PDA

View Full Version : Clubbin


Ambra Blu
26 Apr 2004, 15:16
M-am gindit ca poate multi dintre noi am vrea sa aflam locuri noi unde sa ne ardem mintile, zilele, banii si noptile. Daca stiti cluburi noi, sau cluburi/ baruri unde va simtiti bine, hai sa ne ajutam unii pe altii sa ne destrabalam in voie. Deci, sa vorbim de cluburi, locati, preturi, ce oameni vin pe acolo, ce muzica se asculta, etc. Eu mergeam inainte la greu in Fire da' m-am plictisit. Am fost o vreme in Silencio, la fel. Am descoperit unu' nou, Griffins Club. Asculti triphop, breakbeat etc. Pretrui Ok dar cam departe: Culmea Veche Nr.2.

K's
26 Apr 2004, 18:02
ema, cluj-napoca (nush daca cumva nu-i cu 2 'm')

bar pentru filosofii cu cariera ratata, pe care nevoia de a-si expuna teoriile altor ganditori de vaza (sau de creuzet)- singurii care ii inteleg- ii face sa se simta exclusii societatii. de aceea isi beau neuronul pe zona.
preturi ca in cea mai jegoasa bomba, o doamna la 40 de ani, candva femeie frumoasa, dar acum cu perisori albi de la atata meditatie putrezita, care te serveste zambindu-ti din plin cu cei trei frumosi dinti din fata. (ce s-o fi intamplat oare cu ceilalti?). fete de masa arse sau apretate in exces.
muzica in ton cu zbaterea de idei din sala: de la folk care iti aminteste de cenaclu Flacara, pana la triluiri blues sau pian marca johnny raducanu. rar auzi ii poti auzi si pe joe satriani, malmsteen sau carlos santana. daca blecari nu au reusit sa prinda loc in barul favorit, poate ii prinzi si pe ei in decor- cu toate ca ineptiile si ranjetele tampe te vor deranja.
oameni care sunt deja in familie acolo: un fost profesor universitar de matematica (pe bune) si un fost student la drept care nu a stiut sa aleaga dintre penal si civil, dar a ramas acu' la marea decizie- de vreo 4 ani.

de ce recomand barul asta? iti poate oferi o ora (nu mai mult!) in care poti sa studiezi mici valori ale culturii clujene.

BeNnY
26 Apr 2004, 18:19
Blue - Bucuresti

E pe undeva vizavi de InterContinental... acolo se asculta Hip-Hop & affiliates... e super atmosfera

Demona
26 Apr 2004, 18:47
Cum am ramas foarte putzini din Arad pe Forum shi cum nu sunt un "clubbin`-type"...ma abtzin... :huh:

raptor
26 Apr 2004, 19:27
ema, cluj-napoca (nush daca cumva nu-i cu 2 'm')

bar pentru filosofii cu cariera ratata, pe care nevoia de a-si expuna teoriile altor ganditori de vaza (sau de creuzet)- singurii care ii inteleg- ii face sa se simta exclusii societatii. de aceea isi beau neuronul pe zona.
preturi ca in cea mai jegoasa bomba, o doamna la 40 de ani, candva femeie frumoasa, dar acum cu perisori albi de la atata meditatie putrezita, care te serveste zambindu-ti din plin cu cei trei frumosi dinti din fata. (ce s-o fi intamplat oare cu ceilalti?). fete de masa arse sau apretate in exces.
muzica in ton cu zbaterea de idei din sala: de la folk care iti aminteste de cenaclu Flacara, pana la triluiri blues sau pian marca johnny raducanu. rar auzi ii poti auzi si pe joe satriani, malmsteen sau carlos santana. daca blecari nu au reusit sa prinda loc in barul favorit, poate ii prinzi si pe ei in decor- cu toate ca ineptiile si ranjetele tampe te vor deranja.
oameni care sunt deja in familie acolo: un fost profesor universitar de matematica (pe bune) si un fost student la drept care nu a stiut sa aleaga dintre penal si civil, dar a ramas acu' la marea decizie- de vreo 4 ani.

de ce recomand barul asta? iti poate oferi o ora (nu mai mult!) in care poti sa studiezi mici valori ale culturii clujene.

Multzam de adresa,anyway.... :hmm:

Gaandalf
26 Apr 2004, 20:32
Cum am ramas foarte putzini din Arad pe Forum shi cum nu sunt un "clubbin`-type"...ma abtzin... :huh:
Io nu ma abtzin ptr k's clubber pana la os iar muzica hip-hop imi place la fel de mult ...
In Bucuresti mi-a placut mult la Kogal shi la Temple - dar cia s-a schimbat un pic shi sunt curios cum a ajuns akum...
Vreau sa shtiu shi io care este considerat cel mai tare club in care se baga Hip-Hop ...la noi in Constanta daca vreti muzica House NEcomerciala shi originala shi muzica Hip-Hop tot la fel venitzi in Sub-Cultures pe B-dul Mamaia ...

