PDA

View Full Version : Aberratio in integrum


Ambra Blu
04 May 2004, 10:56
Domnul Ovidiu Bufnila este un individ ale carui posturi pe site ar trebui analizate cu mai multa atentie de catre moderatori. Este de foarte multe ori off-topic, si asta pe un thread unde, cred eu, mai vin si citesc si alti oameni care au legatura cu filmul romanesc. Cind eu injur si mi se pun stelute, motivul invocat este tocmai sus-amintitul: mai citesc si alti oameni. In schimb, Ovidiu Bufnila este lasat sa posteze fara discrimanare zeci de rinduri care nu numai ca nu au legatura cu filmul, dar mai si promoveaza (prost) cultul-Bufnila. Sincer, prezenta dumnealui pe acest site mi se pare inoportuna. Din cite am inteles, cinemagia nu este singurul spatiu virtual napadit de Bufnila. Mi-ar placea insa sa cred ca Cinemagia nu e ograda fara stapin, si ca o sa puna mina cineva sa pliveasca buruienile. Si daca administratia cinemagia o sa nvoce dreptul la libera exrpimare si, ce intereseaza cel mai mult, faptul ca orice user constant - ca Bufnila, asa - ajuta la traficul Cinemagia, imi permit sa imi amintesc de Leonard Piron (actualmente Pyron).
Pyron, dupa un numar de polemici cu diversi useri, dar si cu daniel, moderatorul, a fost banat de pe forum. Lasind la o parte faptul ca interventiile lui Pyron erau net superioare celor ale lui Bufnila (erau si inteligente, dar si on-topic), administratia cinemagia nu a tinut cont, si l-a sanctionat pe Pyron. Aa stind lucrurile, as vrea sa se aplice si aici acelasi principiu, iar eu ridic primul piatra si o arunc in directia lui Bufnila.

ps: Am ales sa postez aici si nu pe cafenea, din simpatie pentru Bufnila care ar putea sa coboare lejer in Cafenea, in loc sa minjieasca prin cinematografia romaneasca (nu ca nu ar fi deja un mare cacat cinematografia romaneasca, cu Crmazan & Co.).

Gaandalf
04 May 2004, 15:17
ce nickname are el? ... sau chiar e Bufnila ... k io nu il shtiu ... deja 4 dintre voi vretzi sa-l tragetzi in tzeapa ...

BeNnY
04 May 2004, 19:27
Dintre care unul eu... are nickname-urile huba bubba si arlekino parca sau ceva de genul asta :D Vezi ca a deschis topicuri in care sa se preaslaveasca

raptor
04 May 2004, 21:16
La cit de putine am eu de spus in privinta cinematografiei romanesti,oricum n-ar conta...Nu crek s-a ajuns chiar pina acolo incit sa-i faceti vint lu' bufnila de pe forum...Eu votez pro bufnila.

Sm�agol-Gollum
04 May 2004, 23:14
ce aveti cu saracu om?

BeNnY
04 May 2004, 23:24
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=3565&hist=0
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=3566&hist=0

Mentionez ca ARLEKYN si babel buba sunt tot stimatul domn Bufnila

Gaandalf
05 May 2004, 11:50
[quote="raptor"]La cit de putine am eu de spus in privinta cinematografiei romanesti,oricum n-ar conta.quote]
IDEM

KORBEN
05 May 2004, 21:46
incepe sa se`n groase glume
akuma vreti sa aruncati uzerii afara din forum
ar trebui sa ne ingrijoram
sau mai bine lay back and relax

Ambra Blu
06 May 2004, 10:14
incepe sa se`n groase glume
akuma vreti sa aruncati uzerii afara din forum
ar trebui sa ne ingrijoram
sau mai bine lay back and relax

rather than lay back and relax, get down on both knees.
you know damn well what for.

patraulea
06 May 2004, 16:06
Eu sunt de putin timp pe aici,si parerea mea am vazut ca nu prea conteaza,dar cred ca ar trebui ignorat!Nu e decat o reminiscenta a ceea ce se vrea a fi o mare personalitate!Lasati-l in pace, va pleca singur,daca are bun simt!
8) 8) 8)

regedit
13 May 2004, 16:19
ce idiotzenie ...

io de unde dau unsubscribe ?!

