PDA

View Full Version : Cinemateca Romana


Danica
11 Apr 2004, 11:55
In primul rand vreau se la urez tuturor forumishtilor Cinemagia "Pashte Fericit " shi "Hristos a inviat ".
Am shi eu o intrebare pt . voi unde este Cinemateca Romana?shi ce conditii au?Ca am vazut ca au inceput sa bage multe filme vechi shi bune shi ashi vrea sa ma duc shi eu ..dar intai ashi vrea sa shtiu daca merita ..ca decat sa ma duc intr-un cinematograf infect mai bine le vad acasa ..so ..shtie cineva?

Pink Panther
11 Apr 2004, 12:09
cinemateca romana.....de exemplu pe strada Eforie - la intrare este un baruletz, chiar cum intri, in stanga este casa de bilete, iar in fatza sunt niste scari care duc spre intrarea in cinema - este micutz si frumos, chiar imi place cum arata !

ca pct de reper, daca nu stii unde este, pot sa-ti zic ca odata barul acela se numea Club Indigo.. acuma nu mai stiu cum ii zice... este chiar vis-a-vis de politzie !...(coltz cu calea Victoriei !)

mai este si sala 'elvira popescu'... unde este institutul francez. b-dul dacia....
sper sa nimeresti unde trebuie - de fapt nu ai cum sa ratezi !...

:wink:

Danica
11 Apr 2004, 12:20
thx Pink Panther !!

ricutza
11 Apr 2004, 23:49
mai este si sala Union care este pe langa Sala Palatului, mai precis pe langa o posta(din pacate nu-i stiu numarul)...
conditiile mi se par foarte bune...singurul lucru care lasa de dorit este calitatea peliculei filmelor, care de la atatea proiectii evident ca s-a uzat foarte tare...