Ambra Blu
27 Apr 2004, 10:01
Ba copii, pe mine nu ma intereseaza asa de tare unde o ardeti voi. Eu vreau sa aflu de la voi locuri si preturi noi, unde sa o pot arde si eu. Deci fiti ceva mai informativi, pliz.

cherryblossom
27 Apr 2004, 12:29
stuf vama veche... nu l-as incadra la clubbing, ci la pub crawling... preturile sunt cam mari, cam ca la frame..

Ambra Blu
27 Apr 2004, 14:55
stuf vama veche... nu l-as incadra la clubbing, ci la pub crawling...

Hehe. Mi-a placut asta. Pub crawling.

KORBEN
27 Apr 2004, 15:08
mda.. stituatia e clara
decat sa vorbiti de clubin mai bine va intalniti pe kudos sau in mania ca tot vine 1mai muncitoresc.....

cherryblossom
27 Apr 2004, 15:09
...si tot din categoria "rock-ul ne-a-ndoit mijlocul", pot sa-ti mai recomand "Hanul cu Tei" (ignora denumirea prea poetica, inauntru e "leeet's rooock")..


PS: la hip-hop&co nu ma bag.

Gaandalf
27 Apr 2004, 15:38
mda.. stituatia e clara
decat sa vorbiti de clubin mai bine va intalniti pe kudos sau in mania ca tot vine 1mai muncitoresc.....
Apropo nu vine nimeni la Neptun de 1 Mai ? Akolo fratele meu distractzie cu bautura shi muzica de care vrei tu ...
De 6 ani akolo imi duc veacul shi akolo iese cel mai marpha ... scandaluri intotdeauna k altfel nu ar fi 1 Mai shi caterinca shi coarde shi muzica de nota 10, iiar bautura este deja in loc de sange...
Va ashtept la 1 Mai ... la Neptun ... :w00t:

cherryblossom
27 Apr 2004, 16:41
neptun? .... caaaaaaaaaaaaaahhhhhhh... you waste your time and money on bullshit, you know...

Ambra Blu
27 Apr 2004, 16:45
Ma pis in marea voastra. Eu nu stiu sa inot. Eu vreau sa ascult tripaap si sa dau din cap pe ipap.

Danny
28 Apr 2004, 22:11
stuf vama veche... nu l-as incadra la clubbing, ci la pub crawling... preturile sunt cam mari, cam ca la frame..

Mm...preturile sunt parca ceva mai mici ca in Frame. Adik au si bere mai ieftina...Problema e ca au inceput deja sa bage "consumatie obligatorie" vinerea si sambata (150k-200k) Asta din cauza ca era prea aglomerat. Dar atmosfera de acolo merita.


...si tot din categoria "rock-ul ne-a-ndoit mijlocul", pot sa-ti mai recomand "Hanul cu Tei" (ignora denumirea prea poetica, inauntru e "leeet's rooock")..

Aici chiar ca e mai mult pub...dar e placut. Baga si muzica la cerere. Preturi mici...rock on! :w00t:

Gaandalf
29 Apr 2004, 09:56
Ma pis in marea voastra. Eu nu stiu sa inot. Eu vreau sa ascult tripaap si sa dau din cap pe ipap.
neptun? .... caaaaaaaaaaaaaahhhhhhh... you waste your time and money on bullshit, you know...
Cum spunetzi voi mey ... ;) DA nu shtiu cum se face ca 1/2 din tinertul din Bucureshti ishi face mutatzia la Neptun de 1 Mai ...
Ce fel va distratzi voi ? Pensionari cu totzii cu o sticla de vin shi o bere shi 2 melodii ... venitzi akolo la scandaluri, la fugit de politzie prin toate cluburile, adormit pe plaja shi bautura de parca ai avea propria ta fantana arteziana ...
You people are tryin' to make me sad :sleep: but u're not gonna ... :w00t:
P.S. - Ambra! Cu inotatul nu-i mare shmecherie - crede-ma! Just like driving (speriat la inceput shi pe urama merge de la sine ...)

cherryblossom
29 Apr 2004, 10:20
mai gandalf, ai simptome de la pubertate...degeaba ai parul alb...

Danny
29 Apr 2004, 23:31
Cum spunetzi voi mey ... ;) DA nu shtiu cum se face ca 1/2 din tinertul din Bucureshti ishi face mutatzia la Neptun de 1 Mai ...

Ce sa vad acolo frate...distrusi? figuranti? scandalagii? KKT CURAT! :x

blitz43
30 Apr 2004, 08:41
Cum spunetzi voi mey ... ;) DA nu shtiu cum se face ca 1/2 din tinertul din Bucureshti ishi face mutatzia la Neptun de 1 Mai ...