Sm�agol-Gollum
13 May 2004, 23:10
ce idiotzenie ...

io de unde dau unsubscribe ?!

daca e idiotenie dc ai mai dat subscribe??... :hmm: :hmm:
f******* :hmm:

patraulea
13 May 2004, 23:16
Ca sa se bage si el in seama....probabil....
:D :D :D

herbert
14 May 2004, 02:28
ce idee stupida - sa alungi pe cineva de pe forum :o Tipa asta, ambra, cu mutra ei de fetita doar aparent inocenta, cred ca are o problema de cap sau de hormoni. Pe centura, draguto. Cine esti tu, ca iti permiti sa selectezi. Din ce-am citit in cele cateva zile pana a ma inregistra, am constata ca ai o gandire cam incalcita si destul de vulgara... Nu te-a pasolit nimeni pentru vulgaritati?

zizi
14 May 2004, 03:03
ce idee stupida - sa alungi pe cineva de pe forum :o Tipa asta, ambra, cu mutra ei de fetita doar aparent inocenta, cred ca are o problema de cap sau de hormoni. Pe centura, draguto. Cine esti tu, ca iti permiti sa selectezi. Din ce-am citit in cele cateva zile pana a ma inregistra, am constata ca ai o gandire cam incalcita si destul de vulgara... Nu te-a pasolit nimeni pentru vulgaritati?

akuma itzi zici herbert....zi-ne draga frank, kum a fost cand ai scris "dune"? te-a inspirat cumva creatzia lui bufi-bufi? :sick:

herbert
14 May 2004, 03:12
ce idee stupida - sa alungi pe cineva de pe forum :o Tipa asta, ambra, cu mutra ei de fetita doar aparent inocenta, cred ca are o problema de cap sau de hormoni. Pe centura, draguto. Cine esti tu, ca iti permiti sa selectezi. Din ce-am citit in cele cateva zile pana a ma inregistra, am constata ca ai o gandire cam incalcita si destul de vulgara... Nu te-a pasolit nimeni pentru vulgaritati?

akuma itzi zici herbert....zi-ne draga frank, kum a fost cand ai scris "dune"? te-a inspirat cumva creatzia lui bufi-bufi? :sick:

nu pricep mesajul tau. cu siguranta ma confunzi. nu-l stiu pe bufi-bufi (n-am citi toate topicurile). sunt nou pe aici, dar hotarar sa aflu cat mai multe si sper sa ajungem sa si vorbim depra filme.
PS. de ca aveti, fratilor, nume diminuante (mai toate dininutive) mi se pare un complex deja la romani, de cand trec tot mai desp prin Romania.

regedit
14 May 2004, 10:06
ce idee stupida - sa alungi pe cineva de pe forum :o Tipa asta, ambra, cu mutra ei de fetita doar aparent inocenta, cred ca are o problema de cap sau de hormoni. Pe centura, draguto. Cine esti tu, ca iti permiti sa selectezi. Din ce-am citit in cele cateva zile pana a ma inregistra, am constata ca ai o gandire cam incalcita si destul de vulgara... Nu te-a pasolit nimeni pentru vulgaritati?

ambra e o fetitza de piata operei :)
prietenii au de ce :))))


si in continuare va intreb .... io de unde dau unsubscribe in site-ul asta ?

Lady_Skar
14 May 2004, 11:05
Propun o noua sectiune a forumului unde toata lumea sa se injure cu toata lumea! Pentru ca sincer, aveti dreptul la exprimare si puteti sa spuneti cand cineva va enerveaza, dar asta nu are nici o legatura cu filmul!
Si venim aici ca sa vorbim despre filme sau ca sa facem polemica? :hmm:
Shame on you...

http://www.peanutscollectorclub.com/shame.jpg

Ambra Blu
14 May 2004, 11:15
ambra e o fetitza de piata operei :)
prietenii au de ce :))))



Iar mama ta e o fetita de piata publica. As fi vrut s-o combin la un bukkake, dar am zis ca asta te-ar prinde mai bine pe tine. Despre unsubscribe e foarte simplu: trimiti administratiei site-ului un mesaj privat prin care soliciti stergerea contului. Desigur, tu nu vrei asta. Tu vrei doar sa fii bagat in seama, sa ti se arunce si tie niste firimituri de atentie. Daca ai fi vrut cu adevarat sa parasesti site-ul, ai fi facut-o simplu, fara exhibitionisme - nu ai mai intra pe forum, nu ai mai posta, etc. Sfatul meu, sincer dezinteresat, este sa iti gasesti o ocupatie serioasa, si sa ii lasi pe cei care ne pricepem la filme sa ne vedem de treaba noastra.

