. Cred ca a fost exact la inaltimea la care se astepta sa fie. Criticii, in mare, nemultumiti (nu ca mi-as inchipui in critic "serios" sa accepte un film ca RE) si fanii destul de satisfacuti. Drept dovada, rating-urile la imdb si rottentomatoes.
Cat despre opening weekend, spre 24 de milioane, adica rezonabil de bine.

emanuel
13 Sep 2004, 12:49
Emanuel, se aude ceva pentru Romania?

Nu se stie inca o data precisa, dar se pare ca a fost achizitionat de un distribuitor roman. Dar nu este New Films. Cand aflam ceva sigur, va aparea la rubrica in curand de pe site.

PoliFanAthic
13 Sep 2004, 13:33
Mersi pentru info!

emanuel
15 Sep 2004, 14:55
Informatii noi. Resident Evil 2 va fi adus pe ecranele din Romania de catre MediaPro Film Distribution.
Premiera va fi probabil la inceputul anului viitor.

Gaandalf
15 Sep 2004, 15:04
Informatii noi. Resident Evil 2 va fi adus pe ecranele din Romania de catre MediaPro Film Distribution.
Premiera va fi probabil la inceputul anului viitor.
another movie bites the dust ... :(

PoliFanAthic
15 Sep 2004, 18:37
Decent, dar totusi prea mult.

ArsDeViu
01 Oct 2004, 19:54
Ieri a rulat "Resident Evil 2" pe monitorul calculatorului meu. Mult mai reusit decat prima parte. Bullets, kicks and punches, zombies, babes, and Nemesis. Spre surprinderea mea un Nemesis fara CGI-uri, si cred ca asta a fost un lucru bun. STAAAARS! Negru a fost tare. "GTA, motherfucker! 10 points."