PDA

View Full Version : Norii negri


Cristache
27 Apr 2004, 00:34
Fratilor, am si eu o mare dilema. Please, daca poate cineva sa ma ajute. Am vazut un film prin 1985 sau 86, "Norii negri" parca se numea, nu mai stiu nimic despre el. Din ce imi aduc aminte stiu ca era un film de capa si spada facut in Polonia sau Cehoslovacia. Daca poate cineva sa-mi dea mai multe amanunte. Please

zizi
27 Apr 2004, 01:24
era polonez, era prin 87' si se dadea la greu pe bulgari.

ce vremuri.......

Cristache
27 Apr 2004, 09:34
era polonez, era prin 87' si se dadea la greu pe bulgari.

ce vremuri.......

Este primul film pe il tin eu minte. Aveam vreo 4-5 ani si iti spun sigur ca l-am vazut printr-o statiune balneo-climaterica la cinematograful hotelului. Dar stiu ca mi-a placut f.mult insa nu mai tin minte nici o informatie despre el (actori, regizor etc.) si nici nu l-am mai vazut pe undeva de atunci.

Cristache
27 Apr 2004, 10:28
Pe bulgari vedeam, printre-degete, Fantomas si Cainele din Baskerville.

Leonard Pyron
28 Apr 2004, 13:43
... l-am vazut printr-o statiune balneo-climaterica la cinematograful hotelului....

Nu era nici un film si nu erai la cinematograul hotelului ci la camera de observatie cu TV circuit inchis si ceea ce urmareai pe monitor era o baba aflata la procedurile de impachetari cu namol si supravegheata de Securitate pentru ca a afirmat ca, in Vest, Marmota invelea ciocolata in staniol... :P

Cristache
28 Apr 2004, 21:19
... l-am vazut printr-o statiune balneo-climaterica la cinematograful hotelului....

Nu era nici un film si nu erai la cinematograul hotelului ci la camera de observatie cu TV circuit inchis si ceea ce urmareai pe monitor era o baba aflata la procedurile de impachetari cu namol si supravegheata de Securitate pentru ca a afirmat ca, in Vest, Marmota invelea ciocolata in staniol... :P

Funny ! Very Funny !

Dan Gerose
29 Apr 2004, 21:38
Era serial si era polonez. Se difuza in Romania duminica dupa-amiaza si era de capa si spada. Vag mi-l amintesc si eu si tin minte ca imi placea.

Cristache
01 May 2004, 22:50
Era serial si era polonez. Se difuza in Romania duminica dupa-amiaza si era de capa si spada. Vag mi-l amintesc si eu si tin minte ca imi placea.

Tocmai d'aia il tin si eu minte pentru ca imi placea si mie. Dar nu mai gasesc nimic despre filmul respectiv.

ctoma
10 May 2004, 13:00
In poloneza se numea in original Czarne Chmury

http://www.imdb.com/title/tt0389602/

Cristache
10 May 2004, 20:49
In poloneza se numea in original Czarne Chmury

http://www.imdb.com/title/tt0389602/

Danke Shone !

spawn82
25 Oct 2011, 20:31
Fratilor, am si eu o mare dilema. Please, daca poate cineva sa ma ajute. Am vazut un film prin 1985 sau 86, "Norii negri" parca se numea, nu mai stiu nimic despre el. Din ce imi aduc aminte stiu ca era un film de capa si spada facut in Polonia sau Cehoslovacia. Daca poate cineva sa-mi dea mai multe amanunte. Please


In engleza se numestre "Clouds of War" si l-am descarcat de pe extreme share...f tare, abia daca mi-l mai amintesc....sper sa va placa

Liviu-
25 Oct 2011, 20:46
Iti dai seama ca tipul deja a primit un raspuns si l-a primit acum 7 ani, nu?

aniela07
25 Oct 2011, 21:37
Iti dai seama ca tipul deja a primit un raspuns si l-a primit acum 7 ani, nu?

am ras 5 minute la faza asta. :))
spawn82, esti de-a dreptul minunat! minunat!

pattrick
26 Oct 2011, 20:55
va salut pe toti.

o mare rugaminte am si eu la voi...caut un film care l-am vazut acum 6-7 ani .era o comedie cu doi tipi care omorau un zombie ceva si il ingropau si apoi iesea mana lu ala si se plimba prin curte si prin casa.mai multe detalii nu prea mai tin minte......