PS: Sigur, prietenii aveti de ce sa ma trageti.

Mala Portugal
14 May 2004, 23:16
Daca tot am mai dat peste un topic cu idei hazlii mai bag si eu una: hai sa-l exportam pe Vadim Tudor in Ungaria

Sm�agol-Gollum
14 May 2004, 23:26
Daca tot am mai dat peste un topic cu idei hazlii mai bag si eu una: hai sa-l exportam pe Vadim Tudor in Ungaria

???? :huh: :huh:

herbert
14 May 2004, 23:32
Daca tot am mai dat peste un topic cu idei hazlii mai bag si eu una: hai sa-l exportam pe Vadim Tudor in Ungaria
Mala, din interes pur estetic: din gramada a ce (lingouri de aur, banane... sau, doamne fereste, (...)at?) se iteste capsoru' cela nazbatios si, evident, inteligent???

Mala Portugal
14 May 2004, 23:52
E o gramada de idei coapte/ rascoapte sau una de (..)at poleit. Las la aprecierea privitorului / cititorului 8)

Sm�agol-Gollum
14 May 2004, 23:56
this is all a load of bullshit.......close this f***ing topic!!! :hmm: :hmm:

herbert
15 May 2004, 00:21
E o gramada de idei coapte/ rascoapte sau una de (..)at poleit. Las la aprecierea privitorului / cititorului 8)

Mi-a placut raspunsu'. Spirit sanatos.

ArsDeViu
15 May 2004, 01:30
Mi se pare anapoda de tot sa ceri inchiderea contului unei persoane, doar pentru ca nu-ti convine ceea ce spune. Freedom of speech, oricare ar fi acesta!

regedit
18 May 2004, 10:02
ambra e o fetitza de piata operei :)
prietenii au de ce :))))



Iar mama ta e o fetita de piata publica. As fi vrut s-o combin la un bukkake, dar am zis ca asta te-ar prinde mai bine pe tine. Despre unsubscribe e foarte simplu: trimiti administratiei site-ului un mesaj privat prin care soliciti stergerea contului. Desigur, tu nu vrei asta. Tu vrei doar sa fii bagat in seama, sa ti se arunce si tie niste firimituri de atentie. Daca ai fi vrut cu adevarat sa parasesti site-ul, ai fi facut-o simplu, fara exhibitionisme - nu ai mai intra pe forum, nu ai mai posta, etc. Sfatul meu, sincer dezinteresat, este sa iti gasesti o ocupatie serioasa, si sa ii lasi pe cei care ne pricepem la filme sa ne vedem de treaba noastra.

PS: Sigur, prietenii aveti de ce sa ma trageti.

hai nu fi suparat(a) ca n-ai de ce. a fost o gluma pe baza secsualitatii tale ambigue. probabil vechi reminescente ale mirc-ului unde te dai fata daca esti baiat ca sa te intalnesti cu un baiat care de fapt e fata.
stim cu totii ca esti un mare iubitor de cinema sau de cinetea asa ca nu tre sa te justifici unui obscur ca mine. apropo de ocupatie serioasa ma faci sa zambesc, puiutzule.

PS: si totusi de ce nu postati si un buton de unsubscribe ?

toni
18 May 2004, 11:12
ambra si regedit : a m**e ajuta pe toata lumea.
succes.

Ambra Blu
18 May 2004, 11:52
[
hai nu fi suparat(a) ca n-ai de ce. a fost o gluma pe baza secsualitatii tale ambigue.

PS: si totusi de ce nu postati si un buton de unsubscribe ?

Ce ai vrut tu de fapt sa zici: hai, nu fi suparat(a), ca n-ai de ce. am fost o gluma pe baza sexualitatii tale ambigue.

PS: si, totusi, de ce nu ma bagati si pe mine in seama?

Lasind caterinca la o parte, nu putem sa iti bagam in gura un buton de unsubscribe, pentru ca tu nu te-ai "abonat" (subscris) la cinemagia.ro; accesul pe site il faci benevol, iar mail boxul nu iti este invadat cu spam-uri sau alte reclame din partea site-ului; singurele notificari - poate - pe care le primesti sint cele in care esti anuntat ca ai primi tun mesaj privat desi, sincer acuma, cred ca inboxul tau de pe cinemagia este la fel de neprihanit ca in ziua z, adica ziua zero a venirii tale pe site. Acum, in versurile poetului: 'ce sens avu venirea, si-acum ce sens, plecarea?' Da' daca e sa o luam pe bune, da, eu te-as sfatui sa pleci, nu de alta, dar sa cresti in umbra uriasilor nu e prea confortabil.

regedit
18 May 2004, 14:00
cine se scuza mai rau se acuza. explicatiile tale lungi (asemanatoare cu dimensiunile tale coplesitoare de urias) nu fac decat sa ascunda o facilitate a acestui site care ar trebui sa existe (respectiv cea de unsubscribe).
este jenant ca pe un forum atat de mare nu exista aceasta facilitate.

de ce iti doresti tu ca eu sa plec? nu mai ai loc de mine?


PS: dorelee .... ambra ... ia mai baga-ma si pe mine'n seama !! .... bzzzzzz !

Ambra Blu
18 May 2004, 14:07
cine se scuza mai rau se acuza. explicatiile tale lungi (asemanatoare cu dimensiunile tale coplesitoare de urias) nu fac decat sa ascunda o facilitate a acestui site care ar trebui sa existe (respectiv cea de unsubscribe).
este jenant ca pe un forum atat de mare nu exista aceasta facilitate.

de ce iti doresti tu ca eu sa plec? nu mai ai loc de mine?


PS: dorelee .... ambra ... ia mai baga-ma si pe mine'n seama !! .... bzzzzzz !

Frate, pe tine mama ta te-a batut atit de mult la cur cind erai mic incit acum ai iesit batut in cap, nu te supara ca ti-o zic.

toni
18 May 2004, 14:20
ma, n-ai inteles : tine-o asa, si da-i cu ascutitu'.
ce pula mea nu intelegi fa? e bine sa fie un buton de unsubscribe, si eu vroiam asa ceva.
ca sa inteleagi: cind faci unsubscribe, numele respectivului utilizator se sterge din baza de date....

ce e aia baza de date? e, mincate-ar tata, aici mai trebuie niste facultati...

Ambra Blu
18 May 2004, 14:24
Bai, pai poti sa faci ca pe alte forumuri, cel mai usor: ii dai lui daniel un pm si iti sterge contu', ce mare filozofie? sau daca tu iesi de pe site si ramine nickname-u in urma cu trei posturi, ce mare pierdere?

toni
18 May 2004, 15:37
bine fa, hai ca ma plictisesti. nu vrei sa pricepi si gata. parca aveai sa-mi dai o bere. hai miine la circiuma, ia-o si pe mortaciune.

regedit
18 May 2004, 16:05
mie ce imi dai ... o bere sau unsubscribe ?....

Ambra Blu
18 May 2004, 17:01
bine fa, hai ca ma plictisesti. nu vrei sa pricepi si gata. parca aveai sa-mi dai o bere. hai miine la circiuma, ia-o si pe mortaciune.

hai ca vorbesc cu el; unde vrei sa mergem? stiu eu un loc.

toni
18 May 2004, 17:02
acolo mergem.

ovidiu bufnila
25 Aug 2006, 21:26
Buna seara.
Va invit sa vorbim despre magiile filmului si imagologie in:
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=6934

Pitbull
25 Aug 2006, 21:39
omg :shock:

Bubu
01 Sep 2006, 22:45
Stati, ca imi clipeste un beculet. Ovidiu Bufnila? Nu cumva e acelasi Ovidiu Bufnila care scria SF pe vremea lui Ceasca? Daca el e atunci l-am citit. Ce scrie acum nu-mi place la nebunie, dar ce am citit atunci mi-a placut...

Sau confund persoana?

Pitbull
02 Sep 2006, 03:27
TU nu confunzi persoana, doar persoana se autconfundä singurä.

norina
04 Sep 2006, 10:27
acum stiu de ce imi parea cunoscut numele lui; am si o carte de-ale lui pe acasa

Bubu
04 Sep 2006, 12:52
L-am citit si mi-a placut. Sincer.