Ce sa vad acolo frate...distrusi? figuranti? scandalagii? KKT CURAT! :x

corekt! la o adica se poate bea si prin minunata noastra metropola...
si kiar mai ieftin :w00t: !

Ambra Blu
02 May 2004, 20:08
Fost la concert in P-ta Universitatii, dedicat libertatii de expresie. Au fost doo trupe: una din Romania (Parazitii) si una din Cluj - Luna Amara. M-am zbatut la Luna Amara cum n-o mai facusem din pperioada tineretii. Pacat ca n-am gasit cu cine sa fac pogo. Muzica suna misto, folosesc trompetele mai bine decit moldovenii de la nu stiu cum pula mea le zice, si au protestat destul de misto, cu sceneta.

La Parazitii inutil sa mai zic.

WraIth
02 May 2004, 21:26
Klumea de voi..............shi eu vroiam un parazitii,dar c'est la vie

dar nu a fost nimeni prin Parc Izvor(sau cum se cheama),acolo unde arata la B1??? :P

emanuel
03 May 2004, 10:17
La Parazitii inutil sa mai zic.

Normal... Parazitii stiu sa faca show!
Mi-a placut ce striga publicul:
CNA - MUIE CNA!

Marfaaaaaaaaaaaaaa! (Asa am vazut ce de fani are aceasta institutie! :) )

Ambra Blu
03 May 2004, 11:31
Normal... Parazitii stiu sa faca show!
Mi-a placut ce striga publicul:
CNA - m*** CNA!



da'ai vazut ce ritm de galerie de meci avea.

emanuel
03 May 2004, 11:38
Normal... eu m-am bucurat ca am putut striga in gura mare in Piata Universitatii cu mii de oameni alaturi cam tot ce aveam in suflet despre aceasta "institutie"...
Deci inca o data CA SA LE INTRE BINE IN CAP!

CNA - MUIE CNA!

blitz43
03 May 2004, 11:41
CNA - m*** CNA!

astept cu interes replica tovarusului oRALU FILIP de la CNA.... :lol:

emanuel
03 May 2004, 11:44
CNA - m*** CNA!

astept cu interes replica tovarusului oRALU FILIP de la CNA.... :lol:

Si eu sunt curios...
S-a strigat acest lucru timp de o ora la Universitate ieri...
Iar ii interzic?

Jos cenzura!

Ambra Blu
03 May 2004, 11:54
Jos cenzura!

Asta venind din partea unuia care nu ma lasa sa scriu muie si pula pe site. Cita ipocrizie, frate. (Aici am vrut sa bag un icon sugestiv, da'pula, astea noi sint varza).

emanuel
03 May 2004, 12:15
Bai nu e vorba de ipocrizie... oricum se inteleg si cenzurat injuraturile, dar trebuie sa ne intelegi si pe noi...
Nu putem lasa asa injuraturile... forumul il citesc o groaza de persoane care nu agreaza acest mod de exprimare.

Si oricum noi n-am interzis nici o melodie a Parazitilor... ca CNA-ul! Ba chiar textele catorva melodii se regasesc la rubrica Lyrics...

Gaandalf
03 May 2004, 14:58
Cum spunetzi voi mey ... ;) DA nu shtiu cum se face ca 1/2 din tinertul din Bucureshti ishi face mutatzia la Neptun de 1 Mai ...

Ce sa vad acolo frate...distrusi? figuranti? scandalagii? KKT CURAT! :x
Io unul am vazut numai piese shi bucatzi de fete pe akolo, am fost beat 24/7 - timp de 3 zile shi 2 nopti ... am bagat numa' House shi am evitat aglomeratia de Sambata seara. :sick: M-am intalnit cu toata constanta shi cu forumishti ... :P :D :P
Va las k voi suntetzi prea originali pentru Neptun shi Fashion TV Party shi distractzie in grupuri de 40 de persoane... Pensionari in toata regula...

BeNnY
03 May 2004, 17:23
Eu sunt cel mai pensionar :D

Danny
05 May 2004, 11:51
Cum spunetzi voi mey ... ;) DA nu shtiu cum se face ca 1/2 din tinertul din Bucureshti ishi face mutatzia la Neptun de 1 Mai ...

Ce sa vad acolo frate...distrusi? figuranti? scandalagii? KKT CURAT! :x
Va las k voi suntetzi prea originali pentru Neptun shi Fashion TV Party shi distractzie in grupuri de 40 de persoane... Pensionari in toata regula...

Ma scuzi. Am uitat de snobi.

Danny
08 May 2004, 00:58
am bagat numa' House...

Acum sa nu intelegi ca nu-mi place si mie House-ul. Place. Dar nu ma limitez doar la atat. Daca mai vii prin Bucuresti sa treci prin "Kristal" sau prin "Tunnel" (incercare timida de revenire la sub'ect)