PDA

View Full Version : informatii despre teatrologie


amelie
29 Apr 2004, 16:37
:happy:
Desi acesta este un forum dedicat filmului,indraznesc sa creez un nou subiect :teatrologie ,tocmai pentru ca am nevoie de cateva informatii (neoficiale) de la un student la aceasta sectie la Atf; presupun ca printre cei care viziteaza acest forum se afla si studenti la I.L.Caragiale -prin urmare astept un raspuns chiar si de la cei care imi pot face legatura cu cineva in masura sa-mi clarifice anumite lucruri.

Leonard Pyron
29 Apr 2004, 18:11
Cauta pe TEATROMAGIA :P

amelie
30 Apr 2004, 06:45
Multumesc! :D

amelie
30 Apr 2004, 17:23
:( Revin pentru ca pagina nu se poate deschide...

Leonard Pyron
30 Apr 2004, 17:32
Oricum este o sectie pentru fete cu libido exagerat si cu deficiente de activitate sexuala... :sleep:

amelie
30 Apr 2004, 18:39
"libido exagerat"= dorinta de satisfacere a instinctului sexual ...exagerata;
"deficiente de activitate sexuala"= lipsa,absenta... tare paradoxal mai esti ; dar hotaraste-te ca sa stiu in ce categorie sa ma inscriu ...sau poate sa inventez eu una noua!!! :alien:

Serghei
30 Apr 2004, 21:49
"libido exagerat"= dorinta de satisfacere a instinctului sexual ...exagerata;
"deficiente de activitate sexuala"= lipsa,absenta... tare paradoxal mai esti ; dar hotaraste-te ca sa stiu in ce categorie sa ma inscriu ...sau poate sa inventez eu una noua!!! :alien:

De la dorinta la fapta(si prin extensie la absenta ei) e cale lunga!

DEM. LOGICA:
Deficinta de activitate sexuala conduce la un libido ridicat!
Un libido exagerat nu conduce(neaparat) la deficiente de activitate sexuala!

Relatia nu este biunivoca deci paradoxul cade! :o

Q.E.D.

Teatromagia :lol: :lol: .... :sick: .... :lol: :((

Leonard Pyron
01 May 2004, 13:35
...libido exagerat si cu deficiente de activitate sexuala... :sleep:

Aduca vrei mult si primesti putin... (Apropos, ce etimologie o avea PUTZIN ? Aia care o cred eu ?) :oops:

amelie
02 May 2004, 10:44
V-am inteles si ideile si tonul sarcastic si ironia .... (in legatura cu paradoxul inexistent recunosc faptul ca am gresit ;mi-am dat seama imediat dupa ce am trimis mesajul scris sub acel tip de presiune pe care o simt in fata celor care din prea "multul" lor au pretentia sa dea replica finala ). Apropo ...ramaneti voi cu "multul" vostru ,iar eu cu "putzinul" meu .Ma inclin cu respect....(pentru etimologie foloseste DEX-ul).

Leonard Pyron
03 May 2004, 16:30
Nu te supara asa, soro, am zis si noi o vorba nu am dat cu parul ! E naspa la teatrologie, pe bune ! Esti chiar asa de urata ? :oops:

Sm�agol-Gollum
03 May 2004, 22:44
ma...asta e cinemagia...asa ca lasati teatrologia deoparte

mafalda
15 Aug 2008, 11:29
Sectia de Teatrologie este formata in general din "vestale si cariatide" vorba lui Sir Toby ( alias profesorul Ion Tobosaru care se crede un estetician cel putin la fel de mare ca Tudor Vianu). Teatroloagele sunt fatuci care au dat ani multi la actorie, nu au fost admise s-au au fost si au fost varsate dupa aia la Teatrologie pe motiv de "lipsa de talent". In frunte cu "profesoara" Ludmila Patlanjoglu, alta actrita refulata indrumata spre teatrologie, pe vremuri, de criticul Valentin Silvestru.