PDA

View Full Version : DS-cinema sau dorul romanilor de sala


ARLEKYN
03 May 2004, 23:16
Azi, in epoca electronica si digitala, avem destule surse de captare filme fara interventia CNA care si asa are un prost renume inca dinainte de 1989...!

Daca exista piraterie, exista si gusturi, nevoi, necesitati etc care devin afaceri, TVR nu are nici timp si nici bani ca sa-si sature poporul platitor de abonamente cu filmele dorite si cerute, ramine internet, DVD sau dupa posibilitatile fiecaruia sa se aboneze la HBO sau Cinemateca care-l intereseaza... :oops:

Personal prefer DS-ul, este mai scump dar am zilnic sute de filme, zeci de Cinemateci si programarea in timp asupra a ceea ce ma pasioneaza... 8)

In ce priveste cablul romanesc sau ceea ce se tot discuta acolo despre educatie si arta sau conflicte intre generatii etc as opta ptr. internet sau DVD... pirat, evident!... :w00t:

patraulea
04 May 2004, 14:57
Mai Arlekyn,ce DS-ul meu vrei tu defapt sa spui?
8) 8) 8)

WraIth
04 May 2004, 15:09
lamureshte-ma asupra unei chestii ca momentan nu imi dau seama:
DS............ce-i?(i'm a rookie and wanna know,for the time beeing)

patraulea
04 May 2004, 15:52
Nu am inteles nici eu ce poate fi acest DS.Digital sign.?
:? :? :?

Leonard Pyron
04 May 2004, 17:38
Ba, tu esti sanatos? Care prestigiu prost al CNC inainte de 89, ca nu exista asa ceva pe atunci !

BeNnY
04 May 2004, 18:39
O alta perla bufniliana :shock: :x

Demona
04 May 2004, 21:24
Se pare ca inca pentru noi, acest DS reprezinta un mister. Ashteptam sa fim lamuritzi. O fii ceva program gen HBO sau Premiere(care circula pe la nemtzi)... :hmm:

Sm�agol-Gollum
04 May 2004, 21:34
Personal prefer DS-ul, am zilnic sute de filme, zeci de Cinemateci si programarea in timp asupra a ceea ce ma pasioneaza


cum se poate asta? :shock:

Cristache
04 May 2004, 23:12
Suna mishto, da ce e ala un DS ? Intreaba un taran, se pare.

Leonard
05 May 2004, 00:02
Dolby Surround?

Cristache
05 May 2004, 02:09
Dolby Surround?

Dolby Surround parca era ceva legat de sunet totusi. Un fel de stereo mai prelungit, daca pot sa spun asa.

BeNnY
05 May 2004, 07:40
Personal prefer DS-ul, este mai scump dar am zilnic sute de filme, zeci de Cinemateci si programarea in timp asupra a ceea ce ma pasioneaza... 8)

Daca e Dolby Surround atunci cine naiba nu prefera DS? Si totusi nu inteleg ce naiba a vrut asta sa spuna aici...

Cristache
05 May 2004, 10:02
A azvarlit piatra ca sa se arunce fraierii dupa ea ?!

Freaak
05 May 2004, 12:09
Dupa parerea mea DS vine de la "Down Syndrome".

Cat despre motto-ul lui "divide et impera" ... te chinuie rau informatica ... eu unul de-abia am studiat metoda. Credeti-l pe cuvant, ca stie el ce stie ... doar ca nu vrea sa ne spuna!

Please, tell us ... what is DS?

Leonard
05 May 2004, 17:32
topicul incepe sa semene cu acela cu 'a afuta'. userii mai vechi stiu povestea

BeNnY
05 May 2004, 18:41
Asa e ... sa-l afutam un pic... totusi postam ca prostii... mai bine ne abtinem.

patraulea
05 May 2004, 19:23
Ar trebui sa primim niste lamuriri!
Decat sa ne dam fiecare cu parerea,sa asteptam!
:lol: :lol: :lol:

Sm�agol-Gollum
05 May 2004, 22:06
ma ARLEKYN...where the f*** are you?? ne-ai lasat asa cu buza umflata!!! ce naiba inseamna DS??

Cristache
05 May 2004, 22:45
Citind mai bine profilul lui Arlekyin incep sa ma luminesc. Respectivul are un site care daca e adevarat spune multe despre personalitatea lui "soso". Pentru cine nu stie remember Big Brother. Cum pe Arlekyin se pare ca il intereseaza "prostia" mi-am adus aminte de varianta filmului "Jack Spintecatorul" in care rolul detectivului este jucat de Michael Caine. In acea varianta criminalul era un profesor cu o nebunie partiala care vroia sa gaseasca un leac. Sa inteleg ca si cel ce a postat acest topic vrea sa se lecuieasca de "prostia" lui ?

patraulea
06 May 2004, 13:16
Unde e Arlekyn asta dom'le a aruncat cacatu'si s-a facut nevazut?
:oops: :oops: :oops:

Sm�agol-Gollum
06 May 2004, 21:49
Unde e Arlekyn asta dom'le a aruncat cacatu'si s-a facut nevazut?
:oops: :oops: :oops:

:lol: :lol: :lol: :lol:

patraulea
08 May 2004, 13:11
Nimic nou cu DS-ul ala?
:D :D :D

Sm�agol-Gollum
08 May 2004, 22:04
Nimic nou cu DS-ul ala?
:D :D :D

stii cumva ce inseamna DS?

jona
09 May 2004, 06:28
hai sa dam cu ghicitu'! fiecare zice ce crede ca este DS.

Io zic ca are cu antena parabolica (sau antena satelit sau cum o striga fiecare)

patraulea
09 May 2004, 10:18
Eu nu prea pot sa-mi dau cu parerea .Daca domnu'care l-a aruncat nu apare,poate termenul asta DS e inventat chiar de el si poate nu inseamna nimic.ASa ca eu nu ma mai agit.Sa fie sanatos,cu DS-ul lui cu tot!
8) 8)

Cristache
09 May 2004, 17:29
DS - dementza stimulata, Dinamo Steaua, dorinte subtiri, etc

patraulea
09 May 2004, 17:41
Cam asa ceva.....
:D :D :D

jona
10 May 2004, 20:39
sa fie oare un raspuns atat de evident ca "Dorul de Sala"? poate bate spre titlu, dar ramane sa te intrebi unde au disparut "romanii"? :w00t: :D

Cristache
10 May 2004, 20:48
sa fie oare un raspuns atat de evident ca "Dorul de Sala"? poate bate spre titlu, dar ramane sa te intrebi unde au disparut "romanii"? :w00t: :D

Cred ca ai dreptate iar intrebarea este "romanii merg la sala ca sa vada filmul ? Sau sa faca alte chestii ? eventual sa fie vazut de lume" - ca tot se poarta moda de a fi "admirat" de ceilalti.
Dar daca e asa nu prea are logica cu continuarea mesajului principal.

jona
10 May 2004, 20:56
Dar daca e asa nu prea are logica cu continuarea mesajului principal.
ati citit celelalte mesaje ale lui? ati vazut ca nici unu nu este terminat? poate n-a apucat sa explice :((

kobayashy
10 May 2004, 22:37
fratzilor..nechinuim degeaba ds vine de la disi plus plus (aka dc++) ca doar el ne ofera telecinematica la tin e acasa in roice forma sau dimensiune... :happy: